Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Samochodem po Austrii

Piotr_67

1

1074

30 gru 2011, 14:19

mareknot Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Informacje dla wyjeżdżających do Austrii

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

misal

20

8734

06 lut 2014, 9:36

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Osttirol - zapomniany zakątek Austrii.

Raceman

9

2216

08 kwie 2016, 10:50

emiI Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Katastrofa drogowa/budowlana w Austrii

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

misal

19

5522

19 sie 2013, 20:59

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Praca polskiego instruktora w Austrii

Rossi

5

4254

15 cze 2023, 14:32

dalekodaleko Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowe inwestycje w Tyrolu i Austrii
PostZamieszczono: 13 wrz 2016, 12:42
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
mareknot pisze:
Nowości na sezon w naszej "ulubionej" miejscówce tyrolskiej:
http://www.ischgl.com/pl/more/silvretta ... -2016-2017

Chyba trzeba będzie sprawdzić te nowe szlaki przemytnicze..... ;)


No niby fajnie, coś się dzieje, w porządku, ale jakoś nigdy nie widziałem problemu w tej kanapie 4-osobowej (że niby tylko 4), zwłaszcza, że w tamtą stronę, w pobliskie miejsce, przerzuca także drugie krzesło, B3, 8-osobowe.
Dla mnie to oznacza że na popularnych ("dyrektorskich" ;) ) trasach 10 i 11 będzie jeszcze więcej ludzi :/

Co do tych "szlaków przemytniczych" - nie widzę żadnych nowych tras, ...ale może tylko nie umiem znaleźć.

Ta tyrolka - fajne, pytanie tylko "za ile?" :)
Z opisów wynika, że sprzęt narciarski można zwozic że sobą - choć nie wiem jak technicznie to będzie rozwiązane.
To oznacza że w ten sposób będzie można ominąć dolne odcinki trasy 1a, ew. także 1, które bywają w "różnym" stanie. Na obrzeżach sezonu, po południu bywa tam niefajny lód, minerał się znajdzie itp. itd - no to hejka w dół tyrolką :) ...tyle teorii, bo 20 czy 30 euro nie dam :(

jabol pisze:
czyli jeszcze większy tłok będzie w rejonie Alp Trida


Na ww. foto to Idalp, a nie Alp Trida - tam się bywa żeby spotkać znajomych, jeździ się gdzie indziej :)
Choćby zaraz tam z tyłu, de facto tuz za budynkiem, jest fajny rejon Pardatchgrat, ciekawy i pusty :)

W sumie to właśnie mi uswiadomiles jak korzystne jest to umowne "centrum" ośrodka w rejonie Idalpu - większość ludzi, zwłaszcza poczatkujacy, kręcą się tylko w tym rejonie - a reszta jest na ogół luźna :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Nowe inwestycje w Tyrolu i Austrii
PostZamieszczono: 13 wrz 2016, 13:54
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2010, 12:59
Posty: 382
Obrazki: 20
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 111 razy
Imię: Jan
Dni na nartach: 35
gajowy01 pisze:
Na ww. foto to Idalp, a nie Alp Trida - tam się bywa żeby spotkać znajomych, jeździ się gdzie indziej

dzięki za słuszną uwagę - knajpy mi się pomyliły myślałem o Idalp bo chyba gdzieś w tym rejonie powstanie ta nowa kolejka. Alp Trida to trochę spokojniejszy teren, fajna jest trasa do Samnaun, tylko na końcu trzeba jechać autobusem, ciekaw jestem kiedy postawią planowaną kolejkę z Samnaun Laret na Alp Trida




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Nowe inwestycje w Tyrolu i Austrii
PostZamieszczono: 13 wrz 2016, 14:01
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
jabol pisze:
gajowy01 pisze:
Na ww. foto to Idalp, a nie Alp Trida - tam się bywa żeby spotkać znajomych, jeździ się gdzie indziej

dzięki za słuszną uwagę - knajpy mi się pomyliły myślałem o Idalp bo chyba gdzieś w tym rejonie powstanie ta nowa kolejka. Alp Trida to trochę spokojniejszy teren, fajna jest trasa do Samnaun, tylko na końcu trzeba jechać autobusem, ciekaw jestem kiedy postawią planowaną kolejkę z Samnaun Laret na Alp Trida

