Regulamin forum


Tu umieszczamy ogłoszenia NIE KOMERCYJNE!!
Wszystkie ogłoszenia komercyjne będą kasowane.

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Wyjazdy do Tyrolu - sezon 17/18, zapraszam :)

gajowy01

8

2777

27 kwie 2018, 17:07

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Wyjazdy do Tyrolu - sezon 2018/19 - zapraszam :)

gajowy01

7

2984

08 mar 2019, 23:13

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Do Tyrolu - sezon 15/16 :)

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

gajowy01

41

7255

05 maja 2016, 18:50

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. w Alpy smolotem (i nie tylko)

ravick97

5

1339

01 kwie 2012, 15:09

mareknot Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki wyjazdy Austria

Magdalena Nocon

0

2217

29 wrz 2021, 11:48

Magdalena Nocon Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wyjazdy do Tyrolu ...i nie tylko :) sezon 23/24
PostZamieszczono: 03 paź 2023, 17:10
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
update: 18.04.24 (ten post jest edytowany i uzupełniany w miarę sezonu - warto tu wracać)

Wyjazdy busikiem z Krakowa przez Śląsk, Wrocław, ew. Bielsko, okołoweekendowo - wyjazd na ogół w piątek wieczorem, jazda od soboty do wtorku lub środy (4-5 dni na śniegu), po staremu zostaje austriacki Tyrol jako kierunek naszych narciarskich wojaży, a konkretnie to tu: http://www.snowcard.tirol.at/
Karnet sezonowy - 1050 EUR, namawiam jak ktoś sporo jeździ - min. 15-16 dni w sezonie, od. 1.10.23 do 15.05.24, sporo czasu, żeby skorzystać :)

Koszty w pigułce: dojazd + kwatera: 4 dni ok. 290-330 EUR, 5 dni ok. 350-420 EUR, okolice Sölden lub Ischgl, Stubai mogą być nieznacznie droższe, także okresy okołoferyjne i sylwestrowy; karnety: ok. 65-72 EUR dziennie. Jak mogę to pomagam, zdarzają się jakieś rabaty, zniżki grupowe, vouchery itp., do tego układam programy tak, żeby było dobrze i jak najtaniej dla wszystkich. Więcej szczegółów na dole strony w FAQ (poniżej terminów).

Dla stałych, regularnych uczestników (głównie posiadaczy SCT) przewiduję wyraźne zniżki ...to dla tych lojalnych ;)

Najbliższe wyjazdy (daty to dni na śniegu, wyjazd dzień wcześniej późnym wieczorem):

Kwiecień - jest nieco taniej, dzień dłuższy, słońce wyżej - któtko mówiąc, warto :)

1-5.05, Majówka - lodowcowe safari - głównie Pitztal, 3 dni (tam mieszkamy) + Ischgl, Kaunertal, Stubai, Sölden, (kolejność nieprzypadkowa).
Wyjazd we wtorek wieczorem, 5 dni na śniegu (środa-niedziela), szybki powrót po nartach.
Koszty: ok. 350 eur + nieco tańsze skipassy (60-65 eur dziennie) + ew. catering 235 zł/55 EUR
Kwatera z sauną, pokoje głównie 2-osobowe, niektóre 3-osobowe.

11-14.05 - postmajówka - głównie Hintertux, bo jest pewny, ale jeśli bedzie sens odwiedzin na Stubaiu czy Kaunertalu (na więcej miejsc nie ma szans) - to się nie zawaham :)
Wyjazd narciarsko-rowerowy - w dużym aucie zmieści się wszystko :)

30.05-02.06 - Boże Ciało na Hintertuxie - Tux to pewniak
Wyjazd narciarsko-rowerowy - w aucie zmieści się wszystko :)

