Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Fora narciarskie.

Raceman

1

920

21 paź 2014, 18:50

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Pan T. Kurdziel vs fora narciarskie.

Raceman

4

3543

19 lis 2015, 15:11

lopatka Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Najpopularniejsze destynacje narciarskie i snowboardingowe w

KinGa

2

3503

24 kwie 2017, 15:52

jabol Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. 3-6 03 2016 Czarny Groń Warsztaty Narciarskie

mitek

2

3305

21 lis 2015, 10:18

mitek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jakie skarpetki zakładacie pod buty narciarskie?

Raceman

3

2354

06 maja 2020, 19:25

jabol Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ubezpieczenia narciarskie
PostZamieszczono: 05 sty 2011, 9:58
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
Z racji że nie wszyscy zaglądają na inne fora zamieszczam i tu może komuś się przyda

Witam,
Dzisiaj wybrałem się do oddziału Warty wykupić ubezpieczenie na jutro poza granice naszego państwa cała Europa. Przedstawiam tutaj koszty z tym związane mianowicie wyjazd z rodziną 2+1:
Składka 1 dzień dla 3 osób – 20 zł
KL – 40 000 euro
NNW – 15 000 zł
OC – 30 000 zł (tutaj po wyżej 7 dni można wybrać 100 000zł)

Do tego wykupiłem dla siebie z racji że częściej jeżdżę i szybciej na cały rok cała Europa OC:

1 osoba koszt - 80zł
OC – 100 000zł (tutaj można wybrać 500 000zł za kwotę 170zł rok)

OC dla mnie z obydwu ubezpieczeń się sumuje więc w przyszłości gdy będę wykupywał ubezpieczenie na wyjazd zawsze będę miał 100 000zł zapasu gdyby co.

Pozdrawiam

Ps. Jak się czyta o ostatnich wypadkach to aż ciarki przechodzą i może mnie i innym to życia nie uratuje ale pomoże komuś gdybym coś złego nas spotkało a licho nie śpi




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia narciarskie
PostZamieszczono: 27 paź 2011, 10:30
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
Wznawiam temat. Gdzie się ubezpieczać i jak?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia narciarskie
PostZamieszczono: 27 paź 2011, 10:45
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
Przedewszystkim wyrób sobie kartę EKUZ to moim zdaniem podstawa w większości przypadków Ci ona wystarczy w Uni Europejskiej, do tego wykupiłbym dodatkowe ubezpieczenie u większego ubezpieczyciela, z tego co czytam po forach to unikałbym ubezpieczeń oferowanych przez banki.

pozdrawiam




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia narciarskie
PostZamieszczono: 27 paź 2011, 11:23
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 14:14
Posty: 436
Obrazki: 0
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 151 razy
Otrzymał podziękowań: 219 razy
Imię: Piotr
Dni na nartach: 2
No ja się ubezpieczam w PZU :mrgreen:
Tutaj:
http://pzubytom.pl/
Proszę zwrócić uwagę na panią pierwszą z prawej :mrgreen: :oops:

Obecnie oferta dla ubezpieczenia WOJAŻER (ze zwyżką za narty) jest taka:

koszty leczenia - 120 000 zł
NW - 20 000 zł
OC - 50 000 zł
Opcja full (helikopter, przewóz do kraju, opieka na miejscu -łącznie z hotelem dla osoby opiekującej się)
9,15 zł/dzień
lub z pakietem assistance (pomoc prawna, opieka nad dziećmi itp.), ta opcja jest dobra dla rodziny z dziećmi.
10,13 zł/dzień
Pamiętajcie!!!, że warto dopłacić zwyżkę za choroby przewlekłe jak ktoś ma(nadciśnienie, choroba wieńcowa, cukrzyca itp)
bo potem nie ma komedii.

Dodatkowo zawsze się pytać o jakieś dodatkowe opcje lub zniżki.
Ubezpieczenie sprawdzone (z racji znajomości tematu od podszewki).

