Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: RX 130 NOWY BUT NA SEZON 1112
PostZamieszczono: 01 lut 2012, 22:39
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Złe wieści - Michał, masz w sąsiedztwie drugą parę RX 130 - nie będziesz już ORYGINALNY :-) Idę na taras się pokatować, zobaczę jak twardnieją na mrozie i ile ja wytrzymam na zewnątrz w tak przyjemny wieczór.

Po 1,5 godzinie:
Postałem razem w chacie i w sklepie ponad 2 godziny w tych butach w tym ponad pół godziny na podwórku. Jedyny dyskomfort jaki odczuwam to wrażenie jakbym stał śródstopiem na czymś bardzo twardym - nieco niefajne ale da się wytrzymać,stopa z boku nieco czerwona ale to w sumie nic i nie boli. Nie wiem, czy takie wrażenie twardości od spodu nie świadczy o tym,że buty lekko za wąskie, z drugiej strony nie ma żadnego uciski wyczuwalnego czy drętwienia więc niby jest ok. Buty wygodne i nie odczuwa się, ze to takie twardziele. Na mrozie (-18 było) nieco twardnieją ale nie stają się twarde ja żeliwne, tak 10% na odczucie sztywniejsze się robią więc jest fajnie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: RX 130 NOWY BUT NA SEZON 1112
PostZamieszczono: 02 lut 2012, 8:20
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
O Ty nie dobry :twisted: !!! Jak mogłeś, a miałeś brać niebieskie jak wszyscy!!!! 8-) :lol: :) A na poważnie to gratuluję zakupu!!!!
Stopę każdy ma inną, ja w swoich od razu zmieniłem wkładkę na Sidas'a - duża różnica, ponadto buty był w sklepie rozgrzane i takie dopinałem na nogach. Jedyny dyskomfort jaki pojawił się w kilku pierwszych jazdach to bolały mnie piszczele na wysokości końca języków buta, ale to przeszło. Po sobotnich doświadczeniach na Pilsku to buty miałem w bagażniku auta i niestety ubierałem je zimne i marzły mi palce u stóp nie mogły mi się rozgrzać za cholerę. Dopiero wizyta w knajpie rozwiązała problem rozgrzały mi się stopy i potem było już OK. Wcześniej buty zawsze miałem w środku auta i ubierałem ciepłe i nie zwróciłem uwagi na problem bo go nie było:).




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: RX 130 NOWY BUT NA SEZON 1112
PostZamieszczono: 02 lut 2012, 11:03
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
mihumor pisze:
Jedyny dyskomfort jaki odczuwam to wrażenie jakbym stał śródstopiem na czymś bardzo twardym - nieco niefajne ale da się wytrzymać,stopa z boku nieco czerwona ale to w sumie nic i nie boli

Z własnego doświadczenia powiem, iż może to być kwestia zbyt mocnego dociągnięcia klamry pierwszej, a zwłaszcza drugiej na dzień dobry, kiedy to w warunkach domowych, czy przy jeszcze ciepłych butach wszystko na pozór jest idealnie, jednak przy przytrzymaniu ich na znacznym mrozie robi się ciaśniej, aż do momentu kiedy noga w ruchu znowu nie "rozciągnie" skorupy. U mnie to zjawisko bywa pogłębione najprawdopodobniej jakąś pozostałością płaskostopia z dzieciństwa, więc kolejne buty obowiązkowo z ciętym do stopy sidasem, gdyż szkoda czasu na stoku na jakikolwiek (nawet chwilowy) dyskomfort.





