Regulamin forum


TYLKO Wyjazdy NIEKOMERCYJNE!
Komercyjne ogłoszenia będą usuwane!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pitztaler Gletscher
PostZamieszczono: 21 lut 2012, 16:17
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Raceman pisze:
Michał na na tej czarnej na Tuxie walczyłem jak młody i poległem.... :mrgreen:

Kiedyś się zakochałem w tej trasie, przez 5 dni na Tuxie mało czasu spędzałem na pozostałych trasach tylko mieliłem tą czarnulkę do znudzenia, ona była tak powierzchownie robiona, ratrak tam idzie na linie do góry a długość jest solidna i szerokość sporawa, jednak jak wszędzie był beton to tu warunki były tak nieco pozatrasowe. Człowiek to był młody i głupi, zamiast wozić d... w gondolach i na szybkich krzesłach to się w Alpach na orczyku katował, ale cóż, jak człowiek zakochany to i zaślepiony bywa :mrgreen:
Najbardziej mi się podobało, ze jak człowiek to przejechał na raz i solidnie to na dole każdy stawał i miał niezła zadyszkę, jak to był rodak to po pierwszym przejeździe z oczami jak pięciozłotówki rzucał tylko " o k......" albo inne "ja p........." . Glebę tam zaliczyłem niespecjalnie ekstremalną to mnie nieźle po stoku przewlekło, myślałem, że się nie zatrzymam - szczęście, że tam nietwardo było.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Pitztaler Gletscher
PostZamieszczono: 10 gru 2012, 9:14
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0


W celu urozmaicenia zapowiadającego się nudnego dnia na Stubai'u postanawiam zwizytować nowo otwartą gondolę na lodowcu w dolinie Pitz :)
To tylko 120 km. ;)

Droga mija spokojnie, za wyjątkiem drobnego incydentu z policją, 20 km przed celem mojej wyprawy. Tym razem nie dałem się wkręcić w przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.
Mieli na radarze 45 km/h, ograniczenie było do 50. Wyprzedzałem autobus.
Policaje twierdzili, że jak wyprzedzałem to jechałem szybciej, a 45 to prędkość autobusu.
Ja im na to, że 48 to też jest szybciej ale poniżej ograniczenia. Obyło się bez mandatu, ale lekko wkurzony napisałem wieczorem do Landespolizeidirektor Mag. Helmut Tomac, z pytaniem czy to są normalne praktyki w Tyrolu. Jak coś mi odpisze, to podzielę się nabytą wiedzą na forum ;)

Wracając do głównego wątku.

Jak już było tutaj pisane, to kolejki na lodowcu Pitztal otworzyły nową gondolę Wildspitzbahn. Zastąpiła ona wysłużoną :o kolejkę, wwożącą narciarzy od 1988 roku.
Jednocześnie, na wysokości 3440 m. n.p.m wybudowali najwyżej położoną w Austrii kawiarnię. Pobili tym samym rekord restauracji Jochdole w Stubai'u, leżącej na wysokości zaledwie 3150 :lol:

Pogoda trochę się zaczęła psuć, ale dzień i tak bardzo udany, co obrazują poniższe fotki:

Obrazek

Puste, szerokie, doskonale przygotowane trasy na lodowcu Pitzal

Obrazek

Za tą granią są tereny narciarskie na lodowcu Tiefenbach w Soelden.

Obrazek

Tyle zostało z dolnej stacji starej gondoli Widspitz

Obrazek

Nowa dolna stacja gondoli

Obrazek

Tak wozimy narty w tej nowej gondoli ;)

Obrazek

Tam dojeżdżamy

Obrazek

Tu wysiadamy

Obrazek

Pyszna kawa podawana w szklankach-termosach. Tyrajmisiu też niezłe, a jak smakuje na 3440 :)

Obrazek

Górna stacja gondoli Wildspitzbahn

Obrazek

Widok z tarasu leżącego 40 metrów wyżej - 3487 (odczyt z GPS-a)


z doliny Stubai

dla skimania.com.pl

misal








Za ten post autor misal otrzymał podziękowania - 5 jabol(10 gru 2012, 9:20), mareknot(10 gru 2012, 12:53), nurek1974(10 gru 2012, 10:42), ravick97(13 gru 2012, 15:17), tadek49(10 gru 2012, 14:13)
Ocena:41.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Pitztaler Gletscher
PostZamieszczono: 10 gru 2012, 9:22
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2010, 12:59
Posty: 382
Obrazki: 20
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 111 razy
Imię: Jan
Dni na nartach: 35
dzięki za relacje i foty
austriaccy polizjanci trochę przypominają w swych działaniach czeskich

jaka temperatura była na 3400 ?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Pitztaler Gletscher
PostZamieszczono: 10 gru 2012, 9:30
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Termometru tam nie zauważyłem. Zimno jednak specjalnie nie było, tylko trochę duło, co powodowało silne obniżenie temperatury odczuwalnej. Rano jak dojechałem do Kreta było -12, po południu jak odjeżdżałem -4

pzdr

misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group