Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Kąty w narcie gigantowej

kajeran

8

3033

05 lis 2013, 9:32

kajeran Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 16 paź 2012, 23:09
Offline

Rejestracja: 11 lip 2012, 14:10
Posty: 62
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Napisałem chyba dosyć wyraźnie, 0 jest zbyt agresywne i nie nadaje się poza trasę. Jak widać ze skopiowanego zestawienia, wchodzi w rachubę tylko przy jednym rodzaju nart i nie dla każdego.
Cytuj:
Ciekawe z tą częścią osób co na 0 na nieprzygotowane Cię ewentualnie wysyłają. Przyjaciółmi bym ich nie nazwał. :shock:


proponujący to kolega powyżej powoływał się już na wiedzę
Cytuj:
na mój chłopski rozum ,podparty skromnym doświadczeniem ujeżdżacza szerszych desek , a także wiedzą zasłyszaną i przeczytaną , wydaje mi się ,że optymalne ostrzenie takich desek to kąty 89-90 stopni , podniesienie 0- 0,5 stopnia .




jasiu pisze:
Tak właśnie jest optymalnie, poza trasę.
Cytuj:
- sorry, że jestem upierdliwy 8-) ale mogę prosić o uzasadnienie?

Niestety nie, gdzieś pisałeś ze nie zamierzasz kwestionować kompetencji ...... Ale zawsze możesz to zbagatelizować. Nie prowadzę badań, natomiast na pewno mam swoje doświadczenia.
Cytuj:
asiu pisze:
Po to, by mu narta pozwoliła jeździć, nie walczyć z nią.
- OK, osobiście uważam, że 0,5 też by mu nie przeszkadzało. Co do walczenia z nartami to czasami poprostu wystarczyć zmienić deski na inne i już jest lepiej - ale to inna bajka i nie mieszajmy:).

Chyba rozmawiamy o wpływie kąta na trakcję. ;)

Cytuj:
jasiu pisze:
A w którym miejscu tych wariantów tyle widzisz? Bo ja widzę że oscyluje wszystko w 0,5 właściwie, podobno z małym marginesem na warunki :D
Bok jak napisałem jest mniej istotny.
Tak uogólniając podniesienie kręci się około 0,5 chodziło mi o kombinacje typu 0,5/3, 0,5/5, 1/3, 1/5 itd itd. no wiele może nie jest ale kilka na pewno ...między 0,5 a 1 można jeszcze upchać 0,7 czy 0,75 - ale nie czepiajmy się bo to chyba nie o to chodzi :) luz ..

Dotąd będziesz miał problem z "czytaniem" swojej narty dokąd jej nie przejeździsz na różnych kątach. Nie widzę żadnego powodu byś na 0 nie wypadł ostrożnie na nieprzygotowane, potem na 0,5. Zapewne będzie o czym napisać.
j
Cytuj:
asiu pisze:
W jakich szkoleniach uczestniczycie? Bo jeśli mam być szczery wymiękam i to nie jest ściśle do Ciebie. Ale tych powyżej. :shock:
- sorry, ale nie bardzo rozumiem 8-) . Jeżeli chodzi o mnie to w żadnych, serwisowanie nart to nie jest i nie będzie mój zawód (bo się nie będę z ludźmi użerał bo za nerwowy jestem :D ). Moim hobby też to nie jest i nie będzie - zostawiam to lepszym od siebie i fachowcą, moim hobby to jazda na nartach. Kwestię co jak i dlaczego tak a nie inaczej serwisować traktuję tylko i wyłącznie jako dodatek do jazdy, żeby wybrać z tego co mi pasuje. Chociażby po to że w prawo zawszę będę inaczej skręcał niż w lewo i na upartego jedną deskę mógłbym mieć zrobioną inaczej - ale to też nie ta bajka. :D 8-) :shock: :mrgreen: Aha i bez urazy, zima już niedługo :)

