Regulamin forum


Tu umieszczamy ogłoszenia NIE KOMERCYJNE!!
Wszystkie ogłoszenia komercyjne będą kasowane.

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Majówka w Kaprun: 28.04-03.05 (ew. szkolenie) Kraków/Gdynia

gajowy01

5

1306

27 kwie 2012, 22:38

mareknot Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Gdynia-Zakopane 29.12.2011 -02.01.2012 wolne miejsca w aucie

jaro323

0

707

24 gru 2011, 12:32

jaro323 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Tyrol - sezon 16/17, zapraszam :)

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

gajowy01

20

4726

06 paź 2017, 13:18

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. 24 luty szkolimy się.. ustawiamy GS .

Machu

9

1448

28 lut 2011, 8:17

Lysy Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Hochzillertal, Kaltenbach 08 do 15 luty 2014 odstąpię kwater

lokiec3

0

882

03 lut 2014, 11:49

lokiec3 Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tyrol - styczeń, luty, marzec, Kraków, Gdynia, ew. szkol
PostZamieszczono: 06 maja 2013, 9:19
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
ravick97 pisze:
misal pisze:
W Stubai'u spotkanie na szczycie też się odbyło :)

Krzychu coś Ci kurta wyblakła, no chyba że "oranje hoop" :lol:

ps. zazdroszczę Wam tej majówki


"Beware of the Dutch" ;) takich napisów parę widziałem, na koszulkach itp. - zwłaszcza na Piztusiu, ale wszędzie ich pełno :) Może najmniej na Stubaiu gdzie, wydaje się, że wszyscy nauczyli się mówić po polsku ostatnio :)
Skoro więc foto zrobione na Stubaierze to raczej nie chodzi o moją mimikrę (nawet nie wiem jak jest "na zdrowie" po niderlandzku), tylko może tylko moja kurtka pożółkła nieco z zazdrości że inni zostają dłużej, a ja (my) musimy już wracać za parę chwil :) :)

Generalnie to moja kurtka dalej czerwona, wszystko z nią w porządku - czasem nawet bardzo dobrze się miewała (vide foto) :)

Załącznik:
DSCN6044 copy.jpg
DSCN6044 copy.jpg [ 154.45 KiB | Przeglądany 977 razy ]


***
Zapraszam na finał sezonu (nie lubię słowa koniec ;) )
10-13.05 (ew. 11-14.05) - 4 dni jazdy (raczej ten pierwszy czyli wyjazd w czwartek wieczorem, jazda od piątku do poniedziałku)
Program: Pitztal - 2 dni + Kaunertal,, Stubai, może Tux - jakieś safari, min. 2, może nawet 3 miejsca - zależnie od warunków pogodowo-śniegowych, ilości wyciągów/tras itp.
Zapraszam, mam miejsca - sezonówkę trzeba dojeździć, ostatnia okazja żeby wykorzystać vouchery na tyrolskie lodowce :)

Co do warunków - raczej nie mam wątpliwości. Ostatnio śniegu nie brakowało, a na najbliższy weekend ma się wyraźnie ochłodzić w Alpach.

PS. Był czas i na jazdę i na "poważne" rozmowy :) Stubaier chodził prawie cały, Piztuś 100%, wcześniej w Ischgl jakieś 170 km tras- choć tam niżej jest.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol - styczeń, luty, marzec, Kraków, Gdynia, ew. szkol
PostZamieszczono: 22 lip 2013, 22:53
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Pomyślałem, że może ktoś zatęsknił już za widokami zimowych gór, śnieżnych pól i szumem wiatru.
Uuups, tego ostatniego nie mam jak pokazać, ale inne owszem mogę spróbować przypomnieć :)
Wrzuciłem więc coś do galerii, dorzucam też krótką relację. Najłatwiej mi było relacje zacząć od końca - czyli od ostatniego wyjazdu, od "finału" sezonu ...nie lubię słowa "koniec" ;)

10-13.05.2013, ski-safari po 3 lodowcach: Tux, Pitztal x2, Stubai.
Program bogaty jak na 4 dni, akurat taki z różnych względów - głównie ze względu na chęć wykorzystania wspomnianych wcześniej voucherów.
Ogólnie - warunki całkiem zimowe - było trochę opadów śniegu ale i pełne słońce.
Do tego wszędzie bezludnie - trasy puste, przy rewelacyjnych śniegowych warunkach.

1. Na Hintertuxie (10.05.2013) zima w pełni, górą padający śnieg, warunki b. dobre, w najniższych partiach mokro.
Otwarty prawie cały ośrodek (poza Tuxerjoch), u góry czyli większość ośrodka - b. dobrze, poniżej Fernerhaus warunki jak... na zamkniętej Goryczkowej pod koniec sezonu, czyli tylko dla twardzieli ;) Zamknęli zresztą tę trasę 3 dni później
Z racji mglistej pogody nie bardzo było co fotografować, ale jeździć się dało całkiem OK.

