Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Przygotowanie nowych nart do sezonu.

Raceman

0

1180

30 kwie 2019, 15:33

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Pokaz przygotowania nowych nart sportowych GS.

Raceman

2

3961

27 paź 2016, 22:33

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki 17.10.2015 Szkolenie "Ręczne przygotowanie nart SL i GS"

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Raceman

31

5944

22 paź 2015, 17:49

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Przechowywanie nart.

Raceman

12

7442

04 gru 2014, 16:49

szybki233 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Ostrzałka do nart

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

michalk

30

11668

04 gru 2015, 15:02

milwis Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 08 kwie 2014, 11:48
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Raceman pisze:
U mnie to jest bardzo proste, ja odgapiam od Omeglassów Dynastara - decha sprawdzona dobrze się zachowuje i świetnie jeździ.

Hmmm.... omeglass'a nawet mam, tylko jak go przyłożyć do twintipa ;) .

kajeran pisze:
Jedyny sposób to kontakt z producentem

Tak też zrobiłem, ale zwykła ciekawość ludzka nie daje mi spać, stąd pytam.
Co więcej wyznaczyłem sobie środek ciężkości i środek geometryczny i ani jeden, ani drugi nie pokrył się z tym co podał mi producent. No ale ja nie zdawałem matematyki na maturze :lol: .




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 08 kwie 2014, 14:48
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
kajeran pisze:
Raceman pisze:
U mnie to jest bardzo proste, ja odgapiam od Omeglassów Dynastara - decha sprawdzona dobrze się zachowuje i świetnie jeździ.
W komórkowych serwisanci przyjmują centerboot to co chcą osiągnąć, wtedy można go nawet przesunąć, Atomic robił wiązania które można było dość poważnie przesuwać przód-tył.


Nie rozumiem..... :?
Każda deska jest inna (geometria) więc odgapianie od Dynka to kiepski pomysł

Atomic/Salomon rzeczywiście ma szeroki zakres regulacji "centreboot'a" samymi wiązaniami, lecz co z tego....Miałem, jezdziłem i narta (jak dla mnie) najlepiej zachowywała się w neutralnym położeniu wiązań czyli wtedy kiedy kreska pod butem pokrywała sie z kreską na narcie


Jaki kiepski pomysł? Dechy są o tej samej charakterystyce i w rzeczywistości mają tak samo center ustawiony to jak kiepski? Po co wyznaczać według siebie jak można odmierzyć i jest bez kombinowania.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 08 kwie 2014, 16:53
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Raceman pisze:
kajeran pisze:
Raceman pisze:
U mnie to jest bardzo proste, ja odgapiam od Omeglassów Dynastara - decha sprawdzona dobrze się zachowuje i świetnie jeździ.
W komórkowych serwisanci przyjmują centerboot to co chcą osiągnąć, wtedy można go nawet przesunąć, Atomic robił wiązania które można było dość poważnie przesuwać przód-tył.


Nie rozumiem..... :?
Każda deska jest inna (geometria) więc odgapianie od Dynka to kiepski pomysł

Atomic/Salomon rzeczywiście ma szeroki zakres regulacji "centreboot'a" samymi wiązaniami, lecz co z tego....Miałem, jezdziłem i narta (jak dla mnie) najlepiej zachowywała się w neutralnym położeniu wiązań czyli wtedy kiedy kreska pod butem pokrywała sie z kreską na narcie


Jaki kiepski pomysł? Dechy są o tej samej charakterystyce i w rzeczywistości mają tak samo center ustawiony to jak kiepski? Po co wyznaczać według siebie jak można odmierzyć i jest bez kombinowania.


Rozkład flexu, geometria, Raceman wez przestań takie głupoty piszesz..... :cry: Praktycznie każde komórki mają inaczej ustawiony ;)
Przykładem może być Salomon którego miałem i kombinowałem z ustawieniem wiązań i jeszcze raz powtórze, najlepiej było tak jak to przewidział producent, w innych ustawieniach albo gorzej skrecały albo gorzej dokręcały skrety...

Ale dobrze, jeżeli uważasz że wystarczy sie wzorować na Dynastrze który ma centerboot mocno przesunięty do przodu ze względu na geometrie narty, to mozesz tak robić, nikt Tobie nie zabroni..... ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 08 kwie 2014, 16:59
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Oj Kajeran..... chłopie, Lusti jeżdżą jak marzenie, Skier nie wierzył że to sklepowa decha. Zresztą narta ma jeździć jak ja chcę nie jak ktoś.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 08 kwie 2014, 17:04
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Raceman pisze:
Oj Kajeran..... chłopie, Lusti jeżdżą jak marzenie, Skier nie wierzył że to sklepowa decha. Zresztą narta ma jeździć jak ja chcę nie jak ktoś.


