Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Test nart 2010/2011

boogie

6

2285

02 gru 2010, 13:16

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wiosenne, po sezonowe testy - narty buty gogle :)

michalk

1

3744

23 paź 2023, 15:55

dalekodaleko Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sprzęt FIS 2012/2013

kajeran

4

1535

08 lut 2012, 9:07

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Komórki SL: Rossignol vs Dynastar 2012

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

kajeran

15

2968

30 paź 2011, 19:59

kajeran Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jaka dlugość nart

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

tadek49

43

10251

30 gru 2011, 0:09

Bobic Dynastar Lange Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 12:04
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Od własnej koszuli się zawsze zaczyna bo wiadomo, że bliższa. Niemniej myślę, że gdzieś trzeba zacząć i głos w takich sprawach podnosić bo wydaja się być warte. Ja osobiście sam przeszedłem przez ten ogólny obraz wypatrzeń, zachłyśnięcia się krótkimi nartami sportowymi (czyt. zbyt krótkimi), też byłem zafascynowany i przekonany, potem przyszła weryfikacja i pokora oraz wniosek, że gdybym sobie darował tą przygodę to na dziś na pewno byłbym lepszym narciarzem a nie zwykłym średniakiem co na stare lata nadgania stracony czas - i nie chodzi mi o jazdę sportową czy inny wyczyn bo do tego nawet nie próbuję aspirować gdyż jeżdżę co najwyżej średnio i tego już nie zmienię zbytnio niemniej prawa do wypowiedzi chyba mi to nie odbiera.





Za ten post autor mihumor otrzymał podziękowanie od Adrian(31 gru 2011, 2:27)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 12:22
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
1970 pisze:

Adrian i dla tego ostatnio kupiłeś Volkl do jazdy poza trasą?


Nie Robert te wybrałem dzięki Jankowi Koval za co serdecznie mu dziękuję.

Tu się zdałem na fachowca bo dawno nie jeździłem poza trasą.

Narty na stok utwardzony nie musi mi nikt doradzać ale o tym w poście niżej (do Michała)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 12:31
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
mihumor pisze:
Ja osobiście sam przeszedłem przez ten ogólny obraz wypatrzeń, zachłyśnięcia się krótkimi nartami sportowymi (czyt. zbyt krótkimi), też byłem zafascynowany i przekonany, potem przyszła weryfikacja i pokora oraz wniosek, że gdybym sobie darował tą przygodę to na dziś na pewno byłbym lepszym narciarzem a nie zwykłym średniakiem co na stare lata nadgania stracony czas -


Nasze doświadczenia są zupełnie odwrotne.

Prawdziwe narciarstwo poznałem dopiero na krótkich nartach carve. Lubię jeździć sportowo i dynamicznie na krótkich stokach.
Mam narty o długości 165 cm i wydaje mi się że całe wcześniejsze lata na długich nartach były zmarnowane.
Michał wydaje mi się że wszystko zależy od tego co się szuka w jeździe na nartach. :D
Długość narty jest tylko środkiem do celu a nie celem samym w sobie.

Może załóżmy nowy temat o długości nart bo w klimacie zrozumienia każdy przekaże swoje odczucia z jazdy na nartach.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 12:40
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
mihumor pisze:
niemniej prawa do wypowiedzi chyba mi to nie odbiera.

Michał nikt Ci głosu nie odbiera, a nawet nie próbuje, gdyż on spośród wszystkich najczęściej zdroworozsądkowy się wydaje. Po prostu w moim odczuciu pojechałeś trochę nutą Judymową, co kompletnie nie oznacza iż nie masz racji także w tym temacie.

Co do krótkości i długości nart, to ja wcale nie uważam czasu spędzonego na 160 za stracony, wręcz przeciwnie, gdyż on pozwolił mi dojść do 180cm i urozmaicić moje nartowanie, a to pewnie nie ostatnie moje słowo w kwestii długości ;), zwłaszcza, że historia mojego narciarstwa jest stosunkowo krótka.
Co więcej nie wiem, czy kiedyś to wszystko nie zakończy się na 100cm lub na snowboardzie :D.





Za ten post autor ravick97 otrzymał podziękowanie od Adrian(28 gru 2011, 13:05)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 13:00
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
ravick97 pisze:
Co więcej nie wiem, czy kiedyś to wszystko nie zakończy się na 100cm lub na snowboardzie :D.
- to już zakrawa bez mała o bluźnierstwo :) 8-) !!!

Długość nart - temat byłby ciekawy,u mnie było trochę jak u mihumora zachwyt krótkimi, za krótkim, potem szybka i bolesna lekcja pokory, potem długi czas na 165 i obecnie 177 :)





Za ten post autor michalk otrzymał podziękowanie od Adrian(28 gru 2011, 13:05)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 13:06
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Proszę moderatora by założył nowy temat długości nart gdzie wypowiemy się w tonie wzajemnej tolerancji i nieskrępowanie.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 13:09
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Adrian pisze:

Nasze doświadczenia są zupełnie odwrotne.