Czy napisałem że to nie do Ciebie? nawet zacytowałeś.
Pytasz, w miarę możliwości odpowiadam, ale moje możliwości też są ograniczone przyjemnościowym traktowaniem nart. ;) Tak jak napisałem powyżej, jeden z kolegów powoływał się na wiedzę, a wiedza to już najwyższy stopień wiadomości ;) (przynajmniej według mnie).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 16 paź 2012, 23:30
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
ja robię narty zawsze na 0.5 stopnia ( a może 0,4 albo 0,6 ??? ) z dołu i jakoś jeżdżą mnie , mojemu synowi i mojej żonie , i na dodatek , co ciekawe ,nie trzeba z nimi walczyć . Nie wiem więc skąd to stwierdzenie ? że nie jest to kąt dla normalnego śmiertelnika , tym bardziej ,że swoją rodzinę uważam raczej za normalną , żeby nie powiedzieć przeciętną ;) . Kiedyś podniosłem w SL-kach na 1 stopień i jakoś nie mogłem wyczuć krawędzi , zwłaszcza jak było bardzo twardo , więc przestałem eksperymentować . Generalnie nie ma o co kruszyć kopii bo w nartach do FR czy też FS te kąty i ostrzenie nie są aż takie istotne ,można poeksperymentować i przody podnieść np na 1 stopień , pod butem zostawić 0 lub 0,5 , a bok max 88
Do Jasia
ja swoje Dynki Legendy mam zrobione na 0,5/89 i dawały radę zarówno na twardym , przygotowanym stoku , chociaż po lodzie nie jeździłem , jak i w kopnym śniegu , czy też metrowym puchu , więc swoją wiedzę czerpię z własnego amatorskiego doświadczenia (jazda i serwis) , a nie z opowieści dziwnej treści. Oczywiście nie odmawiam tobie prawa do cytowania "kolegów serwisantów" oraz stosowania się do ich rad




Ostatnio zmieniony 16 paź 2012, 23:45 przez aklim, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 16 paź 2012, 23:31
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
jasiu pisze:
Kąt boku jest drugoplanowy.

Co do bocznego przy tego typu dechach mam podobne podejrzenie, więc szukam zysku z posiadania 90 zamiast dajmy na to 87 (pomijam wolniejsze tępienie i mniejsze zebranie krawędzi za pierwszym razem.
jasiu pisze:
Jak zamierzasz zrobić np O.5 jeśli narta ma już 1,0 stopień?

Michał już pisał: splanować ślizg w moim przypadku albo na dzień dobry (co akurat jest faktycznie trochę bez sensu, no ale cóż się nie robi dla jednorodności zestawu :lol: ) albo jak już go naruszę. BTW Gryfiony mają fabryczne podniesienie 1?

Podniesienie jest kluczowe. Ale dając jako tako radę na GS 87/0,5 to samo przeniósłbym na szersze dechy. Fakt 1 mniej będzie łapać, ale tak jak pisałem chcę mieć dechę na trasę do długiego skrętu i w miękkie.

Swoją drogą to co pisze Jasiu o podniesieniu w szerokich nartach jest zgodne z tym:
"Suggested Base Bevel Angles

Slalom -- 0 to 0.5 degrees
GS -- 0.5 to 0.75 degrees
Super G -- 0.75 to 1.0 degrees
All Mountain Expert -- 0.75 to 1.0 degrees
All Mountain Novice/Advanced -- 1.0 degree

Snowboard Beginner -- 1.0 to 2.0 degrees
Snowboard Intermediate -- 1.0 degree
Snowboard Freerider -- 1.0 degree
Snowboard Spinner -- 2.0+ degree
Snowboard Halfpipe -- 1.0 to 2.0 degrees (tip/tail); 0 to 1.0 degrees (underfoot)
Snowboard Boardercross -- 0 to 1.0 degrees
Snowboard Slalom -- 0 to 0.5 degrees
Snowboard GS -- 1.0 degree

