Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jak dobrać gogle narciarskie?

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Snowfuny

18

6513

20 paź 2014, 15:44

W W Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. narty dla młodego

aklim

2

3361

05 gru 2011, 0:44

mihumor Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Narty ALL MOUNTAIN

T0masZ

1

2847

15 gru 2018, 0:03

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jakie narty?

bato515

1

3279

06 gru 2016, 10:40

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Narty do Freestyle

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

szymonkoscian

16

5028

28 lis 2015, 17:23

Olek2431 Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak dobrać narty?
PostZamieszczono: 29 lis 2013, 0:37
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Napisałem większość, a nie wszyscy ;).
Ilu widzicie naprawdę dobrze jadących ? Większość czy mniejszość ? W tamtym roku widziałem tylko jednego gościa który jechał co chciał. W tym roku na Stubaiu było trochę trenujących na tyczkach gumiarzy. W sumie chyba 3 giganty i jeden slalom był rozstawiony. Dobrze jeździli ale tylko dwóch jechało naprawdę zaj..ie. No i fajna była jeszcze laska która jechała bez kijków i sobie tańczyła ;).
Ale szacun największy to mam dla dwóch niewidomych z Polski. Trochę jeździłem obok nich i naprawdę jechali dobrze.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jak dobrać narty?
PostZamieszczono: 29 lis 2013, 0:48
Offline

Rejestracja: 25 lis 2013, 20:53
Posty: 48
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Imię: Krzysztof
Dni na nartach: 60
lopatka pisze:
Napisałem większość, a nie wszyscy ;).
Ilu widzicie naprawdę dobrze jadących ? Większość czy mniejszość ? W tamtym roku widziałem tylko jednego gościa który jechał co chciał. W tym roku na Stubaiu było trochę trenujących na tyczkach gumiarzy. W sumie chyba 3 giganty i jeden slalom był rozstawiony. Dobrze jeździli ale tylko dwóch jechało naprawdę zaj..ie. No i fajna była jeszcze laska która jechała bez kijków i sobie tańczyła ;).
Ale szacun największy to mam dla dwóch niewidomych z Polski. Trochę jeździłem obok nich i naprawdę jechali dobrze.

Wydaje mi się , że odbiegamy całkowicie od tematu i powiedzmy sobie szczerze , że sklepowe narty z grupy Race , to po prostu lepsza konstrukcja narty dla amatora , natomiast stawianie tutaj zawodników (szkolących się na tykach) którzy tłuką na nartach komórkowych i nie mam na myśli komórek sklepowych , nie ma najmniejszego sensu , to jest całkiem inny przedział .
Nie wiem , czy kiedykolwiek miałeś okazję poślizgać się na takiej narcie , ja osobiście miałem w rękach 2x prawdziwą nartę zawodniczą i zapewniam Cię , że z wyglądu przypomina ona tylko nartę ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jak dobrać narty?
PostZamieszczono: 29 lis 2013, 1:17
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Lysy pisze:
lopatka pisze:
Napisałem większość, a nie wszyscy ;).
Ilu widzicie naprawdę dobrze jadących ? Większość czy mniejszość ? W tamtym roku widziałem tylko jednego gościa który jechał co chciał. W tym roku na Stubaiu było trochę trenujących na tyczkach gumiarzy. W sumie chyba 3 giganty i jeden slalom był rozstawiony. Dobrze jeździli ale tylko dwóch jechało naprawdę zaj..ie. No i fajna była jeszcze laska która jechała bez kijków i sobie tańczyła ;).
Ale szacun największy to mam dla dwóch niewidomych z Polski. Trochę jeździłem obok nich i naprawdę jechali dobrze.

