Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. wiązania - regulacja rozstawu

ravick97

1

4579

12 kwie 2012, 14:25

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Po co narty GS?

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

narciarz70

25

6024

29 sty 2012, 0:22

juice Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Narty robione dla nas...

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

kajeran

39

4559

19 mar 2011, 11:59

kajeran Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Po co narty z grupy SL?

narciarz70

11

6410

12 paź 2012, 23:04

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Po co narty z grupy FR

aklim

6

4012

12 paź 2012, 23:18

michalk Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: narty i wiązania do nich :)
PostZamieszczono: 06 sie 2012, 11:13
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Kolejne pytanie w temacie, z tego co namierzyłem w sensownej kasie mam do wyboru wiązania ze skistopami o szerokości 115 lub 97 mm. 115mm - z informacji wynika że mogą być ciut za szerokie i wystawać nad nartą, natomiast 97mm trzeba by było trochę rozgiąć ... i bądź tu mądry co wybrać. Powiedźcie coś mądrego :), chciałbym temat zamknąć w sierpniu bo za chwilę pojawi się nowy sprzęt zapasy w magazynach się pokończą :) i świnka skarbonka powie mi - nie ma szans:).




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: narty i wiązania do nich :)
PostZamieszczono: 06 sie 2012, 13:10
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
michalk pisze:
Kolejne pytanie w temacie, z tego co namierzyłem w sensownej kasie mam do wyboru wiązania ze skistopami o szerokości 115 lub 97 mm. 115mm - z informacji wynika że mogą być ciut za szerokie i wystawać nad nartą, natomiast 97mm trzeba by było trochę rozgiąć ... i bądź tu mądry co wybrać. Powiedźcie coś mądrego :), chciałbym temat zamknąć w sierpniu bo za chwilę pojawi się nowy sprzęt zapasy w magazynach się pokończą :) i świnka skarbonka powie mi - nie ma szans:).


Zapomnij o rozginaniu wg mnie - tego bym nie robił.
Na moje oko 115 mm będzie w sam raz na szer. 100. W nartach trasowych zawsze jest tak, że skistopy wystają po kilka milimetrów, to normalne. W takich free ...hmm, nie mam żadnych, teoretycznie może lepiej byłoby gdyby były całkiem schowane? ...ale ja chyba bym się tym nie przejmował - 115 będzie OK - trzeba by przymierzyć jak one się zachowują po wpięciu buta - na ogół sprytnie się "zawijają" :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: narty i wiązania do nich :)
PostZamieszczono: 06 sie 2012, 15:46
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
O rozginaniu usłyszałem z dwóch źródeł - podobno niektórzy tak robią i jest OK. sam tego nie trenowałem więc ... :).

gajowy01 pisze:
Zapomnij o rozginaniu wg mnie - tego bym nie robił.
Na moje oko 115 mm będzie w sam raz na szer. 100. W nartach trasowych zawsze jest tak, że skistopy wystają po kilka milimetrów, to normalne. W takich free ...hmm, nie mam żadnych, teoretycznie może lepiej byłoby gdyby były całkiem schowane? ...ale ja chyba bym się tym nie przejmował - 115 będzie OK - trzeba by przymierzyć jak one się zachowują po wpięciu buta - na ogół sprytnie się "zawijają" :)

No też liczyłem na to że skistop się trochę chowa nad deskę tylko patrząc na to zdjęcie i na PX które mam w domu to mam wątpliwości czy przy rozstawie 115mm one się schowają nad nartę?? wolałbym uniknąć sytuacji gdzie zaczepię się skistopami o siebie :) lub skistop przyhaczy o śnieg :) kurde... przymierzenie wiązania do narty odpada bo zakup poza krakowem by był...



