Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Naprawa krawędzi i ślizgu

Raceman

0

1912

28 lip 2011, 12:25

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Utwardzanie krawędzi , prawda czy fałsz?

Raceman

10

2351

08 maja 2013, 14:38

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Smarowanie bocznej krawędzi narty.

Raceman

0

858

01 lis 2013, 14:11

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sprzedam elektryczną maszynkę do ostrzenia krawędzi SKI MAN.

Raceman

0

3301

22 kwie 2014, 19:52

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. CF-4 kątownik nie tylko dla profesjonalisty - test

kaja45

2

1106

24 lut 2014, 22:43

Raceman Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 07 gru 2013, 22:34
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2011, 0:12
Posty: 34
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Imię: Kamil
Dni na nartach: 0
Tak sobie czytam cały temat i muszę naprawdę pogratulować wiedzy i doświadczenia niektórym osobą. Bardzo mądre rzeczy w tym temacie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 12 sty 2014, 11:42
Offline

Rejestracja: 25 lis 2013, 20:53
Posty: 48
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Imię: Krzysztof
Dni na nartach: 60
Udało mi się przebrnąć przez cały temat .
Kajeran... bardzo słusznie odpowiedział Tobie Janek Piela , nie ma nart bez podcięcia od spodu poza małym wyjątkiem (tzw.surówki) które są dostępne praktycznie tylko dla zawodników , taką nartę dopiero serwismen przygotowuje na potrzeby zawodnika (odpowiednią strukturę i podniesienia) oczywiście co do podniesień jak i kątów bocznych serwismeni nie chcą rozmawiać , często są objęte tajemnicą .
Kajeran , wydaje mi się , że za bardzo skupiasz się nad samym zagadnieniem podniesienia , a za mało nad poprawą techniki jazdy , być może tutaj doszukuj się zmian.
Kilka lat temu przerobiłem temat 0* podniesienia , chciałem się przekonać jak taka narta będzie się prowadzić , cóż da się jechać , ale tylko na lodzie/betonie , ciut miększe warunki i zaczyna się walka z nartami , trzeba być bardzo świadomym i odważnym narciarzem by na takiej ZERÓWCE jeździć .
Ostatnio przerabiałem właśnie ten temat podniesień u Tomka Osuchowskiego , będąc w Zakopanem postanowiłem sprawdzić serwis Montany . Przygotowałem swoje Stockli, do zrobienia pozostała tylko struktura i podniesienie którym osobiście zajął się Tomek Osuchowski , ponieważ pracownik bał się podcięcia 0,5* śmieszne prawda ;) już tłumaczę dlaczego .
Większość maszyn serwisowanych Reichmann , Winterstaiger do obróbki krawędzi stosują dyski ceramiczne i w ich przypadku podniesienie wykonywanie jest na całej powierzchni krawędzi , natomiast w przypadku Montany ta obróbka jest robiona przez taśmy diamentowe , a samo podcięcie polega na delikatnym dotknięciu samych końcówek krawędzi , tak tak samych końcówek i jak to określił Osuchowski praktycznie jest niezmierzalne , ponieważ wykonywane jest na wyczucie (doświadczenia serwismena) - dodam tylko , że bodajże z 3 x pytał mnie czy na pewno jestem zdecydowany na tak radykalne podniesienie ponieważ czuł się w obowiązku mnie uprzedzić , że ta narta będzie okropnie agresywna , a takie podniesienie robi przeważnie zawodnikom (do których oczywiście ja się nie zaliczam) .
Suma sumarum efekt jest taki , że położył piękną bardzo drobną i płytką strukturę krzyżową , po dobrym przyjrzeniu się krawędzi (od spodu) widać delikatne nacięcia struktury , i to jest właśnie to o czym mówił Janek Piela .
Od siebie mogę polecić tylko serwis Montany i pracę samego szefa , choć osobiście bardziej podoba mi się finalne wykończenie na dyskach ceramicznych (efekt lustra) natomiast po Montanie (taśmy diamentowe) efekt bardziej matowy .

Pozdrawiam .





Za ten post autor Lysy otrzymał podziękowanie od Raceman(12 sty 2014, 12:08)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 13 sty 2014, 13:12
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Moim zdaniem takie podniesienie, ( tylko same końcówki jest lepsze - mniej materiału jest zbierane ) najlepiej sobie zapodać bo narta będzie szybciej reagować na ruch nóg.





Za ten post autor Raceman otrzymał podziękowanie od Lysy(13 sty 2014, 13:26)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 13 sty 2014, 13:32
Offline

Rejestracja: 25 lis 2013, 20:53
Posty: 48
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Imię: Krzysztof
Dni na nartach: 60
Raceman pisze:
Moim zdaniem takie podniesienie, ( tylko same końcówki jest lepsze - mniej materiału jest zbierane ) najlepiej sobie zapodać bo narta będzie szybciej reagować na ruch nóg.

