Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Didier Cuche czy umie jeździć na nartach ?

Raceman

3

3859

05 gru 2013, 12:46

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. katapulta na nartach SL

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Raceman

43

5686

22 kwie 2013, 22:22

mareknot Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Technika jazdy na nartach.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1 ... 13, 14, 15 ]

Raceman

212

29740

05 cze 2013, 14:56

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sztuka bezpiecznej jazdy na nartach.

Adrian

10

1549

21 cze 2011, 8:02

narciarz70 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

20

5113

03 paź 2012, 11:06

tadek49 Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?
PostZamieszczono: 14 maja 2011, 18:28
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
"Sprowokowany" :mrgreen: przez narciarzy chciałem zadać proste pytanie jak w tytule: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?

Raczej interesuje mnie czy macie wtedy "pietra" czy widzicie "strach w oczach" . Nie interesuje mnie technika, może to być nawet zjazd na kreskę z zawiązanymi oczyma. :)
Jak sobie radzicie ze strachem, o ile go w ogóle czujecie?

Ja nie mam z tym trudności lubię jeździć szybko i agresywnie.
.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?
PostZamieszczono: 14 maja 2011, 19:57
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Boimy się czegoś nad czym nie panujemy lub co jest nam obce i nieznane.
Jeżeli odczuwamy strach przy jeździe na nartach to powinniśmy natychmiast zwolnić, żeby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych.

Poza tym szybka jazda jest pojęciem mocno względnym (poza zawodami oczywiście). Podobnie jak przy jeździe samochodem, szybkość powinna być bezpieczna, zarówno dla narciarza jak i dla wszystkich w jego otoczeniu.

pzdr

misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?
PostZamieszczono: 14 maja 2011, 20:05
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
misal pisze:
Poza tym szybka jazda jest pojęciem mocno względnym (poza zawodami oczywiście).
misal


Misal dziękuję za zwrócenie uwagi.
Nie ma kryterium w km/h. Każdy z nas inaczej oceni co to jest szybka jazda. Ale zawsze jest ten moment kiedy "telepiemy gaciami."

Jeszcze raz dzięki Misal ( przy okazji za Kaukaz i 1000 dni Soci )




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?
PostZamieszczono: 14 maja 2011, 20:29
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2010, 11:13
Posty: 147
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Imię: Filip
Dni na nartach: 52
ROSSIGNOL pisze:
"Sprowokowany" :mrgreen: przez narciarzy chciałem zadać proste pytanie jak w tytule: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?

Raczej interesuje mnie czy macie wtedy "pietra" czy widzicie "strach w oczach" . Nie interesuje mnie technika, może to być nawet zjazd na kreskę z zawiązanymi oczyma. :)
Jak sobie radzicie ze strachem, o ile go w ogóle czujecie?

Ja nie mam z tym trudności lubię jeździć szybko i agresywnie.
.

Pytanie,jak i odpowiedź samego autora,odbieram tylko i wyłącznie w kategoriach"co by tu nowego wymyśleć,byle zaistnieć na forum".
Taki test dla normalnego(czyli odpowiedzialnego) dorosłego(czyli takiego z wyobraźnią) może się odbyć tylko na zamkniętym stoku.Reszta,jak dla mnie to test na to,jak mało wyobraźni,lub jak dużo samozadowolenia posiada dany speeder.
Agresywnie?Rossi-z całą odpowiedzialnością za swoje słowa-jeśli nie miałeś na myśli tylko i wyłącznie zawodów,to nie chciałbym się z Tobą spotkać na stoku-a jak byłbym świadkiem Twojej jazdy agresywnej-to Ty wolałbyś się ze mną nie spotkać...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?
PostZamieszczono: 14 maja 2011, 21:36
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
filipski pisze:
ROSSIGNOL pisze:
"Sprowokowany" :mrgreen: przez narciarzy chciałem zadać proste pytanie jak w tytule: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?

Raczej interesuje mnie czy macie wtedy "pietra" czy widzicie "strach w oczach" . Nie interesuje mnie technika, może to być nawet zjazd na kreskę z zawiązanymi oczyma. :)
Jak sobie radzicie ze strachem, o ile go w ogóle czujecie?

Ja nie mam z tym trudności lubię jeździć szybko i agresywnie.
.

Pytanie,jak i odpowiedź samego autora,odbieram tylko i wyłącznie w kategoriach"co by tu nowego wymyśleć,byle zaistnieć na forum".
Taki test dla normalnego(czyli odpowiedzialnego) dorosłego(czyli takiego z wyobraźnią) może się odbyć tylko na zamkniętym stoku.Reszta,jak dla mnie to test na to,jak mało wyobraźni,lub jak dużo samozadowolenia posiada dany speeder.
Agresywnie?Rossi-z całą odpowiedzialnością za swoje słowa-jeśli nie miałeś na myśli tylko i wyłącznie zawodów,to nie chciałbym się z Tobą spotkać na stoku-a jak byłbym świadkiem Twojej jazdy agresywnej-to Ty wolałbyś się ze mną nie spotkać...