Chyba mam odpowiedź ...
Brake 3P XXL / 100-115 mm - Axial2 - czyli wychodzi że skistop musi być albo regulowany przy montażu, albo producent przewiduje że będzie pasował do desek o szerokości od do :) co chyba rozwiewa moje obawy ... ... ... świnko skarbonko szykuj się :)




Załączniki:
rossignol-axial2-120-xxl-1112-orange-fluo-115mm-6ff65ebe702adad5e824bd3ecfc21c12.jpg
rossignol-axial2-120-xxl-1112-orange-fluo-115mm-6ff65ebe702adad5e824bd3ecfc21c12.jpg [ 134.75 KiB | Przeglądany 2300 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: narty i wiązania do nich :)
PostZamieszczono: 13 sie 2012, 13:17
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
michalk pisze:
...mam do wyboru wiązania ze skistopami o szerokości 115 lub 97 mm. 115mm - z informacji wynika że mogą być ciut za szerokie i wystawać nad nartą, natomiast 97mm trzeba by było trochę rozgiąć

Z ciekawości zapytałem producenta swoich nart o szerokość skistopera do desek, które mają 99mm pod butem i otrzymałem odpowiedź, że zarówno 97 jak i 115 są jest jak najbardziej ok. nawet przy lekko cofniętym wiązaniu, przy czym faktycznie te węższe należy delikatnie rozgiąć.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: narty i wiązania do nich :)
PostZamieszczono: 13 sie 2012, 14:30
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
No o przesuwaniu wiązań wcześniej to nie pomyślałem, przy jakimś mocnym przesunięciu na + czy - to szerszy skistop może być nawet korzystniejszy bo jednak deski się rozszerzają.
Czekam na moje PX :) jak dojdą to będę mierzył do desek i zastanawiał się jak montować ... :)
Maciek masz jakieś pomysły czy centralnie czy tył?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: narty i wiązania do nich :)
PostZamieszczono: 13 sie 2012, 16:02
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
michalk pisze:
No o przesuwaniu wiązań wcześniej to nie pomyślałem, przy jakimś mocnym przesunięciu na + czy - to szerszy skistop może być nawet korzystniejszy bo jednak deski się rozszerzają.

Mierzyłem wczoraj z "nudów" ;) szerokość dechy przy przesunięciu o połowę wartości rozstawu wiązania plus 6 cm i w sumie różnica żadna, nawet 1mm nie było. Także nie wiem czy 97nie wezmę, gdyż cały czas "na zakupie" jestem, ale to chyba się dzisiaj zmieni.
Co do montażu to mam w planie 4 w tył, chyba, że koś mnie do czegoś innego przekona.
http://www.majestyskis.pl/montaz.php




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: narty i wiązania do nich :)
PostZamieszczono: 13 sie 2012, 18:10
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Hej, po oglądnięciu linka zajarzyłem czemu chcesz montować wiązania na -, Twoje Majesty mają jednak trochę inną geometrię niż moje deski, przypuszczam że u mnie znacznik który jest na nartach czyli 100cm od przodu powinnien się pokrywać z środkiem skorupy buta i pewnie tak będę montował. Chociaż na jakieś sugestie jestem otwarty :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: narty i wiązania do nich :)
PostZamieszczono: 14 sie 2012, 23:16
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
no i poszło. peak'i 15ti są już w drodze.
a że sezon pasuje w tym roku zacząć nadzwyczaj wcześnie, to z pewnością jakiś serwis montujący wiązania powierci sobie dziury w moich dechach jeszcze przed listopadem.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: narty i wiązania do nich :)
PostZamieszczono: 15 sie 2012, 11:27
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
no to konkretnie :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: narty i wiązania do nich :)
PostZamieszczono: 15 sie 2012, 12:19
Offline

Rejestracja: 11 lip 2012, 14:10
Posty: 62
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
michalk pisze:
Hej, po oglądnięciu linka zajarzyłem czemu chcesz montować wiązania na -, Twoje Majesty mają jednak trochę inną geometrię niż moje deski, przypuszczam że u mnie znacznik który jest na nartach czyli 100cm od przodu powinnien się pokrywać z środkiem skorupy buta i pewnie tak będę montował. Chociaż na jakieś sugestie jestem otwarty :)