Hmm, a jest jakiś sens? Jakikolwiek?
Od strony Samnaun kolejki do kolejki na górę nie istnieją, a z 2 istniejących gondoli na ogół chodzi tylko ta piętrowa. Druga mniejszą jechałem raz, z ciekawości - no i w ogole chodziła a to rzadkość :)

Jedynym plusem byłaby obsługa trasy nr 60, bez konieczności podjazdu skibusem, ale to trasa taka sobie, ot, żeby zjechać na koniec dnia, i wystarczy.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Nowe inwestycje w Tyrolu i Austrii
PostZamieszczono: 13 wrz 2016, 14:04
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2010, 12:59
Posty: 382
Obrazki: 20
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 111 razy
Imię: Jan
Dni na nartach: 35
gajowy01 pisze:
konieczności podjazdu skibusem
bo nie lubię jeźdzć skibusem :D




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Nowe inwestycje w Tyrolu i Austrii
PostZamieszczono: 13 wrz 2016, 14:20
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
jabol pisze:
gajowy01 pisze:
konieczności podjazdu skibusem
bo nie lubię jeźdzć skibusem :D

Myślę że zamiast wydać parę deko milionów euro, wolą dalej podstawiać ci skibusa, co 15-20 min. i z uśmiechem podwozić pod gondolę, za darmo :)
Jakieś skibusy i tak musialyby zostać no bo może będziesz chciał podjechać sobie na zakupy do Dorfu, ...lub do hotelu tamże ...nie chce nie docenić możliwości ;)

Moje jedyne życzenia dot. ośrodka Samnaun-Ischgl dotyczą jedynie parkingów od strony Ischgl. Niby zainwestowali grubo przed ostatnim sezonem w ten temat, ale dalej jest bez sensu: parkingi są daleko, a te płatne sa płatne i ...też daleko. Da się żyć ale jak na taki ośrodek to parkowanie i dojście jest takie se :/




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Nowe inwestycje w Tyrolu i Austrii
PostZamieszczono: 14 wrz 2016, 0:52
Offline

Rejestracja: 16 paź 2015, 18:49
Posty: 6
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Dni na nartach: 0
A propos nowych inwestycji w Austrii to w nadchodzącym sezonie uruchomią:
- 2 duże gondole: 3S Eisgrat na Stubaiu i Bergbahn Lech - Oberlech
- 19 gondolek
- 9 krzesełek
Wszystko szczegółowo opisane na http://www.skiresort.info/ski-lifts/new ... e/austria/
Pozdrawiam





Za ten post autor sese otrzymał podziękowanie od michalk(15 wrz 2016, 10:38)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Nowe inwestycje w Tyrolu i Austrii
PostZamieszczono: 14 wrz 2016, 23:00
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2010, 12:59
Posty: 382
Obrazki: 20
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 111 razy
Imię: Jan
Dni na nartach: 35
gajowy01 pisze:
parkingi są daleko, a te płatne sa płatne i ...też daleko

bo masz mieszkać we wsi w hotelu przy wyciągu i kase zostawiać na miejscu a nie w jakiejś dziurze oddalonej o 50km :D




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Nowe inwestycje w Tyrolu i Austrii
PostZamieszczono: 15 wrz 2016, 3:00
Offline

Rejestracja: 16 paź 2015, 18:49
Posty: 6
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Dni na nartach: 0
Przeglądam sobie listę nowych inwestycji i zaskakują mnie różnice w możliwościach przewozowych poszczególnych gondoli w zależności od życzeń inwestora.
Przykładowo - nowa Waldalmbahn 2 w Rauris i nowa Giggijochbahn w Solden.
Na pierwszy rzut oka bardzo podobne inwestycje:
Waldalmbahn 2 - długość 2034 m, przewyższenie 570 m, 10 osobowe gondole, konstrukcja jednolinowa, wyprzęgana, czas jazdy 7 minut
Giggijochbahn - długość 2648 m, przewyższenie 921 m, 10 osobowe gondole, konstrukcja jednolinowa, wyprzęgana, czas jazdy 8 minut
Jest jednak jedna "mała" różnica: Waldalmbahn 2 przepustowość 1458 osób/godz przy 34 gondolach, a Giggijochbahn przepustowość 4500 osób/godz przy 134 gondolach (to ma być nowy rekord świata w przepustowości),
Jak widać w miarę potrzeby na niemal takiej samej długości liny (różnica 600 m) można upchać aż 100 gondolek więcej. Ciekawe jaka różnica w cenie inwestycji...
Pozdrawiam