Ma to sens , ale ma też i wadę - weź pod uwagę , że po 2-3 ostrzeniach na boku powrócisz do 0* od spodu i znów pasuje wrzucić nartę do Montany ;) i tutaj zaczyna się ta niewygoda .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 13 sty 2014, 18:31
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Lysy pisze:
Udało mi się przebrnąć przez cały temat .
Kajeran... bardzo słusznie odpowiedział Tobie Janek Piela , nie ma nart bez podcięcia od spodu poza małym wyjątkiem (tzw.surówki) które są dostępne praktycznie tylko dla zawodników , taką nartę dopiero serwismen przygotowuje na potrzeby zawodnika (odpowiednią strukturę i podniesienia) oczywiście co do podniesień jak i kątów bocznych serwismeni nie chcą rozmawiać , często są objęte tajemnicą .
Kajeran , wydaje mi się , że za bardzo skupiasz się nad samym zagadnieniem podniesienia , a za mało nad poprawą techniki jazdy , być może tutaj doszukuj się zmian.
Kilka lat temu przerobiłem temat 0* podniesienia , chciałem się przekonać jak taka narta będzie się prowadzić , cóż da się jechać , ale tylko na lodzie/betonie , ciut miększe warunki i zaczyna się walka z nartami , trzeba być bardzo świadomym i odważnym narciarzem by na takiej ZERÓWCE jeździć .
Ostatnio przerabiałem właśnie ten temat podniesień u Tomka Osuchowskiego , będąc w Zakopanem postanowiłem sprawdzić serwis Montany . Przygotowałem swoje Stockli, do zrobienia pozostała tylko struktura i podniesienie którym osobiście zajął się Tomek Osuchowski , ponieważ pracownik bał się podcięcia 0,5* śmieszne prawda ;) już tłumaczę dlaczego .
Większość maszyn serwisowanych Reichmann , Winterstaiger do obróbki krawędzi stosują dyski ceramiczne i w ich przypadku podniesienie wykonywanie jest na całej powierzchni krawędzi , natomiast w przypadku Montany ta obróbka jest robiona przez taśmy diamentowe , a samo podcięcie polega na delikatnym dotknięciu samych końcówek krawędzi , tak tak samych końcówek i jak to określił Osuchowski praktycznie jest niezmierzalne , ponieważ wykonywane jest na wyczucie (doświadczenia serwismena) - dodam tylko , że bodajże z 3 x pytał mnie czy na pewno jestem zdecydowany na tak radykalne podniesienie ponieważ czuł się w obowiązku mnie uprzedzić , że ta narta będzie okropnie agresywna , a takie podniesienie robi przeważnie zawodnikom (do których oczywiście ja się nie zaliczam) .
Suma sumarum efekt jest taki , że położył piękną bardzo drobną i płytką strukturę krzyżową , po dobrym przyjrzeniu się krawędzi (od spodu) widać delikatne nacięcia struktury , i to jest właśnie to o czym mówił Janek Piela .
Od siebie mogę polecić tylko serwis Montany i pracę samego szefa , choć osobiście bardziej podoba mi się finalne wykończenie na dyskach ceramicznych (efekt lustra) natomiast po Montanie (taśmy diamentowe) efekt bardziej matowy .

Pozdrawiam .


Temat dla mnie stary i nie będę sie zagłebiał
Jeżdże tylko na podniesieniu 0,5 (GS i SL) i takie dla mnie są najbardziej optymalne.
Na tyczkach narty szybko łapią krawędz i dobrze trzymają dlatego nie kombinuje....
Co do techniki jazdy...ja nie widziałem Ciebie a Ty mnie wiec komentarz zbędny ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 13 sty 2014, 19:25
Offline

Rejestracja: 25 lis 2013, 20:53
Posty: 48
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Imię: Krzysztof
Dni na nartach: 60
kajeran pisze:

Temat dla mnie stary i nie będę sie zagłebiał
Jeżdże tylko na podniesieniu 0,5 (GS i SL) i takie dla mnie są najbardziej optymalne.
Na tyczkach narty szybko łapią krawędz i dobrze trzymają dlatego nie kombinuje....
Co do techniki jazdy...ja nie widziałem Ciebie a Ty mnie wiec komentarz zbędny ;)


I o to właśnie chodziło , nie rozumiem po co się obruszać ?
Kiedyś szukałeś , kombinowałeś z 0* , a teraz jak widzę jeździsz na 0.5* i wszystko pasi ... brawo !
Tak więc , albo zmieniłeś technikę , albo dorosłeś do tych magicznych 0.5* .
Co do jazdy , to ja ledwo na nartach stoję , stary ze mnie schorowany ramol sam pług , to już dla mnie wyzwanie ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 14 sty 2014, 22:52
Offline

Rejestracja: 28 lis 2010, 14:32
Posty: 11
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Dni na nartach: 0
Lysy pisze:
Co do jazdy , to ja ledwo na nartach stoję ;)

