Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Po co allmountain ?
PostZamieszczono: 16 sty 2012, 19:53
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 gru 2011, 0:26
Posty: 99
Obrazki: 19
Podziękował : 54 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 0
Allmountain są nartami, które możemy brać w ciemno na wypad narciarski i zawsze sobie pojeździmy, bez względu na warunki jakie panują na stoku.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Po co allmountain ?
PostZamieszczono: 16 sty 2012, 21:41
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Cześć, jak dla mnie to posiadane AM i GS dobrze się uzupełniają, tam gdzie jest twardo i szybko i AM zaczynają być niestabilne to GS zaczynają się rozkręcać, natomiast tam gdzie GS zaczynają mnie męczyć za dużo miękkiego mokrego luźnego śniegu to na AM jedzie mi się komfortowo, i zdecydowanie lepiej nadają się do krótszego skrętu. W dobrych warunkach i luźnej jeździe z średnimi prędkościami i średnimi łukami jedne i drugie narty są jak dla mnie zbliżone. W miękkim i świerzym śniegu AM pomimo że mają 165 jadą dużo lepiej niż GS 177. Ale jakbym miał się zdecydować na jedne to ... :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Po co allmountain ?
PostZamieszczono: 16 sty 2012, 22:55
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
michalk pisze:
W miękkim i świerzym śniegu AM pomimo że mają 165 jadą dużo lepiej niż GS 177.

Michał, a jakie masz AM'y?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Po co allmountain ?
PostZamieszczono: 17 sty 2012, 8:47
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Dynastar Contact 4x4 model chyba 09/10, chociaż czy to na pewno AM :(?? jako AM to raczej powinnien być Sultan 85 lub 94, ciężko mi je jednoznacznie określić :) 4x4 do opisu producenta pasują dobrze, cholera wie :twisted: 8-) następne kupię po prostu speed course wc i legendy 94 to nie będę miał problemów z rozróżnieniem co do czego :idea: :twisted: ... ale pewnie będzie mi wtedy brakować czegoś po środku hi hi hi ...ech kupowanie nart to temat rzeka :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Po co allmountain ?
PostZamieszczono: 17 sty 2012, 10:19
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Każdy szanujący się narciarz powinien mieć dwie pary nart.
Z której grupy to już indywidualna decyzja każdego narciarza.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Po co allmountain ?
PostZamieszczono: 17 sty 2012, 10:22
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
misal pisze:
Maciek (ravick) dzięki za poruszenie tego tematu.

Jak zapewne wiecie jestem od lat zwolennikiem GS-ów. Mój osobisty doradca do spraw wyboru nart (Seppi z Intersport Gamsgarten Stubai) odradzał mi zawsze SL-e i miał rację.

W tym roku, kiedy rozmawiałem z nim o nartach na przyszły sezon, doradził mi abym spróbował AM-ów. Jeżeli nie jestem ścigantem (a nie jestem) to na pewno będę się na nich dużo lepiej czuł.

Przeczytawszy ten wątek już wiem, że w listopadzie u Seppiego spróbuję AM.

Może nawet dużo wcześniej, mam nadzieję do odwiedzić będąc za 3 tygodnie w Pitztal'u

Z opóźnionego o 80 minut Intercity na trasie Poznań - Warszawa :)

misal


Gdybyś spytał mnie na targach w Kielcach co sądzę o AM to od razu wytłumaczył bym Ci wyższość AM nad GS.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Po co allmountain ?
PostZamieszczono: 17 sty 2012, 11:51
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
1970 pisze:
Gdybyś spytał mnie na targach w Kielcach co sądzę o AM to od razu wytłumaczył bym Ci wyższość AM nad GS.
1970 to napisz dlaczego tak uważasz?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Po co allmountain ?
PostZamieszczono: 17 sty 2012, 12:02
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
michalk pisze:
1970 pisze:
Gdybyś spytał mnie na targach w Kielcach co sądzę o AM to od razu wytłumaczył bym Ci wyższość AM nad GS.
1970 to napisz dlaczego tak uważasz?



Bo są najbardziej uniwersalnymi nartami jakie są dostępne na rynku co nie znaczy, że każdy producent nart ma takie uniwersalne w swojej ofercie pod nazwą AM.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Po co allmountain ?
PostZamieszczono: 17 sty 2012, 23:20
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Uniwersalne są na pewno, ale czy to przesądza o ich wyższości nad GS? czasami jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego tak na dobrą sprawę. Uważam, AM mogą być podobne do GS, ale to jednak dwie różne narty, a która dla danej osoby jest lepsza/uniwersalniejsza to już jednak indywidualna spraw :).





Za ten post autor michalk otrzymał podziękowanie od Delo(18 sty 2012, 0:14)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Po co allmountain ?
PostZamieszczono: 18 sty 2012, 0:45
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
dyskusja przypomina trochę dywagacje na temat wyższości świąt wielkiej nocy nad świętami bożego narodzenia ;)
na każdej narcie można pojechać podobnie , ale odczucia z jazdy będą pewnie różne . Posłużę tu się przykładem. W tym sezonie kupiłem narty , które mają pod butem 100mm (niektórzy zaliczają to jeszcze do kategorii AM wide ). Miałem okazję już dwukrotnie jeździć na nich na Pilsku w puchu dochodzącym do 1,5m głębokości . I teraz tak -jak wjechałbym w taki śnieg na GSach byłaby to walka z żywiołem , na "standardowych" AM trochę walki , trochę zabawy , a na moich Legendach zabawa na całego . Na twardym , równym stoku byłoby na odwrót .Każda konstrukcja w pewnych warunkach sprawuje się najlepiej , co nie znaczy ,że nie da się na niej pojechać w innych . Pytanie tylko , ile mamy z tego przyjemności ? Zakładam oczywiście , że potrafimy przynajmniej w stopniu podstawowym wykorzystać właściwości nart dedykowanych do określonej jazdy i warunków.





Za ten post autor aklim otrzymał podziękowania - 2 michalk(18 sty 2012, 8:23), mihumor(18 sty 2012, 9:54)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Po co allmountain ?
PostZamieszczono: 18 sty 2012, 10:05
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
A kto powiedział, że AM są do wszystkiego?
Dla mnie są bardziej uniwersalne od GS.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Po co allmountain ?
PostZamieszczono: 18 sty 2012, 10:26
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Tydzień temu na AM poza trasą przy śniegu wyglądającym na puch ale gipsowatym jazda była kiepska, zakopywały się, trzeba było bardzo uważać by dzioby nie poszły pod śnieg czyli siedzenie na tyłach, jazda siłowa bardzo męcząca i bez przyjemności. W niedziele dużo świeżego puchu w którym dało się fajnie jeździć na każdych nartach, AMy szły pięknie ale niewiele odstawały Blue Stary mojej żony, jedynie jak się zapuściliśmy bardziej w bok od trasy, gdzie nikt nie jeździł i było tam nieco mniej stromo to AM y mniej tonęły niż allroundy w bardzo głębokim i nawianym puchu ale już czuć było, że to jazda na granicy ich limitu i zaczyna się walka.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group