Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Potwory
PostZamieszczono: 27 maja 2012, 9:32
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Zapoczątkuję temat dwukołowych "potworów" na dzieńdobry jej Królewska Mość....




i gościa który na niej jedzie jak, nie powiem jak.






Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Potwory
PostZamieszczono: 27 maja 2012, 11:03
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Nie jestem przeciwnikiem motocykli, ale jestem zdecydowanym przeciwnikiem takiej jazdy jaka jest tutaj pokazana.

Kierujący motocyklem powinien sobie zdawać sprawę z tego, ze przy osiąganej przez niego prędkości kierowca samochodu może po prostu nie zauważyć go w lusterku. Jeżeli, tak jest tu pokazane, w takim ruchu, kierowca ciężarówki jadącej prawym pasem odbije trochę w lewo (omija dziurę w drodze, pieszego który stoi przy przejściu za blisko krawędzi jezdni), osobówka jedzie środkiem i też trochę odbije w lewo, to dramatycznie zmniejsza się prześwit między pojazdem jadącym środkowym i lewym pasem.

Dochodzi do kolizji, kto jest winien ???

Słynny już wypadek Jarosława Wałęsy. Policja ustaliła, że tylko nieznacznie przekroczył dozwoloną w tamtym miejscu prędkość, jechał 110 w miejscu gdzie wolno 90. Tyle było w momencie kolizji - nie ustalono z jakiej prędkości wyhamowywał.

W ostatni piątek byłem świadkiem wypadku opisanego tutaj

Przyczyna wydaje się bardzo prosta - osobówka wymusiła pierwszeństwo.

Okoliczności dodatkowe - osobówka jechała i skręcała w lewo prosto pod ostre słońce, które było już nisko. Szybko jadący motocykl, nawet z włączonym reflektorem to pojazd, czy tylko odblask na szybie ?

Może motocyklista uniknąłby wypadku jakby nie próbował przejechać przed skręcającym samochodem, tylko za nim ? Miał jednak spory deficyt czasu na przeanalizowanie sytuacji i wyszło tak jak wyszło.

Szybkie motocykle są dla ludzi, ale jeżeli jeździmy na nich w normalnym ruchu to pamiętajmy o tym, że inni na drodze są kiepskimi, niedowidzącymi, z wydłużonym czasem reakcji kierowcami. W starciu pomiędzy autem a motocyklem to kierowca samochodu ma dużo blachy koło siebie, pasy bezpieczeństwa i kilka pirotechnicznych jaśków. Motocyklista ma co najwyżej skórę, rękawice i kask. Zdecydowana przewaga uzbrojenia jest po stronie przeciwnej.

pzdr

misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Potwory
PostZamieszczono: 27 maja 2012, 13:42
Offline

Rejestracja: 03 sty 2011, 21:48
Posty: 153
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Na wstępie trochę stereotypów:
Nie każdy motocyklista to dawca
Nie każdy kierowca "ścigacza" zapier*** 300km/h
Nie każdy młody jeździ na jednym kole przez miasto

misal pisze:
Nie jestem przeciwnikiem motocykli, ale jestem zdecydowanym przeciwnikiem takiej jazdy jaka jest tutaj pokazana.

Kierujący motocyklem powinien sobie zdawać sprawę z tego, ze przy osiąganej przez niego prędkości kierowca samochodu może po prostu nie zauważyć go w lusterku. Jeżeli, tak jest tu pokazane, w takim ruchu, kierowca ciężarówki jadącej prawym pasem odbije trochę w lewo (omija dziurę w drodze, pieszego który stoi przy przejściu za blisko krawędzi jezdni), osobówka jedzie środkiem i też trochę odbije w lewo, to dramatycznie zmniejsza się prześwit między pojazdem jadącym środkowym i lewym pasem.

Dochodzi do kolizji, kto jest winien ???

Motocyklista świadomie podejmujący ryzyko. W momencie wypadku pretensje może mieć tylko do siebie.
misal pisze:

Słynny już wypadek Jarosława Wałęsy. Policja ustaliła, że tylko nieznacznie przekroczył dozwoloną w tamtym miejscu prędkość, jechał 110 w miejscu gdzie wolno 90. Tyle było w momencie kolizji - nie ustalono z jakiej prędkości wyhamowywał.