Wydaje mi się , że odbiegamy całkowicie od tematu i powiedzmy sobie szczerze , że sklepowe narty z grupy Race , to po prostu lepsza konstrukcja narty dla amatora , natomiast stawianie tutaj zawodników (szkolących się na tykach) którzy tłuką na nartach komórkowych i nie mam na myśli komórek sklepowych , nie ma najmniejszego sensu , to jest całkiem inny przedział .
Nie wiem , czy kiedykolwiek miałeś okazję poślizgać się na takiej narcie , ja osobiście miałem w rękach 2x prawdziwą nartę zawodniczą i zapewniam Cię , że z wyglądu przypomina ona tylko nartę ;)

Nie napisałem, ale chodziło mi o ich wolną jazdę już po treningu. To nie byli zawodnicy z PS tylko z klubów różnych więc raczej takie komórki ze sklepu albo nawet te cywilne race. Ci najsłabsi/najmłodsi jeździli lepiej niż ja kiedykolwiek będę jeździł, ale zdecydowanie wyróżniało się dwóch.
Nie sądzę, że jakiś początkujący który ma "dylemat..." trafi na prawdziwą komórkę. Jeśli trafi na race to i tak sobie większej krzywdy nie zrobi niż na dowolnych all. Natomiast ktoś kto jest zaawansowany powinien wiedzieć na czym chce jeździć. Stąd nie rozumiem tych forumowych "dylematów...". Dalej uważam, że dla większości amatorów są narty all, a te naprawdę łatwo wybrać -> wygląd/cena +wynik z world ski test ;).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jak dobrać narty?
PostZamieszczono: 29 lis 2013, 11:19
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 14:03
Posty: 1186
Obrazki: 0
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 463 razy
Otrzymał podziękowań: 311 razy
Imię: Marek
Dni na nartach: 19
Lysy pisze:
Raceman pisze:
Masz się zgłosić do właśnie takiego Pana z małego sklepiku (serwisu) on Ci dobierze. ;) :D
Serio.


Nigdy , przenigdy :D nie ma takiej opcji ...
jeśli ktoś mnie prosi pyta o dobór nart , to polecam tylko jedno - wypożyczalnie i testowanie różnych nart , nic nie zastąpi własnych odczuć .

Co niniejszym, Michał czyni! ;)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jak dobrać narty?
PostZamieszczono: 29 lis 2013, 13:51
Offline

Rejestracja: 25 lis 2013, 20:53
Posty: 48
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Imię: Krzysztof
Dni na nartach: 60
lopatka pisze:
Cytuj:
Nie napisałem, ale chodziło mi o ich wolną jazdę już po treningu. To nie byli zawodnicy z PS tylko z klubów różnych więc raczej takie komórki ze sklepu albo nawet te cywilne race.

Tak się składa , że wiele razy widziałem taką młodzież (teamy) ćwiczącą na tykach i nigdy nie widziałem u nich narty sklepowej , zwracam na to uwagę (takie zboczenie zawodowe);)
Cytuj:
Ci najsłabsi/najmłodsi jeździli lepiej niż ja kiedykolwiek będę jeździł, ale zdecydowanie wyróżniało się dwóch.

Widzisz , sam sobie odpowiedziałeś - ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć , Oni to robią z wielkim mozołem i to wszystko na dobrym sprzęcie tutaj nie ma kompromisów .
Cytuj:
Jeśli trafi na race to i tak sobie większej krzywdy nie zrobi niż na dowolnych all. Natomiast ktoś kto jest zaawansowany powinien wiedzieć na czym chce jeździć. Stąd nie rozumiem tych forumowych "dylematów...". Dalej uważam, że dla większości amatorów są narty all, a te naprawdę łatwo wybrać -> wygląd/cena +wynik z world ski test ;)

