Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Podstawy jazdy poza trasowej.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

17

2507

02 lut 2012, 17:16

michalk Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Podstawy CARVINGU.
PostZamieszczono: 14 cze 2015, 11:55
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 gru 2010, 10:41
Posty: 90
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Cześć
grzes pisze:
Oglądam, czytam i zachodzę w głowę o co Wam chodzi. Zawsze myślałem, że w tym wszystkim ma chodzić o dobra zabawę, o przyjemność spędzenia wolnego czasu na śniegu. A to czy ktoś ma szerzej nogi, czy jest bardziej pochylony dla mnie mnie jest sprawą drugorzędną. Grunt żeby za bardzo się męczyć przy skrętach i przede wszystkim, aby było bezpiecznie. I jak mówił mi ojciec ja coś źle robiłem : "gupi nie uzno, mondry nie powie"

Zabawa na nartach może być wtedy gdy czujesz się na nich swobodnie i panujesz nad wszystkim a to wiąże się nierozerwalnie z co najmniej poprawna technika jazdy i doświadczeniem. Inaczej to złudzenie zabawy opierające się w dużej części na przypadkowości, które może zostać przerwane w moment i to czasami w bardzo przykry sposób. Widziałem to wielokrotnie.
Pozdrowienia





Za ten post autor mitek otrzymał podziękowanie od mareknot(15 cze 2015, 11:37)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podstawy CARVINGU.
PostZamieszczono: 14 cze 2015, 14:12
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
grzes pisze:
Oglądam, czytam i zachodzę w głowę o co Wam chodzi. Zawsze myślałem, że w tym wszystkim ma chodzić o dobra zabawę, o przyjemność spędzenia wolnego czasu na śniegu. A to czy ktoś ma szerzej nogi, czy jest bardziej pochylony dla mnie mnie jest sprawą drugorzędną. Grunt żeby za bardzo się męczyć przy skrętach i przede wszystkim, aby było bezpiecznie. I jak mówił mi ojciec ja coś źle robiłem : "gupi nie uzno, mondry nie powie"

Grzes nam też chodzi o zabawę, piszący tutaj znają się w rzeczywistości, czasami udaje się w sezonie mniej lub więcej też razem pojeździć i też są na żywo gorące dyskusje o technice pozycjach, "oknach pogodowych", "carvingu", sprzęcie itd itd to taki element obsesji pod nazwą: Narty :).
Jak dla mnie to żeby było bezpiecznie dla jadącego i innych to jednak trzeba umieć jeździć poprawnie, czasami to jest ułamek sekundy gdzie niuanse decydują czy będzie OK czy nie. W zasadzie dotyczy to każdego i tego kto chce tylko się ślizgać i cieszyć śniegiem górami i delikatną jazdą i tego kto chce wycisnąć każdy skręt do końca na pełnej prędkości. :)
p.s.
mógłby już spaść śnieg i zaczęć się sezon :)





Za ten post autor michalk otrzymał podziękowania - 2 gajowy01(14 cze 2015, 23:46), Raceman(14 cze 2015, 19:13)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podstawy CARVINGU.
PostZamieszczono: 14 cze 2015, 22:30
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Oj Grześ z Marcinem to też się dobrze znają :). Chyba ze 6 razy byli razem w Zillertall :).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podstawy CARVINGU.
PostZamieszczono: 14 cze 2015, 22:52
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
No to ups ;)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podstawy CARVINGU.
PostZamieszczono: 15 cze 2015, 9:15
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 gru 2010, 10:41
Posty: 90
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Cześć
lopatka pisze:
Oj Grześ z Marcinem to też się dobrze znają :). Chyba ze 6 razy byli razem w Zillertall :).

No to w takim razie nie rozumiem postu Grześka znając Marcina i jego podejście do nart.
Pozdrowienia




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podstawy CARVINGU.
PostZamieszczono: 15 cze 2015, 9:50
Offline

