Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Przygotowanie nowych nart do sezonu.

Raceman

0

1162

30 kwie 2019, 15:33

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Pokaz przygotowania nowych nart sportowych GS.

Raceman

2

3924

27 paź 2016, 22:33

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki 17.10.2015 Szkolenie "Ręczne przygotowanie nart SL i GS"

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Raceman

31

5917

22 paź 2015, 17:49

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Przechowywanie nart.

Raceman

12

7392

04 gru 2014, 16:49

szybki233 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Ostrzałka do nart

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

michalk

30

11614

04 gru 2015, 15:02

milwis Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 23 lis 2013, 19:02
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Raceman pisze:
Płyta i wiązania były już zmontowane więc nie musiałem kombinować.


..bo te narty mają zaznaczony srodek ciezkosci, tylko znajduje sie pod plyta dlatego nie widziales :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 23 lis 2013, 19:17
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
kajeran pisze:
Raceman pisze:
Płyta i wiązania były już zmontowane więc nie musiałem kombinować.


..bo te narty mają zaznaczony srodek ciezkosci, tylko znajduje sie pod plyta dlatego nie widziales :)


Prawdopodobnie te narty nie mają tej kreski nawet pod płytą :) ...tak wynika z opisów innych, którzy zamówili bez montażu ...ale pewności 100% nie mam, a rozkręcał póki co nie będę :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 23 lis 2013, 19:59
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
gajowy01 pisze:
kajeran pisze:
Raceman pisze:
Płyta i wiązania były już zmontowane więc nie musiałem kombinować.


..bo te narty mają zaznaczony srodek ciezkosci, tylko znajduje sie pod plyta dlatego nie widziales :)


Prawdopodobnie te narty nie mają tej kreski nawet pod płytą :) ...tak wynika z opisów innych, którzy zamówili bez montażu ...ale pewności 100% nie mam, a rozkręcał póki co nie będę :)


załóżmy że masz racje, to jak wyobrażasz sobie montaż płyt lub wiązania do takiej narty ?

Każda narta ma swój (jak to napisał Raceman) Centerboot i jeżeli zamontujesz inaczej niż ma być to narta nie będzie pracowała optymalnie.
Miałem Salomony RD z szybką regulacją wiązań w zakresie przód-tył (X-race) i narta najlepiej zachowywała się w takiej pozycji w której kreska pod butem pokrywała sie z kreską na narcie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 23 lis 2013, 21:18
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
W nartach komórkowych nie trzeba oznaczać centerboota.
Montuje się wiązania pod konkretnego zawodnika, serwisant ma swoje ustalenia na jakich ustawieniach robi najlepsze czasy na trasie i tak montuje.
Oczywiście są systemy w wiązaniach że można przestawiać całość przód-tył tak by ustawić najszybszą konfigurację nie mylić z odczuciami zawodnika które w wyczynowym sporcie nie są najważniejsze.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 23 lis 2013, 21:29
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Ostatnio robiłem SLki Lusti ( montowałem wiązania + płytę Vista ) i nie był oznaczony na nich centerboot.

PS. cały zestaw jest bardzo ciężki tak na marginesie.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 23 lis 2013, 21:46
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
wszystkie komorki jakie mam/mialem zawsze mialy centerboot, nawet Volkl z tym ze model 08/09
to ze zawodnicy z PS stosuja rozne ustawienia to wiem ale w tym temacie mowa o "zwyklej" komorce klubowej




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 24 lis 2013, 5:03
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
kajeran pisze:
wszystkie komorki jakie mam/mialem zawsze mialy centerboot, nawet Volkl z tym ze model 08/09
to ze zawodnicy z PS stosuja rozne ustawienia to wiem ale w tym temacie mowa o "zwyklej" komorce klubowej

...ale narty o których mowa (te moje SLR) to nie jest zwykła narta klubowa :) To jest WC :)

Niech Marcin ew. to oceni, ja mogę dodać, że na Stubaiu oglądałem kilka par nart z tego rocznika, z identyczną grafiką ale: obok siebie stały sklepowe, jakieś komórki (nazwijmy klubowe) i te moje - i różniły się detalami, i ....poważniejszymi detalami :)

Z innej okazji, innej dyskusji - ktoś mnie sprowokował do rozważań czy to komórka i jaka - trochę poszukałem - na podstawie foto i in. - identyczne modele (w detalach) jeździły w PŚ ...pomijając chwilowo fakt że np. Pranger ma modele indywidualne :) ale cała reszta to jest ta narta, WC FIS, tyle wiem, ...lub wydaje mi się ;)
http://www.flickr.com/photos/fotoblitz/6761132891/