Suggested Side Bevel Angles

Slalom -- 3 to 4 degrees
GS -- 2 to 3 degrees
Super G -- 2 to 3 degrees
All Mountain Expert -- 2.0 to 3.0 degrees
All Mountain Advanced -- 2.0 degrees
All Mountain Novice -- 1.0 degree
Snowboard Beginner -- 0 to 1.0 degrees
Snowboard Intermediate -- 1.0 degree
Snowboard Freerider -- 1.0 to 2.0 degrees
Snowboard Spinner -- 0 degree
Snowboard Halfpipe -- 1.0 degree
Snowboard Boardercross -- 1.0 to 2.0 degrees
Snowboard Slalom -- 2.0 to 3.0 degrees
Snowboard GS -- 2.0 degrees"
żródło: http://www.racewax.com/category/tuning- ... ge-tuning/

ps. co do Gątarski to jestem umówiony tam jutro na montaż wiązań :)





Za ten post autor ravick97 otrzymał podziękowanie od gajowy01(17 paź 2012, 1:49)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 16 paź 2012, 23:48
Offline

Rejestracja: 11 lip 2012, 14:10
Posty: 62
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Te deski masz nowe?
To co podałem to dogmat, powstał na podstawie wielu lat różnych poszukiwań i oczywiście że można nad tym dyskutować, pytanie jest tylko po co, jeśli jest gotowe. I z kim? Bez obrazy, jeśli serwis nie jest np. wstanie zrobić 0 a tylko tak mówi, to opinia jadącego na takim właśnie 0 co jest warta? Ale to mój pogląd na jazdę na 0. Wszyscy mówią a nikt nie ma :lol:
Jeśli zastosujesz O.5 od spodu, uzyskasz bardzo agresywną nartę, do bardzo szybkich zmian krawędzi.
Jest to w terenie już poważny kłopot. ;) Z drugiej strony do odważnych ........ a w razie czego przytępienie jest szybkie. :D

Cytuj:
ps. co do Gątarski to jestem umówiony tam jutro na montaż wiązań :)


To pięknie wpadłeś, kilku Ci pewnie współczuje. :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 17 paź 2012, 0:02
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Nie wiercone, nie jeżdżone, ale w sensie marketingowym z pewnością na miano nowych nie zasługują ;) .
Jasiu, tak jak Koledzy już pisali, to jest forum i oprócz ludzi którzy żyją z nart w w głównej mierze zrzesza pasjonatów, a Ci nie tylko chcą znać prawdy objawione, ale wiedzieć co i dlaczego. Dlatego warto dyskutować nawet nad dogmatami, bo przy okazji zawsze coś wyjdzie.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 17 paź 2012, 0:36
Offline

Rejestracja: 11 lip 2012, 14:10
Posty: 62
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
ravick97 pisze:
Nie wiercone, nie jeżdżone, ale w sensie marketingowym z pewnością na miano nowych nie zasługują ;) .
Jasiu, tak jak Koledzy już pisali, to jest forum i oprócz ludzi którzy żyją z nart w w głównej mierze zrzesza pasjonatów, a Ci nie tylko chcą znać prawdy objawione, ale wiedzieć co i dlaczego. Dlatego warto dyskutować nawet nad dogmatami, bo przy okazji zawsze coś wyjdzie.


Masz rację, tylko jak dyskutować o wpływie kąta głównego, a właściwie jego ułamków jeśli tak naprawdę nikt lub prawie nikt go tam nie rozróżnia?. Nie jestem pewny czy wszyscy wiedzą o co w tuningu w ogóle chodzi, jeśli główny nacisk w całej rozmowie skręca ciągle na boczny kąt.
I żeby było śmieszniej część serwisantów też nie przyzna się do tego że nie wie. :lol:
Co kiedyś tam przećwiczyłem :lol: za nie liche pieniążki.(ręczne serwisy tez robią 0,5 na używanych nartach, ręcznie :lol: :lol: :lol:)

