Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Naprawa krawędzi i ślizgu

Raceman

0

1912

28 lip 2011, 12:25

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Utwardzanie krawędzi , prawda czy fałsz?

Raceman

10

2351

08 maja 2013, 14:38

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Smarowanie bocznej krawędzi narty.

Raceman

0

858

01 lis 2013, 14:11

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sprzedam elektryczną maszynkę do ostrzenia krawędzi SKI MAN.

Raceman

0

3301

22 kwie 2014, 19:52

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. CF-4 kątownik nie tylko dla profesjonalisty - test

kaja45

2

1106

24 lut 2014, 22:43

Raceman Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 07 wrz 2011, 19:00
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
filipski pisze:
Tu się nie ma co kierować podcięciem kolegi.Masz w wypowiedzi J.Pieli całą kwintesencję:"strefa zwiększonego nawisu jest sprawą indywidualną".
Tak na marginesie jeszcze.Nawet jak zlikwidujesz podcięcie,wcale nie musi ono przełożyć się na Twoją szybkość na verticalu.


Pan Piela napisał że : :"strefa zwiększonego nawisu jest sprawą indywidualną" ALE "nie więcej jednak niż 5 cm od miejsca kontaktu krawędzi ze śniegiem z przodu i z tyły w nartach slalomowych, i ok. 10 – 15 cm w nartach gigantowych"
Co do verticalu to np. jeżeli będzie w tym miejscu lodzik to przy krawędzi o zerowym podniesieniu będzie ona szybciej łapać niż przy podniesieniu 0,5. Denerwowało mnie w narcie SL która właśnie miałą podcięcie na całej długości że właśnie na verticalu pózno łapała mi krawędz bo nieraz vertical jest na płaskim odcinku i nie da rady wtedy odpowiednio włożyć kolana aby narta prawidłowo przeszła ten odcinek na kantach (wtedy były to takie szurane skręty).
Przy normalnej jezdzie i na trasie slalomu gdzie tyki są szerzej rozstawione niż na verticalu nie mam żadnego problemu z póznym łapaniem krawędzi i nie odczuwam tego dyskomfortu, więc chodzi tu o naprawdę krótkie, wymuszone skręty (czesto skręty o promieniu mniejszym niż promień skrętu narty) którymi to raczej nie jeżdże w jezdzie dowolnej lub bardzo żadko




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 15 wrz 2011, 14:45
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Dzisiaj dzwoniłem do P. Jana Pieli aby umówić sie na serwis moich nowych desek (montaż: płyty,wiązań, ostrzenie i wygrzewanie). Zacząłem wątek o podniesieniu krawędzi. O ile w GS będę miał 0,5 stopnia na całej długości i bez kombinacji to w SL chciałem mieć na 0 (tylko dzioby i piętki na 0,5), jednak Pan Jan powiedział że wszystkie narty (nawet komórki) wychodzą z fabryki z podniesieniem krawędzi ! Może ono być mniejsze lub większe ale jest ponieważ jeżeli byłoby całkowicie na 0 stopni to na krawędzi byłaby struktura....Zabił mi klina i teraz zastanawiam sie co mam zrobić z SL. Powiedział również ze duża ilość zawdoników stosuje podniesienie na dziobach i piętkach 0,7 stopnia i w tym momencie również nie wiedziałem co powiedzieć....Narty wysyłam w poniedziałek i do tego czasu musze sie zastanowić jakie kąty chcę. Nie mam pojęcia co będzie dobre :cry: Wczoraj sprawdzałem w SL podniesienie krawędzi stalową cykliną i rzeczywiście jest - minimalne ale jest, tylko problem polega na tym że nie wiem o ile została podniesiona w fabryce. Jeżeli przykładowo Pan Jan zrobi podniesienie na dziobach i piętkach 0,7 to nie będę miał problemu z ostrzeniem bo są prawidła na taki kąt, ale jeżeli pozostała część krawędzi będzie miała np. 0,25.....
Pomóżcie, doradzcie bo mam naprawdę duży dylemat