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 24 lis 2013, 6:57
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
No właśnie że w moim odczuciu to nie jest zwykła "klubówka", pomijam fakt tych wklejek ( tzn czterech wklejek na każdej krawędzi i bardzo cienkiego ślizgu ) ale jak na taki cienki ślizg niesamowita chłonność przy wygrzewaniu w kocu (smarowałem grubo smarem i po wygrzaniu całkiem zniknął) oraz wydaje mi się że ten ślizg może być tak jak w biegówkach "ciepły" lub "zimny" i tu u czcigodnego moderatora może być "zimny". Oraz co ciekawe cała masa naklejek informujących że narty są surowe, że trzeba je z preparować na konkretnego zawodnika, kąty, ślizg i bindungi.
No więc chyba mamy do czynienia z prawdziwymi wyścigówkami...




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 24 lis 2013, 10:07
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
gajowy01 pisze:
kajeran pisze:
wszystkie komorki jakie mam/mialem zawsze mialy centerboot, nawet Volkl z tym ze model 08/09
to ze zawodnicy z PS stosuja rozne ustawienia to wiem ale w tym temacie mowa o "zwyklej" komorce klubowej

...ale narty o których mowa (te moje SLR) to nie jest zwykła narta klubowa :) To jest WC :)

Niech Marcin ew. to oceni, ja mogę dodać, że na Stubaiu oglądałem kilka par nart z tego rocznika, z identyczną grafiką ale: obok siebie stały sklepowe, jakieś komórki (nazwijmy klubowe) i te moje - i różniły się detalami, i ....poważniejszymi detalami :)

Z innej okazji, innej dyskusji - ktoś mnie sprowokował do rozważań czy to komórka i jaka - trochę poszukałem - na podstawie foto i in. - identyczne modele (w detalach) jeździły w PŚ ...pomijając chwilowo fakt że np. Pranger ma modele indywidualne :) ale cała reszta to jest ta narta, WC FIS, tyle wiem, ...lub wydaje mi się ;)
http://www.flickr.com/photos/fotoblitz/6761132891/


Na podstawie czego stwierdzasz że to jest narta WC a nie komórka klubowa ? Masz świadomość tego jak trudno dostać dobrą nartę np. z Pucharu Europy a co dopiero WC ? i tego że klubowe a np. z PE będa miały taką samą szate graficzną ?
..nie widze sensu porównywanania ze sklepowymi i skad mogłeś wiedzieć czy te na Stubaiu to były klubowe komórki ? Jakie były różnice ?
Wątpie aby w tym sklepie w którym kupowałeś te Volkle mieli coś lepszego niż komórka klubowa.
Jeden z lepszych sklepów który ma naprawdędobre deski to H&N....




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 24 lis 2013, 10:13
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Raceman pisze:
No właśnie że w moim odczuciu to nie jest zwykła "klubówka", pomijam fakt tych wklejek ( tzn czterech wklejek na każdej krawędzi i bardzo cienkiego ślizgu ) ale jak na taki cienki ślizg niesamowita chłonność przy wygrzewaniu w kocu (smarowałem grubo smarem i po wygrzaniu całkiem zniknął) oraz wydaje mi się że ten ślizg może być tak jak w biegówkach "ciepły" lub "zimny" i tu u czcigodnego moderatora może być "zimny". Oraz co ciekawe cała masa naklejek informujących że narty są surowe, że trzeba je z preparować na konkretnego zawodnika, kąty, ślizg i bindungi.
No więc chyba mamy do czynienia z prawdziwymi wyścigówkami...



Co do naklejkek na nartach to KAŻDE Volkl czy to RACE STOCK czy WC EDITION mają takie naklejki....
Wklejki przy krawędziach to nic szczególnego....NP. Atomic/Salomon stosuje to w zwykłych komórkach klubowych - miałem ;)

...Wiec nie widze sensu rozpływania sie nad nimi bo tak jak pisałem wczesniej miałem kiedyś model 08/09 Race Stock 165cm i wszystko było dokładnie tak samo jak opisujecie a narta była z polskiej dystrybucji, kupiona na race programie za....1300zł.....




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 24 lis 2013, 14:28
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Krzysztof umieść zdjęcia tych swoich nart ( takie dokładne fotki ).




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 24 lis 2013, 14:38
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Widziałem takie narty i miały zero opisów i bardzo chłonny ślizg. Zresztą Franc chyba je ma jeszcze ...




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 24 lis 2013, 16:33
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
kajeran pisze:
Na podstawie czego stwierdzasz że to jest narta WC a nie komórka klubowa ? Masz świadomość tego jak trudno dostać dobrą nartę np. z Pucharu Europy a co dopiero WC ? i tego że klubowe a np. z PE będa miały taką samą szate graficzną ?

