Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Buty do mocnego carvingu

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

sugarman

15

5304

18 gru 2014, 17:06

ravick97 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Wybieramy buty narciarskie dla siebie.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

26

5279

21 paź 2016, 10:46

SklepBiker Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. narty dla młodego

aklim

2

3371

05 gru 2011, 0:44

mihumor Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Narty ALL MOUNTAIN

T0masZ

1

2857

15 gru 2018, 0:03

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jakie narty?

bato515

1

3287

06 gru 2016, 10:40

Raceman Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zaawansowane narty a buty
PostZamieszczono: 16 gru 2014, 16:27
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Tu poprę naszego czcigodnego Moderatora, który z uwagi na staż narciarski, sprzętowy wie co mówi.
Ja także uważam że but twardszy-droższy-bardziej zaawansowany= lepszy.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zaawansowane narty a buty
PostZamieszczono: 16 gru 2014, 17:41
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
A ja się z wami nie do końca zgodzę! Lepszy to będzie ten który jest dobrze dobrany i dopasowany do narciarza! Większość i tak nie bardzo wie jak sobie te buty regulować ;) i stosuje uproszczenie że twardszy to będzie bardziej cisnąć i boleć, więc to zaawansowanie to nie wiele im wnosi do jazdy. A i tak uważam, że tyle butów z tak szerokim zakresem flexu to marketing i potrzeba zapełnienia półek w sklepach żeby było ładnie - sensu w tym nie ma.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zaawansowane narty a buty
PostZamieszczono: 16 gru 2014, 21:40
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
michalk pisze:
A ja się z wami nie do końca zgodzę! Lepszy to będzie ten który jest dobrze dobrany i dopasowany do narciarza! Większość i tak nie bardzo wie jak sobie te buty regulować ;) i stosuje uproszczenie że twardszy to będzie bardziej cisnąć i boleć, więc to zaawansowanie to nie wiele im wnosi do jazdy. A i tak uważam, że tyle butów z tak szerokim zakresem flexu to marketing i potrzeba zapełnienia półek w sklepach żeby było ładnie - sensu w tym nie ma.


W 100% zgadzam się z napisanym przez michalik ostatnim zdaniem.
U nas przecenia się sztywność butów do swoich potrzeb.
Dla 95% narciarzy w Polsce flex 120 butów to maximum jakie jest potrzebne by uprawiać fajne amatorskie narciarstwo.
Mało kto w Polsce szuka produktu.
Ale 99% szuka zawsze loga.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Zaawansowane narty a buty
PostZamieszczono: 17 gru 2014, 11:42
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Przeczytajcie może jeszcze raz co napisałem wczesniej.
W wielkim skrócie:
jakość(!) - a nie flex, ...bo ten jest drugorzędny.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zaawansowane narty a buty
PostZamieszczono: 17 gru 2014, 13:08
Offline

Rejestracja: 08 gru 2010, 0:06
Posty: 107
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Imię: Wojtek
Dni na nartach: 0
gajowy01 pisze:
Przeczytajcie może jeszcze raz co napisałem wczesniej.
W wielkim skrócie:
jakość(!) - a nie flex, ...bo ten jest drugorzędny.


cyt,, Gajowego,,
Nie do końca Marcin upraszcza. Gdyby przyjąć że chodzi tylko o flex, to tak - za daleko; ale na ogół (z obserwacji) sztywniejszy but oznacza wyższy/lepszy model czyli wyższą jakość.

Z moich obserwacji, mam gościa na FB który sprzedaje sprzęt narciarski we Włoszech, w ilościach kilku par dziennie ( buty, narty), i sporadycznie ktoś kupuje buty z flexem poniżej 120, czy to młodzi czy starsi.


Drugi przykład, kiedyś pojawił się facet na treningu na tyczkach, miał miękkiego buta chyba z flexem 110. Gościowi pękła kostka w nodze ( przeciążenia)

Generalnie ja uważam czym but sztywniejszy tym bezpieczniejszy.





Za ten post autor Delo otrzymał podziękowania - 3 gajowy01(17 gru 2014, 14:32), jaro323(25 gru 2014, 12:55), Raceman(17 gru 2014, 13:39)
Ocena:25%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Zaawansowane narty a buty
PostZamieszczono: 17 gru 2014, 14:50
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Co do jakości to zgadzam się bez dwóch zdań. Delo no to generalnie potwierdza to co napisałem że tak szeroki zakres flexu to zbędna sprawa.
Delo on zgiął tego buta aż tak że noga strzeliła?? myślisz, że w twardszym nic by się nie stało?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zaawansowane narty a buty
PostZamieszczono: 17 gru 2014, 15:05
Offline

Rejestracja: 08 gru 2010, 0:06
Posty: 107
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Imię: Wojtek
Dni na nartach: 0
michalk pisze:
Co do jakości to zgadzam się bez dwóch zdań. Delo no to generalnie potwierdza to co napisałem że tak szeroki zakres flexu to zbędna sprawa.
Delo on zgiął tego buta aż tak że noga strzeliła?? myślisz, że w twardszym nic by się nie stało?


