Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Po co narty GS?

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

narciarz70

25

5996

29 sty 2012, 0:22

juice Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Po co narty z grupy SL?

narciarz70

11

6373

12 paź 2012, 23:04

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Po co narty z grupy FR

aklim

6

3979

12 paź 2012, 23:18

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Kupiłem narty. Jak je wybrałem.

narciarz70

13

1747

28 gru 2011, 23:44

mihumor Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki narty i wiązania do nich :)

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

michalk

61

14069

24 paź 2012, 10:58

mareknot Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Narty robione dla nas...
PostZamieszczono: 14 mar 2011, 20:20
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Wiecie gdzie, jakiej firmy i za jakie pieniądze można zamówić narty "pod siebie" ? Tzn. narty SL i GS komórkowe wyprodukowane pod dany wzrost, wagę, dynamikę, sprężystośc itp. ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Narty robione dla nas...
PostZamieszczono: 14 mar 2011, 20:28
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:39
Posty: 498
Lokalizacja: Sosnowwiec
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
będzie Ci trudno w ogole takie coś zrobić jezeli juz to musial byś szukać jakis manufaktur np duel albo core kessler.

Ja jednak na twoim miejscu bym o tym całkowiecie zapomniał. Nasi zawodnicy nie mogą dostać nart pod siebie i biorą coś z odrzutu po czołowce PŚ a co dopiero mówić o nas szarakach po 2 taka narta pod Ciebie raczej wg mnie nie jest Ci w ogole potrzebna tak jak 99% amatorów




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Narty robione dla nas...
PostZamieszczono: 14 mar 2011, 20:33
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
boogie pisze:
będzie Ci trudno w ogole takie coś zrobić jezeli juz to musial byś szukać jakis manufaktur np duel albo core kessler.

Ja jednak na twoim miejscu bym o tym całkowiecie zapomniał. Nasi zawodnicy nie mogą dostać nart pod siebie i biorą coś z odrzutu po czołowce PŚ a co dopiero mówić o nas szarakach po 2 taka narta pod Ciebie raczej wg mnie nie jest Ci w ogole potrzebna tak jak 99% amatorów



Powiem Ci, że jest możliwośc bo mój znajomy takie deski sobie załatwił, tylko jest ograniczona ilośc i burak nie chce zdradzić co, gdzie, jak, za ile itp.
Piszesz że mi taka decha nie potrzebna....hm....nie zgodze sie ! On ma GS'y 191cm RD R=28,5m a skręcają jakby miały ze 21m promienia.
A wiesz jaki jest plus takich desek ? Mega, mega stabilność. Na nierównościach idzie jak po szynach a mną żuca na deskach 182cm R =25m, a tym samym jest szybszy...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Narty robione dla nas...
PostZamieszczono: 15 mar 2011, 15:28
Offline

Rejestracja: 05 sty 2011, 11:57
Posty: 15
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
kajeran pisze:
A wiesz jaki jest plus takich desek ? Mega, mega stabilność. Na nierównościach idzie jak po szynach a mną żuca na deskach 182cm R =25m, a tym samym jest szybszy...
- "rzuca" :)

czy nie szukasz na sile usprawiedliwienia gorszych wynikow w doborze nart? To raz a dwa - w jakich zawodach/mistrzostwach(?) bierzesz udzialy skoro szukasz juz takich rozwiazan, o ktorych piszesz wyzej?:)

pozdr
Pawel




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Narty robione dla nas...
PostZamieszczono: 15 mar 2011, 16:18
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
pawlus pisze:
kajeran pisze:
A wiesz jaki jest plus takich desek ? Mega, mega stabilność. Na nierównościach idzie jak po szynach a mną żuca na deskach 182cm R =25m, a tym samym jest szybszy...
- "rzuca" :)

czy nie szukasz na sile usprawiedliwienia gorszych wynikow w doborze nart? To raz a dwa - w jakich zawodach/mistrzostwach(?) bierzesz udzialy skoro szukasz juz takich rozwiazan, o ktorych piszesz wyzej?:)

pozdr
Pawel


Czy to waże w jakich zawodach będe używał tych desek..? To zle że chcę deski które będą spełniały moje oczekiwania: nie za twarde nie za miękkie ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Narty robione dla nas...
PostZamieszczono: 15 mar 2011, 16:22
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
"czy nie szukasz na sile usprawiedliwienia gorszych wynikow w doborze nart? "

nie szukam usprawiedliwienia bo gościu wcale technicznie lepiej ode mnie nie jezdzi....

