Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Wesołe fotki

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

tadek49

16

6321

28 cze 2017, 12:58

basia25 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Jak wstawiać fotki?

Raceman

6

1232

02 sty 2011, 0:51

tomecki Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Fotki nart Dynastar

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

kajeran

30

6368

21 lut 2011, 21:54

kajeran Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zimowe fotki
PostZamieszczono: 07 sie 2012, 20:36
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
Wiem że gajowy sie męczy. ;)

Podpowiedź następna.




Załączniki:
8.jpg
8.jpg [ 228.65 KiB | Przeglądany 1066 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zimowe fotki
PostZamieszczono: 07 sie 2012, 21:45
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
tadek49 pisze:
A co z tym?

tadek49 pisze:
Do tej pory nie kumam, jak nazwa pliku ma się do Livignio?


No nie ma, oprócz tego, że jest mało ośrodków które są czynne 22 kwietnia, nie są lodowcami i są bardzo popularne. To miało zawęzić poszukiwania, a nie dać wskazówkę na nazwę.

Co do Twojej zagadki to
pamiętam, że mówiłeś o wyjeździe styczniowym, jeszcze jedną nazwę kojarzę, ale nie będę już strzelał.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Zimowe fotki
PostZamieszczono: 08 sie 2012, 8:03
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
lopatka pisze:
Trochę uciąłem pierwszą fotkę, żeby nie było za łatwo, a chodziło o to miejsce (obok dolnego peronu Federia)
Drugie zdjęcie to tak jak piszesz, to niebieska trasa obok tego starego krzesełka na Mottolino. Wydawało mi się łatwe, bo Livigno to popularne miejsce, na dodatek mało jest popularnych miejsc które trzymają sezon do maja. Fotki trochę z premedytacją, bo Tadek był bardzo rozczarowany grudniowym pobytem w Livigno:).(...)


Jest okazja to wrzucam anegdotę (może się powtórzę) - w 2009 r. w grudniu miałem wątpliwą przyjemność wisieć na tym starym krześle na grzbiecie Mottolino przez ok. 1,5 godziny! Coś im padło, najpierw przez 3 kwadranse bezruch, potem jazda w ślimaczym tempie w jakimś trybie awaryjnym.
Wtedy akurat zima tam był fantastyczna, dużo śniegu i mróz kilkanaście stopni - tyle, że to mało fajne na wys. 2500-2700 m, na nieosłoniętej grani. Dobrze, że miałem na sobie "pełny zestaw" ciuchów, i do tego był ładny słoneczny dzień. Sporo ludzi było jeszcze za mną - musieli tam tkwić jeszcze dłużej.

Kiedy się tak snuliśmy powoli do góry, i było wiadomo, że to jeszcze potrwa, przez chwilę całkiem serio rozważaliśmy z kumplem skok z krzesła na głęboki śnieg - tylko nie dogadaliśmy się jak to zorganizować i przepadło. ...do dziś żałuję, że nie skoczyłem - miałbym "kozacką" historię do opowiadania ;)

Z oczywistych powodów nieźle więc pamiętam to miejsce :)

tadek49 pisze:
lopatka pisze:
Fotki trochę z premedytacją, bo Tadek był bardzo rozczarowany grudniowym pobytem w Livigno:)..


Rozczarowany byłem, bo mało śniegu, na Mottolino nie jeździłem, białe wagoniki tam śmigają, si?
Dla pokazania jakie były warunki wklejam jedno zdjęcie z widokiem na Livigno, jest to widok z drogi w kierunku Trepale.

Białe wagoniki - tak, i bardzo fajna czerwona trasa pod spodem, prawie wzdłuż wyciągu.
Skoro nie jeździłeś na Mottolino to nie jeździłeś w połowie ośrodka - spora strata, ale faktycznie, z pierwszej ręki wiem, że ubiegłoroczne grudniowe free-ski to była porażka. W sumie skandal - bo Włosi sprzedali tysiące miejsc, był mróz (na Mottolino leżało trochę naturalnego śniegu od października!), i jest jezioro więc wody im nie brakuje.

