Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Test nart 2010/2011

boogie

6

2288

02 gru 2010, 13:16

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wiosenne, po sezonowe testy - narty buty gogle :)

michalk

1

3769

23 paź 2023, 15:55

dalekodaleko Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sprzęt FIS 2012/2013

kajeran

4

1540

08 lut 2012, 9:07

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Komórki SL: Rossignol vs Dynastar 2012

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

kajeran

15

2987

30 paź 2011, 19:59

kajeran Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jaka dlugość nart

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

tadek49

43

10260

30 gru 2011, 0:09

Bobic Dynastar Lange Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 27 gru 2011, 21:36
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 14:03
Posty: 1186
Obrazki: 0
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 463 razy
Otrzymał podziękowań: 311 razy
Imię: Marek
Dni na nartach: 19
Adrian pisze:
Przy wyborze butów to nie pomogę. Na moją nogę pasuje każdy w rozmiarze 27 (jak taki masz to mogę coś poradzić ale na PW bo tutaj za OT to zaraz mnie moder zatłucze )

Adi, nikt tu nikogo nie zatłukł, ani nie zatłucze. :lol:
A do meritum, to może zmontować jakąś ekipę - delegację - przedstawicieli na ten test w 2012.
Co o tym myślicie?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 27 gru 2011, 21:44
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Pewnie Raceman sam napisze o które fragmenty mu chodziło. W gruncie rzeczy nie ma to wielkiego znaczenia. Każdy z nas ma prawo odbierać takie słowa jak ma ochotę i ew. wiedzę. Dla mnie one nie mają większego znaczenia, chociaż mogły by te fora być wymienione nawet i z nazwy :). Bo tak to robi sie z tego "coś wiem ale nie powiem" :).
A tak naprawdę to ważniejsze jest, żeby można było np. pojechać na taką imprezę i cieszyć się możliwością po testowania nart i dyskusji o czymś co nas wszystkich pasjonuje!! :).

Mihumor - trzymam kciuki za zakup butów, ja jestem "świeżo po" - nie licząc dojazdów do sklepów i oglądania katalogów to wyszło mi że w sklepach na mierzniu spędziłem coś ponad 12h :).




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 27 gru 2011, 22:21
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
michalk pisze:
-- chociaż mogły by te fora być wymienione nawet i z nazwy :). Bo tak to robi sie z tego "coś wiem ale nie powiem" :).
.


Jak chcesz to prześlę Ci na PW wykaz for i ich "guru" których zapraszał NTN. Gwarantuję Ci że znasz i te fora i tych "guru". :lol: :lol: :lol:

PS. Marcin nie napisze może Marek puści "farbę". :lol: :lol: :lol: :lol:

ps. co ty robiłeś z tymi butami 12 godzin




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 27 gru 2011, 22:26
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
mareknot pisze:
Adrian pisze:
Przy wyborze butów to nie pomogę. Na moją nogę pasuje każdy w rozmiarze 27 (jak taki masz to mogę coś poradzić ale na PW bo tutaj za OT to zaraz mnie moder zatłucze )

Adi, nikt tu nikogo nie zatłukł, ani nie zatłucze. :lol:
A do meritum, to może zmontować jakąś ekipę - delegację - przedstawicieli na ten test w 2012.
Co o tym myślicie?


Myślę że wystarczy Boogie za nas wszystkich.

Marku testy dla oldbojów nikogo nie zainteresują :D :D :D :D :D :D :lol: :lol:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 27 gru 2011, 22:59
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 14:03
Posty: 1186
Obrazki: 0
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 463 razy
Otrzymał podziękowań: 311 razy
Imię: Marek
Dni na nartach: 19
:( :( :cry: :cry:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 0:59
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
mareknot pisze:
:( :( :cry: :cry:


Ja miałem na myśli siebie Marku. Nie Ciebie. :lol:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 1:25
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
michalk pisze:
A tak naprawdę to ważniejsze jest, żeby można było np. pojechać na taką imprezę i cieszyć się możliwością po testowania nart ...