Każdy ma swoje zdanie i nie mam o to żadnego żalu.
Przez te wszystkie lata co jeżdżę jedyną kontuzją było zwichnięcie obojczyka w 8 klasie podstawówki na deskorolce.
Nie martw się o mnie jadę szybko i agresywnie jak Ciebie nie ma w pobliżu tak więc szansa spotkania jest zerowa.

NOTA : Jak ktoś ma problem z interpretacją moich pytań, to na tym forum moje PW[b] nie zablokował Admin.
Zawsze można się zapytać. Na każdą próbę insynuacji że piszę dla zaistnienia będę reagował agresywnie.. Mam nadzieję że Filipski to zrozumiesz.
Twój post już zgłaszam do moderatora jako napastliwy i obrażający moje uczucia.Takie same paszkwile pisano na mój temat na innym forum i w porę nie zareagowałem. I to był błąd.
Staram się wyszukać jakieś tematy i piszę na tym forum bo lubię nie po to by słuchać obelg.[/b]
Do czasu rozstrzygnięcia przez moderatora zawieszam pisanie na forum.
.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?
PostZamieszczono: 14 maja 2011, 21:50
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 14:14
Posty: 436
Obrazki: 0
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 151 razy
Otrzymał podziękowań: 219 razy
Imię: Piotr
Dni na nartach: 2
Nie będę nowatorski :mrgreen: :mrgreen: ;)
Misal w zasadzie powiedział wszystko.
Co to jest szybka jazda? To zależy od wielu czynników, pogody, warunków, ilości innych narciarzy, samopoczucia w danym dniu itp.
Dla mnie nie ma pojęcia szybko. Zawsze należy jechać bezpiecznie, inaczej będzie to rano na pustym i wyratrakowanym stoku, a inaczej w południe na rozjechanym i zatłoczonym.
W żadnych warunkach nie powinno się po prostu przekraczać marginesu bezpieczeństwa.
Nie mniej parę razy zdarzyło mi się ten margines pokonać, człowiek potem ma strasznego kaca.
Snują się potem po głowie różne myśli "co by było gdyby?".
A co do strachu to może zbyt wiele powiedziane. Staram się tak jeździć aby strachu nie odczuwać, tak samo zresztą jak w samochodzie.
Ja nie potrzebuję zastrzyków adrenaliny do życia :mrgreen: 8-)
Poza tym im jadę szybciej tym bardziej uważnie i precyzyjnie, skupiam się maksymalnie na każdym ruchu.
I to tyle w temacie z mojej strony.
Dodam, że z filipskim się nie zgadzam. Pisz Adrian jak najwięcej, przynajmniej coś się dzieje na tym naszym forumie :mrgreen: :mrgreen:
Twoje posty wnoszą tu dużo "życia"

Pozdrawiam




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?
PostZamieszczono: 14 maja 2011, 21:54
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Panowie,

Myślę, że nie ma o co specjalnie kruszyć kopii. Temat jest w sumie dość ciekawy, poruszający zarówno młodzieńczą chęć wyładowania się jak i bezpieczeństwo na stokach i wszystkie kwestie z tym związane. Proponuję dyskusję skierować na te tory, a nie na wzajemne wytykanie sobie kto, komu, dlaczego i po co :lol:

A swoją drogą, to ciekawi mnie jak mierzycie swoją prędkość, na ile posiłkowanie się wszelkiej maści GPS-ami jest miarodajne ?

pzdr

misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?
PostZamieszczono: 14 maja 2011, 21:57
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Piotr_67 pisze:
...
Misal w zasadzie powiedział wszystko.
...


No dobra Piotrek, już więcej nie będę pisał, bo powiedziałem już wszystko :lol: :lol: :lol:

Ale chyba nie będę miał tyle silnej woli :roll: (żeby nie pisać) ;)

pzdr

misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?
PostZamieszczono: 14 maja 2011, 21:58
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Dziękuję Piotr za zwykłą odpowiedź na zwykłe pytanie

Nie poruszam tu nawet sprawy bezpieczeństwa, nie insynuuję by ryzykować. Pytam się po prosu czy umiemy jechać szybko?




Ostatnio zmieniony 15 maja 2011, 18:18 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?
PostZamieszczono: 14 maja 2011, 22:08
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
misal pisze:
P
A swoją drogą, to ciekawi mnie jak mierzycie swoją prędkość, na ile posiłkowanie się wszelkiej maści GPS-ami jest miarodajne ?

Dziękuję zaq odpowiedź.