To są tylko Twoje przypuszczenia nie poparte żadnymi faktami. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć że w momencie wymuszenia pierwszeństwa przez kierowcę taksówki nawet nie zdążyłem pomyśleć o hamowaniu bo już byłem wbity w auto. Miałem nie więcej niż 40 km/h, a pan kierowca myślał że go ominę.
misal pisze:
Okoliczności dodatkowe - osobówka jechała i skręcała w lewo prosto pod ostre słońce, które było już nisko. Szybko jadący motocykl, nawet z włączonym reflektorem to pojazd, czy tylko odblask na szybie ?

Może motocyklista uniknąłby wypadku jakby nie próbował przejechać przed skręcającym samochodem, tylko za nim ? Miał jednak spory deficyt czasu na przeanalizowanie sytuacji i wyszło tak jak wyszło.

Jeżeli w śnieżycy ktoś wymusi na Tobie pierwszeństwo to też Ty będziesz winny?
Jeśli ktoś jest rozumny, to dokładnie się przypatrzy zanim skręci, więc argument że go oślepiło jest co najmniej dziecinny.
misal pisze:
Szybkie motocykle są dla ludzi, ale jeżeli jeździmy na nich w normalnym ruchu to pamiętajmy o tym, że inni na drodze są kiepskimi, niedowidzącymi, z wydłużonym czasem reakcji kierowcami. W starciu pomiędzy autem a motocyklem to kierowca samochodu ma dużo blachy koło siebie, pasy bezpieczeństwa i kilka pirotechnicznych jaśków. Motocyklista ma co najwyżej skórę, rękawice i kask. Zdecydowana przewaga uzbrojenia jest po stronie przeciwnej.

pzdr

misal


Z tym akurat w całości się zgadzam. Trzeba mieć oczy i w d****. Wszystkim życzę wiele uprzejmości na drodze i spokojnego, bezpiecznego sezonu motocyklowego.
Szanujmy się wzajemnie i nie wsadzajmy wszystkich do jednego wora ;)

Pozdro

Franc ;)





Za ten post autor Franc otrzymał podziękowanie od misal(27 maja 2012, 17:34)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Potwory
PostZamieszczono: 27 maja 2012, 17:34
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Franc pisze:
...

Szanujmy się wzajemnie i nie wsadzajmy wszystkich do jednego wora ;)

...



I o to właśnie chodzi ;)


pzdr

misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Potwory
PostZamieszczono: 28 maja 2012, 12:14
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
a ja jestem za tym , żeby na motocykle o pojemności ,powiedzmy, od 250cm3 wzwyż mogły wsiadać osoby powyżej 23 roku życia . Mam na myśli oczywiście ruch uliczny . Myślę ,że jakiś procent młodych ludzi uchroniłoby to przed utratą zdrowia lub życia.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Potwory
PostZamieszczono: 28 maja 2012, 16:22
Offline

Rejestracja: 03 sty 2011, 21:48
Posty: 153
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Obostrzenia o których mówi aklim wchodzą w życie w 2013 roku. Wg. mnie nie było by to potrzebne gdyby nie system szkolenia przyszłych kierowców.
Nie można się dziwić tej ilości wypadków, jeśli ktoś na kursie prawa jazdy robi (teoretycznie) 20 godzin jazdy z czego 15 godzin kręci ósemki i slalom a 5 godzin na pamięć uczy się trasy egzaminacyjnej!
Szkolenie odbywa sie na motocyklu 250ccm który ma ledwo 20km! Więc nie ma się co dziwić że młodzi zabijają się gdy wsiadają na 100km motocykl. Gdyby podnieść jakość szkolenia myślę że nie było by problemu kto na jaki motocykl wsiada.
Mnie na kursie na motocykl nie nauczono NIC! Wszystkiego dowiadywałem się z internetu. Moją stroną startową była ta strona: http://www.scigacz.pl/Technika,jazdy,243.html
To na niej dowiadywałem się jak wogóle jeździć na motocyklu.

Kolejną ważną sprawą jest ilość torów wyścigowych których w polsce mamy 1,5! Tak! 40mln kraj ma półtora toru wyścigowego. Tor w poznaniu, i pół toru w kielcach bo drugie pół to na codzień publiczna droga. Ta porażająca ilość torów, gdzie każdy młody czy starszy mógł by wycisnąć ostatnie konie ze swej maszyny sprawiają że większość robi to na drodze.

