Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Test nart 2010/2011

boogie

6

2291

02 gru 2010, 13:16

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

narciarz70

73

8772

31 gru 2011, 2:26

Adrian Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki aTRUCKcja! darmowe testowanie przyszłorocznych nart Völkl

Volkl Polska

0

3733

21 sty 2014, 19:43

Volkl Polska Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaka dlugość nart
PostZamieszczono: 29 gru 2011, 10:42
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Adrian pisze:
1970 pisze:
Według Ciebie dziwna a według mnie normalna.
Minimum marketingu maksimum doświadczenia w produkcji nart.
Bo Kneissl nie potrzebuje tabeli do sprzedaży nart i nie dzieli włosa na czworo co widać po ilości modeli.
Tak samo robi Duel i zai.
Kessler to już minimum minimum jeżeli chodzi o ilość modeli.
Wszystkie trzy teorie wprowadzania ilości nart mi absolutnie pasują.


Czy dziwna firma bo sprzedaje narty nie doradzając jak je użyć.



Bo to nie firma doradza zakup nart tylko dobry sprzedawca przeszkolony przez producenta nart.
Producent swoimi opisami tylko może ukierunkować przyszłego klienta.
Jak kupujesz ubranie to doradza Ci firma co masz kupić czy interesuje Cię krój, rozmiar, materiał i fason?
Tak samo jest z każdym innym produktem.
Tabelki sugestie tylko mieszają w głowach klientom i ich ubezwłasnowolniają.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jaka dlugość nart
PostZamieszczono: 29 gru 2011, 10:44
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Adrian pisze:
1970 pisze:

Ale jesteś uparty!
A kto każe komuś testować 150 par nart?
Wystarczą trzy pary różnych firm z tej samej grupy o podobnej długości.
A co do Fischera to nie będę się wypowiadał na forum ewentualnie na PW.
A dziur nie lubię bo niszczą mi zawieszenie w samochodzie.
Co do progresora 8 mogę napisać, że nigdy mnie na kolana nie powalały i nic do dzisiaj się nie zmieniło.
Model mocno wypromowany na naszym rynku z przeciętnymi właściwościami jezdnymi mam tu na uwadze stabilność podczas przechodzenia z krawędzi na krawędź, pracę dziobów oraz trwałość eksploatacyjną.


Uparty jestem to fakt. Zastanawiam się co mi da przetestowanie 3 par rossignola?

Wytypuj które mam przetestować?

Dzięki za progressora.


To pytanie raczej do Bobica a nie do mnie ale skoro pytasz to powiedz czego oczekujesz od nart?
I nie testuj trzech par Rossignola tylko trzy pary nart od różnych producentów wtedy to ma większy sens.
A tak wygląda, że szukasz ale nie wiesz czego.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jaka dlugość nart
PostZamieszczono: 29 gru 2011, 10:51
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
1970 pisze:
A tak wygląda, że szukasz ale nie wiesz czego.


Dokładnie tak jak piszesz. Bo chcę kupić Knajsle a nigdzie nie mogę przeczytać jak je dobrać pod swoje preferencje.
Bobica nie muszę o nic pytać bo na stonie rossignola mam wszystko wytłumaczone i dobrane.
Wątpię by Bobic testował kobiece narty. :lol: :lol:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jaka dlugość nart
PostZamieszczono: 29 gru 2011, 11:03
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Adrian pisze:
1970 pisze:
A tak wygląda, że szukasz ale nie wiesz czego.


Dokładnie tak jak piszesz. Bo chcę kupić Knajsle a nigdzie nie mogę przeczytać jak je dobrać pod swoje preferencje.
Bobica nie muszę o nic pytać bo na stonie rossignola mam wszystko wytłumaczone i dobrane.
Wątpię by Bobic testował kobiece narty. :lol: :lol:


To możesz się zdziwić bo ja jak mogę to jeżdżę na damskich nartach i dla tego mam o nich swoje zdanie.
Co do nart Kneissl to dla kogo mają być te narty.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jaka dlugość nart
PostZamieszczono: 29 gru 2011, 11:15
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Robert miło mi się z Tobą pisze ale jak pozwolisz skończymy rozmowę po nowy roku bo potwierdzili mój wylot. :D :D

Cytuj:
To możesz się zdziwić bo ja jak mogę to jeżdżę na damskich nartach i dla tego mam o nich swoje zdanie.
Co do nart Kneissl to dla kogo mają być te narty.