Dam Ci przykład, jak będziesz ćwiczył na taśmach TRX, zrób nawet delikatne zejście biodra w bok ( jak się wchodzi biodrem w tyczkę ) i zobacz co się dzieje z kostką która jest nie uruchomiona, jaka siła działa.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Zaawansowane narty a buty
PostZamieszczono: 17 gru 2014, 15:57
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Ja myślę, że ten gość miał za duże buty, a nie za miękkie.
Kostka łamię/skręca się gdy pięta pójdzie do góry. Sam tak miałem, skręciłem kostkę w za dużych Langach na Czantorii.
W ruchu przód/tył nie da się złamać/skręcić kostki.
Buty miękkie czy sztywne na boki są tak samo sztywne.
Buty różnią się sztywnością diagonalną -> do przodu po skosie w kierunku środka. Pisał kiedyś o tym M. Szafrański. Cyferka oznacza siłę w niutonach potrzebną do ugięcia buta o 1 stopień z pozycji neutralnej. A i tak flex flexowi nierówny :).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Zaawansowane narty a buty
PostZamieszczono: 17 gru 2014, 16:58
Offline

Rejestracja: 08 gru 2010, 0:06
Posty: 107
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Imię: Wojtek
Dni na nartach: 0
lopatka pisze:
Ja myślę, że ten gość miał za duże buty, a nie za miękkie.
Kostka łamię/skręca się gdy pięta pójdzie do góry. Sam tak miałem, skręciłem kostkę w za dużych Langach na Czantorii.
W ruchu przód/tył nie da się złamać/skręcić kostki.
Buty miękkie czy sztywne na boki są tak samo sztywne.
Buty różnią się sztywnością diagonalną -> do przodu po skosie w kierunku środka. Pisał kiedyś o tym M. Szafrański. Cyferka oznacza siłę w niutonach potrzebną do ugięcia buta o 1 stopień z pozycji neutralnej. A i tak flex flexowi nierówny :).


cytat dr Grzegorza Adamczyka.

,,Staw skokowy jest stawem dynamicznym. W czasie ruchu - biegu czy skoku - kostki pracują, lekko schodząc się i rozchodząc na boki. Tę elastyczność zapewnia struktura zwana więzozrostem piszczelowo-strzałkowym dalszym. Więzozrost łączy kostkę boczną z kością piszczelową na długości 12 cm. Można go rozerwać poprzez forsowną rotację całej stopy na zewnątrz, nawet w bucie narciarskim,,

Fakt jest taki ze buty miękkie są fajne, ale do jazdy rekreacyjnej. Ja jednak polecam swoim znajomym buty min 110-120 i ew wkładki np. sidas




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Zaawansowane narty a buty
PostZamieszczono: 17 gru 2014, 17:54
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Forsowna rotacja jest możliwa jeśli but jest za duży, a nie za miękki. Nawet najtwardszy but ukręci nogę w kostce jeśli będzie za duży, bo pięta uniesie się do góry. W butach miękkich ale dobrze dobranych tak samo jak w twardych dobrze dobranych pięta ma być nieruchoma.

Około roku 2000 jedne z najtwardszych dostępnych w sklepach buty Atomica, Beta Race Titanium 10.5 miały Flex 10 -> czyli obecne 100.
Mierzyłem te buty i były twarde jak deska. Od tamtego czasu zmieniły się botki, języki itd. Dzisiaj buty o flex 100 wydają się całkiem miękkie dzięki botkowi, a parę lat temu były to najtwardsze amatorskie buty i tylko masochiści jeździli w nich rekreacyjnie.

Aktualnie jeżdżę w Lange Super Blaster o flex 120 i wcale nie czuję, że jest mi w nich jakoś za..biście dobrze.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Zaawansowane narty a buty
PostZamieszczono: 17 gru 2014, 18:17
Offline

Rejestracja: 08 gru 2010, 0:06
Posty: 107
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Imię: Wojtek
Dni na nartach: 0
lopatka pisze:
Forsowna rotacja jest możliwa jeśli but jest za duży, a nie za miękki. Nawet najtwardszy but ukręci nogę w kostce jeśli będzie za duży, bo pięta uniesie się do góry. W butach miękkich ale dobrze dobranych tak samo jak w twardych dobrze dobranych pięta ma być nieruchoma.

Około roku 2000 jedne z najtwardszych dostępnych w sklepach buty Atomica, Beta Race Titanium 10.5 miały Flex 10 -> czyli obecne 100.
Mierzyłem te buty i były twarde jak deska. Od tamtego czasu zmieniły się botki, języki itd. Dzisiaj buty o flex 100 wydają się całkiem miękkie dzięki botkowi, a parę lat temu były to najtwardsze amatorskie buty i tylko masochiści jeździli w nich rekreacyjnie.

Aktualnie jeżdżę w Lange Super Blaster o flex 120 i wcale nie czuję, że jest mi w nich jakoś za..biście dobrze.



