Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przeostrzone krawędzie?
PostZamieszczono: 21 gru 2011, 0:27
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2011, 0:12
Posty: 34
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Imię: Kamil
Dni na nartach: 0
A wiesz... że wiem ? hehe.
No! a każdemu serwisantowi fajnie sie patrzy o te narty robiłem, o! i jak fajnie gościu jeździ... i umie wykorzystać włożoną prace w nartki.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przeostrzone krawędzie?
PostZamieszczono: 21 gru 2011, 11:23
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
kajeran pisze:
Raceman pisze:
ok Raceman, ten sposób znam, a jak robisz krawędz od strony ślizgu ?


Z tego co wiem to Marcin nie robi podniesienia krawędzi, no chyba, ze coś się zmieniło




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przeostrzone krawędzie?
PostZamieszczono: 21 gru 2011, 11:38
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
kajeran pisze:
aklim pisze:
znowu nie wiem , czy dobrze rozumiem : robiłeś krawędzie (kąt boczny) diamentami bez pomocy kątowników ?


Dokładnie tak. Dodam ze robię tak od kilku lat i zawsze mam po tym krawędz mam ostrą jak brzytwa....kąta w ten sposób nie zmieniam bo nie zrobię tego diamentem...Trzeba to robić z wyczuciem - wychwycić moment kiedy to diament opiera się na całej płaszczyznie krawędzi.

hmm , to że ostra to wierzę , natomiast czy kąt na całej długości krawędzie jest ten sam , to już bym się zastanawiał :?:
wydaje mi się ,że miałeś te kąty różne , różniste , a jak pojechałeś po tym diamentem w kątowniku to być może je po prostu trochę przytępiłeś . Ja bym zrobił tak - założył do kątownika pilnik , wyprowadził kąt , a potem wygładził diamentem i powinno być OK




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przeostrzone krawędzie?
PostZamieszczono: 21 gru 2011, 11:55
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
mihumor pisze:
kajeran pisze:
Raceman pisze:
ok Raceman, ten sposób znam, a jak robisz krawędz od strony ślizgu ?


Z tego co wiem to Marcin nie robi podniesienia krawędzi, no chyba, ze coś się zmieniło


W swoich deskach może i nie ale jeżeli ktoś przyniesie do niego narty na serwis i będzie chciał kąty np. 88/0,5 ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przeostrzone krawędzie?
PostZamieszczono: 21 gru 2011, 11:59
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
aklim pisze:
kajeran pisze:
aklim pisze:
znowu nie wiem , czy dobrze rozumiem : robiłeś krawędzie (kąt boczny) diamentami bez pomocy kątowników ?


Dokładnie tak. Dodam ze robię tak od kilku lat i zawsze mam po tym krawędz mam ostrą jak brzytwa....kąta w ten sposób nie zmieniam bo nie zrobię tego diamentem...Trzeba to robić z wyczuciem - wychwycić moment kiedy to diament opiera się na całej płaszczyznie krawędzi.

hmm , to że ostra to wierzę , natomiast czy kąt na całej długości krawędzie jest ten sam , to już bym się zastanawiał :?:
wydaje mi się ,że miałeś te kąty różne , różniste , a jak pojechałeś po tym diamentem w kątowniku to być może je po prostu trochę przytępiłeś . Ja bym zrobił tak - założył do kątownika pilnik , wyprowadził kąt , a potem wygładził diamentem i powinno być OK



