Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Odbarczanie butów

Ewa

7

6267

24 lis 2014, 17:54

Bobic Dynastar Lange Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wybór butów Head

szymonkoscian

1

3257

19 lis 2016, 11:01

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Amatorskie odbarczanie butów

Grzegorz_67

1

5138

20 kwie 2013, 12:53

michalk Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Flex butów a masa narciarza
PostZamieszczono: 14 mar 2013, 16:29
Offline

Rejestracja: 02 paź 2012, 10:29
Posty: 51
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Imię: Wojtek
Dni na nartach: 27
Też tak intuicyjne czuje.
Większa masa = twardszy but.
Mam 188 cm i 110 kg i celuje we flex 110, 120 - jazda całodzienna rekreacyjna.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Flex butów a masa narciarza
PostZamieszczono: 14 mar 2013, 16:47
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
To ja 73 kilo, but 130 - teoretycznie to powinien mnie zabijać bo też jeżdżę dosyć rekreacyjnie :lol: . Dla mnie flex buta jest trudno odczuwalny i przekłada się włącznie prędkością reakcji przy pochylaniu stopy (i precyzją prowadzenia), sama cholewka i jej twardość to tylko przerzucanie wagi z tyłu na przód, jej twardość i trzymanie moim zdaniem nie koresponduje za bardzo z twardością buta i ma z tym niewielki związek, miałem buty flex 100 o sztywniejszej cholewce niż obecne 130tki, które na pewno są szybsze i bardziej precyzyjne w prowadzeniu, przymierzałem masę butów gdzie różniaście to wyglądało i konia z rzędem temu, kto na podstawie samej przymiarki i twardości cholewki uszeregowałby buty względem twardości, sama zaś cholewka tylko w pewnym stopniu ma wpływ na obciążenie przód-tył bo jak się tego nie potrafi robić to ona niewiele pomaga, czuć za to na pewno jak się ją dopnie na maxa aż noga cierpnie - a wpływ tego na jazdę jest mniejszy niż na marzniecie stóp.
Samo rozumowanie ścieżką cięższy narciarz - twardsze narty- twardsze buty jest ok tylko nie rozstrzyga jak twarde tak naprawdę bo to bardziej zależy od umiejętności i zaawansowania niż od samej wagi - więc to zupełne uogólnienie, które można mieć na uwadze.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Flex butów a masa narciarza
PostZamieszczono: 14 mar 2013, 22:01
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
dyskusja się rozwinęła :D
to może coś ode mnie
Przy doborze butów powinniśmy kierować się :
-wygodą
-naszym poziomem umiejętności
-sztywnością nart na których będziemy jeździć
Nie napisałem nic o wadze , bo dla mnie jest to mało istotny element .
Jak początkujący kupi sobie buty twarde , powiedzmy flex 120 , bo będą mu pasowały , będą super wygodne , itd to OK . Jak kupi takie z flexem 60-70 to też będzie dobrze , bo w sumie dla niego, na tym poziomie , żadna różnica .Natomiast jak zacznie jeździć szybciej , pewniej , na twardszych nartach , to zacznie doceniać i zauważać związek pomiędzy twardością butów a szybkością i precyzją przenoszenia impulsów z nogi na nartę . I po to jest właśnie twardy but - ma za zadanie pomóc jak najbardziej precyzyjnie sterować nartami a waga nie ma tu nic do rzeczy . Nie ma znaczenia czy takie buty będzie miał na nogach ktoś o wadze 70 kg , czy też 100 kg.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Flex butów a masa narciarza
PostZamieszczono: 15 mar 2013, 10:39
Offline

Rejestracja: 02 paź 2012, 10:29
Posty: 51
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Imię: Wojtek
Dni na nartach: 27
Witam
Wydaje mi się, że z całym szacunkiem do profesjonalizmu, buty jeszcze muszą się podobać.
Jak szukałem, to kilka modeli butów po wzięciu do reki, po prostu odstawiłem.
Było w nich coś, co mi się nie podobało.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Flex butów a masa narciarza
PostZamieszczono: 15 mar 2013, 10:55
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
W W pisze:
Witam
Wydaje mi się, że z całym szacunkiem do profesjonalizmu, buty jeszcze muszą się podobać.
Jak szukałem, to kilka modeli butów po wzięciu do reki, po prostu odstawiłem.
Było w nich coś, co mi się nie podobało.


Miałem napisać nie bądź baba, ale coś jest w tym co piszesz że dobrze jest jak ten aspekt buta też narciarzowi pasuje, a odnośnie tego flex to moim zdaniem twardość buta przede wszystkim powinna iść w parze z umiejętnościami, ale do tego się samemu dochodzi wraz z przejechanymi kilometrami, najgorzej jest na początku tej przygody bo jak się jest zielonym w temacie to różne błędy się popełnia z doborem nart, butów itd. ale wszystkie te wpadki nas kształtują i pozwalają wyrobić sobie zdanie o różnych produktach i ich przydatności do jak najbardziej komfortowego uprawiania tego sportu więc niema co się spinać z tym flexem i ciężarem bo jak ktoś przesadzi w którąś stronę to pewnie wyjdzie mu to na dobre bo będzie miał jakiś punkt wyjścia.