Ja stosuje sie do zaleceń producenta i jakoś nigdy tego nie załowałem.....wręcz przeciwnie, narta zachowuje się tak jak została do tego zaprojektowana.
Lusti nie ma wyznaczonego centerboot'a ? Zamontwałeś płyte tak jak w Dynkach ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 08 kwie 2014, 20:51
Offline

Rejestracja: 11 gru 2012, 20:51
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Imię: Kamil
Dni na nartach: 1
kajeran pisze:
Lusti nie ma wyznaczonego centerboot'a ? Zamontwałeś płyte tak jak w Dynkach ?


Mają. Na stronie producenta podane są odległości od pięty narty do punku mocowania. Na nowym designie punkt jest również zaznaczony.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 09 kwie 2014, 10:11
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Płyta w Lusti ( moich ) jest całkiem inna niż Dynastarowa, to jest VIST tylko Looki są do niej dokręcone.
Center wyznaczyłem wg. Omeglassa i powiem że narta zachowuje się świetnie. Na pewno nie ustępuje Omeglassowi RD, a LUSTI to sklepówka! :shock: :!:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 09 kwie 2014, 11:08
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Raceman pisze:
Płyta w Lusti ( moich ) jest całkiem inna niż Dynastarowa, to jest VIST tylko Looki są do niej dokręcone.
Center wyznaczyłem wg. Omeglassa i powiem że narta zachowuje się świetnie. Na pewno nie ustępuje Omeglassowi RD, a LUSTI to sklepówka! :shock: :!:


No widzisz, zamontowałeś jak chciałeś, pomimo tego że na nartach Lusti producent określił centerboot...
A jezdziłeś na takich samych Lusti z wiązaniami/płytą zamontowaną tak jak to przewidział producent nart ?
Jeżeli nie, to skąd wiesz że tak nie będzie lepiej ?
Nie ma uniwersalnych rozwiązań a juz tym bardziej uni centerboot'a ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 09 kwie 2014, 12:47
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
Kajeran , chyba się trochę czepiasz ;)
Centerboot to jedynie informacja dla montującego wiązania , gdzie jest tzw. środek narty . Jak te wiązania ktoś zamontuje to już jego sprawa , czy też upodobanie tego kto na tych nartach będzie jeździł. Montowanie dokładnie "w centrze" pewnie jest najbardziej bezpieczne/neutralne , ale czy optymalne ? tego nie będzie wiedział nikt , kto nie sprawdzi narty na różnych ustawieniach . W wiązaniach atomica jest zdaje się możliwość przesunięcia całego wiązania przód/tył więc tutaj nie ma problemu z optymalnym ustawieniem położenia , gorzej w wiązaniach gdzie nie ma takiej możliwości ( przód stały , tył ustawiamy pod rozmiar buta ) . Wtedy wystarczy , że zmienisz buta , który ma trochę inny rozmiar skorupy , musisz tylny bezpiecznik przesunąć w jedną lub drugą stronę i już środek buta nie będzie się pokrywał ze środkiem narty . I co wtedy ? :)





Za ten post autor aklim otrzymał podziękowanie od Raceman(09 kwie 2014, 13:32)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 09 kwie 2014, 13:22
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Tak zgadza się zamontowałem jak chciałem, zresztą producenci wyznaczają centerboot po swojemu, pewnie uśredniają, ja ustawiłem tak jak ma być najlepiej by narta zachowywała się do jazdy sportowej. Poza tym testy potwierdzały że nie zawsze producent trafi ze wszystkim.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 09 kwie 2014, 14:03
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
aklim pisze:
Kajeran , chyba się trochę czepiasz ;)
Centerboot to jedynie informacja dla montującego wiązania , gdzie jest tzw. środek narty . Jak te wiązania ktoś zamontuje to już jego sprawa , czy też upodobanie tego kto na tych nartach będzie jeździł. Montowanie dokładnie "w centrze" pewnie jest najbardziej bezpieczne/neutralne , ale czy optymalne ? tego nie będzie wiedział nikt , kto nie sprawdzi narty na różnych ustawieniach . W wiązaniach atomica jest zdaje się możliwość przesunięcia całego wiązania przód/tył więc tutaj nie ma problemu z optymalnym ustawieniem położenia , gorzej w wiązaniach gdzie nie ma takiej możliwości ( przód stały , tył ustawiamy pod rozmiar buta ) . Wtedy wystarczy , że zmienisz buta , który ma trochę inny rozmiar skorupy , musisz tylny bezpiecznik przesunąć w jedną lub drugą stronę i już środek buta nie będzie się pokrywał ze środkiem narty . I co wtedy ? :)