Masz rację mogło tak być jak napisałeś, dlatego już wczoraj wpadłem na ten sam pomysł co Ty i najpierw wyrównałem krawedz drobnym pilnikiem a potem przejechałem diamentami w kątowniku. Efekty są widoczne i odczuwalne, krawędz się błyszczy i jest ostra jak żyleta :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przeostrzone krawędzie?
PostZamieszczono: 21 gru 2011, 12:06
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Myślę, że zapędziliście się w temacie przeostrzonych krawędzi nart.
Dla mnie sprawa jest oczywista.
Każdy powinien mieć odpowiednio dobraną nartę pod kontem twardości do tego odpowiednio nasmarowaną i naostrzoną do swoich preferencji, umiejętności.
To tak samo jak dobiera się opony i ustawia się zawieszenie w samochodzie sportowym.
Każda trasa jest inna.
Dla tego ogumienie i nastawy zawieszenia są dopasowane do panujących warunków i preferencji kierowcy.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przeostrzone krawędzie?
PostZamieszczono: 21 gru 2011, 21:31
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Jak klient sobie życzy to robię, ale preferuję bez podniesienia.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przeostrzone krawędzie?
PostZamieszczono: 22 gru 2011, 12:57
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Raceman pisze:
Jak klient sobie życzy to robię, ale preferuję bez podniesienia.


Mam następujące pytanko:

jest taka sytuacja że oddaje deski do serwisu do planowania ślizgu i nałozenia struktury. Wiadomo że kamień nakładający strukturę nie ślizga się tylko po slizgu ale również po krawędziach i również na nie jest nakładana struktura. Pytanie to jak wyrównać krawędz po takim zabiegu w przypadku gdy nie mamy zamiaru jej podnosić ?
Wiadomo że w przypadku kiedy chcemy podnieść krawędz o np. 0,5 stopnia to bierzemy w łapę prawidło 0,5 do niego pilnik i podnosimy krawędz równocześnie wyrównując ją, a jaka jest technika gdy chcemy mieć krawędz na 0 stopni od spodu..?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przeostrzone krawędzie?
PostZamieszczono: 22 gru 2011, 17:03
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Jeśli chcesz bez podniesienia równasz cały ślizg na papierze , następnie (jak już jest równy) zakładasz strukturę na kamieniu i wtedy tak jest coś takiego że masz minimalne płytkie nacięcia na kancie od dołu, dla siebie ja takie coś zostawiam, nie robię z tym nic , następnie ostrzę boczną krawędź. Można by przelecieć je prawidłem 0,25 stopnia (ale to już jest podniesienie krawędzi). Ja robię tak że na płasko do ślizgu kładę pilnik diamentowy (400) i na mokro kilka razy wygładzam ( ale i tak nie likwiduje tych minimalnych wcięć). Chcąc mieć z dołu idealnie gładką krawędź musisz podnieść choć o 0.25 stopnia. Radzę wpierw przetestować bez podniesienia (którą zawsze możesz zrobić) a jak nie będą leżeć to wtedy robisz podniesienie.
ps. po kilku - kilkunastu treningach na utwardzonym "betonie" nacięcia nikną tzn. krawędź się sama podnosi.





Za ten post autor Raceman otrzymał podziękowanie od juice(23 gru 2011, 1:57)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przeostrzone krawędzie?
PostZamieszczono: 22 gru 2011, 19:20
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Raceman pisze:
Jeśli chcesz bez podniesienia równasz cały ślizg na papierze , następnie (jak już jest równy) zakładasz strukturę na kamieniu i wtedy tak jest coś takiego że masz minimalne płytkie nacięcia na kancie od dołu, dla siebie ja takie coś zostawiam, nie robię z tym nic , następnie ostrzę boczną krawędź. Można by przelecieć je prawidłem 0,25 stopnia (ale to już jest podniesienie krawędzi). Ja robię tak że na płasko do ślizgu kładę pilnik diamentowy (400) i na mokro kilka razy wygładzam ( ale i tak nie likwiduje tych minimalnych wcięć). Chcąc mieć z dołu idealnie gładką krawędź musisz podnieść choć o 0.25 stopnia. Radzę wpierw przetestować bez podniesienia (którą zawsze możesz zrobić) a jak nie będą leżeć to wtedy robisz podniesienie.
ps. po kilku - kilkunastu treningach na utwardzonym "betonie" nacięcia nikną tzn. krawędź się sama podnosi.



Dzięki za odpowiedz. W sumie to nie planuje robić krawędzi na 0 od spodu, ale zastanawiało mnie jak usunąć te nacięcia z krawędzi jeżeli jej nie podnosimy.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group