Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Trwałość nart.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

filipski

29

8417

20 cze 2014, 14:50

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Ostrzałka do nart

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

michalk

30

11682

04 gru 2015, 15:02

milwis Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Przechowywanie nart.

Raceman

12

7450

04 gru 2014, 16:49

szybki233 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. SMAROWANIE nart i snowbordów

Raceman

2

1171

28 lis 2010, 22:45

Lolek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Wygrzewanie nart - doświadczenia

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

16

4562

16 paź 2014, 16:14

Raceman Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ostrzenie nart
PostZamieszczono: 02 lut 2011, 0:24
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
No i to jest ta powszechna opcja, którą nawet na filmikach holmenkol'a prezentują.


Nie żebym nie był zwolennikiem ręcznego ostrzenia bo sam już teraz to robię i wydaje mi się, że efekty są lepsze niż z serwisu, a na pewno jest taniej :D , tym nie mniej można opowiadać różne historie o wyższości jednego lub drugiego sposobu, podczas gdy wszystko zapewne da się zmierzyć.

Przeglądałem dzisiaj stronkę Wintersteigera, czołowego producenta min. maszyn do obróbki krawędzi, a dokładnie ich produkt Trim NC http://www.wintersteiger.com/us/Sports/ ... 1296598686, którego ponoć używają czołowe federacje alpejskie. W każdym bądź razie znajduje się tam informacja iż ta maszynka ostrzy z dokładnością 0,20μm. W głowie cały czas mam info z jakiegoś szkolenia serwisowego iż dokładność ręcznego ostrzenia jest na poziomie 0,86μm (choć mogę się mylić).

Pytanie zatem czy to nieprawdziwe dane, czy może jednak powszechnie dostępne serwisy "szyją dla każdego", a więc ekonomicznie i nie do końca dokładnie, podczas gdy prawdziwie specjalistyczny sprzęt wygrywa jednak z serwisem handmade?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ostrzenie nart
PostZamieszczono: 02 lut 2011, 1:04
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:57
Posty: 133
Lokalizacja: Tychy
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy
Imię: Jacek
Dni na nartach: 30
ravick97 pisze:
No i to jest ta powszechna opcja, którą nawet na filmikach holmenkol'a prezentują.


Nie żebym nie był zwolennikiem ręcznego ostrzenia bo sam już teraz to robię i wydaje mi się, że efekty są lepsze niż z serwisu, a na pewno jest taniej :D , tym nie mniej można opowiadać różne historie o wyższości jednego lub drugiego sposobu, podczas gdy wszystko zapewne da się zmierzyć.

Przeglądałem dzisiaj stronkę Wintersteigera, czołowego producenta min. maszyn do obróbki krawędzi, a dokładnie ich produkt Trim NC http://www.wintersteiger.com/us/Sports/ ... 1296598686, którego ponoć używają czołowe federacje alpejskie. W każdym bądź razie znajduje się tam informacja iż ta maszynka ostrzy z dokładnością 0,20μm. W głowie cały czas mam info z jakiegoś szkolenia serwisowego iż dokładność ręcznego ostrzenia jest na poziomie 0,86μm (choć mogę się mylić).

Pytanie zatem czy to nieprawdziwe dane, czy może jednak powszechnie dostępne serwisy "szyją dla każdego", a więc ekonomicznie i nie do końca dokładnie, podczas gdy prawdziwie specjalistyczny sprzęt wygrywa jednak z serwisem handmade?


Oczywiście, że wszystko da się zmierzyć, tylko pytanie po co tak daleko się zagłębiać, wypolerowanie krawędzi diamentem o wartości 600 micronów daje niesamowity efekt tak samo było ze szczotkami obrotowymi zobacz ślizg po zwyklej szczotce a zobacz po obrotowej, pytanie na ile jest to zmierzalne (kwestia odczucia podczas szusowania) amatorowi rekraacyjnemu ???




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Ostrzenie nart
PostZamieszczono: 02 lut 2011, 11:12
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Kaja masz oczywiście rację - z punktu widzenia jazdy amatorskiej nie ma to kompletnie żadnego znaczenia, tak długo jak serwis maszynowy jest droższy i przynosi gorsze efekty od ręcznego.
Natomiast z punktu widzenia ski maniaka vel entuzjasty narciarstwa, zagłębianie się w takie arkana ma sens poznawczy.
Ot po prostu chciałbym wiedzieć i pytam :?: .




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ostrzenie nart
PostZamieszczono: 02 lut 2011, 15:48
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:57
Posty: 133
Lokalizacja: Tychy
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy
Imię: Jacek
Dni na nartach: 30
ravick97 pisze:
Kaja masz oczywiście rację - z punktu widzenia jazdy amatorskiej nie ma to kompletnie żadnego znaczenia, tak długo jak serwis maszynowy jest droższy i przynosi gorsze efekty od ręcznego.
Natomiast z punktu widzenia ski maniaka vel entuzjasty narciarstwa, zagłębianie się w takie arkana ma sens poznawczy.
Ot po prostu chciałbym wiedzieć i pytam :?: .