Nie do końca rozumiem Twój tok pojmowania nart typu Race , znam wiele osób średnio nawet bardzo średnio jeżdżących , i szczerze mówiąc każda z nich po wbiciu się w narty z wyższej półki była zaskoczona pozytywnie , często padały stwierdzenia typu : Boże na czym ja jeździłam/jeździłem do tej pory - mowa tutaj o nartach właśnie All-mountain/round .
Staram się jeździć na wszystkim co mi wpada pod buta , lubię mieć rozeznanie , ale wiem jedno prawdziwy fun daje włąśnie dobra sztywna narta Race , aha i jestem też amatorem , do dziś dnia największy problem sprawia mi jazda pługiem :D
P.s Jest jeszcze inny aspekt , ludzie (narciarze)przywiązują zbyt wielkie znaczenie samemu sprzętowi , a nie widzą potężnych braków u siebie , niestety narty nie zastąpią nauki i techniki ;)





Za ten post autor Lysy otrzymał podziękowanie od misal(29 lis 2013, 22:01)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jak dobrać narty?
PostZamieszczono: 29 lis 2013, 14:31
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Cytuj:
W tamtym roku widziałem tylko jednego gościa który jechał co chciał.

Mówisz o Gajowym? Ewentualnie gdzie to było?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jak dobrać narty?
PostZamieszczono: 29 lis 2013, 15:23
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Lysy pisze:
lopatka pisze:
Cytuj:
Nie napisałem, ale chodziło mi o ich wolną jazdę już po treningu. To nie byli zawodnicy z PS tylko z klubów różnych więc raczej takie komórki ze sklepu albo nawet te cywilne race.

Tak się składa , że wiele razy widziałem taką młodzież (teamy) ćwiczącą na tykach i nigdy nie widziałem u nich narty sklepowej , zwracam na to uwagę (takie zboczenie zawodowe);)
Cytuj:
Ci najsłabsi/najmłodsi jeździli lepiej niż ja kiedykolwiek będę jeździł, ale zdecydowanie wyróżniało się dwóch.

Widzisz , sam sobie odpowiedziałeś - ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć , Oni to robią z wielkim mozołem i to wszystko na dobrym sprzęcie tutaj nie ma kompromisów .
Cytuj:
Jeśli trafi na race to i tak sobie większej krzywdy nie zrobi niż na dowolnych all. Natomiast ktoś kto jest zaawansowany powinien wiedzieć na czym chce jeździć. Stąd nie rozumiem tych forumowych "dylematów...". Dalej uważam, że dla większości amatorów są narty all, a te naprawdę łatwo wybrać -> wygląd/cena +wynik z world ski test ;)

Nie do końca rozumiem Twój tok pojmowania nart typu Race , znam wiele osób średnio nawet bardzo średnio jeżdżących , i szczerze mówiąc każda z nich po wbiciu się w narty z wyższej półki była zaskoczona pozytywnie , często padały stwierdzenia typu : Boże na czym ja jeździłam/jeździłem do tej pory - mowa tutaj o nartach właśnie All-mountain/round .
Staram się jeździć na wszystkim co mi wpada pod buta , lubię mieć rozeznanie , ale wiem jedno prawdziwy fun daje włąśnie dobra sztywna narta Race , aha i jestem też amatorem , do dziś dnia największy problem sprawia mi jazda pługiem :D
P.s Jest jeszcze inny aspekt , ludzie (narciarze)przywiązują zbyt wielkie znaczenie samemu sprzętowi , a nie widzą potężnych braków u siebie , niestety narty nie zastąpią nauki i techniki ;)

Generalnie chodzi mi o porady na forach narciarskich. Ja np. jeżdżę wolno, na krawędzi tylko po płaskim, na stromym i twardym szuram. Idę teraz do małego sklepiku albo piszę zapytanie na forum i mówię: lubię krótki skręt, lubię prędkość, jeżdżę od 20 lat. Dostaję propozycję sportowej slalomki. Kupuję. +10 do ego. Jadę z nią w marcu do Zillertall. Tam twardo i równo jest do 11, potem jest miękki cukier. Czyli mam nartę której nie potrafię wykorzystać, po drugie warunki w jakich głównie jeżdżę nie sprzyjają jeździe na narcie sportowej. Czyli porada była bez sensu bo ja się oceniłem subiektywnie. Większość narciarzy szura na stromym i twardym ale nie potrafi się obiektywnie ocenić bo nie widzi się z boku i dla nich rady będą takie jak dla mnie slalomki. All też potrafią być sztywne, mają także drewno, tytan. Mają bardziej uniwersalne taliowanie i dlatego są bardziej uniwersalne dla większości ludzi.