Za ten post autor ravick97 otrzymał podziękowanie od mihumor(02 lut 2012, 11:58)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: RX 130 NOWY BUT NA SEZON 1112
PostZamieszczono: 21 lut 2012, 0:14
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
12 dni jazdy w tym 8 w tęgim mrozie w jakim jeszcze nigdy nie dane mi było jeździć. Jak zrobiłem pierwszy skręt to aż zakrzyknąłem "Ja p........." - rewelacja, jazda w tych butkach to nowe doświadczenie w moim narciarskim życiu, do tej pory nie wiedziałem co to dobre buty narciarskie i żyłem w niewiedzy. Na szczęście to się zmieniło i teraz jest pełne zadowolenie. Jedyny dyskomfort to było marznięcie nóg ale tu nie dziwota, trochę pomagałem sobie odpinaniem klamer do wyciągu albo jazdą w odpiętych dołach, buty tak dobrałem, ze spoko z odpiętymi dolnymi klamrami można jeździć i nawet specjalnie nie czuć, jak z dzieciakami jeździłem i była to już moja 5 godzina na mrozie to mykałem w odpiętych dołach i tylko na muldach czuć było luzy. Buty dopasowałem na styk i to czuć w jeździe.
Polecam te kierpce :twisted: :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: RX 130 NOWY BUT NA SEZON 1112
PostZamieszczono: 21 lut 2012, 10:05
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
mihumor pisze:
12 dni jazdy w tym 8 w tęgim mrozie w jakim jeszcze nigdy nie dane mi było jeździć. Jak zrobiłem pierwszy skręt to aż zakrzyknąłem "Ja p........." - rewelacja, jazda w tych butkach to nowe doświadczenie w moim narciarskim życiu, do tej pory nie wiedziałem co to dobre buty narciarskie i żyłem w niewiedzy. Na szczęście to się zmieniło i teraz jest pełne zadowolenie. Jedyny dyskomfort to było marznięcie nóg ale tu nie dziwota, trochę pomagałem sobie odpinaniem klamer do wyciągu albo jazdą w odpiętych dołach, buty tak dobrałem, ze spoko z odpiętymi dolnymi klamrami można jeździć i nawet specjalnie nie czuć, jak z dzieciakami jeździłem i była to już moja 5 godzina na mrozie to mykałem w odpiętych dołach i tylko na muldach czuć było luzy. Buty dopasowałem na styk i to czuć w jeździe.
Polecam te kierpce :twisted: :mrgreen:


Dla poprawienia komfortu zafunduj sobie wkładki na miarę.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: RX 130 NOWY BUT NA SEZON 1112
PostZamieszczono: 21 lut 2012, 16:54
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
A widzisz Michał trzeba było brać niebieskie jak wszyscy to by ci nogi nie marzły :) hi hi hi.
Przy bardzo dużych mrozach mi w nich niestety też marzną palce, trochę poprawiła sprawę zmiana skarpet na takie z wełny merynosów. Michał podczas jazdy próbowałeś kombinować z ustawieniem (wyjąć albo zmienić ułożenie) tylnego spojlera dopinanego do buta wewnętrznego? Podczas ostatniej wizyty w lubomierzu połowę dnia jeździłem z założonym spoilerem a drugę bez, wrażenia hmm jakbym inne buty miał na nogach :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: RX 130 NOWY BUT NA SEZON 1112
PostZamieszczono: 21 lut 2012, 16:59
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Panowie wkładki grzewcze załatwią sprawę...




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: RX 130 NOWY BUT NA SEZON 1112
PostZamieszczono: 21 lut 2012, 17:05
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Raceman co dokładnie masz na myśli?? bo w pierwszej chwili pomyślałem, że chodzi co żeby szamotkę z pieca wsadzić :) hi hi hi




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: RX 130 NOWY BUT NA SEZON 1112
PostZamieszczono: 21 lut 2012, 17:26
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Nie no , są wkładki grzewcze elektryczne na baterie !




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: RX 130 NOWY BUT NA SEZON 1112
PostZamieszczono: 21 lut 2012, 20:28
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 14:03
Posty: 1186
Obrazki: 0
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 463 razy
Otrzymał podziękowań: 311 razy
Imię: Marek
Dni na nartach: 19
Moja żonka ma coś takiego i sobie olbrzymio chwali. :D




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group