Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Kąty w narcie gigantowej

kajeran

8

3044

05 lis 2013, 9:32

kajeran Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 17 paź 2012, 22:45
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
michalk pisze:
Dlatego mam nadzieję, że Ravick po odebraniu nart z serwisu napisze na co się zdecydował, jakie kąty i jak zamontował wiązania centralnie czy z tyłu :)

Na razie kąty odeszły na dalszy plan, gdyż niczym bumerang powrócił ten temat:
post11920.html#p11920 :lol: :lol: :lol:
Wiązanie cofam na -4 - skonsultowane w dwóch serwisach :D .

ps. windsport dzisiaj był zapchany pudłami z nowymi butami, podobno jeszcze w tym tygodniu będą wszystkie na półkach. przy okazji wydaje mi się, że jakiś transfer wśród serwisantów nastąpił na linii rowmix-windsport ;)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 17 paź 2012, 23:02
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
peak15 mają skistop 97mm i zaczepiają o nartę? serwisanci też to sugerowali??, coś chyba musi być na rzeczy mi w dwóch różnych miejscach (TwoTip i sklep na balickiej) mówili to samo. Ravick a co do cofania -4 do tyłu od środka narty zaznaczonego przez producenta, czyli z tego co widzę na stronie to tak jak zalecają do AM.

p.s.
ravick97 pisze:
przy okazji wydaje mi się, że jakiś transfer wśród serwisantów nastąpił na linii rowmix-windsport
- z rowmix do windsport czy odwrotnie?? :) może być na prv napisz kto :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 18 paź 2012, 8:50
Offline

Rejestracja: 11 lip 2012, 14:10
Posty: 62
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
mihumor pisze:
Jasiu - a ty nie jesteś przypadkiem Gątarski? - normalnie tak samo gadasz, od razu deprecjonujesz drugą stronę i traktujesz ją z politowaniem i pewną wyższością ogólnie nie dokumentując tego niczym poza przyjmowaniem pozycji "mędrca". Masz wyżej czarno na białym jakieś tam doświadczenia, może i skromne bo tu mało kto na szerszych nartach jeździł, ale chętnie poznam twoje doświadczenia, na jakich to nartach poza trasowych jeździłeś, w jakich warunkach, na jakich kątach, gdzie i dlaczego się to nie sprawdzało a tamto sprawdzało. Pisanie dogmatów co sobie je w necie mogę w minutę znaleźć ma dla mnie małą wartość - wolę coś z praktyki, od innych jeżdżących, nawet jak będą to doświadczenia podobne do moich bo coś tam utwierdzają a jak przeciwne to też fajnie bo może błądzę i będzie lepiej.


:shock: Po raz kolejny Tobie się wydaje, że inni powinni Twoje zachcianki spełniać. :lol: Jeden powód racjonalny podaj. (właściwie możesz nie podawać, bo i tak to nic nie zmieni)Jeśli tak szybko szukasz w necie to interesujące Cię obecnie tematy, sobie najzwyczajniej znajdź. Koncert Twoich życzeń, nie jest moim problemem na pewno. Egzaminy? przesłuchania? teorie spiskowe? :D Dysponowanie moim czasem? :o Może jakiś luzik .....
Były pytania kolegów, w miarę możliwości Im odpowiedziałem.
Mnie nie odpowiadaj, odpowiedz Sobie. :oops:
Temat naprawdę uważam za wyczerpany z mojej strony.
Kto będzie chciał znaleźć o co chodzi w kątach, znajdzie, jest pewne, że co mam sprawdzone opisuję, zestawienie natomiast jest zakresem z którego każdy sobie coś dopasuje.

ravick97, Jak tam u Gątarskiego dotarłeś, bo że żyjesz widać :lol:




Ostatnio zmieniony 18 paź 2012, 10:05 przez jasiu, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 18 paź 2012, 9:59
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Luzik jest a jedyna moja zachcianka choć wiem, że chyba nie do spełnienia jest taka, żebyś innych nie traktował z góry, pewnie tego nie zrozumiesz ale tak pisząc możesz być postrzegany jako pyszałek - to taki staromodny termin. Nie traktuj tego jako złośliwości bo nie jestem złośliwy i nie lubię produkować sobie wrogów. Chyba tyle w temacie.





Za ten post autor mihumor otrzymał podziękowania - 3 aklim(18 paź 2012, 10:25), gajowy01(18 paź 2012, 11:09), michalk(18 paź 2012, 15:33)
Ocena:25%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 18 paź 2012, 10:24
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
mihumor pisze:
....... możesz być postrzegany jako pyszałek - to taki staromodny termin....


