Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Bezpieczeństwo na stoku a przygotowanie nart.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

15

5463

27 maja 2013, 11:09

Raceman Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: POLICjA na stoku - ich poziom umiejetności
PostZamieszczono: 26 sty 2014, 22:53
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
na stronie POLICJA.PL znalazłem coś takiego :
" Prawo na stoku
Zakaz jazdy w stanie nietrzeźwości
Ustawa z 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich
art. 30. ust.1. Zabrania się uprawiania narciarstwa lub snowboardingu na zorganizowanym terenie narciarskim w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.
art. 30. ust. 2. Zarządzający zorganizowanym terenem narciarskim lub osoba przez niego upoważniona może odmówić wstępu albo nakazać opuszczenie zorganizowanego terenu narciarskiego osobie, której zachowanie wyraźnie wskazuje, że znajduje się ona w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.
art. 45. ust.1 Kto uprawia narciarstwo lub snowboarding na zorganizowanym terenie narciarskim w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, podlega karze grzywny.
Obowiązek jazdy w kasku
Ustawa z 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich
art. 29. Osoba uprawiająca narciarstwo zjazdowe lub snowboarding na zorganizowanym terenie narciarskim, do ukończenia 16 roku życia, obowiązana jest używać w czasie jazdy kasku ochronnego konstrukcyjnie do tego przeznaczonego.
art. 45. ust.2.Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad osobą do ukończenia 16 roku życia, dopuszcza do uprawiania narciarstwa zjazdowego lub snowboardingu przez tę osobę, na zorganizowanym terenie narciarskim, bez kasku konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, podlega karze grzywny.
Policjant pełniący służbę na stoku, jeździ bezpłatnie i poza kolejnością
Ustawa z 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich
art.14. Funkcjonariusz policji, wykonujący czynności służbowe, ma prawo korzystać
z urządzeń transportu linowego lub taśmowego przeznaczonych do transportu osób w górach lub na zorganizowanych terenach narciarskich bezpłatnie i poza kolejnością (…). "





Za ten post autor aklim otrzymał podziękowanie od misal(26 sty 2014, 23:17)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: POLICjA na stoku - ich poziom umiejetności
PostZamieszczono: 26 sty 2014, 23:00
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
Najbardziej podoba mi się to "bezpłatnie i poza kolejnością" kurna ten jeden raz zapragnąłem być policjantem :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: POLICjA na stoku - ich poziom umiejetności
PostZamieszczono: 26 sty 2014, 23:16
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
nurek1974 pisze:
Najbardziej podoba mi się to "bezpłatnie i poza kolejnością" kurna ten jeden raz zapragnąłem być policjantem :)



Możesz jeszcze spróbować w TOPR lub GOPR.

Też pojeździsz bezpłatnie i poza kolejnością ;)

W Austrii policjanci też jeżdżą poza kolejnością.

Policjanci na stoku mi w ogóle nie przeszkadzają. Sama ich obecność może uspokoić co poniektórych szaleńców, nie zważających na innych, w oczywisty sposób zagrażających bezpieczeństwu.


pzdr

misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: POLICjA na stoku - ich poziom umiejetności
PostZamieszczono: 26 sty 2014, 23:24
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
Wcale im tego nie żałuje a nawet to popieram :) a na GOPR czy TOPR to raczej już za stary jestem niech się młodzi szkolą więcej pożytku z tego będzie.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: POLICjA na stoku - ich poziom umiejetności
PostZamieszczono: 10 lut 2014, 7:07
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
W Białce agresywny narciarz pod wpływem trochę narozrabiał:

24tp.pl

Dobrze, że nikomu (poza sobą mam nadzieję) krzywdy nie zrobił.

I w takich sytuacjach cieszę się, że takiego idiotę ma kto uspokoić.


pzdr

misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: POLICjA na stoku - ich poziom umiejetności
PostZamieszczono: 10 lut 2014, 15:10
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
misal pisze:
W Białce agresywny narciarz pod wpływem trochę narozrabiał:

24tp.pl

Dobrze, że nikomu (poza sobą mam nadzieję) krzywdy nie zrobił.

I w takich sytuacjach cieszę się, że takiego idiotę ma kto uspokoić.


pzdr

misal

Dla tego studenta prawa mam to
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=oauW5fnFQ6k#t=62




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: POLICjA na stoku - ich poziom umiejetności
PostZamieszczono: 03 mar 2014, 22:42
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Trochę statystyki i informacji z działań policji podczas minionych ferii na małopolskich stokach:

-"63 policjantów było zaangażowanych w pilnowanie bezpieczeństwa na stokach narciarskich w Małopolsce podczas ferii",
- "funkcjonariusze pouczyli o zasadach bezpieczeństwa 1122 osoby",
-"interwencje dotyczyły najczęściej osób, które uprawiały narciarstwo lub snowboarding w sposób brawurowy, stanowiący zagrożenie dla siebie i innych osób",
-"policjanci wylegitymowali 159 osób",
-"28 razy interweniowali, pomagając ratownikom GOPR-u i TOPR-u",
-"pouczyli 39 osób o obowiązku używania kasków",
-"usunęli też ze stoków narciarskich pięć nietrzeźwych osób, stanowiących zagrożenie dla innych",
-"Policja zorganizowała również na terenie woj. małopolskiego cykl imprez dla dzieci w wieku szkolnym pod nazwą "Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem"".