Robert zadaję pytania zgodnie z tematem jak dobrać długość. Dobieramy długość dla wymyślonego narciarza. Ty jesteś sprzedawcą ja całkowitym amatorem.
Na forach nauczono mnie nie wierzyć sprzedawcą więc chcę otrzymać garstkę wiedzy od producenta.
Rossignol, Fischer przesłali mi katalogi, opisy i zalecenia odnośnie nart. Teraz chcę otrzymać to samo od Knejsla, Armady, Majesty.

Twoje testy na nartach kobiecych są nieobiektywne. W jakich butach jeździsz? Kobiecych? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ( Robert to żart)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jaka dlugość nart
PostZamieszczono: 29 gru 2011, 11:29
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Adrian pisze:
Robert miło mi się z Tobą pisze ale jak pozwolisz skończymy rozmowę po nowy roku bo potwierdzili mój wylot. :D :D

Cytuj:
To możesz się zdziwić bo ja jak mogę to jeżdżę na damskich nartach i dla tego mam o nich swoje zdanie.
Co do nart Kneissl to dla kogo mają być te narty.


Robert zadaję pytania zgodnie z tematem jak dobrać długość. Dobieramy długość dla wymyślonego narciarza. Ty jesteś sprzedawcą ja całkowitym amatorem.
Na forach nauczono mnie nie wierzyć sprzedawcą więc chcę otrzymać garstkę wiedzy od producenta.
Rossignol, Fischer przesłali mi katalogi, opisy i zalecenia odnośnie nart. Teraz chcę otrzymać to samo od Knejsla, Armady, Majesty.

Twoje testy na nartach kobiecych są nieobiektywne. W jakich butach jeździsz? Kobiecych? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ( Robert to żart)




Bardziej obiektywne niż Ci się wydaje.
Jak podasz mi parametry narciarza, preferencje to postaram się Cię ukierunkować co do grupy nart oraz ich długości.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jaka dlugość nart
PostZamieszczono: 29 gru 2011, 13:52
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
1970 pisze:
michalk pisze:
1970 pisze:
SL 165cm
Allround 168cm do 172cm
Allmountain 172cm
W zależności od rodzaju płyty i marki nart.
Jak w/w długości są odpowiednie do nart firmy Kneissl i Duel.
Inaczej w przypadku nart Kessler i zai.

Mniej więcej tak przypuszczałem, chociaż definicaj allround i allmountain tradycyjnie mi się miesza :).
A co jest innego w kessler'ach i zai'ach bo zabrzmiało interesująco?
A jeszcze jedna kwestia jak dobrać długość nart z rockerem? Z moich wrażeń wydaje mi się że narty z popularnym rockerem lepiej wziąść ciut dłuższe :idea: :?:


Dla czego Ci się miesza?
Jest prosta i czytelna.
Allround narta zbliżona parametrami taliowania do narty z grupy SL ale dłuższe od SL.
Allmountain to narty szersze pod butem najczęściej w granicach od 72 do 80mm z promieniem skrętu w okolicach 17m.
Dla mnie jest to najbardziej rozwojowa grupa nart z największą przyszłością ponieważ są bardzo uniwersalne.
Np. Duel XL przy długości 167 ma taliowanie 131-77-111 i R 12,5 jak dobrze pamiętam.
Po co Ci narty z Rockerem?
W Kneisslu śmiali się, że rockera mają już od 150 lat bo tyle już produkują narty bo rocker to nic innego jak dziób narty.
Teraz go po prostu go przesunięto i ma sens tylko w nartach freeride a w pozostałym grupach nart to zwykły chwyt marketingowy.

A czemu mi się mieszają te grupy, bo uważam, że ten podział czasami jest płynny i bardziej na siłę niż wynikający z jakichś różnic w nartach.
Rocker na trasy no zgodzę się, że do niczego, ale ciągnie mnie coraz bardziej poza trasę, dlatego też w innym wątku podpytywałem o wrażenia z jazdy na blizzardach z flipcore - czy to znowu marketing czy działa. Szczególnie, że niektóre deski typu free mają zwykły camber i albo wogóle nie mają rockera (starsze wersje) albo bardzo niewielki i są chwalone. Po prostu pomału kombinuję następne narty i stąd pytania :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jaka dlugość nart
PostZamieszczono: 29 gru 2011, 15:53
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Dwie uwagi do off-topów
- rocker, nie jeździłem na nartach z rockerem ale zdziwił mnie opis nart moich w testach wersji z rockerem, z opinii wyczytanych wynika, że narty po dodaniu rockera poza trasą zachowują się gorzej niż wersja taka jak mam z poprzedniego sezonu - dosyć chwalona co i ja mogę potwierdzić, dodam tylko, że opisy tych nart przez testerów z poprzedniego sezonu zgadzają się z moimi odczuciami. Moim zdaniem rockera nie po to umasawiają by ludzie lepiej jeździli poza trasami tylko właśnie po to by łatwiej wykonywać podstawowe ewolucje narciarskie, producenci chyba zauważyli, że ludzie w swej głównej masie kierują się w wyborze łatwością jazdy czyli im nartę łatwiej skręcić tym lepiej, stąd masowe przekonanie, ze na krótszych łatwiej się jeździ. To wynika w dużej mierze z braku przygotowania do jazdy jak i techniki i stąd taki wynalazek, on oczywiście pewnie się może modyfikować na bardziej zaawansowane formy ale moim zdaniem aby nie tracić pewnych walorów narty wymusza nieco dłuższe dobranie - tak na chłopski rozum