A tak wogóle to nie założyłem tematu aby dzielić sie wrażeniami tylko interesuje mnie gdzie, jakiej firmy i za jaką kase mógłbym takie narty kupić.,..




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Narty robione dla nas...
PostZamieszczono: 15 mar 2011, 17:29
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:39
Posty: 498
Lokalizacja: Sosnowwiec
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
w każdej firmie która ma swój race department życzę powodzenia :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Narty robione dla nas...
PostZamieszczono: 15 mar 2011, 17:44
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2010, 11:13
Posty: 147
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Imię: Filip
Dni na nartach: 52
Kajeran-mam takie małe pytanie.Jak sobie wyobrażasz ten indywidualny dobór?Zawodnicy zwykle spędzają 2-3 tyg. z około 100 par nart,nanoszą na każdej swoje uwagi,co do twardości i sprężystości odpowiednich odcinków nart.To dzieje się po sezonie.Przed sezonem dostają poprawione,gotowe narty wg. własnego uznania dopasowane pod siebie.
Teraz,powiedz jak chcesz tego dokonać?Oczywiście,jeśli dysponujesz odpowiednią sumą-to raczej nie widzę problemu,ale tak się zastanawiam,czy nie lepiej poeksperymentować z tuningiem we współpracy z dobrym serwisem(np. Janka Pieli=




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Narty robione dla nas...
PostZamieszczono: 15 mar 2011, 18:04
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Co do serwisu nart to nie widze potrzeby korzystania z takiego, bo sam "robię " swoje narty i zwykle na samym ostrzeniu spędzam więcej niż 2 godziny czasu, także myślę że sam lepiej przygotuje swoje deski bo mam czas nikt mnie nie popędza, a serwisie jakby nie było liczy się czas, aby zacząć robić następne narty itd.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Narty robione dla nas...
PostZamieszczono: 16 mar 2011, 9:59
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2010, 11:13
Posty: 147
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Imię: Filip
Dni na nartach: 52
Chodzi mi o to,że będzie Ci bardzo trudno sprecyzować dokładną specyfikę tej narty pod siebie.Podając tylko wagę,nie dobierzesz nartę idealną.Nie ma w zasadzie jednostek flex i torsion,żebyś mógł ewentualnie podać producentowi wartości sprężystości poprzecznej i wzdłużnej-więc bez testowania poszczególnych nart nie bardzo sobie to wyobrażam.
A co do tuningu-sam sobie odpowiedz,jak często w tej samej narcie dokonywałeś zmian w kątach,na jakich odcinkach i jakie wyciągałeś wnioski.Nie pytam o struktury-bo te prawdziwe robi się maszyną(a chyba takowej w garażu nie masz).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Narty robione dla nas...
PostZamieszczono: 16 mar 2011, 10:15
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2010, 18:37
Posty: 18
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Popieram to co mówią chłopaki Filipski i Bugi.. wiadomo, fajnie by było mieć deski dobrane idealnie pod siebie, styl jazdy, dynamike itd:) kto by nie chciał, nie byłoby problemu z zastanawianiem się a czy Head nie będzie za twardy, a czy Blizzard za mało agresywny.. ale, Kajeran, nie ujmując Twoim umiejętnością bo wiem że startujesz w Wintercupie, co świadczą foty na innym forum, jak wysłałeś mi maila ze zdejęciami gumy i windstoppera to z ciekawości zerknąłem sobie na wyniki Wintercup jak ci idzie.. a to już wiesz sam:) czołówki nie ma, ja sądzę że każdy z nas zanim dobierz sobie narty pod siebie powieniem najpierw poprawcować nad techniką i przygotowaniem fizycznym.. później narty:) zwłaszcza że prawdą jest to co napisał Filipski, trzeba naprawdę sporo pracy włożyć żeby taką nartę dobrać.. pozdrawiam wszystkich obecnych i początkujących ścigantów:D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Narty robione dla nas...
PostZamieszczono: 16 mar 2011, 10:19
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Ten twój znajomy to jak dla mnie czaruje z tą produkcją nart specjalnie dla niego.
A z drugiej strony rozumiem, że nie widziałeś tych nart na których jeździ twój znajomy bo wtedy widziałbyś markę i mógłbyś się zgłosić do tej samej firmy?
Dla Ciebie będzie prościej wypożyczyć do testowania kilka modeli narty z danej grupy i kupić tą która najbardziej Ci spasuje.
Wątpię, żeby ktoś miał czas i ochotę wyprodukować narty specjalnie dla Ciebie bo jaki miałby w tym interes?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Narty robione dla nas...
PostZamieszczono: 16 mar 2011, 12:42
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
1970 pisze:
Ten twój znajomy to jak dla mnie czaruje z tą produkcją nart specjalnie dla niego.
A z drugiej strony rozumiem, że nie widziałeś tych nart na których jeździ twój znajomy bo wtedy widziałbyś markę i mógłbyś się zgłosić do tej samej firmy?
Dla Ciebie będzie prościej wypożyczyć do testowania kilka modeli narty z danej grupy i kupić tą która najbardziej Ci spasuje.
Wątpię, żeby ktoś miał czas i ochotę wyprodukować narty specjalnie dla Ciebie bo jaki miałby w tym interes?


