Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dla kogo ochraniacze (żółwie i zbroje)?
PostZamieszczono: 08 lip 2014, 15:21
Offline

Rejestracja: 08 lip 2014, 13:07
Posty: 1
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
gajowy01 pisze:
Raceman pisze:
Podbijam temat.
Jestem ciekaw ile ze starych narciarzy forumowiczów korzysta z "żółwi" i innych pancerzy?


Od początku (prawie) poprzedniego sezonu także ja.

Czaiłem się na coś co będzie mi pasowało - wykluczyłem najpierw żółwie, potem kamizelki i stanęło na pełnym "wdzianku". Chciałem tak właśnie żeby zastąpić jedną warstwę drugą, ale z ochroną - i to działa.
Działa w tym sensie, że nie waham się tego zakładać, cały sezon bez przerw, bez względu na pogodę.

Widziałem wcześniej sytuacje, gdzie ktoś kupował żółwia i po paru razach ten zostawał na kwaterze - głównie ze względu na komfort, czy raczej jego brak - tzn. z tyłu bywało za ciepło i mokro - albo z przodu zimno. W efekcie każdy potencjalnie "świetny" protektor był bez wartości, skoro nie było go na karku.

Dodatkowym argumentem za "kompletem" była ochrona ramion - tymczasem daruję sobie szczegóły moich kontuzji czy urazów. Nie były fundamentalnie groźnie, ale niemal wszystkie kłopoty dotyczyły kończyn górnych, w tym np. ich stłuczenia.

Kupiłem więc coś takiego:
http://www.amazon.de/Girardelli-Herren- ... B002THYIIC
trochę przypadkiem to właśnie, a może dlatego, że akurat były do przymiarki i wyboru, do tego na Idalp w Ischgl :) ale akurat udało się wynegocjować dobry rabat od b. miłej sprzedawczyni ...zapomniałem o autografie ;) :)

Cy jest dobry? Dla mnie tak - niby ochrona stawów to nie jest pełna zbroja, ale za to jest całkiem dyskretna (pod kurtką prawie nie widać), ale przede wszystkim - bo stale zakładam i nie przeszkadza.


Od dłuższego czasu rozglądam się za jakimś pomysłem na off piste - to co pokazujesz wydaje mi się troszkę "słabe" - brakuje osłony klatki piersiowej a i ta na stawy też wygląda na dość niewielką. Oczywiście lepszy rydz...
Mechanizm upadków na off piste wygląda inaczej jak na normalnej trasie - wygląda, że jest zdecydowanie więcej upadków "na twarz", które normalnie są dużo rzadsze. Stąd konieczność ochrony klatki piersiowej, może też kolan. No i kolejna sprawa to chyba jednak kask z jakąś gardą. W każdym razie jakby ktoś miał ten rozpracowany w rozsądnym przedziale finansowym to prosiłbym o podpowiedź.

pozdro
Wiesiek

Pozdrawiam wszystkich znanych mi i nieznanych maniaków białego.





Za ten post autor Wujot otrzymał podziękowanie od gajowy01(08 lip 2014, 16:03)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Dla kogo ochraniacze (żółwie i zbroje)?
PostZamieszczono: 08 lip 2014, 21:45
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Wujot pisze:
Od dłuższego czasu rozglądam się za jakimś pomysłem na off piste - to co pokazujesz wydaje mi się troszkę "słabe" - brakuje osłony klatki piersiowej a i ta na stawy też wygląda na dość niewielką. Oczywiście lepszy rydz...
Mechanizm upadków na off piste wygląda inaczej jak na normalnej trasie - wygląda, że jest zdecydowanie więcej upadków "na twarz", które normalnie są dużo rzadsze. Stąd konieczność ochrony klatki piersiowej, może też kolan. No i kolejna sprawa to chyba jednak kask z jakąś gardą. W każdym razie jakby ktoś miał ten rozpracowany w rozsądnym przedziale finansowym to prosiłbym o podpowiedź.