"rzeczownik pyszałek
synonimy: bubek, buc, bufon, chwalipięta, fanfaron, megaloman, mitoman, narcyz, samochwała, ważniak, zadufek, zarozumialec, dupek "

tak niektórym , dla zrozumienia , żeby w necie nie trzeba było szukać ;)





Za ten post autor aklim otrzymał podziękowanie od gajowy01(18 paź 2012, 11:07)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 18 paź 2012, 13:04
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Panowie - macie świadomość że tniecie się o mikrony? :) :)
Bardziej poprawnie - o jakieś kilka, kilkanaście mikrometrów w tę czy w tę :)
A przecież jazda po śniegu to nie jest jazda po szkle, żeby to było ważne na zabój :)

Free robiłbym 90 st. wynikowy, czyli 1 st. podniesienia i 89 boczny, bo po co inaczej? :)

Swoją drogą - trochę śmieszy mnie sytuacja gdy ktoś jakieś narty allround robi na 86 st. "żeby lepiej trzymały" :) Zgadzam się że zbyt wiele wagi czasem ludzie przywiązują do tych kątów bocznych.
Dolne, czyli podniesienie - to kwestia komfortu jazdy w zmiennych warunkach.

aklim pisze:
mihumor pisze:
....... możesz być postrzegany jako pyszałek - to taki staromodny termin....


"rzeczownik pyszałek
synonimy: bubek, buc, bufon, chwalipięta, fanfaron, megaloman, mitoman, narcyz, samochwała, ważniak, zadufek, zarozumialec, dupek "

tak niektórym , dla zrozumienia , żeby w necie nie trzeba było szukać ;)


Ubawiłeś mnie tym od rana po pachy :) ...może się przydać ;)





Za ten post autor gajowy01 otrzymał podziękowania - 3 michalk(18 paź 2012, 15:33), mihumor(18 paź 2012, 22:28), Piotr_67(18 paź 2012, 13:47)
Ocena:25%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 18 paź 2012, 13:58
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 14:14
Posty: 436
Obrazki: 0
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 151 razy
Otrzymał podziękowań: 219 razy
Imię: Piotr
Dni na nartach: 2
To ja jako zupełny serwisowy laik mam pytanie.
Na jakiej szerokości (ile cm) robi się podniesienie?
Pomoże to w określeniu ile to ułamków mm powoduje wynikowo.
Pytam się bo nie wiem.
Bo jak słucham, czy 0,5 czy 0,75 to zaczynam się coraz bardziej uśmiechać.
Przyjmując, że szerokość podniesienia wynosi 20mm, to:
dla 0,5 stopnia - 0,17mm
dla 0,75 stopnia - 0,26mm
Czyli różnica 0,09mm.

Ciekawe czy ręcznie to się da? ;)
Maszyną to również trochę kosmos, szczególnie, że zbieramy miękki plastik.
Dodam, że jeżeli szerokość jest mniejsza to wyniki są jeszcze bardziej mizerne.
Zaczynamy się trochę poruszać jak przy pasowaniu wału w silniku spalinowym :lol: :lol:

Pozdrawiam.





Za ten post autor Piotr_67 otrzymał podziękowania - 2 gajowy01(18 paź 2012, 14:30), michalk(18 paź 2012, 15:33)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 18 paź 2012, 14:35
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Piotr - dlatego pisałem o mikronach :)
O ile wiem powinno się podnosić tylko krawędź - czyli podziel swoje wyniki przez 10 :)
...choć czasem/często pewnie jest "jak wyjdzie" :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 18 paź 2012, 15:32
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
gajowy01 pisze:
Panowie - macie świadomość że tniecie się o mikrony? :) :)
Bardziej poprawnie - o jakieś kilka, kilkanaście mikrometrów w tę czy w tę :)
- to mikrony czy mikrometry 8-) bo jak mam umierać to wolę wiedzieć czy za włos z głowy czy skąd indziej... :) :mrgreen:

...a wracając do tematu, rozmawiałem z kumplem siedzącym mocniej w temacie i mającym w towarzystwie kilku jeźdźców bardziej doświadczonych w temacie free niż przypuszczam większość tu piszących (bez urazy bo mogę się mylić) w kwestii przygotowania sprzętu wnioski były z gadki takie:
- kąty zaostrzenia bocznego i podniesienie ... eee no kąt prosty 8-) , albo taki jak zrobi serwis - nie specjalnie się tym przejmowali twierdząc, że na twardym czy trasie to na za szerokich deskach i tak jest jazda słaba :),
- większą uwagę zwrócili na miejsce montażu wiązań - że mając możliwość regulacji to przesuwając wiązanie do przodu będzie łatwiej na trasie,
- sprawa smarowania :), żeby narty nie kleiły się do śniegu i dobrze niosły po płaskim, ta kwestia była istotniejsza.
Rozmowa była zupełnie luźna i bez żadnych dogmatów, itd. , czy mają rację nie wiem, czy to działa też nie wiem, wiem tylko że goście jeżdżą i to dużo i ogarniają sprzęt konkretnie. A uwzględniając to co już wcześniej napisali inni w tym temacie coś w tym może być i może faktycznie nie ma co za bardzo przeżywać czy bedzie 88/0,5, 89/1 czy co tam wyjdzie z maszyny/seriwsanta :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 18 paź 2012, 19:06
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
kilka artykułów w temacie