... itd. Pamiętajmy że to tylko plany, życie pokaże ile z tego zostanie - możemy też plany nieco modyfikować na życzenie (np 4 czy 5 dni).
• Kolejne terminy będą się pojawiać i będą uzupełniane o informacje - zawsze można zapytać na PW, zadzwonić z wyprzedzeniem, napisać maila etc.
Wiadomo, że będą to ośrodki w Tyrolu i okolicach, wiadomo że będzie fajnie, ciekawie i niedrogo, a reszta zależy od warunków i pogody. Nie przesądzam więc ośrodków na 100% prawie nigdy - zasada jest taka, że ma być najlepiej narciarsko jak się da ogarnąć - w danej rzeczywistości.
• Tyrol czyli m.in.: Sölden, Ischgl, Serfaus-Fiss-Ladis, Zillertal (Mayrhofen, Hochfügen-Hochzillertal, Zillertal Arena, Spieljoch, Tux), Stubai, Pitztal, Kaunertal, Obergurgl-Hochgurgl, Kitzbühel, SkiWelt - Wilder Kaiser-Brixental, Schneewinkl, Ski Juwel: Alpbachtal-Wildschonau, Osttirol: Kals-Matrei, Sillian, St. Jakob in D., Lienz, Axamer Lizum, Kühtai, Hochoetz, Nauders, St. Johann, Wildkogel, Steinplatte i wiele innych, czyli 5 lodowców i dziesiątki świetnych ośrodków
• Sezonówka tyrolska 23/24 = 1050 eur - dziesiątki ośrodków, 5 lodowców, tysiące km tras i hektary poza trasami :) Sezonówka opłaca się już od kilkunastu dni w sezonie - to niewiele jak na 7,5 miesiąca gwarantowanej jazdy :) Tyrol jest nie do pobicia - co do długości sezonu (5 lodowców + Ischgl i Gurgle), gwarancji śniegu, stosunku jakości do ceny i niemal nieograniczonego wyboru - w niektórych ośrodkach w Tyrolu ciągle nie byłem, w innych nie byłem od paru sezonów - tego się nie da ogarnąć w jednym roku :)
• Każde pojęcie ski-safari oznacza, że jak nie wiem co napisać to piszę "ski safari"; i oczywiście śpimy na jednej kwaterze cały pobyt i zwiedzamy okoliczne ośrodki :)

*****
Wiadomości ogólne i powtarzalne, czyli FAQ

Nie prowadzę żadnego biura - to są mimo wszystko towarzyskie wyjazdy, nierzadko spontaniczne :)
Podane terminy to propozycje - które potwierdzam na bieżąco.
Grupa raz mniejsza, raz większa, jest bus 9-os., jest możliwość powiększania grupy, ew. dojazd własny, umawiam itd.
Preferuję kontakty telefoniczne, najlepiej po południu, wieczorem - mój nr 501 383058.
Przewiduję jakieś zniżki dla płci pięknej - na zachętę - proszę pytać przed wyjazdem :)

Na każdym wyjeździe jest możliwość taniego szkolenia w różnym wymiarze.

Kwatery: załatwiam dla mojej grupy, porządne, wyposażone apartamenty (ferienwohnung czyli mieszkania wakacyjne), są kuchnie, sypialnie, toalety, łazienki itd. Kwaterę dobieram pod określoną grupę, skład osobowy - pary mają swoje sypialnie itd. Unikam dostawek, spania w kuchni itp., musi być przyzwoicie. Nie ma żadnych dodatkowych/ukrytych extra-opłat.
W formule Ferienwohnung znacząca większość łóżek to szerokie łóżka małżeńskie, choć oczywiście zdarzają się także pojedyncze.
Wyżywienie: proponuję niedrogi catering - śniadania i obiadokolacje 200 zł za cały wyjazd 4 dni; na rzadkich 5-dniówkach nieco drożej lub we własnym zakresie - na miejscu są wyposażone kuchnie.

Ubezpieczenie - jest niezbędne, trzeba kupić (podróżne + pakiet typu "Ski", jakiekolwiek, kilka do kilkunastu złotych dziennie, każdy sam wycenia swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Zakładamy że polisa nigdy nam się nie przyda, ale należy ją mieć przy sobie na stoku, podobnie jak dokumenty osobiste i telefon komórkowy. Przy ubezpieczeniu w grę wchodzą Austria i ew. Szwajcaria, czasem Włochy, podróżujemy do tego przez Czechy i Niemcy.
Karnety: kupowane w kasie, karnety: ok. 65-72 EUR dziennie, zależnie od miejsca, sezonu itp., czasem zniżki grupowe,
Dzieci do 15 roku życia na ogół płacą ok. 50% lub mniej; w większości miejsc; dzieci do 6-8 roku życia jeżdżą za darmo, w kilku do 10 roku życia za darmo (np. Pitzal, Stubai, Kaunertal).
Wyjazdy z Krakowa, na ogół przez Górny Śląsk (A4 na Katowice, Gliwice) dalej na południe A1 na Ostrawę, lub A4 przez Wrocław, Niemcy, w uzasadnionych przypadkach może być np. Bielsko. Z Krakowa na ogół po godz. 21-22.; na Śląsku ok. 22-23.
Jak mam ustaloną grupę - to wyznaczam przystanki i godzinę - to są sprawdzone miejsca - zawsze "jest gdzie zostawić auto" :)
Bus jest spory :) - sporo miejsca na wszystko, np. na narty ;) Miejsca w aucie przydzielam arbitralnie, bo są różne ale ludzie też ;)
Ew. zmiennicy mają przywileje ;)