Pozdrawiam




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 15 wrz 2011, 15:16
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2010, 11:13
Posty: 147
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Imię: Filip
Dni na nartach: 52
Zaufaj Jankowi.Niech ci pomierzy dokładnie jakie fabryka założyła kąty,podnieś sobie dzioby i piętki.Pojeździsz,zobaczysz jak będzie.I tak krwędź się poniesie sama,więc w drugim serwisie będziesz dopiero miał dylemat,co dalej.Z prawidłem też nie problem,najwyżej boczną zrobisz ręcznie,a spód maszyną.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 15 wrz 2011, 16:15
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Czy te dechy maję strukturę już wyścigową czy nie?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 15 wrz 2011, 16:49
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Tak mają fabrycznie strukturę wyścigową. Nawet pytałem Pana Janka czy trzeba równać ślizg i nakładać na nowo strukture to powiedział że przy tych nartach nie trzeba tego robić (widocznie miał już z nimi do czynienia).
Struktura jest na zimne warunki (nie jest głęboka)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 15 wrz 2011, 16:55
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
filipski pisze:
Zaufaj Jankowi.Niech ci pomierzy dokładnie jakie fabryka założyła kąty,podnieś sobie dzioby i piętki.Pojeździsz,zobaczysz jak będzie.I tak krwędź się poniesie sama,więc w drugim serwisie będziesz dopiero miał dylemat,co dalej.Z prawidłem też nie problem,najwyżej boczną zrobisz ręcznie,a spód maszyną.


Wszystko ok tylko ja z reguły wszystko robię sam w domu i w związku z tym że i tak wysyłam deski na montaż płyty i wiązań to chciałem aby zostały od razu naostrzone. Chodzi mi teraz dokładnie o to że jest np. taka sytuacja, trenuję i przychodzą zawody. Wiadomo, do zawodów narty trzeba przygotować więc pierwsze co, biorę się za ostrzenie krawędzi od spodu. Dzioby i pietki mam przykładowo na 0,5 a reszta dajmy na to 0,25. Mam prawidło 0,5 więc robie przód i tył a co z resztą (0,25) ?

Może to jest śmieszne ale takie niby "duperele" mnie martwią bo jakby nie było ma to bezpośredni wpływ na jazdę. Z tym kątem 0*to też zostałem zagiety bo pisaliście wcześniej rób na 0* a tu się okazuje że narty wychodzą z fabryki z podniesieniem (z jakim to zależy od firmy robiącej narty)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 15 wrz 2011, 18:08
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Dlatego PRZEDE WSZYSTKIM weź suwmiarkę i świecąc lampką od przodu patrz i sprawdź na całej dł. ślizgu czy jest równy, (jeśli jest krzywy będzie światło prześwitywać tu i tam) i wtedy narta musi iść na maszynę. Jesli jest równa a krawędź dolna jest i tak i tak podniesiona a TY chcesz mieć kąt podniesienia 0 (zero) to i tak musi iśc na maszynę by zrobić planowanie ślizgu z nadaniem struktury.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 15 wrz 2011, 18:27
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Raceman pisze:
Dlatego PRZEDE WSZYSTKIM weź suwmiarkę i świecąc lampką od przodu patrz i sprawdź na całej dł. ślizgu czy jest równy, (jeśli jest krzywy będzie światło prześwitywać tu i tam) i wtedy narta musi iść na maszynę. Jesli jest równa a krawędź dolna jest i tak i tak podniesiona a TY chcesz mieć kąt podniesienia 0 (zero) to i tak musi iśc na maszynę by zrobić planowanie ślizgu z nadaniem struktury.


Sprawdziłem stalową cykliną i ślizg jest równy a dodatkowo widac że krawędz jest troche podniesiona bo pomiędzy cyklina a dolną krawędzią prześwituje światło.
Sprawdziłem również na innej narcie która ma podcięcie 0,5 które sam robiłem i jest w niej większy prześwit, więc w Headach pewnie nie ma podniesienia 0,5 tylko mniejsze.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 15 wrz 2011, 20:14
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
Nie wiem skąd jesteś, ale poszukaj pomocy w serwisie u M.Szafrańskiego w BB.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 15 wrz 2011, 20:57
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
W takim razie jeśli masz podniesione o 0,25 stopnia a chcesz mieć 0 (tak bym ja zrobił te dechy) to musisz dać na maszynę. Wtedy jak zrobi strukturę (czasem np. kilka razy by wyrównać jak ma dokładną maszynę) będzie zero stopni. Następnie robisz boczny kąt (tu na 87) .