Już pisałem wcześniej na przykładzie Salomona, dokładniej to komórka 3V d2 lab (taka sama narta i wiązania co Atomic).
Najbardziej optymalnie było w momencie kiedy kreska na bucie pokrywała sie z tą na narcie.
W tym samym dniu przesuwałem do przodu i do tyłu aby wybrać najbardziej optymalny moment.
Za każdym razem coś było nie bardzo....dlatego wróciłem do neutralnej pozycji wiązań.

I to nie tylko moja opinia, mój brat miał takie same deski lecz większego buta.
Jemu również ustawiłem buta na "0"
Na tym ustawieniu jezdził kilka dni, po czym zaczeliśmy kombinować z przesuwaniem przód-tył.
Testowaliśmy na ustawionym slalomie, więc narty używane były zgodnie z przeznaczeniem
Po kilku próbach obaj wróciliśmy do pozycji "0"

Do czego zmierzam ? Do tego że ja miałem możliwość spróbowania różnych ustawień a Marcin nie, więc sorry...ale ja nie teoretyzuje ;)





Za ten post autor kajeran otrzymał podziękowanie od aklim(09 kwie 2014, 17:00)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 11 kwie 2014, 10:54
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Ja też nie teoretyzuję, ustawienie jak jest dobre to jest dobre i tego się trzymam.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 12 kwie 2014, 10:12
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
Raceman pisze:
Ja też nie teoretyzuję, ustawienie jak jest dobre to jest dobre i tego się trzymam.

no i dobrze Marcinie :D
grunt , żeby dechy dobrze śmigały :)
a czy tak z ciekawości sprawdziłeś jak Twój sposób wyznaczenia centerboota ma się w stosunku do tego podanego przez LUSTI ?

http://www.lusti.cz/montaznibody/




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 15 kwie 2014, 12:00
Offline

Rejestracja: 03 sty 2011, 21:48
Posty: 153
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
kajeran pisze:

Już pisałem wcześniej na przykładzie Salomona, dokładniej to komórka 3V d2 lab (taka sama narta i wiązania co Atomic).
Najbardziej optymalnie było w momencie kiedy kreska na bucie pokrywała sie z tą na narcie.


Atomic SL i Salomon d2 3V SL to nie te same narty.
Gdzie na D2 SL Lab widziałeś centerboot? Z mojego doświadczenia wynika że nie ma tam ustalonej pozycji neutral tylko 7 różnych ustawień na wiązaniach.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 15 kwie 2014, 14:13
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Franc pisze:
kajeran pisze:

Już pisałem wcześniej na przykładzie Salomona, dokładniej to komórka 3V d2 lab (taka sama narta i wiązania co Atomic).
Najbardziej optymalnie było w momencie kiedy kreska na bucie pokrywała sie z tą na narcie.


Atomic SL i Salomon d2 3V SL to nie te same narty.
Gdzie na D2 SL Lab widziałeś centerboot? Z mojego doświadczenia wynika że nie ma tam ustalonej pozycji neutral tylko 7 różnych ustawień na wiązaniach.


Dlaczego to nie te same narty ?
To samo taliowanie, ta sama płyta (chodzi mi wersję D2, model 2010/2011), wiązania itd....oczywiście porównując do Atoma z tego samego sezonu ;)
Niestety nie mam fotek a narty sprzedane, ale na narcie Salomon 3V d2 lab 10/11 był zaznaczony centerboot. Nie wiem jak to wygląda w nowszych modelach bo nie miałem do czynienia z nimi.
Oprócz tego, owszem było 7 ustawień na wiązaniach




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Przygotowanie nowych nart do sezonu.

Raceman

0

1180

30 kwie 2019, 15:33

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Pokaz przygotowania nowych nart sportowych GS.

Raceman

2

3961

27 paź 2016, 22:33

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki 17.10.2015 Szkolenie "Ręczne przygotowanie nart SL i GS"

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Raceman

31

5944

22 paź 2015, 17:49

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Przechowywanie nart.

Raceman

12

7442

04 gru 2014, 16:49

szybki233 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Ostrzałka do nart

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

michalk

30

11668

04 gru 2015, 15:02

milwis Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group