...ale potem było już tylko lepiej :)

Obrazek

2. 2 dni na Piztalerze (11-12.05.2013) - to były ostatnie dwa dni działania ośrodka w tym sezonie, ale wszystko czynne. Pogoda zmienna (jw. na foto), chwilami trochę mgliście czy pochmurnie, trochę opadów śniegu, ale jazda OK, trasy puste, ludzi całkiem brak; za to chwilami dla odmiany słonecznie i mroźnie - ogólnie bajkowo (fotki niżej) :)
Miła i tania kwaterka - blisko lodowca - ale paradoksalnie wcale nie było tak łatwo bo część gospodarzy skończyła sezon, wyjechała na wakacje czy coś? :)

Obrazek

Obrazek

Załącznik:
DSCN6230.JPG
DSCN6230.JPG [ 146.8 KiB | Przeglądany 914 razy ]


3. Ostatni dzień (13.05) to Stubai - do ostatniej chwili rozważaliśmy Kaunertal, ale tam było mało tras otwartych - na Stubaiu znacznie więcej. Jedyna wątpliwość dotyczyła wiatru, czy Stubai będzie chodził - prognozy były niejasne. Ostatecznie po dodzwonieniu się na Stubaia przed 8 rano wybrałem właśnie te stubajskie nudy ;) Kaunertal został więc dla mnie dalej "terra incognita", jakieś vouchery się zmarnowały (ale poszły inne). No ale jak zareagować inaczej jak się słyszy w słuchawce info: "świeci słońce, u góry -10 st.C (!), wszystko czynne". No nie wszystko było czynne ale duża część ośrodka, może nawet 60%. Na miejscu podjazd do góry pod same kasy, oszronione drzewa wokół, u góry trasy po niewielkim świeżym opadzie (ratrakowali w ciągu dnia!), narciarzy na stokach jakieś ...kilkadziesiąt sztuk w sumie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Gdyby ktoś się kiedyś, w przyszłości zastanawiał, jak to wygląda, i czy ma sens - to tak, w maju można świetnie pojeździć :)


Więcej zdjęć pod linkiem: mała galeria - kilkanaście zdjęć, niestety od tyłu - bo tu jakoś dziwnie się ładują :)
gallery/album.php?album_id=55
Pierwsze 9 szt. to Stubaier, drugie 9 to Pitztaler. Na Hintertuxa szkoda mnożyć bity - bo pogoda średnia była, więc i fotki takie sobie.





Za ten post autor gajowy01 otrzymał podziękowania - 4 mareknot(24 lip 2013, 17:59), misal(23 lip 2013, 5:33), nurek1974(23 lip 2013, 0:14), Raceman(22 lip 2013, 23:04)
Ocena:33.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol - styczeń, luty, marzec, Kraków, Gdynia, ew. szkol
PostZamieszczono: 27 lip 2013, 18:22
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Za oknem coś ok. 35 stopni C. - może te kolejne śnieżne fotki przyniosą jakieś ukojenie ;)

Temat: majówka - 6 dni jazdy (27.04-02.05)
Program - miało być 3xIschgl + 3xStubai ...wyszło ciut inaczej :)

Plany na majówkę były różne - przez cały sezon najbardziej prawdopodobna była wersja Obergurgl-Hochgurgl + Sölden, ale nie dało się jej zrobić z sensem. Gurgle chodziły do 28.04, w dodatku tylko w połowie od 22.04; a w Sölden kilka dni przed majówką wyłączyli gondole z dołu :/

Stanęło więc na innym wariancie - jw. Ischgl niestety chodziło tylko do 1.05, dodatkowo 30.04 był koncert Deep Purple na finał sezonu, w centrum Idalp, u góry, na 2320 m n.p.m. :) Samo w sobie to nie byłoby takie złe gdyby nie konieczna dopłata rzędu kilkudziesięciu euro "od łebka".
Dlatego konieczne były przenosiny -> na Stubai - niezłe miejsce, jak na lodowce spore, wiadomo, że sporo znajomych (także), a do tego parę voucherów do wykorzystania - co oczywiście miało wyraźny i korzystny wpływ na koszty.