Nie dzieliłbym tego w ten sposób upadek to upadek po prostu gleba, jak się dodatkowo trafi w jakiś element krajobrazu typu skała, kamień, drzewo to może być kiepsko.
Kaski z gardą parę lat temu fajne robił salomon model crossmax - ale szybko się z tego wycofali, teraz jedyne gardy to w slalomowych jako dodatego - raczej pełnią ochronę tylko i wyłącznie przed uderzeniem tyczki. Jakby garda miała sensownie chronić twarz to pewnie skończyło by się na kasku jak na motor + dodatkowo H.A.N.S. :). Co do kolan to bardziej boję się wszelkiego rodzaju skręceń, zwichnięć itd. :( niż "stłuczeń".
Nie neguje w żaden sposób wszelkiego rodzaju ochraniaczy, żółwi itd. na pewno jakoś tam działają i coś chronią, tylko czy wszystkie?? Ile w tym jest mody i marketingu, czasami to mam wrażenie, że niedługo na stok ludzie będą wychodzić w pancerzu z łopatą i piepsem ;/??? Bo od jakiegoś czasu to rodzaji tego sprzętu jest mnóstwo jedne wyglądają solidnie inne no cóż jak "pianko-plastik" w jakiejś siatce....





Za ten post autor michalk otrzymał podziękowanie od ravick97(08 lip 2014, 23:09)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Odp: Dla kogo ochraniacze (żółwie i zbroje)?
PostZamieszczono: 08 lip 2014, 23:04
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Wujot pisze:
jakby ktoś miał ten rozpracowany w rozsądnym przedziale finansowym

sixsixone - podpytaj o szczegóły Race'a, gdyż jak pamiętam on używa. Generalnie kierunek DH w bike'ach wydaje się być właściwym kierunkiem dla Twoich poszukiwań, także jeśli chodzi o kaski.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Dla kogo ochraniacze (żółwie i zbroje)?
PostZamieszczono: 09 lip 2014, 12:48
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Na łokcie i kolana.
http://forcefield.pl/?p=335




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Dla kogo ochraniacze (żółwie i zbroje)?
PostZamieszczono: 14 paź 2014, 18:46
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
W tym sezonie w PŚ w zjeździe pojawi się bardzo ciekawy patent - pt. kamizelki Dainese D’air "podobnych do airbagów w samochodach" ...wow :)
Tak donosi magazyn NTN:
http://www.ntn.pl/artykuly/sprzet/daine ... przez-fis/

Obrazek

Jak dla mnie bardzo ciekawa sprawa. Niestety NTN nie podaje źródła, więc niewiele więcej wiadomo... poza tym, że (jakkolwiek to zabrzmi może okrutnie) bardzo będę chciał zobaczyć jakieś upadki przy pierwszych zjazdach :)
Pierwsze szanse na zawodach w USA i Kanadzie - więc nawet transmisje będą wieczorem ;)





Za ten post autor gajowy01 otrzymał podziękowanie od Raceman(14 paź 2014, 21:28)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Dla kogo ochraniacze (żółwie i zbroje)?
PostZamieszczono: 14 paź 2014, 19:54
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
gajowy01 pisze:
W tym sezonie w PŚ w zjeździe pojawi się bardzo ciekawy patent - pt. kamizelki Dainese D’air "podobnych do airbagów w samochodach" ...wow :)
Tak donosi magazyn NTN:
http://www.ntn.pl/artykuly/sprzet/daine ... przez-fis/

Obrazek

Jak dla mnie bardzo ciekawa sprawa. Niestety NTN nie podaje źródła, więc niewiele więcej wiadomo... poza tym, że (jakkolwiek to zabrzmi może okrutnie) bardzo będę chciał zobaczyć jakieś upadki przy pierwszych zjazdach :)
Pierwsze szanse na zawodach w USA i Kanadzie - więc nawet transmisje będą wieczorem ;)


Fajny pomysł ale do bani.
Do tego rozwiązania jak ktoś nosi kurtkę w rozmiarze M to musi kupić rozmiar L czy XL, żeby było miejsce na napompowanie się kamizelki?
Czy mam to zakładać na kurtkę?
Kolejne pytanie ile razy noże się napompować?
To jest rozwiązanie jest skopiowane z działu motocyklowego.
Francuzi mają takie kamizelki dla motocyklistów, które pompuje się nabojem z gazem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Dla kogo ochraniacze (żółwie i zbroje)?
PostZamieszczono: 14 paź 2014, 20:46
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
zgadza się w motorach było pierwsze, na razie to chyba tylko dla zawodników patent i w przypadku zawodnika w gumie to ma sens! W przypadku normalnych kurtek to słabo to widzę - pod spodem to jak to wystrzeli spod kołnierza kaptura itd. Ubierać to na kurtkę bez sensu ...??? No chyba, że Dainese będzie miało swoją kurtkę połączoną z ochraniaczem i tym patentem to wtedy to może działać!




