Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Po co narty z grupy SL?

narciarz70

11

6423

12 paź 2012, 23:04

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Narty robione dla nas...

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

kajeran

39

4581

19 mar 2011, 11:59

kajeran Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Po co narty z grupy FR

aklim

6

4024

12 paź 2012, 23:18

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki narty i wiązania do nich :)

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

michalk

61

14138

24 paź 2012, 10:58

mareknot Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Kupiłem narty. Jak je wybrałem.

narciarz70

13

1775

28 gru 2011, 23:44

mihumor Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Po co narty GS?
PostZamieszczono: 19 sty 2012, 16:10
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
1970 pisze:
Narty które pod butem mają 72mm i nazywają się GS to dla mnie jakieś nieporozumienie ale z drugiej strony napisać na narcie można w sumie wszystko.

producent umieścił je w grupie race pewnie mu wolno:) narta nie jest nartą spełniającą wymogi FIS więc wymiary może chyba mieć takie jak sobie wymyślili jej projektanci, w testach zresztą też lądowała w grupie GS/Gigant i jakoś to było. Więc myślę że nie ma o co kopii kruszyć, zresztą rozmawiamy chyba ogólnie o nartach typu GS tak jak to wymyślili producenci bez podziałów na sklepowe i RD - szczególnie, że z tego co wiem to częś z Nas ma taki i takie. Bo za chwilę okaże się, że producenci też się nie znają na tym co produkują, tak jak część sprzedawców nie wie co sprzedają, i nie wiedzą co kupują
kupujacy :). 1970 rozumiem, że dla ciebie GS to tylko narty spełniające wymogi FIS??
Pozdrawiam.




Ostatnio zmieniony 19 sty 2012, 16:57 przez michalk, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Po co narty GS?
PostZamieszczono: 19 sty 2012, 16:17
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
GS z 72mm pod butem to tak jak samochód kombi z silnikiem np. o mocy 250KM.
Niby sportowy ale dalej kombi tylko ma lepszy silnik i udaje samochód sportowy.
Albo coś jest sportowe albo to udaje.
To jest moje zdanie.
Nie wiem czy producenci się mylą ale czasami za daleko się posuwają w swoich eksperymentach.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Po co narty GS?
PostZamieszczono: 19 sty 2012, 16:37
Offline

Rejestracja: 08 gru 2010, 0:06
Posty: 107
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Imię: Wojtek
Dni na nartach: 0
1970 pisze:
GS z 72mm pod butem to tak jak samochód kombi z silnikiem np. o mocy 250KM.
Niby sportowy ale dalej kombi tylko ma lepszy silnik i udaje samochód sportowy.
Albo coś jest sportowe albo to udaje.
To jest moje zdanie.
Nie wiem czy producenci się mylą ale czasami za daleko się posuwają w swoich eksperymentach.


Dynastar raczej się nie mylił, wypuszczając taką narte, bo skoro dystrybutor wszystko sprzedał w XII tzn. że narta jest bardzo dobra. Napewno nie jest to w 100 % typowy GS, nie mniej narta w polskich warunkach sprawdza się bardzo dobrze.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Po co narty GS?
PostZamieszczono: 19 sty 2012, 16:55
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
1970 pisze:
GS z 72mm pod butem to tak jak samochód kombi z silnikiem np. o mocy 250KM.
Niby sportowy ale dalej kombi tylko ma lepszy silnik i udaje samochód sportowy.
Albo coś jest sportowe albo to udaje.
To jest moje zdanie.
Nie wiem czy producenci się mylą ale czasami za daleko się posuwają w swoich eksperymentach.

