Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jaki prezentujemy poziom narciarstwa :)

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Piotr_67

32

8672

09 lut 2018, 13:38

Raceman Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Poziom instruktorów a jakość szkolenia
PostZamieszczono: 09 lut 2012, 9:24
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
maczek02 pisze:
1970 pisze:
Instruktorzy w bardzo dużej większości prezentują marny poziom umiejętności.
Widać to po tym również na jakich nartach uczą danego narciarza.
Mają sprzęt dobrany nie pod swój system i styl uczenia ale pod modę i pod to od kogo taniej kupili.
Ja znam osobiście z 10 instruktorów których mógłbym polecić.


Twoją wypowiedź rozumiem jako opinię sfrustrowanego dystrybutora konkretnych marek nart -zresztą bardzo dobrych nart i wszyscy Ci którzy nie jeżdżą na tych konkretnych markach to ciamajdy i łamagi do entej potęgi !!!
Narty to przedmiot pracy dla instruktora i albo dostaje takowe ze szkoły/klubu albo kupuje takie jakie mu odpowiadają !!!



Uwielbiam takie wypowiedzi forowiczów.
Jak nie wie co napisać to zaczyna czepiać się tego czym się zajmuje i mnie obraża.
Mam takie samo prawo wypowiedzi na forum jak każdy inny forowicz.
Nie jestem sfrustrowanym dystrybutorem ale twoją wypowiedź odbieram jako odpowiedź forowicza nie potrafiącego czytać ze zrozumieniem i tylko utwierdza mnie i instruktorów których znam i rozmawiam z nimi o poziomie nauki jazdy na nartach w słuszności mojej wypowiedzi.
Nigdzie nie wspomniałem o żadnej marce nart tylko wspomniałem o złym doborze sprzętu.
Trudno dobrze uczyć dzieci, początkującego narciarza jeżdżąc w butach z flexem 130 i na nartach z grupy WC. To są narty do jazdy na tyczkach.
Trudno uczyć zaawansowanego narciarza na narcie z grupy np. Crosscarve jazdy slalomowej czy gigantowej.
No chyba, że jak wieść gminna niesie polski pilot to na drzwiach od stodoły poleci to i polski instruktor na desce z beczki wina pojedzie.
Dobry instruktor powinien mieć przynajmniej trzy pary nart czyli GS, SL a trzecia para to wybór nart z dowolnej grupy i dwie pary butów o różnej twardości.
Trudno jeździć w twardym bucie cały dzień na nartach ucząc podstawowej jazdy narciarza na oślej łączce.
To tak jak by kelnerka pracowała cały dzień w restauracji chodząc na szpilkach a nie na płaskim obcasie.





Za ten post autor narciarz70 otrzymał podziękowania - 3 Niko130(09 lut 2012, 16:50), Piotr_67(13 lut 2012, 11:59), Raceman(09 lut 2012, 14:24)
Ocena:25%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Poziom instruktorów a jakość szkolenia
PostZamieszczono: 09 lut 2012, 20:52
Offline

Rejestracja: 04 gru 2011, 20:52
Posty: 12
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Moim zdaniem poziom umiejętności jazdy instruktorów (uśredniając) jest zadawalający. Prawdą jest fakt, że jeżeli ktoś chciałby podszkolić się w jeździe na tyczkach, śmigiem na krawędzi, czy szaleństwa w puchu to może być problem. Wiem, że są też tacy, którzy doskonale to potrafią. Z doświadczenia wiem, że w znacznej większości praca instruktora kończy się na PŁUGU. Tego elementu z myślą o przyszłości należy dobrze nauczyć. Jak ktoś zapłaci i troszkę się nauczy to nie wraca do instruktora tylko sam podgląda i uczy się sam - lepiej lub gorzej.
Troszkę inaczej jest jeżeli instruktor prowadzi dłuższe szkolenie (obozy, zimowiska). W takim przypadku instruktorzy muszą pokazać więcej, ale PRZEDE WSZYSTKIM umieć wychwycić błędy, przyruchy, które zablokują ucznia w dalszym szkoleniu. Tu niezastąpione poza wiedza teoretyczną i własnymi umiejętnościami jest doświadczenie. Instruktor trochę jak szachista :) musi przewidywać na kilka kroków do przodu.





Za ten post autor _piotrd_ otrzymał podziękowanie od Raceman(10 lut 2012, 14:18)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Poziom instruktorów a jakość szkolenia
PostZamieszczono: 10 lut 2012, 11:06
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 gru 2010, 23:19
Posty: 125
Lokalizacja: rybnik
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
:) to że instruktor potrafi bardzo dobrze jeździć , co nie zawsze ma miejsce, musi jeszcze umieć uczyć :) i tu zaczynają się problemy, nie każdy potrafi przekazać co chce i w sposób przystepny i zrozumiały dla ucznia, zdarzają się "buraki" które wszystko wiedzą najlepiej , podobnie jest w treningu sportowym ale tu trzeba podzielić na szkoleniowców i trenerów, szkolenioweic musi umieć pokazać i wytłumaczyć, musi być autorytetem zazwyczaj ma to miejsce w początkach przygody ze sportem , trener wcale nie musi być wybitnym zawodnikiem wystarczy że potrafi wytłumaczyć i wyegzekwować to co zamierza osiagnąc :)





Za ten post autor marcin otrzymał podziękowanie od Raceman(10 lut 2012, 14:18)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Poziom instruktorów a jakość szkolenia
PostZamieszczono: 10 lut 2012, 14:18
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Mały OT, Marcinek a gdzie to się podziewamy chę? ;) :) Czekam aż wpadniesz do mnie by zrobić struktury :mrgreen: . A tak na serio to ujołeś to bardzo trafnie.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Poziom instruktorów a jakość szkolenia
PostZamieszczono: 13 lut 2012, 11:45
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
bez komentarza

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... omile.html





Za ten post autor tadek49 otrzymał podziękowania - 2 Piotr_67(13 lut 2012, 12:05), Raceman(13 lut 2012, 11:51)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Poziom instruktorów a jakość szkolenia
PostZamieszczono: 13 lut 2012, 12:06
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 14:14
Posty: 436
Obrazki: 0
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 151 razy
Otrzymał podziękowań: 219 razy
Imię: Piotr
Dni na nartach: 2
tadek49 pisze:
bez komentarza


I niech tak zostanie.
Bo komentarz jest tu zupełnie zbędny.

Pozdrawiam




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jaki prezentujemy poziom narciarstwa :)

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Piotr_67

32

8672

09 lut 2018, 13:38

Raceman Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group