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Dla kogo ochraniacze (żółwie i zbroje)?
PostZamieszczono: 14 paź 2014, 21:35
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
1970 pisze:
gajowy01 pisze:
W tym sezonie w PŚ w zjeździe pojawi się bardzo ciekawy patent - pt. kamizelki Dainese D’air "podobnych do airbagów w samochodach" ...wow :)
Tak donosi magazyn NTN:
http://www.ntn.pl/artykuly/sprzet/daine ... przez-fis/

Obrazek

Jak dla mnie bardzo ciekawa sprawa. Niestety NTN nie podaje źródła, więc niewiele więcej wiadomo... poza tym, że (jakkolwiek to zabrzmi może okrutnie) bardzo będę chciał zobaczyć jakieś upadki przy pierwszych zjazdach :)
Pierwsze szanse na zawodach w USA i Kanadzie - więc nawet transmisje będą wieczorem ;)


Fajny pomysł ale do bani.
Do tego rozwiązania jak ktoś nosi kurtkę w rozmiarze M to musi kupić rozmiar L czy XL, żeby było miejsce na napompowanie się kamizelki?
Czy mam to zakładać na kurtkę?
Kolejne pytanie ile razy noże się napompować?
To jest rozwiązanie jest skopiowane z działu motocyklowego.
Francuzi mają takie kamizelki dla motocyklistów, które pompuje się nabojem z gazem.


A czego pomysł do bani?
Przecież zawodnicy jeżdżą w gumach nie w kurtkach, po napompowaniu guma się podda. Balon nie będzie krępował ruchów.
To tak na szybko.





Za ten post autor Raceman otrzymał podziękowanie od gajowy01(14 paź 2014, 21:45)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Dla kogo ochraniacze (żółwie i zbroje)?
PostZamieszczono: 15 paź 2014, 9:01
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Raceman pisze:
1970 pisze:
gajowy01 pisze:
W tym sezonie w PŚ w zjeździe pojawi się bardzo ciekawy patent - pt. kamizelki Dainese D’air "podobnych do airbagów w samochodach" ...wow :)
Tak donosi magazyn NTN:
http://www.ntn.pl/artykuly/sprzet/daine ... przez-fis/

Obrazek

Jak dla mnie bardzo ciekawa sprawa. Niestety NTN nie podaje źródła, więc niewiele więcej wiadomo... poza tym, że (jakkolwiek to zabrzmi może okrutnie) bardzo będę chciał zobaczyć jakieś upadki przy pierwszych zjazdach :)
Pierwsze szanse na zawodach w USA i Kanadzie - więc nawet transmisje będą wieczorem ;)


Fajny pomysł ale do bani.
Do tego rozwiązania jak ktoś nosi kurtkę w rozmiarze M to musi kupić rozmiar L czy XL, żeby było miejsce na napompowanie się kamizelki?
Czy mam to zakładać na kurtkę?
Kolejne pytanie ile razy noże się napompować?
To jest rozwiązanie jest skopiowane z działu motocyklowego.
Francuzi mają takie kamizelki dla motocyklistów, które pompuje się nabojem z gazem.


A czego pomysł do bani?
Przecież zawodnicy jeżdżą w gumach nie w kurtkach, po napompowaniu guma się podda. Balon nie będzie krępował ruchów.
To tak na szybko.



W czym i na czym jeżdżą zawodnicy to mnie nie interesuje.
Interesuje mnie natomiast zastosowanie nowinek dla amatorów.
A to rozwiązanie jest dla mnie słabe bo nie wygodne.
Jest dużo prostsze, tańsze i praktyczniejsze rozwiązanie tego problemu.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group