Wracając do ww. anegdoty - to na zakończenie przygody Włosi rozdawali lurowatą herbatę o kolorze... powiedzmy, że słomki - i mówili jakieś "eskuza" poklepując po ramieniu - to wszystko :/
To nie są jedyne powody dla których ich nie lubię. Dorzucę temat kaucji, kłopotów z ich odbiorem itp. więc choć góry mają ładne - ostatnio tam nie jeżdżę i tak łatwo się tam znów nie wybiorę :)

lopatka pisze:
tadek49 pisze:
Do tej pory nie kumam, jak nazwa pliku ma się do Livignio?
Ale zdjęcia bardzo mi się podobają.

Chodziło o to, że to już prawie maj, a niewiele popularnych ośrodków tak długo działa i ma normalny śnieg. (...)

Szczerze mówiąc nie musiałeś - naprawdę, rzuciłem okiem na fotkę i pomyślałem, że to kwiecień - co ogranicza wybór itd. itp. :)

tadek49 pisze:
Wiem że gajowy sie męczy. ;)

Podpowiedź następna.


Wiesz co? Nie zauważyłem, że dodałeś - skupiłem się na pierwszym zdjęciu i rzeczach, które tam widać :)

PS. Odpowiedź uzupełniłem te parę postów wyżej - mam nadzieję, że zgadłem :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zimowe fotki
PostZamieszczono: 08 sie 2012, 8:36
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
gajowy01 pisze:
Update:
było ciężko - Dachstein West - gondola w Russbach.
Nie byłem tam, właściwie to prawie nie rozważałem, tzn. przez moment brałem pod uwagę gdzieś na przełomie stycznia i lutego bo wtedy warunki tam były bardzo OK, a niskie góry są wskazane przy gorszej pogodzie, padającym śniegu itp. Do tego to tani ośrodek, ale też nie na tydzień bo raczej nudno na moje oko - nie ma tam tego zbyt wiele - 77 km.
Góry raczej niskie, sezon krótki - plątał mi się jeszcze pomysł, że wpaść tam na 1 dzień w przelocie :) Jednak w Salzburgerlandzie jest wiele innych, ciekawszych miejsc - więc póki co się nie udało. Właściwie to pomijając jakieś mikro-ośrodki to ten rejon jako jedyny pominąłem, no, może jeszcze Lofer by wypadało odwiedzić.


Uff. już zaczynałem się bać że nie dasz rady :)
Musiałeś mieć spore kłopoty. przeglądnąć tyle zdjęć na alpin? :D
Ta zagadka przyszła mi na myśl z tego właśnie względu, że miałem tam jechać na tydzień z opcją zaliczania też górek na Ski amade.

Mam jeszcze w zanadrzu ciekawe swoje zdjęcia, ale to wieczorkiem.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zimowe fotki
PostZamieszczono: 08 sie 2012, 9:25
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
tadek49 pisze:
gajowy01 pisze:
Update:
było ciężko - Dachstein West - gondola w Russbach.
(...)


Uff. już zaczynałem się bać że nie dasz rady :)
Musiałeś mieć spore kłopoty. przeglądnąć tyle zdjęć na alpin? :D

Nieeee :) Nie spojrzałem tam ani razu przy tych ostatnich zagadkach :)
Są inne sposoby, ale akurat tiu się pomęczyłem - tylko, że musiałem mieć chęć i chwilę czasu na to :)
Generalnie: głównie to dedukcja, z domieszką indukcji, analiza i synteza, etc. ;)

tadek49 pisze:
Ta zagadka przyszła mi na myśl z tego właśnie względu, że miałem tam jechać na tydzień z opcją zaliczania też górek na Ski amade.