Mam pytanie do jednego z najlepszych narciarzy w sieci, bezdyskusyjnego eksperta narciarskiego i twórcy "chyba najlepszego forum technicznego w PL": jakie tu, na tym filmie zastosował kolega Łysy (czerwona kurtka) kąty podniesienia krawędzi i jak były one wykonane, bo niewątpliwie wpłynęły na poprawienie i tak bajecznej techniki jazdy. :o :lol: :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=pWj1lySo ... page#t=194
Liczę, że jako "człowiek nietuzinkowy" odpowie kolega na to pytanie bez ryzyka dla mnie, że (jak to bywało na najlepszym forum technicznym w PL):
Załącznik:
ski-dialog.jpg
ski-dialog.jpg [ 41.32 KiB | Przeglądany 3673 razy ]





Ostatnio zmieniony 14 sty 2014, 23:32 przez to ja, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 14 sty 2014, 23:31
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Kolego To ja jeśli chcesz dyskutować o podniesieniu krawędzi to dyskutuj, ale jeśli chcesz kogoś pokazać w złym świetle prowokować czy wyśmiewać to naprawdę to jest złe miejsce. Jak na razie dzięki wyrozumiałości forumowiczów, stosowania netykiety http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta i zasad dobrego wychowania ustrzegło nas od kosmicznych kłótni. Każdy z nas jest innym człowiekiem z innymi poglądami ale szanuję je jeśli ktoś szanuje mnie, nie życzę sobie by na naszym forum Skiamnia.com.pl
ktokolwiek robił sobie osobiste wycieczki, tak samo dotyczy tu tego kolegi Adam Slask!
Cytuj:
Łysy - skorzystaj z okazji i kliknij przycisk "wyloguj" :D Później nasmaruj dobrze narty i zjeżdżaj do swojego, oddanego grona słuchaczy.

Rzecz jasna pozdrawiam


Panowie na razie proszę ...
Ode mnie to tyle , piszemy dalej o podniesieniu.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 15 sty 2014, 0:02
Offline

Rejestracja: 28 lis 2010, 14:32
Posty: 11
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Dni na nartach: 0
Raceman pisze:
Panowie na razie proszę ...
Ode mnie to tyle , piszemy dalej o podniesieniu.

Z całym szacunkiem, przecież napisałem o podniesieniu i jeździe z nim związanej. Mało tego jako jedyny dałem konkretny przykład filmowy czynnego dyskutanta w temacie z uzasadnieniem i zadałem pytanie.
Jakie złe światło? Co jest?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 15 sty 2014, 0:49
Offline

Rejestracja: 23 lut 2011, 16:06
Posty: 9
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Raceman wyluzuj człowieku, chcesz być adwokatem Lysego, a po prostu jesteś śmieszny. Kolega "to ja" nic złego nie napisał.





Za ten post autor Fox otrzymał podziękowanie od to ja(15 sty 2014, 10:42)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 15 sty 2014, 2:22
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Moja interwencja dotyczy załącznika który To ja wsadził.
Koniec dyskusji na "ten" temat. PROSZĘ o umieszczanie postów w temacie /podniesienia/




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 15 sty 2014, 15:31
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Zresztą jak robimy ręcznie podniesienie to i tak samą końcówke krawędzi podnosimy prawidłem.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 19 lut 2014, 14:28
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
w tym sezonie Raceman moje deski zrobił z podniesieniem 0 (z boku 88) w przypadku course ti zadziałało to idealnie. Jak dla mnie porównując do wcześniejszego 88/0,5 kolosalna różnica na +. Narty nie sprawiają najmniejszych kłopotów zarówno na miękkim stoku a na twardym trzymają rewelacyjnie, zero nieprzewidywalnych zachowań. Lepiej jadą na wprost są stabilniejsze, i w moim odczuciu lepiej zachowują się przy przejściu z jednego łuku w drugi. Być może są bardziej "agresywne" ale spasowało mi to idealnie. Niestety warunki nie do końca sprzyjały jeździe na wc jak to będzie na nich wyglądać to dopiero zobaczę, było za dużo miękkiego śniegu. Dzięki Race! :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 25 mar 2014, 23:50
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Odświeżam temat, i polecam bez odniesienia.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Naprawa krawędzi i ślizgu

Raceman

0

1912

28 lip 2011, 12:25

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Utwardzanie krawędzi , prawda czy fałsz?

Raceman

10

2351

08 maja 2013, 14:38

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Smarowanie bocznej krawędzi narty.

Raceman

0

858

01 lis 2013, 14:11

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sprzedam elektryczną maszynkę do ostrzenia krawędzi SKI MAN.

Raceman

0

3301

22 kwie 2014, 19:52

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. CF-4 kątownik nie tylko dla profesjonalisty - test

kaja45

2

1106

24 lut 2014, 22:43

Raceman Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group