źródło: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425, ... LokKrakTxt

No to już z grubsza wiadomo co robili. Z jednej strony wydaje się, że nie mało podjęli czynności, z drugiej statystyka daje średnio niespełna 0,5 pouczenia przez policjanta dziennie.
Cieszy mała ilość nietrzeźwych. Pojawia się jak zwykle pytanie, czy my tacy grzeczni i ładni zwłaszcza będąc na oku mundurowych, czy może stróże prawa niezbyt czujni - słowem czy ma to sens?





Za ten post autor ravick97 otrzymał podziękowanie od nurek1974(04 mar 2014, 18:42)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: POLICjA na stoku - ich poziom umiejetności
PostZamieszczono: 04 mar 2014, 18:35
Offline

Rejestracja: 02 paź 2012, 10:29
Posty: 51
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Imię: Wojtek
Dni na nartach: 27
Byłem przez tydzień w Czarnej Górze i przez 3 dni wiałem dwóch, a raczej parę policjantów. Kobitka niczego sobie, a facet nie podnosił lustrzanej przyłbicy na kasku, to nie wiem. On jeździł nie najlepiej technicznie, ale pewnie i odważnie, ona się zaś zsuwała i to kiepsko.
Jako, że z braku śniegu tylko dwie trasy były przejezdne, to widziałem ich prawie za każdym zjazdem. Spędzali razem na stoku ok. 3 godzin.
Co mnie zastanowiło, pomijając oczywiście już podnoszony temat wchodzenia za darmo i bez kolejki, to to, kiedy oni powinni reagować?
Na samym środku trasy siedzi i gada kilku parapeciarzy, pan policjant przejeżdża i zero reakcji.
Przed wejściem do kolejki gromada dzieciaków wraz z panią instruktorką, gratuluje!, zakłada narty dokładnie blokując wejście, pan policjant przechodzi obok i jest ponad to. Pisze o panu, bo pani zbyt zajęta była sobą.
Co oni powinni robić na stoku?
Codziennie przyrządzali radiowozem, który stał potem na parkingu i czekał. Widać radiowozów to mamy w nadmiarze.

Jedno natomiast trzeba im przyznać, ubrani byli po protu pięknie, a to futerko w oku kapturka pani policjantki, było wręcz rozkoszne. :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: POLICjA na stoku - ich poziom umiejetności
PostZamieszczono: 04 mar 2014, 20:11
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Ja bym pominął wygląd, co prawda jeśli ktoś siedzi na środku wąskiej trasy, to trzeba jednak zareagować i tu mieliby Państwo Władza coś do zrobienia.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: POLICjA na stoku - ich poziom umiejetności
PostZamieszczono: 08 mar 2014, 19:17
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Na taki debilizm to chyba nie ma mocnych:

Za Tygodnikiem Podhalańskim:

Cytuj:

Młoda narciarka jak kamikadze. 45-letnia kobieta ciężko ranna
Na stoku narciarskim "Koziniec" w Czarnej Górze doszło wczoraj do nietypowego i bardzo groźnego wypadku.
Do zderzenia dwóch narciarek doszło przy dolnej stacji wyciągu orczykowego.

- Poszkodowana to 45-letnia turystka z Gdańska, która w rejonie dolnej stacji kolejki została uderzona przez rozpędzoną 16-latkę z województwa lubelskiego przebywającą na zimowisku w Czarnej Górze. Młoda narciarka z nieznanych jeszcze przyczyn po wyjechaniu na górę postanowiła zjechać tym samym torem, po którym orczyk wywozi narciarzy - informuje asp. sztabowy Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

Widzący zbliżające się zagrożenie pracownicy zatrzymali wyciąg i próbowali ratować narciarzy. 16-latka jadąca z dużą prędkością uderzyła w kobietę stojącą na dole wyciągu, która została odrzucona na betonowy słup wyciągu orczykowego. Turystka z Gdańska doznała obrażeń kręgosłupa. Karetka pogotowia przewiozła kobietę z poważnymi obrażeniami do zakopiańskiego szpitala.

- 16-letnia dziewczyna, która spowodowała wypadek nie potrafiła logicznie wytłumaczyć policjantom, dlaczego zjeżdżała wzdłuż toru, którym narciarze wyjeżdżają wyciągiem orczykowym. Jej opiekun z zimowiska zaznaczył, że dziewczyna wyszła na stok bez jego wiedzy - dodaje asp. sztabowy Roman Wieczorek.



Link do artykułu:

http://24tp.pl/index.php?mod=news&strona=1&id=22137


pzdr

misal





Za ten post autor misal otrzymał podziękowanie od Raceman(08 mar 2014, 21:20)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Bezpieczeństwo na stoku a przygotowanie nart.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

15

5463

27 maja 2013, 11:09

Raceman Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group