Bo ja wiem... dolotu do najbliższych ośrodków Ski Amade to min. 30-50 km - zależnie gdzie dokładnie się mieszka. Do tego wspólny karnet to SSSCard - czyli wersja w sumie tam najdroższa. Gdybym tam był i tam mieszkał, a nie był związany np. sezonówką - to pewnie myślał bym bardziej o zwiedzeniu nieodległych ośrodków typu Werfenweng, może coś w Górnej Austrii typu Krippenstein, może w stronę Styrii - Bad Mittendorf; bo była by okazja. Ośrodki niezbyt wielkie, po kilkadziesiąt km tras - chyba niezbyt drogie, nie związane systemem, ale razem do kupy byłoby OK.
Żeby zwiedzać Amade - wybrałbym się gdzieś ...do Amade :) kupił nieco tańszy karnet niż SSSC i mocno sprężał - choć w tydzień i tak nie ma szans całego objechać :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zimowe fotki
PostZamieszczono: 08 sie 2012, 12:30
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Gajowy, na tym starym Mottolino to nawet jak jest sprawne to można zamarznąć, takie jest "szybkie", współczuję to musiało naprawdę długo trwać. Sam tak kiedyś kwitłem ze 40 minut na krześle COS w Szczyrku.
Kolejna zagadka
Załącznik:
zag4.jpg
zag4.jpg [ 199.47 KiB | Przeglądany 1071 razy ]






Za ten post autor lopatka otrzymał podziękowanie od gajowy01(20 sie 2012, 16:55)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Zimowe fotki
PostZamieszczono: 08 sie 2012, 14:41
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
lopatka pisze:
Kolejna zagadka

Hmmm, mógłbym zgadywać albo szukać bardzo długo - trochę mi się nie chce :)
Jeśli to w ogóle jest Austria, to mogę wykluczyć jakieś setki ośrodków, ciągle zostaje całkiem sporo :)
Widać granicę lasu więc da się ocenić wysokość gór (sporą), góry jakby znajome i nie zarazem, mogę ocenić układ stron świata na podst. słońca - to już całkiem sporo ale dalej zostaje mi ileś tam ślepych strzałów - myślę, że kilkanaście w Austrii (?). Takich wyciągów są setki :)
Zdradziłem trochę kuchni ;) szkoda czasu - potrzebuję jakiejś podpowiedzi :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zimowe fotki
PostZamieszczono: 08 sie 2012, 16:02
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Podpowiedź 1
Do tamtego zdjęcia, daleko po prawej jest jedna z żelaznych tras pucharu świata. Da się do niej dojechać z tego miejsca tylko wyciągiem, ale wrócić można na nartach.
Edycja:
Jednak pomyliło mi się trochę, nie da się wrócić z tej pucharowej trasy na nartach do tego miejsca, a z tego miejsca jedzie się wyciągiem w górę, a potem gondolką trochę do góry, trochę w dół do tej pucharowej trasy.
Żelaznych tzn. takich które są zawsze w kalendarzu.
Podpowiedź 2
Załącznik:
pdozag4.jpg
pdozag4.jpg [ 159.92 KiB | Przeglądany 1076 razy ]

Podpowiedź 3
Chyba już niepotrzebna, ale ja byłem w małej ilości miejsc i miejsca na zdjęciach mi się powtarzają.





Za ten post autor lopatka otrzymał podziękowanie od gajowy01(20 sie 2012, 16:55)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Zimowe fotki
PostZamieszczono: 08 sie 2012, 19:37
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
lopatka pisze:
Podpowiedź 1
Do tamtego zdjęcia, daleko po prawej jest jedna z żelaznych tras pucharu świata. Da się do niej dojechać z tego miejsca tylko wyciągiem, ale wrócić można na nartach.
Edycja:
Jednak pomyliło mi się trochę, nie da się wrócić z tej pucharowej trasy na nartach do tego miejsca, a z tego miejsca jedzie się wyciągiem w górę, a potem gondolką trochę do góry, trochę w dół do tej pucharowej trasy.
Żelaznych tzn. takich które są zawsze w kalendarzu.
Podpowiedź 2

Podpowiedź 3
Chyba już niepotrzebna, ale ja byłem w małej ilości miejsc i miejsca na zdjęciach mi się powtarzają.