http://www.narty.pl/tresc-artykulu/arty ... wedzi.html

http://www.narty.pl/tresc-artykulu/arty ... apiec.html




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 18 paź 2012, 19:29
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
michalk pisze:

to mikrony czy mikrometry 8-) bo jak mam umierać to wolę wiedzieć czy za włos z głowy czy skąd indziej... :) :mrgreen:



Toż to samo czyli... 0,000001m

Mikron to stara nazwa, ale potocznie używana (chyba wygodniejsza).

Prawidłowy przedrostek jednostek miar z układu SI to mikro.





Za ten post autor tadek49 otrzymał podziękowanie od michalk(18 paź 2012, 19:35)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 18 paź 2012, 21:28
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
michalk pisze:
.......
...a wracając do tematu, rozmawiałem z kumplem siedzącym mocniej w temacie i mającym w towarzystwie kilku jeźdźców bardziej doświadczonych w temacie free niż przypuszczam większość tu piszących (bez urazy bo mogę się mylić) w kwestii przygotowania sprzętu wnioski były z gadki takie:
- kąty zaostrzenia bocznego i podniesienie ... eee no kąt prosty 8-) , albo taki jak zrobi serwis - nie specjalnie się tym przejmowali twierdząc, że na twardym czy trasie to na za szerokich deskach i tak jest jazda słaba :).....

aklim pisze:
.....Natomiast , jeszcze raz powtórzę -w miękkim , kopnym śniegu , kąty i ostrość krawędzi nie mają większego znaczenia ....

aklim pisze:
......bo chyba nie kupujemy takich desek do jazdy po betonie ......

;)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 18 paź 2012, 22:25
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Betonu trzeba unikać niemniej mi się zdarzyło kilka razy przez pomyłkę betony zaliczyć. Pierwszy raz na Moltku w weekend majowy 1,5 roku temu, puch był codziennie i fajne warunki poza trasą (Gajowy też wtedy był) a w mój ostatni dzień tak zmroziło, że z rana only hard beton - jeździć sie nie dało, uda płonęły z bólu - to sobie w ten dzień zdrowo po-testowałem jazdę w takich warunkach :lol: Raz też w zimie wziąłem szersze sprzęty po południu bo liczyłem, że trasy będą wyjechane i po muldach pokicam. Wyjechane było, muldy też tylko poza muldami totalnie wydarte do szarego lodu - walka o życie i kąty w krawedziach bez znaczenia bo i tak g... trzymało. W marcu na Lubomierzu zawsze rano jest lód wiec pierwsza godzinka jazdy nieco ciężka, za to później jak puści to już miodzio i im gorzej tym lepiej :lol:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 19 paź 2012, 13:11
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
michalk pisze:
peak15 mają skistop 97mm i zaczepiają o nartę? serwisanci też to sugerowali??, coś chyba musi być na rzeczy mi w dwóch różnych miejscach (TwoTip i sklep na balickiej) mówili to samo. Ravick a co do cofania -4 do tyłu od środka narty zaznaczonego przez producenta, czyli z tego co widzę na stronie to tak jak zalecają do AM.

Pomysły na rozginanie były różne: od odmowy wykonania, poprzez zatrudnienie spawaczy, aż do montażu z własnym rozgięciem :D .
W sumie fajny dzień spędzony na całkiem miłych rozmowach (na marginesie sympatyczna i ciekawa z Gątarski), pójściu po rozum do głowy i w sumie nic nie załatwieniu. Ale, to nie najważniejsze jak się okazało.
Jeszcze, co do samego doboru skistoperów, to warto pomyśleć tak jak Aklim : post12819.html#p12819

Wiązanie do tyłu na -4, gdyż, te dechy to nie ma być freeride, no chyba że Lubomierz zasypie jak nigdy dotąd ;) , tylko kompromis i z pobieżnej lektury ski2die wychodzi na to, że wcale nie za bardzo zgniły.

A co do kątów, to temat poszedł w takie wiele zaskakujących dla mnie stron, że rzucę chyba monetą i obstanę przy swoim: 88 i 0,5, no może do 1 podniosę albo bok na 87 zrobię :D.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Kąty w narcie gigantowej

kajeran

8

3044

05 lis 2013, 9:32

kajeran Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group