Jak znowu wracamy do kombiaków to co niektóre np. RS6/RS6+ są całkiem szybkie i nic nie muszą udawać w stosunku do sportowej konkurencji :)
A narta sprawdza się pewnie nie tylko w polskich warunkach, pewnie Bobic wiedzialby cos wiecej.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Po co narty GS?
PostZamieszczono: 19 sty 2012, 18:42
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
A z innej strony, może ktoś napisze coś o wrażeniach z jazdy na fis GS na codzień, da się czy to raczej sztuka dla sztuki?? szczególnie że na SL komórkach kilka osób jeździ na codzień i raczej sobie je chwalili.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Po co narty GS?
PostZamieszczono: 19 sty 2012, 21:21
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Michał GS Fis Atomic 190cm i wiesz co fajna narta , jak dla mnie lepsza od dziadka (Head iGS 181cm) . Podczas jazdy spokój na trasie , pełna precyzja i kontrola oraz stabilność . Brak jakiego kolwiek ząbkowania czy popuszczania na betonie. Na nich narciarz dopiero czuje sie pewnie i nieświadomie rozpędza się do prędkości nieosiągalnych dla ludzi na zwykłych "klepach". Ja polecam w każdym razie.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Po co narty GS?
PostZamieszczono: 19 sty 2012, 22:59
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
GS są po to , żeby na nich zapierd..... :D
czasem jednak na stokach można zobaczyć narciarzy na przykrótkich gigantkach , co to niby mają udawać SL-ki . Co sądzicie o takiej , chyba kolejnej polskiej , modzie ?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Po co narty GS?
PostZamieszczono: 19 sty 2012, 23:04
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Raceman co ty na nich wyczyniach to lekką próbkę widziałem :), ale jak jest z takim sprzętem jak robi się miekko, nierówno i są muldy, jak one się zachowują przy wolniejszej jeździe powiedzmy na luzie?? Racecarver chyba też pomyka na fisowskich salomonach??
Coś mi się kołata po głowie że parę lat temu chyba na KpM była dyskusja co lepsze dłuższa slalomka czy krótsza gigantka nie pamiętam szczegółów ani wniosków z tej dyskusji. Jak dla mnie to chyba trochę pomysł bez sensu, ale może się nie znam :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Po co narty GS?
PostZamieszczono: 28 sty 2012, 22:29
Offline

Rejestracja: 28 lis 2010, 23:49
Posty: 135
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
lokiec3 pisze:
Dla mnie odpowiednio długa pierwsza sklepowa GS (minimum wzrost +10) jest nartą uniwersalną. Soczek jak wróci z Kals to pewnie to potwierdzi. Narta krótka slalomowa na dziś dla mnie jest dobra do jazdy z Jasiem i do pewnego rodzaju zabawy i eksperymentów. I w cale nie zasuwam po stoku z prędkością światła. Jedyny problem to wolna jazda - bardzo wolna i wprowadzenie narty do skrętu bez ześlizgu. Jak będzie mi dane w tym sezonie spotkać się jeszcze z Niko to myślę, że to zwojujemy. Może jeszcze minus narty to jej waga (moje są ciężkie) przy krótkim i szybkim przerzucaniu na stromym trzeba mocno odciążać. Trochę roboty z tym jest a i braki techniczne też nie pomagają.
Pozdrawiam.


No i co tu powiedzieć..... :)
Dla mnie jest to narta bardzo stabilna do dużych prędkości w średnich i dużych łukach.
Wspaniale amortyzująca i trzymająca na twardym i oblodzonym.
Nie jest potrzebny do tego idealnie równy stok, może być lekko zmulżony, zryty i nierówny - to często podnosi atrakcyjność jazdy 8-) Natomiast "należy" je również obślizgiwać czy to w skręcie kombinowanym czy tez tam gdzie należy w ogóle. To, że narta jest GS nie oznacza, że trzeba i że musi wszędzie jechać idealny GS.
Przyznam się jednak, że przy tej długości mam jeszcze pewne problemy z dynamiczna i sprawna jazdą po większych muldach. Na krótszych nartach idzie mi to lepiej. Ale cóż, trzeba ćwiczyć.
I choć lubię je bardziej to nie zaspakajają one moich potrzeb i wrażeń z jady na nartach krótkich.

mihumor pisze:
Soczek w Kals mieszka w tej samej chacie co ja bywałem i będe tam też za 3 tygodnie, mam nadzieję, że nie poździera tymi GS-ami tras do kamoli :mrgreen: Inna sprawa, że tam jest większość tras gdzie na GS-ach to śmierć może zaglądać w oczy :mrgreen: Dużo czarnego koloru a jak czerwony to miejscami i na zachętę :mrgreen: Za to ludzi mało więc jest miejsca, żeby dobrze pociągnąć