- Kneissl dla kobiety to głównie model Blue Star, podam dobór dla mojej żony 163cm/52 kg - jeździ na 152 ale i na 160 jeździło jej się dobrze, kolega mój 174cm/78 kg jeżdzący dosyć słabo też nabył te narty w długości 168 cm i jest ok.
Moje Black Stary dobrane na krótko - 168 cm - ja 182/85kg - gdyby to były moje jedyne narty na pewno bym brał 176cm ale w tej długości mam allmountainy więc wziąłem krótsze niemniej po bardzo gruntownym teście bo bez bałbym sie, ze będą tracić przez brak długości. Allmountainy pewnie zmienię na dłuższe jeśli takie znajdę w sklepie i nie będą za nie krzyczeć majątku, na razie nic powyżej 180cm nie widziałem, z drugiej strony 189 to mam w planie freeraida więc po co to dublować, na gorszy warunek i małe poza trasę to i na tych 175 daję radę.
Znowu się rozpisałem :twisted:





Za ten post autor mihumor otrzymał podziękowania - 2 michalk(29 gru 2011, 17:42), Raceman(29 gru 2011, 16:29)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jaka dlugość nart
PostZamieszczono: 29 gru 2011, 16:48
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Ja po doświadczeniach ostatnich sezonów jestem gotów postawić tezę, że dla przeciętnego faceta (dajmy na to 174-184cm/76-88kg) najbardziej uniwersalną długością narty, jeśli to oczywiście ma być jedyna narta, jest 175 i bliskie okolice.
Dlaczego?
Po pierwsze taka decha jest w większości przypadków dość skrętna i da się niej pojeździć slalomowo w powszechnie panującym wykonaniu (15-16m łuki), da się pojechać naprawdę ciasno jak ktoś potrafi (a jak nie potrafi to pojedzie płytkim skrętem tak jak i tak to robi na SL) i zawsze ma się bonusa przy dłuższym skręcie, większej prędkości i rozjeżdżonym stoku .

Swoją drogą, to co do długości to moim zdaniem, jakimś problemem stała się funkcjonująca powszechnie opinia, że GSki w sensie długości i promienia skrętu nie nadają się na polskie stoki tylko w Alpy, wobec czego wszyscy jeździliśmy/jeździmy na slalomkach. Co więcej, mam wrażenie, że popularność i zachwyt nad Allmountainami i ich właściwościami wynika nie z ich szerokości pod butem, ale właśnie z ich długości - mówię tu o jeździe trasowej.





Za ten post autor ravick97 otrzymał podziękowania - 3 michalk(29 gru 2011, 17:42), mihumor(29 gru 2011, 17:02), Raceman(29 gru 2011, 17:35)
Ocena:25%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jaka dlugość nart
PostZamieszczono: 29 gru 2011, 17:08
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Dokładnie tak, pod postem Maćka mógłbym się podpisać. Na allmountainach 175cm pięknie można wyciąć skręt krótki i jazda po śladzie za kimś na slalomce to prawdziwa radoch, kwestią ich dobrego odbioru jest właśnie nieco dłuższy dobór czego ludzie unikają przy węższych modelach nart, w połączeniu z elastycznością to daje fajny efekt, narty ładnie skracają promień bo łatwo je ugiąć ( nie wymaga to masy pakera i prędkości światła :mrgreen: ) a do tego dochodzi duża stabilność wynikająca poza długością z szerokości pod butem i świetne tłumienie drgań. Można postawić zarzut, ze to są narty łatwe - to prawda, takie robią wrażenie ale spostrzeżenie Maćka wnosi coś do rozmowy