Za ten post autor nurek1974 otrzymał podziękowanie od Raceman(15 mar 2013, 11:57)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Flex butów a masa narciarza
PostZamieszczono: 15 mar 2013, 11:12
Offline

Rejestracja: 02 paź 2012, 10:29
Posty: 51
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Imię: Wojtek
Dni na nartach: 27
nurek1974 pisze:
Miałem napisać nie bądź baba, ale coś jest w tym co piszesz że dobrze jest jak ten aspekt buta też narciarzowi pasuje,


Ufff, a już zacząłem się bać :mrgreen:
Ksywka, to od innego hobby?
Cyfra, to urodzenie czy od kiedy na nartach lub pod wodą?

Pytam z czystej ciekawości.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Flex butów a masa narciarza
PostZamieszczono: 15 mar 2013, 12:20
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
W W pisze:
nurek1974 pisze:
Miałem napisać nie bądź baba, ale coś jest w tym co piszesz że dobrze jest jak ten aspekt buta też narciarzowi pasuje,


Ufff, a już zacząłem się bać :mrgreen:
Ksywka, to od innego hobby?
Cyfra, to urodzenie czy od kiedy na nartach lub pod wodą?

Pytam z czystej ciekawości.


Ksywka, to od innego hobby? - niestety nie, poprostu zawsze jest wolny ten login :mrgreen: .
Cyfra, to urodzenie czy od kiedy na nartach lub pod wodą? - tak to rok moich urodzin.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Flex butów a masa narciarza
PostZamieszczono: 15 mar 2013, 13:19
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Myślę Rafał, że musisz zacząć nurkować, bo ja też się o to pytałem :).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Flex butów a masa narciarza
PostZamieszczono: 15 mar 2013, 13:51
Offline

Rejestracja: 18 sty 2011, 13:39
Posty: 43
Obrazki: 4
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Jest jeszcze jeden problem związany z twardością buta - osoby posiadające wąskie stopy
są z góry skazane na wysoki flex , na rynku brakuje wąskich butów z niską i średnią twardością.
Osoby początkujące (z wąskimi stopami ) też potrzebują buty dopasowane do kształtu stóp, bez
nadmiernych luzów - i co mają w takiej sytuacji robić ?
Od dwóch dni testuję w domu (i na balkonie) nowe Langi RS110 i RS130 - do poniedziałku muszę
podjąć decyzję które zostają , oczywiście wcześniej były przymiarki innych modeli ale tylko
te przeszły kwalifikacje . W RS130 wkładki są doskonałe ale ten flex trochę straszy, wykręcenie
tylnych śrub nic nie zmienia. Czy są jakieś metody na minimalne obniżenie sztywności wzdłużnej skorupy ?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Flex butów a masa narciarza
PostZamieszczono: 15 mar 2013, 15:14
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Ja mam RX130, buty bardzo podobne i ja bym drał 130, w kwestii wygody nie widziałem różnicy w butach RX i RS 110 i 130 i wziąłem te 130 tki. Buty są bardzo dobre i mogę je polecić a samego flexu 130 nieco się obawiałem ale okazało się, że niepotrzebnie, buty zarówno przy chodzeniu jak i w jeździe nie dają odczucia, że są tak twardą konstrukcją, są wygodne i nie masakrują nóg wcale. Po sezonie użytkowania buty nieco się rozbiły, na początku zapinałem je na pierwszy ząbek i to tak ledwo-ledwo aby dopiąć, w zasadzie mogłem jeździć w odpiętych co mi się przy mrozach kilka razy zdarzyło i też było nieźle (po wyjściu z gondoli zapomniałem zapiąć :lol: )- teraz już muszę nieco mocniej (2-3 ząbek po 2 sezonach). Jedyny mankament od początku tak twardych butów to szybsze marznięcie stóp, miałem nawet na ten sezon zainstalować sobie podgrzewane wkładki sidasa ale jakoś nie zdążyłem i było po staremu czyli nogi trochę marzły.
A ta obserwacja z brakiem wąskich butów z mniejszym flexem (ale też tańszych butów) bardzo sensowna, po prostu bardzo dużo ludzi ma za szerokie buty i tyle i jak nie kupi butów 100mmm to jest na to skazana a tą szerokość mają tylko wyższe modele - nie wspominając już o węższych.