Każdy kto w miarę jeździ i pokrył koszty uczestnictwa mógł wziąć udział w takich testach NTN'owskich sprzętu na sezon 11/12.
Czy tak będzie w nadchodzącym sezonie, przypuszczam, że tak, wszak testy kosztują, a można przecież na nich zarobić nie tylko poprzez ich publikację.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 8:29
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Adrian pisze:
Jak chcesz to prześlę Ci na PW wykaz for i ich "guru" których zapraszał NTN. Gwarantuję Ci że znasz i te fora i tych "guru". :lol: :lol: :lol:
PS. Marcin nie napisze może Marek puści "farbę". :lol: :lol: :lol: :lol:
ps. co ty robiłeś z tymi butami 12 godzin


Przypuszczam, że w jednym przypadku to się domyślam o kogo chodzi :) w pozostałych wątpię :) ale to bez znaczenia :).
A co do butów - to w sumie tyle czasu zajeło mi wybieranie, mierzenie i na końcu dopasowanie butów i wkładek. Ale to temat na inny wątek, żeby nie robić tutaj bajzlu.:)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 9:28
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Adrian pisze:
mihumor pisze:
Nie rozumiesz całej tej wypowiedzi czy tego zdania wyrwanego z kontekstu?


Całej wypowiedzi nie rozumiem Michał.

Cytuj:
Dodam tylko, że nie jestem przeciwnikiem NTN-u, wręcz przeciwnie. Tak tylko trochę rozbieram ten głos na czynniki pierwsze


Ja nie jestem niczyim przeciwnikiem.

NTN znam tylko od Boogiego bo normalnie nawet bym tam nie zajrzał.

Wybieram narty tylko i wyłącznie według wytycznych producenta (według mnie tylko oni wiedzą po co te narty stworzyli).


Adrian i dla tego ostatnio kupiłeś Volkl do jazdy poza trasą?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 9:51
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:39
Posty: 498
Lokalizacja: Sosnowwiec
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
osobiście dla mnie chorym pomysłem jest dobieranie nart wg tego co pisze producent :) bo wychodziło by wtedy na to ze nie ma złych nart na świecie i wszystkie są fenomenalne :) ale jak kto woli.

swoją drogą nie wiem po co ta nagonka na NTN dziwi mnie wasze zachowanie troche chcecie zobaczyć jak się testuje nic prostszego napiszcie do chłopaków opłaćcie wyjazd i jazda w kwietniu do masso




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 9:56
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
To mi się wątek rozwinął.
Nie miałem jeszcze okazji przeczytać NTN oprócz opisów testerów dostarczonych przez moją osobę nart do testów więc nie będę się wypowiadał na temat wstępu w NTN.
Jednak w mojej opinii są dwa style jazdy na nartach.
Klasyczny i skrętem ciętym czyli potocznie na krawędzi.
Tym pierwszym jeździ nie tylko według mnie około 90% narciarzy w kraju, tym drugim około 2% do 3% narciarzy około 7% do 8% narciarzy próbuje nauczyć się jazdy skrętem ciętym.
Tak duża liczba nie potrafiących jeździć na nartach ciętym skrętem wynika z tego, że techniczne możliwości nart przerosły możliwości i umiejętności narciarzy.
Należy do tego dołożyć niesamowitą pewność, że każdy jeździ świetnie na nartach a co za tym idzie nie korzysta z nauki u instruktora który potrafi nauczyć jazdy skrętem ciętym.
Efekt mamy taki, że na stoku jak to mówi ojciec Franca mamy prawie samych szuraczy najczęściej na SL.
Ja z mojego skromnego doświadczenia śmiem twierdzić, że większość narciarzy ma źle dobrany sprzęt do swoich umiejętności i potrzeb.
Dotyczy to całego sprzętu narciarskiego.
Począwszy od źle dobranej bielizny, drugiej warstwie za dużych kurtkach, spodniach narciarskich, butach.
Za krótkich kijach i nartach do tego z nie odpowiedniej grupy.
Ambicje są duże ale wykonanie już kiepskie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 10:00
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
boogie pisze:
osobiście dla mnie chorym pomysłem jest dobieranie nart wg tego co pisze producent :) bo wychodziło by wtedy na to ze nie ma złych nart na świecie i wszystkie są fenomenalne :) ale jak kto woli.

swoją drogą nie wiem po co ta nagonka na NTN dziwi mnie wasze zachowanie troche chcecie zobaczyć jak się testuje nic prostszego napiszcie do chłopaków opłaćcie wyjazd i jazda w kwietniu do masso


Boogie wczoraj rozmawiałem z Tomkiem Kurdzielem i powiedział, że tradycyjnie jak co roku będzie wysyłał zaproszenia na fora i zapraszał chętnych forowiczów do wzięcia udziału w testach.
Warunek jest jeden forowicz musi umieć jeździć na nartach co będzie trzeba wcześniej udowodnić pewnie wysyłając film ze swojej jazdy.
I testy nie koniecznie w Maso Corto. :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 10:42
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
boogie pisze:
swoją drogą nie wiem po co ta nagonka na NTN dziwi mnie wasze zachowanie trochę chcecie zobaczyć jak się testuje nic prostszego napiszcie do chłopaków opłaćcie wyjazd i jazda w kwietniu do masso