No pewnie że dobrze jest wypożyczyć deski do potestowania i wybrać te najlepsze dla siebie, ale jak, gdzie,kiedy...? (chodzi tu głównie o komórki więc trudna sprawa)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Narty robione dla nas...
PostZamieszczono: 16 mar 2011, 12:43
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
smiths23 pisze:
Popieram to co mówią chłopaki Filipski i Bugi.. wiadomo, fajnie by było mieć deski dobrane idealnie pod siebie, styl jazdy, dynamike itd:) kto by nie chciał, nie byłoby problemu z zastanawianiem się a czy Head nie będzie za twardy, a czy Blizzard za mało agresywny.. ale, Kajeran, nie ujmując Twoim umiejętnością bo wiem że startujesz w Wintercupie, co świadczą foty na innym forum, jak wysłałeś mi maila ze zdejęciami gumy i windstoppera to z ciekawości zerknąłem sobie na wyniki Wintercup jak ci idzie.. a to już wiesz sam:) czołówki nie ma, ja sądzę że każdy z nas zanim dobierz sobie narty pod siebie powieniem najpierw poprawcować nad techniką i przygotowaniem fizycznym.. później narty:) zwłaszcza że prawdą jest to co napisał Filipski, trzeba naprawdę sporo pracy włożyć żeby taką nartę dobrać.. pozdrawiam wszystkich obecnych i początkujących ścigantów:D



Pierwsza 10-tka w ogólnej klasyfikacji by była, tylko musiałem przerwać starty....




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Narty robione dla nas...
PostZamieszczono: 16 mar 2011, 15:02
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2010, 18:37
Posty: 18
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
to powodzenia w przyszłym roku! my z Bugim atakowaliśmy w tym roku MPA na przetarcie, bez szału ale na początek spoko. Bugi zresztą mógłby się na Wintercup wybrać bo studiuje:)
zagadaj z 1970, ma narty dobre, i komórki i do testów także jakieś firmy napewno uda Ci się sprawdzić.. mamy też dojście do gościa z blizzarda, wojtuś81, jak będzie jakieś spotkanie damy znać bo zawsze przywozi jakieś fajne nartki:)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Po co narty GS?

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

narciarz70

25

5996

29 sty 2012, 0:22

juice Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Po co narty z grupy SL?

narciarz70

11

6373

12 paź 2012, 23:04

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Po co narty z grupy FR

aklim

6

3979

12 paź 2012, 23:18

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Kupiłem narty. Jak je wybrałem.

narciarz70

13

1747

28 gru 2011, 23:44

mihumor Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki narty i wiązania do nich :)

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3, 4, 5 ]

michalk

61

14069

24 paź 2012, 10:58

mareknot Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group