27-29.04 - 3 dni w Ischgl:
- warunki niezłe, niżej trochę miękko, wyżej OK, pogoda w kratkę - ale wszystko do przyjęcia.
- czynne jakieś 3/4 ośrodka (?) - z 230 km tras zostało naprawdę dostatecznie dużo do jazdy
- ludzi raczej mało, co akurat w Ischgl nie jest oczywiste ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

30.04 to miał być pierwszy dzień na Stubaiu - jednak to pogoda rozdała karty.
Kisiło się niepewnie już od dwóch dni, rano Stubai całkiem stał z powodu wiatru, więc po "mglistych" komunikatach i konsultacji z nieocenionym "prawie miejscowym" Misalem, obróciliśmy się na pięcie i pognaliśmy do Pitztal. BTW - o ile pamiętam w tym samym dniu Misal kooperował z MichalemK na Kaunertalu :)
Pitzuś jak zwykle niezawodny - trasy puste, świetny śnieg, pogoda rano słoneczna, po południu nieco się zachmurzyło.

Załącznik:
DSCN5953.JPG
DSCN5953.JPG [ 136.48 KiB | Przeglądany 872 razy ]


Załącznik:
DSCN5966.JPG
DSCN5966.JPG [ 176.75 KiB | Przeglądany 872 razy ]


Pozostałe 2 dni udało się już spędzić na Stubaiu.
- 1.05 jeszcze sporo ludzi, tam niestety tak bywa - to nie jest za dobre miejsce na popularne weekendy, a 1 maja to święto także dla DE i AT
- 2.05 już luz, fajne, przestronnie, ...i prawie tylko po polsku :) o ile wiem to tak już było do końca tygodnia
- co najważniejsze - prawie cały ośrodek czynny - od jakiś 2 sezonów zauważyli że Polacy mają nieco inny ten weekend majowy, dłuższy ze względu na 3 maja - i nie wyłączają nic po 1 maja aż do końca tygodnia.
- śniegu jak wszędzie ciągle moc - i trasowo, i trochę pozatrasowo, ogólnie pięknie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nieco więcej foto jest tu, na FB (wszystko dostępne bez konta, logowania itp.)
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 817&type=3

Jeszcze jedno - kiedy jak kiedy ale na majówce to nas widać - nas, znaczy rodaków. Momentami zadawałem sobie pytanie czy wszyscy Tyrolczycy nauczyli się mówić po polsku, czy co? ;)
Na ogól tak nie ma, ale w ten "turbo weekend" w każdym z tych 3 miejsc spotykałem całkiem sporo znajomych, żeby nie powiedzieć mnóstwo :)
Do tego głównie z forów - różnych, z oczywistą przewagą SF. Napisałem to już na SF, i powtórzę: niech się schowają wszelcy "poważni" tour-operatorzy, to głównie fora rządziły :)
Do tego masa szkółek i innych "trenujących" z różnych stron Polski, z przewagą stołecznych, ...ale to już osobny temat ;)
Jeszcze mała próbka - kolejna grupka, akurat "urodzinowa" z Ischgl, ...i sympatyczna :)

Obrazek





Za ten post autor gajowy01 otrzymał podziękowania - 2 misal(28 lip 2013, 0:29), Raceman(27 lip 2013, 19:54)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol - styczeń, luty, marzec, Kraków, Gdynia, ew. szkol
PostZamieszczono: 27 lip 2013, 18:34
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
gajowy01 pisze:
BTW - o ile pamiętam w tym samym dniu Misal kooperował z MichalemK na Kaunertalu :)
- pamięć Cię nie myli! :) na Kaun wtedy było tak samo rano ładnie słonko, po południu mgła momentami całkiem konkretna na przełęczy to zasadzie było widać przysłowiowego ch... :) potem chmury trochę deszczu ale jazda całkiem całkiem udana :) Misal szalał z deskami raz GS raz SL :)





Za ten post autor michalk otrzymał podziękowanie od misal(28 lip 2013, 0:30)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol - styczeń, luty, marzec, Kraków, Gdynia, ew. szkol
PostZamieszczono: 28 lip 2013, 0:33
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Z taką pewną nieśmiałością już odliczam :)

Już za parę miesięcy {4 :) }, już za miesięcy parę :D :D :D

Ale wiecie co ......

Za 2 miechy planuję obóz kondycyjny pod Tatrami ;)


z upalnego Mazowsza

pzdr

misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Majówka w Kaprun: 28.04-03.05 (ew. szkolenie) Kraków/Gdynia

gajowy01

5

1306

27 kwie 2012, 22:38

mareknot Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Gdynia-Zakopane 29.12.2011 -02.01.2012 wolne miejsca w aucie

jaro323

0

707

24 gru 2011, 12:32

jaro323 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Tyrol - sezon 16/17, zapraszam :)

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

gajowy01

20

4726

06 paź 2017, 13:18

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. 24 luty szkolimy się.. ustawiamy GS .

Machu

9

1448

28 lut 2011, 8:17

Lysy Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Hochzillertal, Kaltenbach 08 do 15 luty 2014 odstąpię kwater

lokiec3

0

882

03 lut 2014, 11:49

lokiec3 Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group