Jaka nagonka? Bez przesadyzmu, rozmawiamy sobie na temat dosyć dziwnego tekstu. Ja rozumiem, że jest kilku gości robiących dużo szumu ale żeby poświęcać temu uwagę - może wynika to z braku tematyki czy pomysłu więc w tej tu polemice jest sporo na temat ewentualnych potrzebnych tematów, wystarczy poczytać fora internetowe przez chwile pod kątem zjawisk a nie kopania się z koniem czy wypowiedzi frustratów pod kątem osoby własnej lub przedsięwzięcia czy idei, którą się reprezentuje. Walka z tego typu rzeczami w internecie to nawet nie szarża na wiatraki, to rzecz bardziej beznadziejna i jak dla mnie ociera się o śmieszność, periodyk dawno się zakurzy i w zapomnienie popadnie a net będzie żył swoim życiem - więc atak nie jest najlepszą ideą, na oświatę trzeba stawiać i podnoszenie świadomości w ogóle odbiorców dla dobra własnego jak i przede wszystkim ogółu. NTN od lat robi kupę dobrej roboty i trzeba konsekwentnie ta ścieżką kroczyć pochylając się również nad zwykłym, statystycznym "pomykaczem" po stokach.
Dużo racji jest w tym co Robert pisze - sama zmiana pewnych mód i obiegowych opinii znacznie poprawi sprawę choć na dziś to też trochę jak walka z wiatrakami bo więcej namiętności wzbudza praca kolan czołowego slalomisty czy problem promienia skrętu jakiejś tam przepisowej narty - o tym się pisze i dyskutuje.





Za ten post autor mihumor otrzymał podziękowania - 2 michalk(28 gru 2011, 11:32), ravick97(28 gru 2011, 11:18)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: obok tematu
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 11:28
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
mihumor pisze:
na oświatę trzeba stawiać i podnoszenie świadomości w ogóle odbiorców dla dobra własnego jak i przede wszystkim ogółu.

Normalnie pozytywizm realny :D.
Szczerze Michał duży Szacun, mi już dawno koparka zmiękła i nie wadzę się już więcej ani z Bogiem ani z Rzeczywistością, co najwyżej z własną koszulą ;).




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 11:58
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Boogie nie traktowałbym tego jako nagonki na NTN (przynajmniej z mojej strony nie jest), a raczej jako dyskusje czy własne przemyślenia co do tego co autor miał na myśli. :)
1970 pisze:
Boogie wczoraj rozmawiałem z Tomkiem Kurdzielem i powiedział, że tradycyjnie jak co roku będzie wysyłał zaproszenia na fora i zapraszał chętnych forowiczów do wzięcia udziału w testach.
Warunek jest jeden forowicz musi umieć jeździć na nartach co będzie trzeba wcześniej udowodnić pewnie wysyłając film ze swojej jazdy.
I testy nie koniecznie w Maso Corto. :D
i bardzo dobrze!!
1970 - jest dużo a nawet bardzo dużo racji w tym co piszesz, tylko czasami w sklepie to wygląda tak, że sprzedawca chce na siłę wcisnąć człowiekowi to co ma na stanie, a nie to co dla danej osoby będzie najlepsze, bo po prostu takiego sprzętu nie ma w sklepie. I nie zawsze i nie w każdym sklepie sprzedawca wie co mówi. Ale to inny temat.:).
W sumie dobrze że pojawiają się również testy zwykłych nart dla statystycznych narciarzy, bo jednak nie wszyscy na komórkach jeżdżą, a przy tym zobaczą że oprócz nart sportowych są inne które dają dużo frajdy.





Za ten post autor michalk otrzymał podziękowanie od mihumor(28 gru 2011, 12:04)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Test nart 2010/2011

boogie

6

2288

02 gru 2010, 13:16

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wiosenne, po sezonowe testy - narty buty gogle :)

michalk

1

3769

23 paź 2023, 15:55

dalekodaleko Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sprzęt FIS 2012/2013

kajeran

4

1540

08 lut 2012, 9:07

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Komórki SL: Rossignol vs Dynastar 2012

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

kajeran

15

2987

30 paź 2011, 19:59

kajeran Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jaka dlugość nart

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

tadek49

43

10260

30 gru 2011, 0:09

Bobic Dynastar Lange Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group