Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Niekonwencjonalna nauka jazdy! SKI21

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

18

6920

17 lut 2014, 17:55

lopatka Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nauka na obozie szkoleniowym? Kilka pytań.
PostZamieszczono: 09 lut 2019, 22:56
Offline

Rejestracja: 09 lut 2019, 22:48
Posty: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Cześć,

Zarejestrowałem się dziś na Forum by poprosić Was o radę :)

Mam 36 lat, na nartach jeżdżę od 8 roku życia, miałem też kilkuletni epizod pod tytułem "tylko snowboard".
W różnych okresach życia uprawiałem narciarstwo albo intensywnie, albo bardzo sporadycznie - zdarzały się nawet paruletnie przerwy, czy to ze względu na problemy zdrowotne, czy ze względu na braki sprzętowe, czy też ze względu na inne aktywności.
Białe weekendy spędzam często w górach na zimowej wspinaczce lub drytoolingu, przez to narty odeszły na dalszy plan.

Ponieważ ostatnie 3 lata praktycznie nie jeździłem na nartach, a pod okiem instruktora nie jeździłem od dobrych kilkunastu lat, postanowiłem poszukać wyjazdu szkoleniowego w Alpy.

Alpy ... bo o dobre warunki i mniejsze kolejki łatwiej niż w Polsce.
Szkolenie ... bo chciałbym wyeliminować popełniane przeze mnie błędy, doszkolić się w stronie teoretycznej i praktycznej, nauczyć czegoś nowego i po prostu jeździć lepiej.

Jeżdżę szybko, na racingowych slalomach i gigantach, bez żadnych problemów na trasach czarnych gdy warunki są dobre.
Gdy warunki są słabe, ujawniają się braki w mojej technice i moja jazda wygląda znacznie gorzej - to właśnie chciałbym poprawić.

Nie szukam czegoś dla zupełnych żółtodziobów, mimo niedostatków w technice jestem raczej zaawansowanym narciarzem.
Na kursie będę oczywiście wykonywał pokornie każde, najbardziej banalne ćwiczenie, jeśli tylko instruktor uzna, że będzie to u mnie przydatne.

Przeszukałem sieć w poszukiwaniu takich wyjazdów i jest ich naprawdę sporo.
Problem polega na tym, że w opisach wszystko zawsze wygląda pięknie, a praktyka może pokazać, że wybierając kurs trafiłem na "narciarską hurtownię" (gdzie instruktor podchodzi do tematu na lekko, zarabia nie dzięki jakości usług, a dzięki ilości kursantów).
Z doświadczeń np. wspinaczkowych wiem, że z instruktorami i wyjazdami bywa różnie - jednym instruktorom się chce, innym nie do końca.
Najłatwiej zorientować się w temacie gdy było się już na kilku takich wyjazdach i ma się skalę porównawczą.

Doradzicie mi proszę na jakich szkołach i konkretnych nazwiskach warto się skupić?
Niekoniecznie "hurtownie narciarskie" dadzą szkolenie sensowne jakościowo, może ktoś z Was był na takim wyjeździe i może kogoś konkretnego polecić lub odradzić?
Można liczyć na takim szkoleniu na spostrzegawcze oko trenera i indywidualne podejście czy wg Was takie wyjazdy to raczej masówka i lepiej wydać pieniądze na parę godzin indywidualnego szkolenia u lokalnego instruktora podczas samodzielnego wypadu w Alpy?

Będę wdzięczny za Wasze opinie, z góry dziękuję za pomoc.

Najwygodniejszy dla mnie byłby wyjazd z Wrocławia, miesiąc wyjazdu to raczej luty, marzec lub kwiecień (jeśli w tym miesiącu warunki wciąż są akceptowalne - chyba tak późno w Alpach nie byłem).

Pozdrawiam!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Nauka na obozie szkoleniowym? Kilka pytań.
PostZamieszczono: 10 lut 2019, 19:59
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Jeśli jeździsz slalomy GS bezproblemowo a masz problem z jazdą dowolną przy gorszych warunkach to myślę że tylko samokształcenie.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Nauka na obozie szkoleniowym? Kilka pytań.
PostZamieszczono: 12 lut 2019, 23:02
Offline

Rejestracja: 09 lut 2019, 22:48
Posty: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Raceman pisze:
Jeśli jeździsz slalomy GS bezproblemowo a masz problem z jazdą dowolną przy gorszych warunkach to myślę że tylko samokształcenie.

Cześć.

Dziękuję Ci za odpowiedź.

Nieprecyzyjnie się wyraziłem, można było to odczytać na dwa sposoby.
Chodziło mi o same narty, na których jeżdżę (Racetiger GS i Racetiger SL), nie jeżdżę slalomów GS, mam pewnie zbyt niskie umiejętności by się za to zabrać :)

Niestety o teorii techniki jazdy wiem bardzo niewiele, jestem bardziej samoukiem niż byłem instruowany, stąd głód poprawienia się - podniesienia umiejętności i wyeliminowania błędów.
Uprawiam dość intensywnie inne sporty i wiem na ich przykładzie, że oko instruktorskie bardzo mi się w nartach przyda ... generalnie spojrzenie kogoś, kto zna się na rzeczy, powie "to robisz źle" i wskaże jak mam ćwiczyć.

Gdybyście polecali konkretne szkoły - piszcie śmiało.

Dzięki!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Nauka na obozie szkoleniowym? Kilka pytań.
PostZamieszczono: 14 lut 2019, 14:50
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Napisz do naszego pokładowego instruktora Gajowego, robi wyjazdy ciekawe , niekwestionowany mistrz polskiej mowy ! Zachęcam!




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Nauka na obozie szkoleniowym? Kilka pytań.
PostZamieszczono: 21 lis 2023, 10:29
Offline

Rejestracja: 20 cze 2023, 11:20
Posty: 1
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Jest to jedna z renomowanych szkół narciarskich w Alpach. Mają doświadczonych instruktorów, a Warth-Schröcken oferuje różnorodne trasy narciarskie. Nie wiem czy można więcej wymagać?



_____________________
https://otociulmedisreell/pakiety-medyc ... acownikow/




Ostatnio zmieniony 24 lis 2023, 20:59 przez Raceman, łącznie zmieniany 1 raz
reklama


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Niekonwencjonalna nauka jazdy! SKI21

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

18

6920

17 lut 2014, 17:55

lopatka Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group