Rejestracja: 24 lis 2010, 19:30
Posty: 28
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Oj, chyba "włożyłem kij w mrowisko" co nie było moim zamiarem, faktem jest tez to, że żaden ze mnie specjalista od carvingu. Na bieżąco od kilku lat śledzę tu wszystkie tematy i z zazdrością oglądam zdjęcia i filmiki z wyjazdów. Zgadzam się z tym, że na nartach trzeba umieć jeździć, cały czas trzeba się doskonalić. Wiem dokładnie jakie podejście do nart ma Marcin i gdyby nie On to dalej zaliczałbym ośle łączki, staram się też nie zjeżdżać w pozycji " jak małpa na sraczu" - (te słowa Marcina utkwiły głęboko w mojej podświadomości) ale za późno zacząłem jeździć tak na poważnie i chyba już nie zdążę dopracować wszystkich szczegółów technicznych carvingu, więc reasumując ja będę się cieszył z tego co już umiem a jak coś uda się poprawić to " chwała mi" .
ps.
ja też, kiedy tylko przechodzę obok moich nart, tęsknię za dziewiczym sztruksem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podstawy CARVINGU.
PostZamieszczono: 15 cze 2015, 10:14
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 gru 2010, 10:41
Posty: 90
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Cześć
grzes pisze:
Oj, chyba "włożyłem kij w mrowisko" co nie było moim zamiarem, faktem jest tez to, że żaden ze mnie specjalista od carvingu. Na bieżąco od kilku lat śledzę tu wszystkie tematy i z zazdrością oglądam zdjęcia i filmiki z wyjazdów. Zgadzam się z tym, że na nartach trzeba umieć jeździć, cały czas trzeba się doskonalić. Wiem dokładnie jakie podejście do nart ma Marcin i gdyby nie On to dalej zaliczałbym ośle łączki, staram się też nie zjeżdżać w pozycji " jak małpa na sraczu" - (te słowa Marcina utkwiły głęboko w mojej podświadomości) ale za późno zacząłem jeździć tak na poważnie i chyba już nie zdążę dopracować wszystkich szczegółów technicznych carvingu, więc reasumując ja będę się cieszył z tego co już umiem a jak coś uda się poprawić to " chwała mi" .
ps.
ja też, kiedy tylko przechodzę obok moich nart, tęsknię za dziewiczym sztruksem.

Grzesiek nigdy nie mów nigdy. Znam parę osób, które naprawdę późno zaczynały (w jednym wypadku po 40) a obecnie jeżdżą w AMP i nie są na końcu. Więc wszystko przed nami jak to się mówi.
Ja trochę chorobliwie reaguje na stwierdzenie, że narty to zabawa bo widziałem sporo nieszczęśliwych zakończeń takiego podejścia.
Pozdrowienia serdeczne
PS
Nie tęsknijcie za śniegiem bo w lecie można robić tyle fajnych rzeczy, że szkoda marnować czas na nostalgię. ;)





Za ten post autor mitek otrzymał podziękowanie od gajowy01(15 cze 2015, 14:33)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podstawy CARVINGU.
PostZamieszczono: 15 cze 2015, 16:15
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Grzes jaki kij w mrowisko :) bez przesady, nigdy nie jest za późno na naukę, więcej zależy od tego czy się ma chęci. Reszta to kwestia czasu i ew. nauczyciela :), co innego wyczynowa jazda a co innego poprawna technika i ładna dynamiczna jazda. Można wycinać ładne łuki na krawędziach nie machając rękami i nie szukając na siłę poziomek po soku i wtedy i jest przyjemność z jazdy i fajnie to wygląda z boku 8-)





Za ten post autor michalk otrzymał podziękowanie od gajowy01(15 cze 2015, 16:22)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podstawy CARVINGU.
PostZamieszczono: 15 cze 2015, 16:57
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2010, 12:59
Posty: 382
Obrazki: 20
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 111 razy
Imię: Jan
Dni na nartach: 35
lopatka pisze:
Oj Grześ z Marcinem to też się dobrze znają :). Chyba ze 6 razy byli razem w Zillertall :).

no to chyba wyjątkowo niegramotni jak po 6 razach jeszcze się nie nauczyli :shock:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podstawy CARVINGU.
PostZamieszczono: 15 cze 2015, 18:10
Offline

Rejestracja: 24 lis 2010, 19:30
Posty: 28
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
:oops:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podstawy CARVINGU.
PostZamieszczono: 15 cze 2015, 20:10
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Chwileczkę źle oceniacie Grzesia, nasze wyjazdy to nie są szkolenia, jeśli ktoś chce bym trochę powiedział co i jak to mówię, więc Grześ zrobił i tak olbrzymi postęp po kilku zdaniach które jemu rzekłem. Szkolenie zostawiam własnie Gajowemu i reszcie niezliczonym instruktorom.





Za ten post autor Raceman otrzymał podziękowanie od lopatka(15 cze 2015, 22:10)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podstawy CARVINGU.
PostZamieszczono: 15 cze 2015, 21:52
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Ja widziałem jazdę Grzesia przez 30 sekund bo się potem wywaliłem i nic już nie widziałem. To co widziałem to spoko jazda. Grześ jest lekki, waży tyle co moja lewa połowa więc go wiatr trochę zatrzymuje. Poza tym, była tu jazda Grzesie i nikt nie jęczał, że siara. Trzeba było jęczeć gdy była okazja.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podstawy CARVINGU.
PostZamieszczono: 15 cze 2015, 22:25
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Ale nad jazdą Grzesia nikt nie jęczy! Dyskusja dotyczy filmów z jazda demonstratorow i czemu akurat taka technika a nie inna. A Grześ tylko zadał pytanie o co chodzi i tyle :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Podstawy CARVINGU.
PostZamieszczono: 15 cze 2015, 22:37
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Ale to Michale nie do Ciebie było :).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Podstawy CARVINGU.
PostZamieszczono: 16 cze 2015, 9:30
Offline

Rejestracja: 24 lis 2010, 19:30
Posty: 28
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Marcin, Mariusz, dziękuje :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Podstawy jazdy poza trasowej.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

17

2507

02 lut 2012, 17:16

michalk Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group