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 15 wrz 2011, 21:38
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Raceman pisze:
W takim razie jeśli masz podniesione o 0,25 stopnia a chcesz mieć 0 (tak bym ja zrobił te dechy) to musisz dać na maszynę. Wtedy jak zrobi strukturę (czasem np. kilka razy by wyrównać jak ma dokładną maszynę) będzie zero stopni. Następnie robisz boczny kąt (tu na 87) .


Narty wysyłam w poniedziałek więc zadzwonie i powiem że chcę mieć tak zrobione :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 18 wrz 2011, 12:46
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Każdą nową dechę tak robię tzn Omeglass 165 2004/2005, Omeglass 165 2005/2006 komórka, Omeglass 165 2008/2009 komórka, Omeglass 165 2010/2011 komórka i ma wszystkich testach amatorskich wypadają najlepiej z całym szacunkiem dla innych firm. Marcin1973 nawet powiedział na takim teście że wnerwił by się po takim teście jak by miał inne narty niż Omeglassy (a miał Omeglassa 2006/2007).




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 18 wrz 2011, 14:24
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Raceman pisze:
Każdą nową dechę tak robię tzn Omeglass 165 2004/2005, Omeglass 165 2005/2006 komórka, Omeglass 165 2008/2009 komórka, Omeglass 165 2010/2011 komórka i ma wszystkich testach amatorskich wypadają najlepiej z całym szacunkiem dla innych firm. Marcin1973 nawet powiedział na takim teście że wnerwił by się po takim teście jak by miał inne narty niż Omeglassy (a miał Omeglassa 2006/2007).


Żeby taki test był wiarygodny to wszystkie porównywane deski muszą wyjść spod tych samych rąk (chodzi mi przedewszystkim o ostrzenie)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 18 wrz 2011, 16:44
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
I właśnie tu wychodzi przewaga tego ostrzenia nad innymi , tej struktury nie mówiąc o smarowaniu. Pod każdym względem biły inne slalomki.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podniesienie krawędzi i tylko o tym
PostZamieszczono: 18 wrz 2011, 17:06
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Raceman pisze:
I właśnie tu wychodzi przewaga tego ostrzenia nad innymi , tej struktury nie mówiąc o smarowaniu. Pod każdym względem biły inne slalomki.


No dobra ale to nie sprawiedliwe porównanie np. Dynastara do Head'a przy załozeniu że Dynastary będą HAND MADE (ostrzenie) a np. Head spod maszyny. Trzeba wziąść przykładowo 2 różne dechy i musi je przygotować jedna osoba i potem na stok. ALE muszą być koniecznie takie same kąty, taka sama struktura (w sensie płytka lub głęboka) + dodatkowo smarowanie takim samym smarem bo to czy dobierzemy dobrze smar ma również wpływ na szybkość i skrętnośc narty, ale przecież o tym dobrze wiesz to co ja będę pisał. Jednakże powyższe warunki muszą być spełnione, wtedy mogę porównywać narty :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Naprawa krawędzi i ślizgu

Raceman

0

1912

28 lip 2011, 12:25

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Utwardzanie krawędzi , prawda czy fałsz?

Raceman

10

2351

08 maja 2013, 14:38

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Smarowanie bocznej krawędzi narty.

Raceman

0

858

01 lis 2013, 14:11

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sprzedam elektryczną maszynkę do ostrzenia krawędzi SKI MAN.

Raceman

0

3301

22 kwie 2014, 19:52

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. CF-4 kątownik nie tylko dla profesjonalisty - test

kaja45

2

1106

24 lut 2014, 22:43

Raceman Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group