Pozdrawiam

PS: edytowałem tekst, ze względu na mój błąd, ceny są stałe i nie zależą od ceny euro. Mea culpa, dostałem zj...ę od mojego ubezpieczyciela :mrgreen: :mrgreen:




Ostatnio zmieniony 28 paź 2011, 21:45 przez Piotr_67, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia narciarskie
PostZamieszczono: 27 paź 2011, 20:35
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Ja ubezpieczam się w Allianz, przez ich stronę, ceny nie pomnę, można sobie wstukać, wybrać opcje i kwoty. W zeszłym roku zaliczyliśmy 10 dni szpitala w Austrii, nie było zadnych problemów ze strony ubezpieczalni, wszystko tip top




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia narciarskie
PostZamieszczono: 28 paź 2011, 9:39
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
nurek1974 pisze:
Przedewszystkim wyrób sobie kartę EKUZ to moim zdaniem podstawa w większości przypadków Ci ona wystarczy w Uni Europejskiej, do tego wykupiłbym dodatkowe ubezpieczenie u większego ubezpieczyciela, z tego co czytam po forach to unikałbym ubezpieczeń oferowanych przez banki.

pozdrawiam



EKUZ rzecz jasna i oczywista, zadałem to pytanie, ponieważ w GENERALI wyliczyli mi za tydzień 2 osoby 290 zetów (podstawowy pakiet). Zgłupli chyba nie ?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia narciarskie
PostZamieszczono: 28 paź 2011, 10:30
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
tadek49 pisze:
nurek1974 pisze:
Przedewszystkim wyrób sobie kartę EKUZ to moim zdaniem podstawa w większości przypadków Ci ona wystarczy w Uni Europejskiej, do tego wykupiłbym dodatkowe ubezpieczenie u większego ubezpieczyciela, z tego co czytam po forach to unikałbym ubezpieczeń oferowanych przez banki.

pozdrawiam



EKUZ rzecz jasna i oczywista, zadałem to pytanie, ponieważ w GENERALI wyliczyli mi za tydzień 2 osoby 290 zetów (podstawowy pakiet). Zgłupli chyba nie ?


Sporo, ale trzeba sie wczytać w szczegóły może akurat w tym ubezpieczeniu masz jakąś super ofertę jak (noszenie lektyką po szpitalu) ;)

W Allianz dla 2 osób wyjdzie to tak jak na załączonym foto na 7 dni

Natomiast w Warcie na 7 dni dla 2 osób wyjdzie 118 zł i w tym masz wszystko co pisałem w pierwszym poście

Pozdrawiam




Załączniki:
alianz.jpg
alianz.jpg [ 99.22 KiB | Przeglądany 1569 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia narciarskie
PostZamieszczono: 28 paź 2011, 12:35
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Na ostatnie wyjazdy w lecie i w zimie korzystałem z ubezpieczenia w UNIQA, w lecie 2 os. dorosłe + 1 dziecko na dwa tygodnie coś koło 90 PLN. Przy wyjeździe na narty była również możliwość dokupienia dodatkowo ubezpieczenia przy jeździe na tyczkach i poza trasą, za odpowiednim zwiększeniem stawki ubezpieczenia za dzień.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia narciarskie
PostZamieszczono: 11 paź 2012, 4:10
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Odświeżam temat i rzucam hasło pod rozwagę. Jak ktoś trochę jeździ, w Polsce, za granicą, spędza czas w górach zimą i latem - to warto rozważyć całoroczne ubezpieczenie Oesterreichischer Alpenverein - czyli austriackiego związku alpinistycznego.
http://www.alpenverein-austria.at/OEAV- ... &navid=127
ubezpieczenie jest także możliwe dla Polaków:
http://www.oeav-events.at/austria/Polen/
i ma nawet polski oddział i stronę:
http://www.alpenverein.com.pl/cms/index.php?id=1

Polecam, jestem członkiem od 2 lat - nie korzystałem w sensie dosłownym. Wydaje mi się to sensowną i dobrą opcją, a np. w połączeniu z kartą EKUZ to chyba full serwis.

