Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Technika jazdy GS

Raceman

5

4279

09 lut 2018, 11:53

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Technika jazdy na tykach

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

15

3877

21 maja 2012, 21:47

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Film technika jazdy. Co zmienić

bruno824

2

3656

16 lut 2017, 12:29

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sztuka bezpiecznej jazdy na nartach.

Adrian

10

1550

21 cze 2011, 8:02

narciarz70 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

20

5130

03 paź 2012, 11:06

tadek49 Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Technika jazdy na nartach.
PostZamieszczono: 03 maja 2011, 12:55
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Michał ja bym to nazwał tak , że bezpieczniej zawsze na zewnętrznej narcie, ale przy pewnym stoku i swoich umiejętnościach możemy jechać 50% na 50%




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Technika jazdy na nartach.
PostZamieszczono: 03 maja 2011, 13:16
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Ja ostatnio usłyszałem uwagę, że za bardzo jeżdżę na dwóch nartach, tyle,że warunki były super miękie i muldziaste a do tego narty miałem 80mm pod stopą, w takich warunkach stram się jechać 50/50 a różnie wychodzi fragmentami, jak to na nierównym i miękim bo wtedy jest dużo niespodzianek i uważam,ze taka jazda jest po prostu efektywna i szybka, może nie piękna ale to mam w d... bo jak jadę to siebie nie widzę a jeżdże dla własnej przyjemności i własnego bezpieczeństwa a nie dla wątpliwych wrażeń estetycznych osób trzecich :mrgreen: Niemniej uwagi przyjmuję i staram się wyciągać z nich wnioski - jeśli mają sens, bo tak samo jak ja sie mogę mylić patrząc na innych tak samo to działa w druga stronę, do tego jest kwestia tego co chciałem pojechać a co mogłem - bo tu dochodzą kwestie chęci i samoograniczenie czyli limit możliwości swoich i sprzxętu w danych warunkach. Trudno nie wchodzic w zeslizg na szerokich dechach na stromym betonie jak i trudno pięnie wycinać na slalomkach na błodnistych muldach czy na kartoflisku pozatrasowym. Za dużo tych czynników - ale odjechałem drastycznie od tematu :oops:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Technika jazdy na nartach.
PostZamieszczono: 03 maja 2011, 16:27
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Wiadomo że sposób jazdy dostosowuje sie do warunków na stoku i własnych możliwości. Zgadza się że z reguły bardziej obciążona jest zewnętrzn narta. Kończąc sezon miałem odczucia, że czasami przy zabardzo obciążonej właśnie zewnętrznej nie do końca panowałem nad jazdą. Zmieniało się to zdecydowanie przy bardziej równomiernym dociśnieciu obu nart, mocniej wewnętrznej i przez to ciut słabiej zewnętrznej - w moim odczuciu efekt był taki że jechałem zdecydowanie szybciej ale bardziej kontrolując narty.
Zgadzam się z tobą mihumor, że jeżdżę przedewszystkim dla siebie - bo sprawi mi to ogromą satysfakcję. Natomiast poprawianie błędów w technice itd. też sprawia mi satysfakcję a przy okazji podnosi bezpieczeństwo. A że będzie to fajnie wyglądać z boku w efekcie końcowym to taki miły dodatek :).




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Technika jazdy na nartach.
PostZamieszczono: 03 maja 2011, 18:47
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Nie pisałem tego przykładu po to by namawiać do niesłuchania rad czy uwag, to zbytnie uproszczenie, chodziło mi o to, by do tego podchodzić selektywnie, zwłaszcza jak uwagi dotyczą kilku skrętów w specyficznych warunkach, kilkunastu sekund filmiku czy innych skrótowych obrazów. Głównie chodziło mi jednak o pokazanie sytuacji gdy ocena jest oderwana od warunków i brania poprawki na nie a także generalizowania oceny np jednego błędu gdzieś tam popełnionego w którymś skręcie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Technika jazdy na nartach.
PostZamieszczono: 03 maja 2011, 19:54
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Mihumor twój przykład zrozumiałem i wiem o co chodziło (a przynajmniej domyślam się jakie miałeś intencje pisząc go). Wiadomo, że kilkusekundowy filmik z "trzema" skrętami o niczym nie świadczy. Natomiast dalsze pytania i Wasze odpowiedzi traktuję bardziej jako uwagi ogólne co do jazdy, a jak to się przełoży na jazdę to się okaże na stoku w odpowiednich warunkach miejscu i czasie :). Poza tym technika jazdy i to jak się powinno jechać to jedno a do tego dochodzą jeszcze własne możliwości i ograniczenia fizyczne. Grunt żeby to wszystko sprawiało frajdę i przyjemność!!!! 8-)

p.s.
czasami za dużo myśli jest w głowie a pisząc posta zbytnio upraszczam:) sorrki:)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Technika jazdy na nartach.
PostZamieszczono: 03 maja 2011, 23:37
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Wstawiam link do ciekawej dyskusji http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=13550




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Technika jazdy na nartach.
PostZamieszczono: 04 maja 2011, 1:06
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Raceman pisze:
Wstawiam link do ciekawej dyskusji http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=13550


Na wstępie krótko o SB :
SB pisze na forum ciętym językiem, jest kłótliwy i niesprawiedliwy wobec mojej osoby. Ale lubię go bo nie przekracza pewnych granic. Nazwał mnie babą, wirtualnym narciarzem, tchórzem, kłamcą ale zrobił to bez agresji i podtekstów.