Myślę że wielkim grzechem było by nie zakosztować fabrycznego przygotowania, smar jakiś porządny. W tedy będziesz miał zdanie o tych nartach wzbogacone.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 17 paź 2012, 9:04
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
jasiu pisze:
- sorry, że jestem upierdliwy 8-) ale mogę prosić o uzasadnienie?
Niestety nie, gdzieś pisałeś ze nie zamierzasz kwestionować kompetencji ......
- sorry uzasadnienie czegoś to nie kwestionowanie kompetencji!!!! no chyba, że tak odbierasz pytania, to przepraszam że pytam :).

jasiu pisze:
To pięknie wpadłeś, kilku Ci pewnie współczuje. :D
-ech nie ma to jak być uszczypliwym, może lepiej dać sobie już z tym spokój? Ważne żeby Ravick był zadowolony i otrzymał dobrze przygotowane narty bo chyba to jest najistotniejsze? :) a reszta przy okazji dowiedziała się czegoś mądrego w interesującej ich kwestii.

jasiu pisze:
Jeśli zastosujesz O.5 od spodu, uzyskasz bardzo agresywną nartę, do bardzo szybkich zmian krawędzi. Jest to w terenie już poważny kłopot.
- dlaczego kłopot, zakładam że faktycznie w 1 m. puchu to nie ma żadnego wpływu, ale w innych warunkach w terenie (poza trasą robioną ratrakiem) to w czym kłopot, że narta będzie zbyt agresywna, że będzie za szybko łapała krawędź? Z szerokich desek to raczej SL się nie zrobi :).

jasiu pisze:
Myślę że wielkim grzechem było by nie zakosztować fabrycznego przygotowania, no może smar jakiś porządny. W tedy będziesz miał zdanie o nartach wzbogacone.
- nawet jeżeli go nie ma?? :) to znaczy jest ale 90/0? - w sumie pewnie można by było tylko czy to nadal miało by sens?? :)

ravick97 pisze:
Jasiu, tak jak Koledzy już pisali, to jest forum i oprócz ludzi którzy żyją z nart w w głównej mierze zrzesza pasjonatów, a Ci nie tylko chcą znać prawdy objawione, ale wiedzieć co i dlaczego. Dlatego warto dyskutować nawet nad dogmatami, bo przy okazji zawsze coś wyjdzie.
- Bardzo dobrze napisane!!!! Fajnie by było poczytać wyjaśnienia (albo z twojego doświadczenia albo z zaprzyjaźnionego serwisu) co i jak, a nie przycinki że inni serwisanci to się nie znają albo że robią tylko nie wiedzą co, czy coś w tym stylu. Masz wiedzę, chcesz się nią podzielić - jak dla mnie SUPER:), jeśli nie trudno przeżyję:). A co do dogmatów - to czy zwalniają one z myślenia i próbowania dopasowania sprzętu pod własne umiejętności?? :)

Pozdrawiam
Michał.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 17 paź 2012, 9:33
Offline

Rejestracja: 11 lip 2012, 14:10
Posty: 62
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kolego, może teraz Wy coś "pewnego"od swoich ulubionych serwisantów wyciągniecie ja znam granice przyzwoitości i wolę ich nie przekraczać. :lol:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 17 paź 2012, 9:49
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
ej era mówienia per Wy Towarzyszu to już minęła, więc może bez takich!!
Jak dla mnie to koniec tematu, bo widzę że usiłujesz z tego zrobić jakąś personalna sprawę. Sorry, że ośmieliłem się o cokolwiek zapytać. Więcej luzu i dystansu, proponuję :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 17 paź 2012, 10:41
Offline