Kosztuje 65 euro - wpłacane przez polski oddział wyjdzie jakieś 280 zł - za cały rok, w Alpach, także w Polsce, na Słowacji czy w Czechach - gdzie pewnie o tym zapominamy na ogół (?).
Współmałżonek ma już taniej, są zniżki dla młodzieży, starszych i ...bezrobotnych - są u nas takie gdzieś? :)
http://www.alpenverein.com.pl/cms/index.php?id=122

OWU po polsku jest w pdf tutaj - czyli w skrócie, i tłumaczone chyba na kolanie (?)
http://www.alpenverein.com.pl/cms/pdf/a ... .11_PL.pdf

W wielkim skrócie:
- koszty ratownictwa - 25 000 euro, nieźle, wystarczy :)
- OC - do 3 000 000 euro - potężna kwota w PL nierealna, ubezpieczenie ochrony prawnej - 32.703 eu
- koszty leczenia - 10 000 euro - tu suma nie powala, choć całkiem mała nie jest - ale nauczony doświadczeniem kolegi, nawet wpisanie ogromnych kwot w kwity ubezpieczeń komercyjnych może nic nie dać. Jak nie ma zagrożenia życia, to odeślą do kraju i tyle. Chyba warto mieć EKUZ - za darmo, jeśli jest opłacony ZUS, ponoć teraz szybko się wyrabia w NFZ.

Co ubezpieczamy:
- Udział we wszelkich imprezach organizowanych przez sekcje OeAV,
- Uprawianie (również prywatnie, poza imprezami sekcji ) nastepujacych dyscyplin sportowych:
wedrówki, chodzenie po górach, wspinaczka górska, jazda na nartach, biegi na nartach, snowboard,
kajakarstwo, canyoning, rowery górskie i jazda na rowerach sportowych uprawiana jako
hobby.

Z zapisów wynika także że ubezpieczenie działa także w drodze do i z gór.

W tym momencie jest kłopot z określeniem obszaru, cyt.:
"Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje Europe łacznie z wyspami Morza Sródziemnego ( za
wyjatkiem wysp Oceanu Atlantyckiego, Islandii, Grenlandii, Spitsbergena oraz azjatyckiej czesci Turcji
i Wspólnoty Niepodległych Panstw).
"
...ale nie zgadza im się to z tym co jest na stronie austraickiej OEAV -gdzie wyraźnie stoi, że cały świat, worldwide etc.
http://www.oeav-events.at/austria/Polen ... php?zv=102

Chwilowo mi raczej nie grozi ani narciarstwo ani łażenie poza Europą, jak i opcja działalności powyżej wys. 6 000 m n.p.m. :) ale trzeba to sprawdzić.





Za ten post autor gajowy01 otrzymał podziękowania - 3 aklim(11 paź 2012, 10:54), mareknot(11 paź 2012, 12:37), michalk(11 paź 2012, 12:13)
Ocena:25%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia narciarskie
PostZamieszczono: 11 paź 2012, 12:28
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
EKUZ przynajmniej w Krk wyrabia się w miarę szybko - zależy ile jest osób w kolejce. EKUZ z racji tego że jest ważny przez 6 miesięcy lepiej się sprawdza niż książeczka zdrowia od pracodawcy :) w przypadku korzystania z usług NFZ bo jest ważny 6 miesięcy a wpis do książeczki/zaświadczenie o zatrudnieniu/ubezpieczeniu tylko 1 msc.