Prawdziwe narciarstwo poznałem dopiero na krótkich nartach carve. Lubię jeździć sportowo i dynamicznie na krótkich stokach.
Mam narty o długości 165 cm i wydaje mi się że całe wcześniejsze lata na długich nartach były zmarnowane.
Michał wydaje mi się że wszystko zależy od tego co się szuka w jeździe na nartach. :D
Długość narty jest tylko środkiem do celu a nie celem samym w sobie.

Może załóżmy nowy temat o długości nart bo w klimacie zrozumienia każdy przekaże swoje odczucia z jazdy na nartach.

Nie rozumiesz do końca mojej wypowiedzi, nie neguję krótkich nart sportowych, są świetne i świetnie się na nich jeździ - kropka :mrgreen: . Piszę o zbyt krótkich nartach sportowych (co jest nagminne) czyli w twoim wypadku powiedzmy o sytuacji z doborem nart 155cm lub 160 cm w wypadku nart SL lub SC, jeszcze gorzej to wychodzi przy nartach RC i GS gdzie chyba z 1% ludzi jeździ na czymś w okolice wzrostu a większość dobiera je tak jak slalomki lub 5 cm dłuższe.
Na to nakłada się brak umiejętności, ludzie myślą, że jak już zjadą z każdej trasy to jeżdżą super i tylko narty sportowe są dla nich bo przecież inne to im nie przystoi. Patologia w długości jest w sklepach, oglądnij katalog Intersportu, tam tylko chyba jeden model nart ma długość powyżej 170cm i przypuszczam, że i tak tego się nie da kupić, wniosek- ja nie mogę w Polsce kupić nart w porządnej, prawidłowej długości. Rok temu szukałem narty allmountain w długości koło 180 cm (mam 182/86kg) - problem, co mają powiedzieć ludzie wyżsi i więksi ode mnie. A w zapytaniach czy historii jazdy przez ludzi, którzy maj a wysoką samoocenę to groza normalnie - ludzie jeżdżą na Gs-ach o długości slalomek, chcą kupować slalomki jak dla drobnej kobiety, jak im piszesz o allroundach w długości 165-170 to są mocno zdziwieni i piszą, że nie lubią jazdy na długich nartach bo się ciężko skręca i dużo siły to wymaga :mrgreen: Długości ponad 170 cm to już abstrakcja a do tego gdzie to kupić. Tak to wygląda i o to mi chodzi, nie piję do wszystkich ludzi jeżdżących na slalomkach i nie widzę w tym całego zła, próbuje patrzeć szerzej i poza obręb swojego kapelusza.

Co do nart krótkich mam w swojej stajni shorty 99 cm, jeżdże na nich od czasu do czasu od lat - super sprawa ale od czasu do czasu.
Maćku - co do odbierania głosu to nie do ciebie tylko taka cieńka aluzja do Ntnowego wstępniaka, a z tym czasem straconym to może też nie do końca bo dodało mi to trochę samookreślenia i pokazało gdzie manowce - cos tam na pewno tez nauczyło bo jak sobie człowiek radził na trudnej i nerwowej narcie to teraz ma nieco z górki :D , niemniej za długo to trwało i nad tym ubolewam. A z ta judymową nuta to i racja ale ferment trzeba siać :mrgreen:





Za ten post autor mihumor otrzymał podziękowanie od Adrian(31 gru 2011, 2:27)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 13:15
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
mihumor pisze:

Nie rozumiesz do końca mojej wypowiedzi, nie neguję krótkich nart sportowych, są świetne i świetnie się na nich jeździ - kropka :mrgreen: . P


Ja zrozumiałem tak - jeździłem kiedyś na krótkich ale jak przesiadłem się na dłuższe to dopiero poznałem smak narciarstwa.

To miałeś na myśli?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 13:28
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Adrian pisze:
1970 pisze:

Adrian i dla tego ostatnio kupiłeś Volkl do jazdy poza trasą?


Nie Robert te wybrałem dzięki Jankowi Koval za co serdecznie mu dziękuję.

Tu się zdałem na fachowca bo dawno nie jeździłem poza trasą.

Narty na stok utwardzony nie musi mi nikt doradzać ale o tym w poście niżej (do Michała)


To ja uważam, że te narty które kupiłeś poza trasę nadają się tak jak mój samochód kombi do jazdy terenowej.