Napisałem co napisałem, ale w sumie nie mam pojęcia czy to WC czy PE czy coś innego :)
Widzę, że jest trochę inna.
Porównywałem 3 rożne narty z jednego rocznika. Sklepowe - to oczywiste jak wyglądały.
Dwie były typu RD, w tym moje - przy czym ta druga miała parę innych detali jak inne noski (ochrony dziobów) i jakieś napisy, ale inne niż sklepowe - ale to nie była już sklepowa.

Tak jak pisałem wcześniej ktoś mnie sprowokował do poszukiwań, bo np. twierdził że dzioby powinny być asymetryczne - więc szukałem zdjęć z zawodów, jedno zlinkowałem wyżej, i np. dziób mam identyczny.

Ale oczywiście to poszlaki, domniemania - pewności nie mam bo skąd, wiem też że czasem "konfekcja" na różny rynki itd. bywa różna, czyli różnią się w detalach.

Zdjęć tamtym nie robiłem może szkoda, bo łatwiej byłoby może rozmawiać, ale ktoś na SF chce wysyłać numery seryjne żeby sprawdzić co to - może to wyjaśni ...ale w sumie to co za różnica dla mnie - fajne narty, fajnie przygotowane - i tyle :)

Raceman pisze:
Krzysztof umieść zdjęcia tych swoich nart ( takie dokładne fotki ).


akurat nie mam ich przy sobie, i trochę mi się nie chce :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 24 lis 2013, 17:02
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Cytuj:
Zdjęć tamtym nie robiłem może szkoda, bo łatwiej byłoby może rozmawiać, ale ktoś na SF chce wysyłać numery seryjne żeby sprawdzić co to - może to wyjaśni ...ale w sumie to co za różnica dla mnie - fajne narty, fajnie przygotowane - i tyle :)


I tego się trzymajmy.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przygotowanie nowych nart do użytkowania (narty komórkow
PostZamieszczono: 24 lis 2013, 18:51
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
gajowy01 pisze:
kajeran pisze:
Na podstawie czego stwierdzasz że to jest narta WC a nie komórka klubowa ? Masz świadomość tego jak trudno dostać dobrą nartę np. z Pucharu Europy a co dopiero WC ? i tego że klubowe a np. z PE będa miały taką samą szate graficzną ?

Napisałem co napisałem, ale w sumie nie mam pojęcia czy to WC czy PE czy coś innego :)
Widzę, że jest trochę inna.
Porównywałem 3 rożne narty z jednego rocznika. Sklepowe - to oczywiste jak wyglądały.
Dwie były typu RD, w tym moje - przy czym ta druga miała parę innych detali jak inne noski (ochrony dziobów) i jakieś napisy, ale inne niż sklepowe - ale to nie była już sklepowa.

Tak jak pisałem wcześniej ktoś mnie sprowokował do poszukiwań, bo np. twierdził że dzioby powinny być asymetryczne - więc szukałem zdjęć z zawodów, jedno zlinkowałem wyżej, i np. dziób mam identyczny.

Ale oczywiście to poszlaki, domniemania - pewności nie mam bo skąd, wiem też że czasem "konfekcja" na różny rynki itd. bywa różna, czyli różnią się w detalach.


Co do nosków, to można je wymieniać wiec nie widze problemu, ale.....komórki (klubowe) z tego sezonu mają mieć okragłe zakończenia dziobów wiec zostałeś wprowadzony w błąd z tymi asymetrycznymi !!! Takie "kierunkowe" dzioby miały ale nowsze modele....

Ja nadal utrzymuje że jest to narta klubowa:

RACE EDITION lub WORLDCUP EDITION

Zobaczymy kto miał racje :lol:

Atu przykład że takie narty są ogólnie dostępne: http://www.skiersedgeonline.com/shop/vo ... -leftover/

Komórek lepszych niż klubowych nie sprzedaje się w sklepach.... ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Przygotowanie nowych nart do sezonu.

Raceman

0

1162

30 kwie 2019, 15:33

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Pokaz przygotowania nowych nart sportowych GS.

Raceman

2

3924

27 paź 2016, 22:33

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki 17.10.2015 Szkolenie "Ręczne przygotowanie nart SL i GS"

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Raceman

31

5917

22 paź 2015, 17:49

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Przechowywanie nart.

Raceman

12

7392

04 gru 2014, 16:49

szybki233 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Ostrzałka do nart

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

michalk

30

11614

04 gru 2015, 15:02

milwis Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group