Pługiem to rzadko kto teraz umie;).
Ps.
To co jest na forach narciarskich panuje też na forach foto. Mało jest o technice jazdy (technice fotografowania), a dużo jest o sprzęcie. Pytania i odpowiedzi ciągle są te same.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jak dobrać narty?
PostZamieszczono: 29 lis 2013, 15:29
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Raceman pisze:
Cytuj:
W tamtym roku widziałem tylko jednego gościa który jechał co chciał.

Mówisz o Gajowym? Ewentualnie gdzie to było?

Gajowy akurat stał gdy go mijałem, chociaż nie wiedziałem wtedy, że to Gajowy i nie wiem jak jeździ. Ale w SFL może zobaczę ;).

Tamten który tak mi się podobał, jechał po 13 na Arenie. To był taki ładny skręt gigantowy, a potem płynnie wyskoczył poza trasę i pojechał sobie po muldach tak jak w telewizji pokazują ;).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jak dobrać narty?
PostZamieszczono: 29 lis 2013, 23:07
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
ja , w dużej mierze ,zgadzam się z lopatką
mniej lub bardziej początkujący zawsze będzie chwalił nartę krótką (tu działa psycha , bo "wszyscy" doradzają krótkie , bo" łatwiejsze" i miękką ( bo mu się łatwo skręca i narta go słucha ;) ) .Jak przeskoczy na wyższy poziom wtajemniczenia :) (różnie to u każdego trwa , ale na pewno nie po 2 sezonach po 10 dni na nartach ) , to zaczyna dostrzegać , że z tymi starymi nartami coś jest nie tak. Wtedy zaczyna w miarę świadomie szukać nowego sprzętu (narty , buty ) . Jak ma możliwość testowania to OK , ale jak nie , to ja bym radził kupić od razu topową nartę z danej grupy (producent nie ma żadnego znaczenia ) . Poza nielicznymi wyjątkami wszystkie te narty będą "dobre" , kwestia tylko jak szybko się w nie wjeździmy . Teraz już wszystko zależy od nas .Im więcej będziemy jeździć na różnych nartach ,w różnych warunkach, tym szybciej wskoczymy na next level , a wtedy już po prostu wiemy i mamy tego świadomość czego można spodziewać się po danej narcie , a jak już na niej pojedziemy to możemy ją miarodajnie ocenić . Mnie generalnie dobrze jeździ się na każdej narcie :) (a jak nie daję jej rady to nie winię sprzętu tylko myślę sobie : stary , nie dorosłeś jeszcze do tych nart ) , nie mam skrzywienia ani na grupę RACE ani też na żadną inną , po prostu lubię dobre narty i tyle , amen :D




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jak dobrać narty?
PostZamieszczono: 30 lis 2013, 14:39
Offline

Rejestracja: 25 lis 2013, 20:53
Posty: 48
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Imię: Krzysztof
Dni na nartach: 60
aklim pisze:
po prostu lubię dobre narty i tyle , amen :D

I skwituję to tak , niech to będzie kwintesencją tematu doboru nart !




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jak dobrać gogle narciarskie?

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Snowfuny

18

6513

20 paź 2014, 15:44

W W Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. narty dla młodego

aklim

2

3361

05 gru 2011, 0:44

mihumor Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Narty ALL MOUNTAIN

T0masZ

1

2847

15 gru 2018, 0:03

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jakie narty?

bato515

1

3279

06 gru 2016, 10:40

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Narty do Freestyle

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

szymonkoscian

16

5028

28 lis 2015, 17:23

Olek2431 Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group