Za ten post autor narciarz70 otrzymał podziękowanie od Adrian(31 gru 2011, 2:28)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 13:30
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
michalk pisze:
Boogie nie traktowałbym tego jako nagonki na NTN (przynajmniej z mojej strony nie jest), a raczej jako dyskusje czy własne przemyślenia co do tego co autor miał na myśli. :)
1970 pisze:
Boogie wczoraj rozmawiałem z Tomkiem Kurdzielem i powiedział, że tradycyjnie jak co roku będzie wysyłał zaproszenia na fora i zapraszał chętnych forowiczów do wzięcia udziału w testach.
Warunek jest jeden forowicz musi umieć jeździć na nartach co będzie trzeba wcześniej udowodnić pewnie wysyłając film ze swojej jazdy.
I testy nie koniecznie w Maso Corto. :D
i bardzo dobrze!!
1970 - jest dużo a nawet bardzo dużo racji w tym co piszesz, tylko czasami w sklepie to wygląda tak, że sprzedawca chce na siłę wcisnąć człowiekowi to co ma na stanie, a nie to co dla danej osoby będzie najlepsze, bo po prostu takiego sprzętu nie ma w sklepie. I nie zawsze i nie w każdym sklepie sprzedawca wie co mówi. Ale to inny temat.:).
W sumie dobrze że pojawiają się również testy zwykłych nart dla statystycznych narciarzy, bo jednak nie wszyscy na komórkach jeżdżą, a przy tym zobaczą że oprócz nart sportowych są inne które dają dużo frajdy.



To jest nagminna praktyka wypchnąć ze sklepu to co zalega mi na magazynie a dopiero potem liczy się odpowiedni dobór sprzętu dla klienta. :(





Za ten post autor narciarz70 otrzymał podziękowanie od michalk(28 gru 2011, 14:20)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 13:53
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Adrian pisze:
mihumor pisze:

Nie rozumiesz do końca mojej wypowiedzi, nie neguję krótkich nart sportowych, są świetne i świetnie się na nich jeździ - kropka :mrgreen: . P


Ja zrozumiałem tak - jeździłem kiedyś na krótkich ale jak przesiadłem się na dłuższe to dopiero poznałem smak narciarstwa.

To miałeś na myśli?

Nie, całkowicie nie to miałem na myśli. Napisałem dokładnie i szczegółowo w czy rzecz - z przykładami




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 14:20
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
mihumor pisze:
. Ja osobiście sam przeszedłem przez ten ogólny obraz wypatrzeń, zachłyśnięcia się krótkimi nartami sportowymi (czyt. zbyt krótkimi), też byłem zafascynowany i przekonany, potem przyszła weryfikacja i pokora oraz wniosek, że gdybym sobie darował tą przygodę to na dziś na pewno byłbym lepszym narciarzem a nie zwykłym średniakiem co na stare lata nadgania stracony czas - i


Tak Michał napisałeś ja to tak odebrałem, przykładów nie widzę.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 28 gru 2011, 15:14
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Adrian pisze:
mihumor pisze:
. Ja osobiście sam przeszedłem przez ten ogólny obraz wypatrzeń, zachłyśnięcia się krótkimi nartami sportowymi (czyt. zbyt krótkimi), też byłem zafascynowany i przekonany, potem przyszła weryfikacja i pokora oraz wniosek, że gdybym sobie darował tą przygodę to na dziś na pewno byłbym lepszym narciarzem a nie zwykłym średniakiem co na stare lata nadgania stracony czas - i


Tak Michał napisałeś ja to tak odebrałem, przykładów nie widzę.

Zbyt krótkie - czytaj dobrane krócej niż sztuka nakazuje co jest na polskich stokach powszechne - tak to należy rozumieć
Przykład miałeś w moim poście niżej:
Piszę o zbyt krótkich nartach sportowych (co jest nagminne) czyli w twoim wypadku powiedzmy o sytuacji z doborem nart 155cm lub 160 cm w wypadku nart SL lub SC, jeszcze gorzej to wychodzi przy nartach RC i GS gdzie chyba z 1% ludzi jeździ na czymś w okolice wzrostu a większość dobiera je tak jak slalomki lub 5 cm dłuższe.
i dalej w poście więcej przykładowych sytuacji z tym związanych.





Za ten post autor mihumor otrzymał podziękowanie od Adrian(31 gru 2011, 2:23)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Ja już wiem.Testy nart NTN 2011/2012
PostZamieszczono: 31 gru 2011, 2:26
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Michał dziękuję za wytłumaczenie. Jak wrócę z wczasów to porozmawiamy a najlepiej spotkamy się na stoku bo będzie można wymienić się doświadczeniami.

Zdrowia i szczęścia w nowym roku.

ps. Michał serdecznie Ci dziękuję za cierpliwość i fajne pogaduchy na forum. Mam nadzieję na dalsze "spory"




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Test nart 2010/2011

boogie

6

2285

02 gru 2010, 13:16

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wiosenne, po sezonowe testy - narty buty gogle :)

michalk

1

3744

23 paź 2023, 15:55

dalekodaleko Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sprzęt FIS 2012/2013

kajeran

4

1535

08 lut 2012, 9:07

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Komórki SL: Rossignol vs Dynastar 2012

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

kajeran

15

2968

30 paź 2011, 19:59

kajeran Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jaka dlugość nart

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

tadek49

43

10251

30 gru 2011, 0:09

Bobic Dynastar Lange Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group