Rejestracja: 11 lip 2012, 14:10
Posty: 62
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
:shock: Ja myślałem że w sprawach jak zachowuje się narta w różnych konfiguracjach kątowań np Race, Franek, Jacek(czynni serwisanci, narciarze ), coś wrzucą. Jest temat poszukiwań nart kadry, i z tekstu wynika że to Wasz znajomy, łudziłem się że może coś z pierwszej ręki ja się dowiem. To by wiedza konkretna z pierwszej ręki była. Ale jak widzę, temat trefny mocno się robi ;) Dla mnie też chyba zamknięty :shock:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 17 paź 2012, 12:05
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Jasiu - a ty nie jesteś przypadkiem Gątarski? - normalnie tak samo gadasz, od razu deprecjonujesz drugą stronę i traktujesz ją z politowaniem i pewną wyższością ogólnie nie dokumentując tego niczym poza przyjmowaniem pozycji "mędrca". Masz wyżej czarno na białym jakieś tam doświadczenia, może i skromne bo tu mało kto na szerszych nartach jeździł, ale chętnie poznam twoje doświadczenia, na jakich to nartach poza trasowych jeździłeś, w jakich warunkach, na jakich kątach, gdzie i dlaczego się to nie sprawdzało a tamto sprawdzało. Pisanie dogmatów co sobie je w necie mogę w minutę znaleźć ma dla mnie małą wartość - wolę coś z praktyki, od innych jeżdżących, nawet jak będą to doświadczenia podobne do moich bo coś tam utwierdzają a jak przeciwne to też fajnie bo może błądzę i będzie lepiej.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 17 paź 2012, 14:23
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Panowie myślę że spokojnie można wymienić swoje punkty widzenia bez spinki.
Jak mówiłem nie robiłem takich nart i utrafienie dla siebie odpowiedniego ustawienia narty wymaga kilku testów.
Podniesienie krawędzi łagodzi nartę ale o ile podnieść to już zaczynamy ostrzyć rozpoczynając od 0,5 po przez 0,7 do 1 . ten na którym najlepiej się czujemy taki stosujemy.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 17 paź 2012, 15:26
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
spinki nie ma ;)
chociaż , jak czytam "niektóre" teksty to odnoszę wrażenie ,że autor nie do końca wie o czym pisze . Myślę ,że większość z nas , a w szczególności Ravicka , interesują konkretne , praktyczne rozwiązania , sprawdzone w boju a nie wiedza internetowa , którą każdy może zdobyć w kilka minut (czas na zrozumienie może być nieco dłuższy :lol: ). Nie kwestionuję tej e-wiedzy , ale też nigdy do takowej nie podchodzę bezkrytycznie , a w sumie najlepsze rezultaty daje teoria poparta praktyką




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 17 paź 2012, 18:30
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Dlatego mam nadzieję, że Ravick po odebraniu nart z serwisu napisze na co się zdecydował, jakie kąty i jak zamontował wiązania centralnie czy z tyłu :) bo skoro napisał że latać po railach nie zamierza to nie sądzę żeby poszedł do przodu z montażem :).

@mihumor - jeszcze raz prośba dlaczego 86/1 w twoich motivach było kiepskie na twardym? chodzi o to że deski za szerokie i za późno łapały i przejście z jednej krawędzi na drugą za długo trwało?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: kąty do szerszych desek (z rockerem lub bez)
PostZamieszczono: 17 paź 2012, 21:25
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Nie chodziło o czas przejścia, te narty akurat były jak na swoją klasę wyjątkowo szybkie, narty są po prostu szerokie pod butem, dużo trudniej je przechylić niż wąskie tak by łapały, jak kąt był dodatkowo taki to ta trudność wzrastała, ciężko je było zakrawędziować, zwłaszcza przy wolnej jeździe, znowu jak są takie problemy to szybko jeździć nie sposób. Dlatego zmiana kąta nieco sytuację poprawiła, nie radykalnie ale zawsze coś. Problem oczywiście dotyczył warunków bardzo twardych czyli jak ludzie na nartach race zaczynali mieć problemy to ja na tych sztachetach nie miałem czego szukać na takim betonie. Poza tym było bardzo dobrze





Za ten post autor mihumor otrzymał podziękowanie od ravick97(17 paź 2012, 22:49)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Kąty w narcie gigantowej

kajeran

8

3033

05 lis 2013, 9:32

kajeran Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group