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Nowe inwestycje w Tyrolu i Austrii
PostZamieszczono: 15 wrz 2016, 12:54
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
jabol pisze:
gajowy01 pisze:
parkingi są daleko, a te płatne sa płatne i ...też daleko

bo masz mieszkać we wsi w hotelu przy wyciągu i kase zostawiać na miejscu a nie w jakiejś dziurze oddalonej o 50km :D

Przypomnij sobie Ischgl, wielkość miasteczka, itd. Ilości łóżek nie znam ale domyslam się że jest sporo mniejsza niż możliwości ośrodka u góry. Wiekszosc klientów Ischgl dojeżdża z Kappl czy Galtur, sympatycznych miasteczek, w odl. kilku kilometrów. W obu ww. jest prawdopodobnie więcej łóżek niż w Ischgl, zgaduje ale na oko oczywiste.
Dlatego powyższy argument jest ...nietrafiony :)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Nowe inwestycje w Tyrolu i Austrii
PostZamieszczono: 15 wrz 2016, 13:17
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
sese pisze:
Przeglądam sobie listę nowych inwestycji i zaskakują mnie różnice w możliwościach przewozowych poszczególnych gondoli w zależności od życzeń inwestora.
Przykładowo - nowa Waldalmbahn 2 w Rauris i nowa Giggijochbahn w Solden.
Na pierwszy rzut oka bardzo podobne inwestycje:
Waldalmbahn 2 - długość 2034 m, przewyższenie 570 m, 10 osobowe gondole, konstrukcja jednolinowa, wyprzęgana, czas jazdy 7 minut
Giggijochbahn - długość 2648 m, przewyższenie 921 m, 10 osobowe gondole, konstrukcja jednolinowa, wyprzęgana, czas jazdy 8 minut
Jest jednak jedna "mała" różnica: Waldalmbahn 2 przepustowość 1458 osób/godz przy 34 gondolach, a Giggijochbahn przepustowość 4500 osób/godz przy 134 gondolach (to ma być nowy rekord świata w przepustowości),
Jak widać w miarę potrzeby na niemal takiej samej długości liny (różnica 600 m) można upchać aż 100 gondolek więcej. Ciekawe jaka różnica w cenie inwestycji...
Pozdrawiam

To może być kwestia napędu, mocy silników itp. Wiadomo czy ta godola w Rauris jest całkiem nowa? Bo np. stary Giggijoch wyląduje teraz w Hochoetz, zastąpi jeszcze starszą gondolę z Ochsengarten.

Przy okazji najfajniejsza inwestycja jak dla mnie w tym roku, to nowa gondola w Galtur, Breitspitzbahn. Zastąpi stare wolne krzesło, trochę zmieni się układ tras, gondola ma inny przebieg, jest dłuższa, i schodzi nad samo jezioro.

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Nowe inwestycje w Tyrolu i Austrii
PostZamieszczono: 15 wrz 2016, 14:33
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2010, 12:59
Posty: 382
Obrazki: 20
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 111 razy
Imię: Jan
Dni na nartach: 35
gajowy01 pisze:
Dlatego powyższy argument jest ...nietrafiony :)

to nie jest mój argument tylko miejscowych górali, oni dzielą turystów na swoich i obcych,
ma być daleko i drogo (nieważne ile mają łóżek) tylko dla swoich mają też tańszy VIP skipas
a z Galtür i Kappl nie potrzebujesz ruszać auta bo jedzie skibus.

Zresztą ostatnio jak byłem w tym rejonie to mieszkałem w Zams i robiłem sobie wycieczki
codziennie do innego ośrodka




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Samochodem po Austrii

Piotr_67

1

1074

30 gru 2011, 14:19

mareknot Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Informacje dla wyjeżdżających do Austrii

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

misal

20

8734

06 lut 2014, 9:36

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Osttirol - zapomniany zakątek Austrii.

Raceman

9

2216

08 kwie 2016, 10:50

emiI Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Katastrofa drogowa/budowlana w Austrii

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

misal

19

5522

19 sie 2013, 20:59

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Praca polskiego instruktora w Austrii

Rossi

5

4254

15 cze 2023, 14:32

dalekodaleko Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group