Na szybko - to musi być Soelden, jedno z miejsc, które rozważałem tylko, że tymczasem gdzieś mi wcięło moje fotki stamtąd.
Z opisy wynika że Rotokgljoch (to z mapki) a to drugie foto to zgaduję, że na lodowcu Tiefenbach - bo na Rettenbachu raczej nie pamiętam takiego... ale to już 6 lat :)

Do zooo... do jutra tymczasem :) Może by się ktoś też trochę napocił, za mnie? :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zimowe fotki
PostZamieszczono: 08 sie 2012, 22:57
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Gajowy, dokładnie tak jak piszesz.
Z tego miejsca z którego zrobiona była 1 fotka, po obróceniu się w prawo widać pucharową trasę skrytą w cieniu pośrodku fotki.
Załącznik:
d4.jpg
d4.jpg [ 160 KiB | Przeglądany 1069 razy ]

a po obróceniu w tył
Załącznik:
d5.jpg
d5.jpg [ 171.09 KiB | Przeglądany 1069 razy ]

i powiększenie mapki
Załącznik:
d6.jpg
d6.jpg [ 134.91 KiB | Przeglądany 1069 razy ]


Ja już więcej zagadek nie mam, bo albo Zillertall albo Soelden albo Livigno. Łatwo będzie zgadnąć.





Za ten post autor lopatka otrzymał podziękowanie od gajowy01(10 sie 2012, 17:45)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Zimowe fotki
PostZamieszczono: 17 sie 2012, 14:38
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
Na rozgrzewkę prosta zagadka, jaki ośrodek, która trasa jest widoczna :?:


Załącznik:
x1.JPG
x1.JPG [ 84.77 KiB | Przeglądany 1055 razy ]






Za ten post autor tadek49 otrzymał podziękowanie od gajowy01(20 sie 2012, 16:56)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zimowe fotki
PostZamieszczono: 17 sie 2012, 15:19
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
tadek49 pisze:
Na rozgrzewkę prosta zagadka, jaki ośrodek, która trasa jest widoczna :?:


No masz ty litość - zdjęcie wielkości znaczka pocztowego, żadnych znaków szczególnych itd.
...a miałem iść na rower, ale jakoś nie mogłem tego zostawić ;) :) zaraz idę :)

Byłem tam w 2007 r. - to mam pamiętać wszystkie drobne szczegóły?! :)

OK, dedukcja doprowadziła mnie do Hochzillertal, mapka mówi, że na wyciąg Sonnjet na Marendalm, trasa nr 5 :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zimowe fotki
PostZamieszczono: 17 sie 2012, 18:23
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
Zgadłeś ponownie, nawet chyba wiem jak. ;)

Ale teraz się wyłożysz

Załącznik:
x2.JPG
x2.JPG [ 55.16 KiB | Przeglądany 1055 razy ]





Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zimowe fotki
PostZamieszczono: 17 sie 2012, 20:52
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 14:03
Posty: 1186
Obrazki: 0
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 463 razy
Otrzymał podziękowań: 311 razy
Imię: Marek
Dni na nartach: 19
To się też dokładam z pytankiem: kaj to?

Załącznik:
DSC02190 - Kopia.jpg
DSC02190 - Kopia.jpg [ 1.9 MiB | Przeglądany 1047 razy ]





Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zimowe fotki
PostZamieszczono: 17 sie 2012, 21:21
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
tadek49 pisze:
Zgadłeś ponownie, nawet chyba wiem jak. ;)

Myślę, że nie :) słowo daję, analiza fotki, parę detali, szybkie typy, szybka eliminacja i już ;)

tadek49 pisze:
Ale teraz się wyłożysz

Znowu Kitzbühel - czułem że znajome, Kasereck - to jest też koło tej fajnej gondoli 3S :)

mareknot pisze:
To się też dokładam z pytankiem: kaj to?

Na razie rzuciłem tylko okiem - i na razie nie mam pojęcia, szczerze mówiąc nic nie widać :) mam jeszcze tylko nadzieję, że nie wymienili tej starej gondoli w ciągu 5 lat :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Wesołe fotki

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

tadek49

16

6321

28 cze 2017, 12:58

basia25 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Jak wstawiać fotki?

Raceman

6

1232

02 sty 2011, 0:51

tomecki Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Fotki nart Dynastar

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

kajeran

30

6368

21 lut 2011, 21:54

kajeran Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group