Teraz czas na ocenę jazdy.
Jazda SB mi się bardzo podoba. Brawo Sławku.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Teraz czas na parę uwag mojego mentora NICO
Cytuj:
Napisał nico130 : SB jest naprawdę dobrym narciarzem . Problem może rozwiązać jak wyczuje swój błąd ( porównanie pracy miesni, i wyczucie gubienia równowagi)'
W tym wszystkim pomoże mu jazda w trawersie girlandą na lewą stronę (gdzie aby podjechac pod stok musi użyć lewej ręki) . Powinien dużo jezdzic przemiennie (5 krótkich/ 5 srednich) kontrolując jazde na słuch (rytm i szu-szu nart powinno być jednakowe) i czucie krawedzi (ważne jednakowe rytmiczne zejscia i odbicia z tych zejsc).
Uff..., gratuluje tym, którzy dotrwali do końca i ...zrozumieli o co mi chodzi.


Nic dodać nic ująć chyba wszyscy wiedzą że zawsze zgadzam się z Nico i dam sobie jaja obciąć że jeździ lepiej niż pisze.
A jazda na słuch to najwyższy poziom umiejętności.
Jak już mógłbym coś doradzić to ja bym proponował SB 3 krótkie i 1 długi.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teraz czas na uwagi Mihumora :
Cytuj:
Mihumor napisał : Niekoniecznie wbijać zaraz kije ale jakiś ruch ręką markujący zabicie by się przydał, pomaga to nieco w utrzymaniu równowagi i daje płynniejszą i pewniejszą zmianę pozycji.


Nie nazwał bym tego ruchem markującym. To raczej odruch warunkowy który powinien być w "genach" narciarza.
Po co to robić? To już opisano w tysiącach artykułów.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

I teraz RACEMAN
Cytuj:
Raceman napisał : Fajny film i dziękuję za wytłumaczenie, Jacek ale tak na prawde wyobrażasz sobie Sławka wbijającego kije? Bo ja nie. I nie uważam to za błąd



Przepraszam że się nie zgodzę ale ja zamykam oczy i widzę Sławka jadącego jak Chrystian Maier.
Mam nadzieję że już w przyszłym sezonie tak będzie jeździł. Namawiam go na nauki z Nico.
Tutaj film : http://www.youtube.com/watch?v=TpAi2WP4dLo&feature=player_embedded

Adrian.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Technika jazdy na nartach.
PostZamieszczono: 04 maja 2011, 8:10
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Rossignol , nie zawsze wbicie kija to musi być mus, jeśli są ku temu możliwości (stok, jakość stoku itd)to można sobie popylać bez wbijania czy markowania, choć właśnie markowanie powoduje że wizualnie fajnie to wygląda.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Technika jazdy na nartach.
PostZamieszczono: 04 maja 2011, 9:22
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Raceman pisze:
nie zawsze wbicie kija to musi być mus ...


Tu się zgadzam w 100%.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Technika jazdy na nartach.
PostZamieszczono: 04 maja 2011, 9:42
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Niemniej albo się taki nawyk ma albo nie, ja mam i to nawet za bardzo, nadużywam często kijów i zabijam nawet gdy wystarczy tylko taki ruch inicjujący - niemniej jechać bez ruchu kijem jest mi cięzko bo to nawyk i aby go wyłaczyc muszę o tym pomyśleć i sobie na taki przejazd wbić go do głowy7, jesli tego nie zrobię to zabijam i tyle. I tak to widzę, przeważnie-albo ktoś to robi albo nie - chyba w 99%




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Technika jazdy na nartach.
PostZamieszczono: 04 maja 2011, 21:25
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Filmy i dyskusja na skionline bardzo ciekawa - komentarze Nico - no cóż to chyba jest bardzo kompetentna osoba pisze fachowo :). Natomiast zupełnie nie podoba mi się jazda Ch. Maiera - kurczę jakaś tak dziwna jest chyba że po prostu coś konkretnego chciał sprawdzić w nartach i przez to na filmie wygląda to dziwnie.

ROSSIGNOL pisze:
Na wstępie krótko o SB :
SB pisze na forum ciętym językiem, jest kłótliwy i niesprawiedliwy wobec mojej osoby. Ale lubię go bo nie przekracza pewnych granic. Nazwał mnie babą, wirtualnym narciarzem, tchórzem, kłamcą ale zrobił to bez agresji i podtekstów.
- czytałem kilka razy dyskusje na tamtym forum opisałeś go wyjątkowo delikatnie i kulturalnie 8-) :D :lol: w tej kwestii to Cię chyba podziwiam.