Jestem zdania że producent wie najlepiej gdzie w jego wyrobie ma być posadowiony narciarz i odpowiednio to znaczy albo punkt, albo skala.
Co do wiązań, nie wiem jak z nową edycją, ale starsze miały podatne na uszkodzenia kiepskie skistopy. (za to w pozytywnej cenie) Dlatego między innymi rozginanie ich jest ...... pomysłem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: narty i wiązania do nich :)
PostZamieszczono: 16 sie 2012, 12:40
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Hej, co do rozginania skistopów to tylko słyszałem o takim patencie, a chodziło o dopasowanie skistopów 97mm do nart 99 lub 100 więc generalnie raczej kosmetyka. Ale może być tak jak piszesz. W każdym bądź razie ten temat umarł śmiercią naturalną :) dojechały dzisiaj do mnie PX12 JIB wide - pasują do nart idealnie :) teraz pora na wiercenie skręcanie serwisowanie i czekamy na zimę :) ale jeszcze wcześniej wakacje letnie.

Po rozmowie z Racemanem na czacie przyszło mi jeszcze jedno do głowy:
Jak się takie wiązania montuje do narty która nie ma płyty jest goła?? Wiem że wierci się odpowiednie dziury i co dalej? po prostu wkręca się śruby od wiązań w deche odpowiednim momentem i tyle? Czy wkłada się w to jakieś dyble, inserty bądź dyble czy kołki zawodnicze - kiedyś też gdzieś coś takiego usłyszałem. Może ktoś rozjaśnić temat :idea: :?:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: narty i wiązania do nich :)
PostZamieszczono: 17 sie 2012, 11:11
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Wiązań co prawda nie montuje, ale naczytałem się kiedyś trochę teorii w sieci :lol: i jak na mój gust to dyble używa się w przypadku wyrwania śrub mocujących wiązania w deskach i przy powtórnym montażu ich w to samo miejsce. Nie wiem, może faktycznie zawodnicze wiązania są kręcone do nart przy pomocy specjalistycznych dybli ?
Swoją droga warto zwrócić uwagę na klej przy montażu wiązań. Skutki użycia właściwego i niewłaściwego można zobaczyć pod poniższym linkiem: http://picasaweb.google.com/11534325620 ... 9204681138




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: narty i wiązania do nich :)
PostZamieszczono: 17 sie 2012, 11:43
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
No więc tak do nart wyskokiej klasy nie piany stosuje się klej i to wszystko , dibl do wyrwanych już iw to samo miejsce, zaślepki by zaślepić. Ot cała filozofia.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: narty i wiązania do nich :)
PostZamieszczono: 17 sie 2012, 11:56
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
OK, czyli wiązanie wkręca się na specjalnym kleju. Ale czy to stosuje się tylko do nart bez płyty czy montując do płyty też? (nie chodzi mi o płyty z wsuwanymi wiązaniami :) typu railflex, fluid czy podobne:)).
I co z tymi "dyblami czy śrubami zawodniczymi" - jest coś takiego czy to tylko powiedzenie, w sumie narty przeznaczone stricte do sportu czy wyczynu są jednak mocniej eksploatowane niż przeciętne więc może w nich to jest sens?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: narty i wiązania do nich :)
PostZamieszczono: 17 sie 2012, 12:37
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Tu chodzi raczej o średnice wiertanej dziury i średnice wkręcanego wkręta raczej. Powiedzmy sobie przeciążenia w w zjeździe są o niebio większe niż np. w free więc tam stosują szersze troszeczkę śruby lub dłuższe co za tym idzie narta jest gruba "mięsa" więcej , moim zdaniem o to loto w tym.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. wiązania - regulacja rozstawu

ravick97

1

4579

12 kwie 2012, 14:25

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Po co narty GS?

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

narciarz70

25

6024

29 sty 2012, 0:22

juice Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Narty robione dla nas...

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

kajeran

39

4559

19 mar 2011, 11:59

kajeran Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Po co narty z grupy SL?

narciarz70

11

6410

12 paź 2012, 23:04

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Po co narty z grupy FR

aklim

6

4012

12 paź 2012, 23:18

michalk Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group