Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Polczakówka Rabka

WRC

5

1412

08 sty 2013, 10:29

WRC Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rabka Maciejowa
PostZamieszczono: 31 sty 2012, 0:16
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Kolejna stacja z cyklu "z Krakowa w godzinę" położona w masywie Turbacza tuż poniżej schroniska na Maciejowej.
Więcej o niej tutaj: http://www.maciejowa-ski.com/

Nie gościłem tam już chyba z 3 lata, ale sobotnia wizyta w pełni zaliczona do udanych. Mrozik, słońce i fajnie przygotowany stok.
Na "czarnej" był wygrodzony gigant ustawiony od góry do samego dołu - dobre z 900m na bramkach, czyli amatorskie zawody dla pracowników TPs'y :o. Tym nie mniej znaczna miejscami szerokość stoku i bardzo dobre warunki śniegowe umożliwiały swobodną i szybką jazdę przy zachowaniu pewnej ostrożności w miejscu gdzie trasy się schodzą sunąc dalej na garbie oraz poniżej niego.
Przez większość czasu jazda odbywała się bez większych kolejek lub z maksymalnym oczekiwaniem 5 minut. Plus to odległość od parkingu (czytaj bagażnika) do wyciągu, co od razu pozwoliło mi ustalić plan wyjazdu - 2h slalomka, 2h gigantka.

Poniżej i w galerii parę fotek z telefonu:
199

201

202

203




Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 18:03 przez ravick97, łącznie zmieniany 1 raz


Za ten post autor ravick97 otrzymał podziękowania - 3 nurek1974(31 sty 2012, 10:26), Raceman(31 sty 2012, 16:18), WRC(31 sty 2012, 11:50)
Ocena:25%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Rabka Maciejowa
PostZamieszczono: 31 sty 2012, 10:25
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
Ze zdjęć wnioskuje że stok to taka niebieska trasa ?? Coś mi się wydaje, że będę musiał zaliczyć tę stacje, bo dość fajnie to wygląda na tych zdjęciach.
Dzięki za relacje




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Rabka Maciejowa
PostZamieszczono: 31 sty 2012, 11:31
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 gru 2011, 0:26
Posty: 99
Obrazki: 19
Podziękował : 54 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 0
Dla mnie od Maciejowej dużo lepsza jest Polczakówka. Byłem dwa razy i w cholere ludzi.
A na Polczakówce jazda na okrągło.




Załączniki:
stok1.jpg
stok1.jpg [ 47.61 KiB | Przeglądany 1066 razy ]

Za ten post autor WRC otrzymał podziękowanie od Raceman(31 sty 2012, 16:18)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Rabka Maciejowa
PostZamieszczono: 31 sty 2012, 12:26
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
nurek1974 pisze:
Ze zdjęć wnioskuje że stok to taka niebieska trasa ?

Niebieska. No powiedzmy z paroma elementami czerwonymi, w tym trasą w dolnej części poprowadzoną w jarze, a więc oprócz jazdy w dół mamy także gwarantowaną jazdę w bok :D.

WRC pisze:
Dla mnie od Maciejowej dużo lepsza jest Polczakówka. Byłem dwa razy i w cholere ludzi.
A na Polczakówce jazda na okrągło.

Lepsza, nie lepsza ciężko mi ocenić, gdyż na Polczakówce spędziłem troszkę czasu i jest to świetny stok slalomowy jak i do treningu giganta.
Raz, że ma fajną konfigurację (stromo-wypłaszczenie-stromo), dwa szybki orczyk idący w linii spadku, z którego cały czas można obserwować, co się dzieje na trasie (z baru też się da :D) i trzy, co nie bez znaczenia jest dosyć tanio. No i oczywiście ilość osób, gdy nikt tam nie trenuje, ale to załatwia z reguły "groźny widok" na Polczakówkę z trasy Skomielna-Mszana ;).
Przy jeździe dowolnej Maciejowa łapie jednak parę plusów: wygrodzenie pod zawody nie zmniejsza znacznie szerokości stoku, długość zjazdu.

ps. o Maciejowej krąży plotka (czy z elementami prawdy, to nie wiem) iż w tym roku wygasa prowadzącym stację dzierżawa gruntów i nie wiadomo, czy pod ich egidą czy jakiś już pod jakimś innym gestorem ma tam powstać krzesło.
Zanosi, się na to, że to Małopolska, a nie Krosno będzie niedługo stolicą krzeseł w Polsce ;).





Za ten post autor ravick97 otrzymał podziękowanie od Raceman(31 sty 2012, 16:18)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Rabka Maciejowa
PostZamieszczono: 12 lut 2012, 23:14
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
ravick97 pisze:
No to mam dylemat na jutro. Lubomierz standardowo jak to w niedzielę, czy może Rabka, Szczawnica, czy też może Zawoja.

Dylemat sam się dzisiaj rano rozwiązał, gdyż przysnąłem nieco i obudziłem się dopiero 7:15, co wykluczyło wszystkie dalsze od Krakowa jak i te startujące od 8-ej stacje.
Tak więc 9:05 melduję się na Maciejowej.
Wyjeżdżam orczykiem i dosłownie szok. Zima jak ta lala, słoneczko i sam na stoku przez kolejne pół gdziny (nie licząc wygrodzonej części gdzie Goprownicy z grupy podhalańskiej przygotowywali się do swoich zawodów). Twardo równo, bez kolejek do 11, później do 5 minut stania.

ps. acha zapomniałem o mrozie: -23 na dzień dobry :D .





Za ten post autor ravick97 otrzymał podziękowanie od mareknot(13 lut 2012, 0:46)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Rabka Maciejowa
PostZamieszczono: 13 lut 2012, 0:48
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 14:03
Posty: 1186
Obrazki: 0
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 463 razy
Otrzymał podziękowań: 311 razy
Imię: Marek
Dni na nartach: 19
Brrr, ohyda. Trzewia by mi zamarzły, a co dopiero reszta. Ja czekam jak zelżeje na dworze i się gdzieś karnę.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Polczakówka Rabka

WRC

5

1412

08 sty 2013, 10:29

WRC Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group