A gdzie ja napisałem ze pięta ma być luzna ? Byłeś tam i widziałeś ten przypadek, z góry zakładasz ze facet miał buty za duże, bo Ty tak miałeś to inny też tak powinien mieć.


czyli zle masz dobrane buty, skoro piszesz ze nie czujesz się z nich dobrze.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Zaawansowane narty a buty
PostZamieszczono: 18 gru 2014, 0:49
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Nie byłem nie widziałem, wyrażam zdanie, że to nie wina miękkiego buta. Weź jakikolwiek miękki babski but i zobacz jego sztywność na boki, a potem weź twardy rejsowy i zobacz czy jest jakaś różnica w sztywności na boki. Nie ma bata, żebyś któryś ugiął na boki tam gdzie znajduje się kostka.
Do skręcenia, zwichnięcia lub złamania może dojść tylko wtedy gdy stopa zostanie mocno obrócona w stosunku do piszczeli w osi z (strzałkowej) wtedy dochodzi do naciągnięcia, naderwania lub nawet zerwania więzadeł oraz złamania typu A, B, C stawu skokowego.
Tutaj jest trochę rysunków
http://fizjo-plus.net/urazy-stawu-skokowego/
a tu masz poglądowy film
https://www.youtube.com/watch?v=Gz5anFTCEs0

Na obroty w osi z i y nie ma wpływu twardość buta. Twardość buta odpowiada za opór jaki stawia but przy obrocie stopy w stosunku do piszczeli w osi x (poprzecznej).
Jeśli but jest dobrze dobrany co do długości stopy to pięta nie podnosi się w bucie przy pochyleniu goleni, goleń nie wysuwa się z buta i nie ma możliwości rotacji stopy w stosunku do piszczela w osi z ani w osi y.

U mnie do rozerwania torebki stawowej doszło, gdy zsuwałem się po śniegu, narty nad śniegiem ale zaczepiłem końcem narty o garb. Powolny skręcający ruch, niewielka siła, duży moment dlatego wiązania nie wypięły. Miałem za duże buty, a nie za miękkie.
Zjechać na dół zjechałem ale buta to już mi koledzy musieli zerwać z nogi.
Tak wyglądała moja stopa ze 3 tygodnie później po zdjęciu gipsu, a boli mnie do dzisiaj.
Załącznik:
stopa.jpg
stopa.jpg [ 95.49 KiB | Przeglądany 1350 razy ]


Teraz mam dobrze dobrane buty, ale na..lają mnie piszczele na mrozie dlatego piszę, że kiepsko się w nich czuję.
Następne buty jakie kiedyś kupię będą "miększe".




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Zaawansowane narty a buty
PostZamieszczono: 18 gru 2014, 9:23
Offline

Rejestracja: 08 gru 2010, 0:06
Posty: 107
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Imię: Wojtek
Dni na nartach: 0
Facet twierdził ze stopę miał na styk. Uważam ze miękki but się przyczynił do tego. Napewno zadziałały jeszcze inne czynniki. Wiem jak pracuje but z flexem 100, a jak buty z flexem 130 czy 150




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Zaawansowane narty a buty
PostZamieszczono: 18 gru 2014, 10:15
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Jeśli chcesz but by Cie grzał musisz sobie kupić te wkładki na baterie.
I tak się zastanawiam czy przy twojej wadze sprawdzi się but-kapeć tylko dlatego że ten obecny gniecie po piszczelach.
Moim zdaniem musisz mieć dobrze ztuningowany but 100 - 120.
Czasem ludzie narzekają na obtarcia w okolicach jęzora ale przyczyna morze być bardzo prosta, a mianowicie kalesonki lub skarpety rolują się i w tych miejscach jest obtarcie-gniecenie.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zaawansowane narty a buty
PostZamieszczono: 18 gru 2014, 12:01
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 14:03
Posty: 1186
Obrazki: 0
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 463 razy
Otrzymał podziękowań: 311 razy
Imię: Marek
Dni na nartach: 19
Raceman pisze:
Jeśli chcesz but by Cie grzał musisz sobie kupić te wkładki na baterie.
I tak się zastanawiam czy przy twojej wadze sprawdzi się but-kapeć tylko dlatego że ten obecny gniecie po piszczelach.
Moim zdaniem musisz mieć dobrze ztuningowany but 100 - 120.
Czasem ludzie narzekają na obtarcia w okolicach jęzora ale przyczyna morze być bardzo prosta, a mianowicie kalesonki lub skarpety rolują się i w tych miejscach jest obtarcie-gniecenie.

Dlatego, najlepsze są kalesonki 3/4 do dolnej części kolana (początek łydki, nad but) i skarpety. Jeżdżę tak od 15 lat i problem rolowania przestał istnieć. :)





Za ten post autor mareknot otrzymał podziękowanie od gajowy01(18 gru 2014, 20:32)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Buty do mocnego carvingu

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

sugarman

15

5304

18 gru 2014, 17:06

ravick97 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Wybieramy buty narciarskie dla siebie.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

26

5279

21 paź 2016, 10:46

SklepBiker Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. narty dla młodego

aklim

2

3371

05 gru 2011, 0:44

mihumor Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Narty ALL MOUNTAIN

T0masZ

1

2857

15 gru 2018, 0:03

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jakie narty?

bato515

1

3287

06 gru 2016, 10:40

Raceman Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group