Za ten post autor mihumor otrzymał podziękowanie od Raceman(29 gru 2011, 17:36)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jaka dlugość nart
PostZamieszczono: 29 gru 2011, 17:45
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 gru 2010, 23:19
Posty: 125
Lokalizacja: rybnik
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
:) długość i szerokość oraz promień skrętu ;) to takie magiczne szczególnie dla tych którzy zaczynają, albo próbują coś nowego, moje narty mają od 66 do 99 pod butem, i promienie skrętu od 12 do 24m, jakoś nie mam większych problemów żeby się na nich zawsze dobrze bawić ;), jak się je odpowiednio dobierze do warunków to można mieć zabawę przez cały czas , nawet tam gdzie inni już nie dają rady ( tak jak było na grunikach jak testowaliśmy z Bartkiem elany ) , czy to sl, gs, allcośtam czy freeraid da się pojechać wszystko na wszystkim, każde z nich mają coś do zaoferowania i są w czymś lepsze, a wykorzystanie możliwości nart i tak zawsze zależy od jeźdźca :twisted:





Za ten post autor marcin otrzymał podziękowanie od Adrian(29 gru 2011, 23:56)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jaka dlugość nart
PostZamieszczono: 29 gru 2011, 18:02
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Co do rocker - nie upieram się za wszelką cenę, szczególnie że chwilę temu ludzie jeździli poza trasą na nartach bez tego i też było ok. Bardzo możliwe, że jest tak jak piszesz Michał, szczególnie że często na odpowiedź dlaczego SL ludzie twierdzili że na krótszej to się łatwiej jeździ, że lepsza na muldy :). Zresztą co do długości i GS na polskę to do dzisiaj w wielu sklepach uogólniając "w Polsce to krótsze będą lepsze, a w długie czy GS to można Panie ale w Alpach" :). Ravick97 widzę, że wszyscy dochodzimy do podobnych lub takich samych wniosków :) … albo gromadnie ulegami kolejnym modom:).
Michał z tego co gdzieś czytałem to miałeś Fischer'y Motiv - jaka dlugosc i szerokosc? Myślę, że w przypadku wielu nart to będzie tak jak napisał Robert - narty dzioby podniesone mają od zawsze teraz tylko się przesuwa miejsce gdzie to się zaczyna, a czy słusznie i sensownie? Coś się sprzedwać zgodnei z trendami musi :).
Rocker i długość nart z nim interesuje mnie jako nowość tylko i wyłącznie w aspekcie jazdy tam gdzie powstał czyli poza trasą, ale nic na siłę. Natomiast na bank jak przyjdzie czas to nie zdecyduję się na narty 100% freeride do puchu - przynajmniej nie od razu, bardziej będzie mi interesowało coś co mogło by zastąpić All (-round, -mountain) w kiszkowatych warunkach i coś co będzie dawało radę poza trasą, czyli pewnie około 95-100 pod butem i dl +/-175 :).





Za ten post autor michalk otrzymał podziękowanie od Adrian(29 gru 2011, 23:57)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jaka dlugość nart
PostZamieszczono: 29 gru 2011, 23:58
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
marcin pisze:
:) długość i szerokość oraz promień skrętu ;) to takie magiczne szczególnie dla tych którzy zaczynają, albo próbują coś nowego, moje narty mają od 66 do 99 pod butem, i promienie skrętu od 12 do 24m, jakoś nie mam większych problemów żeby się na nich zawsze dobrze bawić ;), jak się je odpowiednio dobierze do warunków to można mieć zabawę przez cały czas , nawet tam gdzie inni już nie dają rady ( tak jak było na grunikach jak testowaliśmy z Bartkiem elany ) , czy to sl, gs, allcośtam czy freeraid da się pojechać wszystko na wszystkim, każde z nich mają coś do zaoferowania i są w czymś lepsze, a wykorzystanie możliwości nart i tak zawsze zależy od jeźdźca :twisted:


Twoje teorie są mi bliskie. :lol:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jaka dlugość nart
PostZamieszczono: 30 gru 2011, 0:09
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lis 2010, 19:08
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa, ale Ślonzok
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Adrian pisze:
Wątpię by Bobic testował kobiece narty. :lol: :lol:


Bobic testowal kobiece narty :)
Jezdzimy na wszystkich, poza dzieciecymi ;)

Musze byc wiarygodna osoba, jesli jestem odpowiedzialny za ta marke w naszym kraju :twisted:





Za ten post autor Bobic Dynastar Lange otrzymał podziękowanie od Adrian(30 gru 2011, 0:34)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Test nart 2010/2011

boogie

6

2291

02 gru 2010, 13:16

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

narciarz70

73

8772

31 gru 2011, 2:26

Adrian Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki aTRUCKcja! darmowe testowanie przyszłorocznych nart Völkl

Volkl Polska

0

3733

21 sty 2014, 19:43

Volkl Polska Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group