Ja z kolei bez kijków gubię się zupełnie - po prostu przestaję jakby "czuć" stok nawet jeżeli ich nie używam jakoś bardzo aktywnie do markowania skrętu to wybitnie poprawiają mi "balans" i orientację pozycji mojego ciała względem stoku, gdzieś na którymś forum ktoś porównał kijki do wąsów kota.

Poza tym w kolejce posiadanie kijków daje przewagę taktyczna :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Technika jazdy na nartach.
PostZamieszczono: 04 maja 2011, 22:15
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Cytuj:
michalk"]Filmy i dyskusja na skionline bardzo ciekawa - komentarze Nico - no cóż to chyba jest bardzo kompetentna osoba pisze fachowo :).


Ja Ci gwarantuję że Nico jeździ jeszcze lepiej niż pisze.

Cytuj:
Natomiast zupełnie nie podoba mi się jazda Ch. Maiera - kurczę jakaś tak dziwna jest chyba że po prostu coś konkretnego chciał sprawdzić w nartach i przez to na filmie wygląda to dziwnie.


Bo to był film z testów nart. Pewnie coś testował :lol:

Cytuj:
czytałem kilka razy dyskusje na tamtym forum opisałeś go wyjątkowo delikatnie i kulturalnie 8-) :D :lol:


SB to spoko gość można się z nim dogadać bo nie ma drugiej twarzy. Ja go lubię.

Cytuj:
Ja z kolei bez kijków gubię się zupełnie - po prostu przestaję jakby "czuć" stok nawet jeżeli ich nie używam jakoś bardzo aktywnie do markowania skrętu to wybitnie poprawiają mi "balans" i orientację pozycji mojego ciała względem stoku, gdzieś na którymś forum ktoś porównał kijki do wąsów kota.


Kijki to jak ogon u kangurka, służą do balansowania. Ale to z kotem wydaje mi się bardziej prawdziwe. 8-)

Cytuj:
Poza tym w kolejce posiadanie kijków daje przewagę taktyczna :)


Mam nadzieję że używasz ich zgodnie z prawem międzynarodowym. :lol:

Pzdrw. Adrian




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Technika jazdy na nartach.
PostZamieszczono: 04 maja 2011, 22:50
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
ROSSIGNOL pisze:
Bo to był film z testów nart. Pewnie coś testował
- nie dopisałem do końca inni testerzy na załączonych tam filmach prezentują się dużo lepiej, ale luz to tylko takie moje wrażenie. W przypadku osób z Pucharu Świata to i tak ich wyniki świadczą o wszystkim a nie 40 sekundowe slowmotion, ale pooglądać warto :).

ROSSIGNOL pisze:
SB to spoko gość można się z nim dogadać bo nie ma drugiej twarzy. Ja go lubię.
- to był tylko taki mój luźny komentarz a w zasadzie subiektywna ocena jego postów tam (ale na szczęście to nie temat o nim :) ), nie znam go i nic nie mam do niego 8-).

ROSSIGNOL pisze:
Mam nadzieję że używasz ich zgodnie z prawem międzynarodowym.
Oczywiście że tak, w głównej mierze żeby się nie przewrócić, podczas rozglądania się na boki :) za widokami. :lol:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Technika jazdy na nartach.
PostZamieszczono: 04 maja 2011, 23:23
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Cytuj:
Nie dopisałem do końca inni testerzy na załączonych tam filmach prezentują się dużo lepiej, ale luz to tylko takie moje wrażenie. W przypadku osób z Pucharu Świata to i tak ich wyniki świadczą o wszystkim a nie 40 sekundowe slowmotion, ale pooglądać warto :).


Masz rację jadą fantastycznie.
http://www.youtube.com/watch?v=TpAi2WP4dLo&feature=player_embedded




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Technika jazdy na nartach.
PostZamieszczono: 05 maja 2011, 0:01
Offline

Rejestracja: 28 lis 2010, 23:49
Posty: 135
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
ROSSIGNOL pisze:
Ja Ci gwarantuję że Nico jeździ jeszcze lepiej niż pisze.


Chyba nie da się jeździć lepiej niż Nico pisze ;)

Ale ja mogę poświadczyć, że jeździ nie gorzej.
Z autopsji.
Niejednokrotnej.

Pozdrawiam :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Technika jazdy GS

Raceman

5

4279

09 lut 2018, 11:53

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Technika jazdy na tykach

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

15

3877

21 maja 2012, 21:47

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Film technika jazdy. Co zmienić

bruno824

2

3656

16 lut 2017, 12:29

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sztuka bezpiecznej jazdy na nartach.

Adrian

10

1550

21 cze 2011, 8:02

narciarz70 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

20

5130

03 paź 2012, 11:06

tadek49 Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group