Za ten post autor mihumor otrzymał podziękowanie od Grzegorz_67(10 kwie 2013, 12:29)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Flex butów a masa narciarza
PostZamieszczono: 15 mar 2013, 16:08
Offline

Rejestracja: 08 gru 2010, 0:06
Posty: 107
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Imię: Wojtek
Dni na nartach: 0
Grzegorz_67 pisze:
Jest jeszcze jeden problem związany z twardością buta - osoby posiadające wąskie stopy
są z góry skazane na wysoki flex , na rynku brakuje wąskich butów z niską i średnią twardością.
Osoby początkujące (z wąskimi stopami ) też potrzebują buty dopasowane do kształtu stóp, bez
nadmiernych luzów - i co mają w takiej sytuacji robić ?
Od dwóch dni testuję w domu (i na balkonie) nowe Langi RS110 i RS130 - do poniedziałku muszę
podjąć decyzję które zostają , oczywiście wcześniej były przymiarki innych modeli ale tylko
te przeszły kwalifikacje . W RS130 wkładki są doskonałe ale ten flex trochę straszy, wykręcenie
tylnych śrub nic nie zmienia. Czy są jakieś metody na minimalne obniżenie sztywności wzdłużnej skorupy ?


Uzytkuje RS 130 od dłuższego czasu, i na Twoim miejscu zostawiłbym 130, po sezonie napewno troche się rozbiją, mam wgląd co sprzedaje włoski sklep, i włosi zaczynają zakup butów od flex-u 120, więc nie ma się czego obawiać, zawsze mozna buta poprawic, ew dodać wkładke sidas-a.





Za ten post autor Delo otrzymał podziękowanie od Grzegorz_67(10 kwie 2013, 12:29)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Flex butów a masa narciarza
PostZamieszczono: 15 mar 2013, 17:05
Offline

Rejestracja: 02 paź 2012, 10:29
Posty: 51
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Imię: Wojtek
Dni na nartach: 27
nurek1974 pisze:
Ksywka, to od innego hobby? - niestety nie, poprostu zawsze jest wolny ten login .


Żałuj, to naprawdę fajny sport. :D

nurek1974 pisze:
Cyfra, to urodzenie czy od kiedy na nartach lub pod wodą? - tak to rok moich urodzin.


To ja dłużej na nartach jeżdżę i nurkuje.
O rany, ale jestem stary. :shock: :shock:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Flex butów a masa narciarza
PostZamieszczono: 11 kwie 2013, 1:33
Offline

Rejestracja: 18 sty 2011, 13:39
Posty: 43
Obrazki: 4
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Dzięki Delo i mihumor za cenne wskazówki - zostawiłem wersję 130 , wkładki Sidas przełożyłem
ze starych butów. Nowe butki są super , lewy leży idealnie , natomiast nad prawym muszę trochę
popracować (przyczyną jest lekka deformacja stopy).Jeśli to komuś potrzebne to wkleję zdjęcia
z domowego odbarczania skorupy. Do tej pory jezdziłem w takich butach:
http://www.top-narty.pl/buty-narciarski ... 20194.html
Przy temp -10 robiły się całkowicie betonowe (po kilku godz. jazdy bolały golenie) – dlatego miałem obawy przed większą twardością.
W RS130 przy temp -10 skorupa wykazuje jeszcze minimalną sprężystość (pasek też jest trochę elastyczny) i spokojnie można jeżdzić cały dzień bez odcisków na goleniach.
Wracając do tematu "Flex butów a masa narciarza" to przy mojej wadze 67kg buty
z Flexem 130 nie są za twarde i mogą służyć do całodniowej , amatorskiej jazdy - nie wiem
jak będzie podczas jazdy po muldach bo ostatnio ciężko o takie trasy.
Obecnie w Skiteam jest wyprzedaż i można kupić RS130 za 950 zł.





Za ten post autor Grzegorz_67 otrzymał podziękowanie od Delo(11 kwie 2013, 17:27)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Flex butów a masa narciarza
PostZamieszczono: 12 kwie 2013, 21:48
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
Grzegorz_67 pisze:
...Jeśli to komuś potrzebne to wkleję zdjęcia
z domowego odbarczania skorupy...

jak byś tak mógł , to chętnie zobaczę jak to robisz
pozdrawiam




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Flex butów a masa narciarza
PostZamieszczono: 16 kwie 2013, 12:05
Offline

Rejestracja: 18 sty 2011, 13:39
Posty: 43
Obrazki: 4
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Jak znajdę kabelek do telefonu to wkleję zdjęcia , oczywiście w domu nikt
nie brał - kabelek sam sobie gdzieś poszedł.
Gdzie to wkleić żeby nie robić w temacie bałaganu ?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Odbarczanie butów

Ewa

7

6267

24 lis 2014, 17:54

Bobic Dynastar Lange Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wybór butów Head

szymonkoscian

1

3257

19 lis 2016, 11:01

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Amatorskie odbarczanie butów

Grzegorz_67

1

5138

20 kwie 2013, 12:53

michalk Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group