To fakt, ja niestety już tak daleko wiedzą nie sięgam, ale lubię poczytać o wszelkich niuansach i zawiłościach sztuki serwisowej :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Ostrzenie nart
PostZamieszczono: 02 lut 2011, 15:52
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Ostrzałki fajnie itd ale jak się mnie ktoś pyta co kupić polecam i mówię: kątownik profesjonalny!




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ostrzenie nart
PostZamieszczono: 02 lut 2011, 22:35
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Podstawa to pazur...Bez zdjęcia nadmiaru materiału (ABS i tytan) ostrzenie nie ma sensu...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Ostrzenie nart
PostZamieszczono: 03 lut 2011, 0:21
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Z braku pazura jakoś poradziłem sobie raszplą i krawędzią stalowej cykliny, nawet bez się obyło i bez ofiar w ludziach.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: nurtująca kwestia
PostZamieszczono: 03 lut 2011, 11:30
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Niektórzy tak jak na przykład Race nie podwieszają narty od dołu.
Abstrahując kompletnie od potrzeby wykonywania tej operacji celem uzyskania takich, a nie innych "właściwości jezdnych narty", zastanawiam się jak wtedy ostrzy się nartę?

Załóżmy że od spodu przedarliśmy ją po kamieniu, nie uszkadzając przy tym prawie ślizgu (tylko niegłębokie zadrapanie), a jedynie przeoraliśmy dolną krawędź od dołu - płytko, ale rozlegle.
Normalnie to wziąłbym się za zrobienie podwieszenia (przy okazji zwiększając je nieznacznie) i po wyrównaniu dolnej krawędzi naostrzył bym boczną (szybko i prosto). Natomiast jeśli nie chcę podwieszać w ogóle narty, to pozostaje mi jechać tak długo krawędź boczną, aż dotrę do końca owego "przeorania" :shock: lub też zeszlifować ślizg i krawędź dolną, tak aby dalej tworzyły jedną linię i bawić się z bokiem.

Pierwsza opcja pozwoli nam dość szybko pozbyć się narty jeśli podobne zdarzenia będą miały częściej miejsce, druga jest bardziej czasochłonna.
Czy istnieje może jednak jeszcze inne rozwiązanie, którego nie ogarniam ? Czy też może błądzę całkowicie ?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ostrzenie nart
PostZamieszczono: 03 lut 2011, 11:53
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Maciek w takiej sytuacji trzeba na maszynę i jedzie zolę aż wyrówna, no chyba że komuś nie przeszkadzają kanty wywinięte do góry :D ;)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ostrzenie nart
PostZamieszczono: 03 lut 2011, 14:02
Rezygnacja .




Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 14:08 przez Lysy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
 
 Tytuł: Re: Ostrzenie nart
PostZamieszczono: 03 lut 2011, 14:35
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Ja bym nie stosował po diamencie 1000 lub 1500 nic więcej .




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ostrzenie nart
PostZamieszczono: 03 lut 2011, 15:24
Rezygnacja .




Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 14:09 przez Lysy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
 
 Tytuł: Re: Ostrzenie nart
PostZamieszczono: 03 lut 2011, 16:05
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Lysy pisze:
Pilniki Diamentowe nie służą do ostrzenia krawędzi a do wykańczania ich :) są tzw. przed ostatnia fazą wyglancowania krawędzi , do efektu finalnego służy pilnik porcelanowy .

e tam 120mesh to raczej sobie ostrzę, nawet tak DMT podaje na swojej stronie.

pozdrawiam, również łysy :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ostrzenie nart
PostZamieszczono: 06 lut 2011, 19:22
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
A jak jest z ostrzeniem bocznej krawędzi, tzn. ostrzyć na całej długośći nart - od początku dziobów do końca piętek ? Pytam bo ja ostrze całą długośc a ostatnio kupiłem nartę która była już w serwise na ostrzeniu (88 stopni) u Marcina Szafrańskiego i z tego co zauważyłem to na dziobach i piętkach na odcinku ok. 5-7cm nie ma zrobionego kąta 88. Pytanie czy zostawić to tak jak jest czy samemu naostrzyć te odcinki na kąt 88 ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Ostrzenie nart
PostZamieszczono: 06 lut 2011, 20:38
Rezygnacja .




Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 14:09 przez Lysy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Trwałość nart.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

filipski

29

8417

20 cze 2014, 14:50

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Ostrzałka do nart

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

michalk

30

11682

04 gru 2015, 15:02

milwis Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Przechowywanie nart.

Raceman

12

7450

04 gru 2014, 16:49

szybki233 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. SMAROWANIE nart i snowbordów

Raceman

2

1171

28 lis 2010, 22:45

Lolek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Wygrzewanie nart - doświadczenia

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

16

4562

16 paź 2014, 16:14

Raceman Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group