Jak jest możliwość, a często tak jest, to rano z trasy wchodzimy na kwaterę. Jeśli nie, to są inne opcje - szatnie, Ski Depoty, rent-a-ski itp. Można się ogarnąć w sposób cywilizowany. Przystanki, punkty zbiórki staram się zoptymalizować i zredukować, wybieram kiedy jest kompletna grupa i trasa przejazdu, nie odbieram i nie odwożę do domów - to skraca czas podróży z korzyścią dla wszystkich :)

Bagaż - miejsca jest sporo, nic nie limituję (w granicach rozsądku), ale nie wozimy np. wody, piwa, chleba, mąki itp. - bo nie ma sensu! :) wszystko jest na miejscu, a auto ma ograniczoną masę całkowitą :) Pokrowce na narty są wskazane (zwłaszcza na długie). Wolę system "tobołkowy” i miękkie torby - plastikowe walizki nie bardzo pasują.

Jazda na nartach: jeździmy od rana do zamknięcia wyciągów, bez stresu, nie "za karę"; ale generalnie - jeździmy jeździć na nartach, lub czymkolwiek.
Jak komuś się nie chce - czas na stoku można spożytkować różnie: kawa, piwo, przekąska itp. ;)
Oczywiscie zawożę rano i przywożę po południu.

Apres ski - jest także czasem przewidywane, w granicach rozsądku ;)

Jazda wieczorna - nie jest raczej przewidziana, choć nikomu nie bronię, jeśli jest taka możliwość. Jest to jednak duża rzadkość, "gdzieniegdzie", tylko w wybrane dni tygodnia, dodatkowo płatna kilkanaście euro. Wg mnie w kontekście alpejskim to trochę dziwactwo - ja nigdy nie byłem i nie bardzo się wybieram.

Kontakt: najprościej i najszybciej tel. - mój numer 501383058 odbieram, także w AT (to jest polski numer, więc dzwonienie nie wiąże się z dodatkowymi kosztami). Na ogół jestem"unetowiony" ale zwyczajnie na sieć, FB, fora itp. brakuje czasu. Uczciwie mówiąc kontakty telefoniczne traktuję nieco poważniej :)
W piątki późnym południem, wieczorem - nie odbieram telefonu - wtedy nie mam czasu ani poczucia humoru - z dość oczywistych powodów, pakuję się, zbieram do wyjazdu, ogarniam różne rzeczy itp. itd.
Nie prowadzę biura - to są mimo wszystko towarzyskie wyjazdy, nierzadko spontaniczne :)
Nie pośredniczę w kwaterach, nie polecam, nie mam bazy kwater (to bez sensu!) - ogarniam tylko swoje wyjazdy, swoich ludzi, wtedy szukam, organizuję, załatwiam - pod kątem konkretnych ludzi, ilości sypialni, konkretnego terminu, itp. itd.
Jeżdżę głównie tam gdzie działa moja sezonówka czyli karnet Tirol Snow Card, raczej nie jeżdżę w Dolomity, do Livigno etc., ew. rzadko, a do Francji się nie wybieram ...póki co. ;) Nie pytajcie mnie też o różne opinie nt. ośrodków bo po prostu wybralem Tyrol ...bo dla mnie jest najlepszy z najdłuższym sezonem itd.

Uwaga: obowiązuje zakaz chlania w busie, na trasie - niestety, z niemałą przykrością to dodaję, zmuszony różnymi sytuacjami :/

Pozdrawiam ...carve diem :)
Krzych
tel. + 48 501 38 30 58
http://www.facebook.com/skibuscompl




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Wyjazdy do Tyrolu - sezon 17/18, zapraszam :)

gajowy01

8

2777

27 kwie 2018, 17:07

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Wyjazdy do Tyrolu - sezon 2018/19 - zapraszam :)

gajowy01

7

2984

08 mar 2019, 23:13

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Do Tyrolu - sezon 15/16 :)

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

gajowy01

41

7255

05 maja 2016, 18:50

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. w Alpy smolotem (i nie tylko)

ravick97

5

1339

01 kwie 2012, 15:09

mareknot Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki wyjazdy Austria

Magdalena Nocon

0

2217

29 wrz 2021, 11:48

Magdalena Nocon Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group