Krzysiek a co do OeAV to żeby wykupić ubezpiecznienie np. dla Rodzny u nich to trzeba być członkiem i dodatkowo płacić im jakaś składkę, czy poporostu kupując ubezpieczenie zostajesz członkiem? Jak to później wygląda w kolejnych latach?? sorrki za lenistwo ale OWU będę miał czas poczytać dopiero w weekend, a z tego co napisałeś to wychodzi to korzystniej niż cokolwiek innego.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia narciarskie
PostZamieszczono: 11 paź 2012, 12:40
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
michalk pisze:
Krzysiek a co do OeAV to żeby wykupić ubezpiecznienie np. dla Rodzny u nich to trzeba być członkiem i dodatkowo płacić im jakaś składkę, czy poporostu kupując ubezpieczenie zostajesz członkiem? Jak to później wygląda w kolejnych latach?? sorrki za lenistwo ale OWU będę miał czas poczytać dopiero w weekend, a z tego co napisałeś to wychodzi to korzystniej niż cokolwiek innego.


Nie wiem... :)
Zadzwoń może do p. Chruściel wszystko ci powie 602 49 43 18.
Kobita trochę chyba zakręcona, ale sympatyczna - powinna wiedzieć.
A jak nie to czytać - tylko chyba lepiej te oryginalne (?)

A to że korzystniej to pewne, przy jakiś kilku wyjazdach to ma sens głęboki, a oprócz tego - święty spokój przed wyjazdem - kolejna jedna sprawa jest załatwiona raz a dobrze ;)





Za ten post autor gajowy01 otrzymał podziękowanie od michalk(11 paź 2012, 15:30)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia narciarskie
PostZamieszczono: 11 paź 2012, 14:39
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2010, 12:59
Posty: 382
Obrazki: 20
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 111 razy
Imię: Jan
Dni na nartach: 35
michalk pisze:
a co do OeAV to żeby wykupić ubezpiecznienie np. dla Rodzny u nich to trzeba być członkiem i dodatkowo płacić im jakaś składkę, czy poporostu kupując ubezpieczenie zostajesz członkiem? Jak to później wygląda w kolejnych latach??


członkiem jest się automatycznie
trzeba zrozumieć że OEAV, DAV, CAI, CAF, SAC
to kluby alpejskie tak jak nasz Klub Wysokogórski
ubezpieczenie to niejako dodatek do członkowstwa
które daje przede wszystkim zniżki na noclegi w schroniskach

sam jestem w Sekcji Breslau DAV która jest nieco tańsza od Austriaków
http://www.dav-sektion-breslau.de/

w tym wypadku rodzinne kosztuje 81euro+jednorazowo 10wpisowe

Obrazek

w kolejnych latach przedłuża się automatycznie o 1 rok
jeśli nie zrezygnujesz pisemnie do 30.09 br.





Za ten post autor jabol otrzymał podziękowania - 2 michalk(11 paź 2012, 15:30), ravick97(11 paź 2012, 15:25)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia narciarskie
PostZamieszczono: 11 paź 2012, 16:05
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
gajowy01 pisze:
...ale nie zgadza im się to z tym co jest na stronie austraickiej OEAV -gdzie wyraźnie stoi, że cały świat, worldwide etc.
http://www.oeav-events.at/austria/Polen ... php?zv=102

W wersji "angolskiej" stoi iż ubezpieczenie jest ważne na całym świecie z wyjątkiem OC, które jest ograniczone tylko do terenu Europy, podobnie jak ubezpieczenie od kosztów ochrony prawnej.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Fora narciarskie.

Raceman

1

920

21 paź 2014, 18:50

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Pan T. Kurdziel vs fora narciarskie.

Raceman

4

3543

19 lis 2015, 15:11

lopatka Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Najpopularniejsze destynacje narciarskie i snowboardingowe w

KinGa

2

3503

24 kwie 2017, 15:52

jabol Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. 3-6 03 2016 Czarny Groń Warsztaty Narciarskie

mitek

2

3305

21 lis 2015, 10:18

mitek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jakie skarpetki zakładacie pod buty narciarskie?

Raceman

3

2354

06 maja 2020, 19:25

jabol Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group