Na koniec: Mam 21 lat a mój motocykl ponad 100km. Gdyby każdy przyszły motocyklista który przeszedł by konkretny kurs na którym ktoś wszystko wytłumaczy i nauczy, wsiadał na mocny motocykl połowa wypadków nie miała by miejsca.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Potwory
PostZamieszczono: 28 maja 2012, 18:34
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
Franc
zgadzam się ,że na kursach prawa jazdy NIE UCZĄ jeździć , a tylko jako tako sterować pojazdem .Zresztą większość instruktorów to przypadkowi ludzie , którzy czasem nawet sami nie potrafią jeździć w miarę poprawnie . Cały dramat polega na tym ,że w Polsce jest wolna amerykanka ,jeżeli chodzi o to , kto jakim samochodem czy też motocyklem , mam na myśli pojemność i moc silnika , jeździ . Nie ma żadnych regulacji , które wymuszałyby pewną stopniowość w nabieraniu odpowiednich umiejętności i DOŚWIADCZENIA w kierowaniu w/w pojazdami . Efekt jest taki ,że chłopak , który do tej pory jeździł na skuterze ,zaraz po zdanym prawku kupuje sobie od razu ścigacza o pojemności minimum 500cm3 (bo na słabszym jeździć to obciach ) , którego stan techniczny jest często daaaaaleki od normy i niestety jego przygoda z dwoma kółkami dosyć szybko i brutalnie się kończy .Z samochodami jest podobnie , uczył się taki na Toyocie Yaris , a potem kupuje zdezelowane BMW 2,5 litra i ląduje na drzewie na pierwszym ostrym zakręcie wracając nad ranem z dyskoteki .......




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Potwory
PostZamieszczono: 30 maja 2012, 7:56
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Większość wypadków na drodze nie jest z winy i arogancji motocyklistów lecz z winy, arogancji i głupoty kierowców samochodów.
Kierowcy samochodów toczą nieformalną wojnę z motocyklistami.
To kierowcy samochodów są roztargnieni i mają wszystko i wszystkich poruszających się po drodze w głębokim poszanowaniu bo otoczeni są konstrukcją samochodu a motocyklista ma tylko i wyłącznie kask na głowie w za ochraniacze w odzieży służą wypełniacze z gąbek które nie podnoszą ceny odzież motocyklowej.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Potwory
PostZamieszczono: 30 maja 2012, 8:56
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Moim zdaniem tu działa selekcja naturalna, myślący będzie żył a niemyślący cóż....




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Potwory
PostZamieszczono: 30 maja 2012, 11:42
Offline

Rejestracja: 03 sty 2011, 21:48
Posty: 153
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Ktoś mądry kiedyś powiedział że na motocyklu jeździ się tak, jak by nigdy nie miało się pierwszeństwa




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Potwory
PostZamieszczono: 31 maja 2012, 7:43
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Ostatnio był u mnie klient motocyklista po ochraniacze.
W centrum Katowic stał na skrzyżowaniu motorem bo było czerwone światło.
Jak światło zmieniło się na zielone to został potrącony.
Do dzisiaj nie schwytano sprawcy, nikt nic nie widział a on sam miał siedem złamań.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Potwory
PostZamieszczono: 31 maja 2012, 15:26
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 19:24
Posty: 309
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
I tu Wszyscy macie rację w kazdej nacji znajdzie sie zakała i wsród kierowców samochodów i motocykli zawsze jakis debil sie znajdzie.wmoim przypadku pierwsza 100km/h to 3,6 sekundy o reszcie to mozna tylko pomysleć :shock: .Mam tylko jeden żal problem do motocyklistów ze motor czarny skóra czarna i go niewidać .Ja jazdzę w odblaskowych kamizelkach i to juz pare razy mo życie uratowało bo jestem widoczny,dużo kierowców samochodów nie WIDZI motocyklisty w czarnym stroju bo sie zlewa z asfaltem i jedzie szybciej i w tedy jest juz tragedia :( tak jak na zakopiance gość wjechał w grupe motocyki i trzech zgineło :(




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Potwory
PostZamieszczono: 02 cze 2012, 17:58
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
A co powiecie na to!!!!!?????






Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Potwory
PostZamieszczono: 02 cze 2012, 22:41
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
I te ooooodejście...... :shock:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Potwory
PostZamieszczono: 03 cze 2012, 10:41
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
tutaj trochę więcej zdjęć i trochę opisu tego potwora, masakra ... :shock: :o
http://www.inautonews.com/frogman-rocke ... -cotterill




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group