Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Pierwszy wyjazd na narty -brak instruktora

beryl

7

4483

03 paź 2017, 15:38

Olaaa90 Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Samouk vs kursant instruktora ?
PostZamieszczono: 06 sie 2014, 9:35
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Tak się zastanawiam ilu z nas uczyło się samych a ilu uczył instruktor narciarstwa.
Ja przyznam się byłem uczony przez ojca, jak i nigdy moje dzieci nie korzystały z pomocy instruktorów. Jednak mimo wszystko jeśli nie mamy od kogo się uczyć polecam instruktora.
Po naszym środowisku narciarskim chodzi przekonanie że instruktorzy niesamowicie " łoją" po portfelach a uczą ... tak sobie - jak im się chce. Jakie jest Wasze zdanie.
Kto lepiej jest wyszkolony zażarty samouk czy gość uczony przez instruktora?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Samouk vs kursant instruktora ?
PostZamieszczono: 06 sie 2014, 10:02
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2010, 12:59
Posty: 382
Obrazki: 20
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 111 razy
Imię: Jan
Dni na nartach: 35
Raceman pisze:
Kto lepiej jest wyszkolony zażarty samouk czy gość uczony przez instruktora?
to raczej nie podlega dyskusji, najlepiej wyszkoleni są ci którzy o dziecka byli szkoleni przez instruktorów czyli zawodnicy, osobiście mój najbliższy kontakt z instruktorem polegał na uwodzeniu jego córki,
na nartach uczyłem się sam





Za ten post autor jabol otrzymał podziękowanie od mig(06 sie 2014, 10:09)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Samouk vs kursant instruktora ?
PostZamieszczono: 06 sie 2014, 10:08
Offline

Rejestracja: 31 paź 2011, 10:06
Posty: 110
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy
Dla dziecka zwykle dobrze jeżdżący ojciec jest znacznie skuteczniejszy od najlepszego instruktora- ale na poziomie popularnym, kiedy nie zaczynają sie jeszcze detale techniczne i piłowanie ułamków sekund....

A instruktor? cóż...... Bywają tacy, którzy potrafią zaadaptować swoją technikę do poziomu ucznia, wychwycić braki i znaleźć szybką drogę ich poprawy. Bywają też tacy, którzy za naukę uzywania kijów w smigu zabierają się .... bez kijów (fakt autentyczny). Nie ma reguły, a niestety początkujący, który jest klientem instruktora, nie jest w stanie ocenić poziomu usługi...


--
Pozdrawiam
Michał




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Samouk vs kursant instruktora ?
PostZamieszczono: 06 sie 2014, 18:07
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Jedno jest pewne że instruktor wyłapuje zaraz błędy, ale zapału samouka nie przebije nic...
Poczekamy co powiedzą instruktorzy.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Samouk vs kursant instruktora ?
PostZamieszczono: 18 sie 2014, 12:57
Offline

Rejestracja: 11 mar 2014, 12:48
Posty: 11
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Najważniejszy jest zapał, ale ten się znajdzie zarówno u samouka jak i u osoby na lekcjach u instruktora (o ile instruktor ma podejście i potrafi rozpalić zajawkę).

Według mnie instruktor ma przewagę, bo wie jak przekazać technikę jazdy i zwyczajnie nauka trwa szybciej i jest mniej męcząca. A po drugie samoukowi wydaje się, ze dobrze jeździ, a tak na prawdę popełnia wiele błędów, które instruktor może wyłapać i naprostować. A nie oszukujmy się, poprawna jazda jest bezpieczniejsza i przyjemniejsza.





Za ten post autor Krystiano otrzymał podziękowania - 2 gajowy01(18 sie 2014, 16:01), Raceman(18 sie 2014, 13:15)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Samouk vs kursant instruktora ?
PostZamieszczono: 12 lis 2014, 18:47
Offline

Rejestracja: 12 lis 2014, 18:27
Posty: 15
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Imię: Robert
Dni na nartach: 0
Ja też uczyłem się sam, z tym że technika wtedy była inna (proste deski), po zmianie techniki zacząłem jeździć w szkółce i żałuję, że od razu nie poszedłem tą drogą. Zdecydowanie lepiej zainwestować w instruktora, ale wiadomo - wszystko zależne od posiadanego funduszu i tego ile dni w roku chcemy spędzać na nartach.





Za ten post autor r0bertt otrzymał podziękowanie od gajowy01(12 lis 2014, 19:06)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Samouk vs kursant instruktora ?
PostZamieszczono: 17 lis 2014, 10:39
Offline

Rejestracja: 23 gru 2010, 12:06
Posty: 94
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy
Mimo, że ostatnim ułomkiem nie byłem jeśli chodzi o jazdę. W zeszłym sezonie pojechałem na tygodniowe szkolenie. Teraz sobie pojechałem znowu na tygodniowe szkolenie. Moim zdaniem najbardziej efektywna forma szkolenia to raz. Duży progres w doskonaleniu techniki to dwa. Weryfikacja własnego wyobrażenia o swojej jeździe to trzy. Lepszej drogi nie ma jak jazda pod okiem doświadczonego dobrego instruktora a jeszcze lepiej instruktora z uprawnieniami trenerskimi. Kwestia tego, żeby trafić na dobrego. Mi się udało.
Pozdrawiam.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Samouk vs kursant instruktora ?
PostZamieszczono: 19 lis 2014, 1:22
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
Zdecydowanie polecam co najmniej kilka godzin z instruktorem . Sam jestem/byłem samoukiem i wydawało mi się że jeżdżę dobrze ;) . Dopiero jak pojechałem na tygodniowe szkolenie to zrozumiałem , że "trochę" przeceniałem swoje umiejętności :lol: . Sam po prostu nie jesteś w stanie wyłapać błędów jakie popełniasz . Często są one banalne i łatwe do wyeliminowania , ale musi ci ktoś o tym powiedzieć i pokazać ( ćwiczenia ) jak to zrobić .





Za ten post autor aklim otrzymał podziękowanie od gajowy01(19 lis 2014, 17:02)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Samouk vs kursant instruktora ?
PostZamieszczono: 19 gru 2014, 15:18
Offline

Rejestracja: 11 mar 2014, 12:48
Posty: 11
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
aklim pisze:
Sam po prostu nie jesteś w stanie wyłapać błędów jakie popełniasz .



Ostatnio doceniłem też filmik z gopro, który nakręcił kolega jadąc za mną. Serio, byłem przekonany , że jeżdżę poprawnie, a tu takie byki! :) - dowód na to, że dopiero perspektywa da Ci pogląd na technikę jaką masz.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Pierwszy wyjazd na narty -brak instruktora

beryl

7

4483

03 paź 2017, 15:38

Olaaa90 Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group