Raczej nie pozdzierałem, choć minerałki gdzieniegdzie były z powodu jednak ciut małej ilości śniegu na trasach.
Śmierci w oczach nie było, czarne i czerwone bardzo słuszne choć nie przepaście. Jednak raczej nie dla średnio jeżdżących. Wszystkie zaliczone wielokrotnie. Można było faktycznie rozwijać na nich już pierwsze prędkości kosmiczne jeżeli tylko się umiało i chciało. Śnieg bardzo szybki. Tylko gdzieniegdzie jednak trochę brakuje szerokości.

Lokalizacja i kwatera fantastyczna. Żona zachwycona ogólnie. Gdyby jeszcze od strony Kals te 2 stare i wolne kanapy wymienili na nowe to było by już prawie idealnie :D
Ośrodek jak najbardziej do powtórnego wyjazdu.

Informacja dla zainteresowanych dużą ilością tras - nie ma ich. Z podanych 110 pozostaje faktycznie może 40-50 (inaczej niż np. w Nassfeld - Tripolach gdzie 110 daje może 80+)

Dziękuję Michał




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Po co narty GS?
PostZamieszczono: 28 sty 2012, 23:17
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
To mnie nieco z tymi minerałami zmartwiłeś bo takie coś już tam dwa lata temu przerabiałem. Miejsce fajne, ja już trzeci raz jadę do tej chaty bo miejsce idealne by córkę na nartach stawiać a w wolnych chwilach poszaleć samemu a sama wioska też dosyć klimatyczna. Nie chce mi się niczego innego szukać bo sytuacja życiowa wymusza pewne wybory a mi to na ten moment nawet pasuje. Znajomych tam wzięliśmy rok temu i też się im spodobało więc teraz z nami tam jadą powtórnie.
Te kanapy w Kals istotnie nieco drewniackie, szkoda bo obsługują bardzo fajne trasy
No ale żeby nie było, ze wciąż to samo miejsce "katujemy" to tydzień wcześniej pojeździmy na Katschbergu, co prawda też mam już zaliczony ale dla mojej familii to będzie nowość.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Po co narty GS?
PostZamieszczono: 29 sty 2012, 0:22
Offline

Rejestracja: 28 lis 2010, 23:49
Posty: 135
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Od strony Kals śniegu najwięcej, środek od góry gondoli czarna i czerwona oraz najwyższa kanapa średnio, najmniej od strony Matrei, tam tez najwięcej ludzi oczywiście.
Nie miałem specjalnych powodów do narzekań, choć i minerałki i przetarcia się trafiały, co jak na Alpy i tą wysokość to dość specyficzne.
W przedostatni dzień przejazdówka od gondoli do Kals było już mocno sponiewierana.

Padało trochę od tego czasu i też ostro śnieżyli, więc możesz mieć lepiej.
Czego i życzę.

Choć według tego to jakieś pandemonium, zniknęło jakieś 0,5 metra śniegu :o
http://www.bergfex.com/matrei/#/matrei/schneebericht/

A z drugiej strony otwarte te wszystkie trasy i niby trasy co ja miałem zamknięte
http://www.gg-resort.at/de/skigebiet/panorama/#

Cuda, cuda :D





Za ten post autor juice otrzymał podziękowanie od mihumor(29 sty 2012, 0:59)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Po co narty z grupy SL?

narciarz70

11

6423

12 paź 2012, 23:04

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Narty robione dla nas...

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

kajeran

39

4581

19 mar 2011, 11:59

kajeran Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Po co narty z grupy FR

aklim

6

4024

12 paź 2012, 23:18

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki narty i wiązania do nich :)

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

michalk

61

14138

24 paź 2012, 10:58

mareknot Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Kupiłem narty. Jak je wybrałem.

narciarz70

13

1775

28 gru 2011, 23:44

mihumor Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group