Nie mierzę prędkości. Dla jednego 20 km na godzinę będzie dużo, dla drugiego 60 km/h to będzie rozgrzewka.
Dla mnie ma znaczenie czy umię jeździć po przekroczeniu tego punktu w którym odczuwamy adrenalinę.

PS Gdzie wy jeździcie? Nigdy nie ma tam pustego stoku?

Ja w Zieleńcu mam w roku 30-50 dni gdzie można spokojnie poszaleć.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?
PostZamieszczono: 14 maja 2011, 22:13
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 14:14
Posty: 436
Obrazki: 0
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 151 razy
Otrzymał podziękowań: 219 razy
Imię: Piotr
Dni na nartach: 2
misal pisze:
.....ciekawi mnie jak mierzycie swoją prędkość, na ile posiłkowanie się wszelkiej maści GPS-ami jest miarodajne.....


Witam Michał.
Pół żartem pół serio to ja mierzę ugięciem do wewnątrz szybki moich gogli.
Jeżeli szybka niebezpiecznie zbliża się do oka, to jest to sygnał, że jadę za szybko :mrgreen: :roll: :shock:

A odpowiadając na twoje pytanie, ja nie używam żadnych tego rodzaju gadżetów.
Szczerze mówiąc mało mnie to interesuje ile mam na "liczniku".
Jak to ktoś inny napisał liczy się FUN :mrgreen: :mrgreen: :oops:


ROSSIGNOL pisze:
Dziękuję Piotr za zwykłą odpowiedź na zwykłe pytanie.

Nie poruszam tu nawet sprawy bezpieczeństwa, nie insynuuję by ryzykować. Pytam się po prosu czy umiemy jechać szybko?....


Nie ma za co. Po prostu spokojnie i normalnie rozmawiamy. Lubię rozmawiać z ludźmi, sprawia mi to przyjemność.
Dla tego zresztą jestem czynnym userem.
Nie widzę powodu aby z kimkolwiek wdawać się w jakieś niepotrzebne spory czy kłótnie.
To jest niezdrowe zarówno dla mnie jak i tej drugiej strony rozmowy.
Życzę wszystkim spokoju i wyciszenia niepotrzebnych emocji.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?
PostZamieszczono: 14 maja 2011, 23:10
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Kiedyś byłem na szkoleniu w kwesti prowadzenia samochodu, to była seria szkoleń, wynajmowaliśmy z kumplami Tor Kielce i instruktorów, uczyliśmy się roznych technik powiedzmy "rajdowych" i takich różnych sztuczek, miałem kiedyś taką zajawkę na sportowa jazdę autem :mrgreen: Na chyba drugiej jeździe uczyliśmy sie prowadzic auto w zakręcie tze slajdem, za cholere mi nie szło wprowadzenie samochodu w poślizg bokiem do kierunku skrętu. W końcu instruktor powiedział do mnie: "Wiesz Michał, ty zawsze jedziesz na 95%, zawsze zostawiasz sobie margines, to bardzo duża zaleta w jeździe po drodze publicznej ale tutaj to trzeba na 110% więc depnij gaz do dechy i szarpnij kółkiem ile się da w lewo" :mrgreen:
W konńu nauczyłem się prowadzić zakręty w poślizgu i inne bajery ale te lekcje sporo mi powiedziały o moim charakterze i wrodzonej ostrożności. Na nartach mam tak samo, nie przepadam za ryzykiem i preferuje sytuacje gdzie to ja rozdaje karty, nie podnieca mnie ryzyko czy przeginanie pały. Zawsze mam w pamięci wryte porzekadło ludowe: "Wyżej dupy nie podskoczysz to pamiętaj" :mrgreen:
Dlatego nie lubię klientów przeginających na publicznym stoku i dlatego ostatnio oćwiczyłem kijkiem niemieckiego młodzieńca co na snołbordzie mi w córkę wjechał. Wqrwiają mnie tacy goście dziwnie bardzo




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?
PostZamieszczono: 14 maja 2011, 23:18
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 14:03
Posty: 1186
Obrazki: 0
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 463 razy
Otrzymał podziękowań: 311 razy
Imię: Marek
Dni na nartach: 19
filipski pisze:
Pytanie,jak i odpowiedź samego autora,odbieram tylko i wyłącznie w kategoriach"co by tu nowego wymyśleć,byle zaistnieć na forum".


Witam dziś!
Człowiek trochę musi popracować i nie zagląda do znajomych, a tu już zalążek małej aferki i pyskóweczki.
Koledzy, ja stary rzymianin i grek (nie wyjaśniam dlaczego) odsyłam chętnych do starych znaczeń słowa FORUM.
W nowszych czasach FORUM, to przeniesiona do wirtualnej przestrzeni forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach.
Kocurek chce pogadać z różnymi osobami o różnych sprawach, poznawać ludzi i ich poglądy oraz opinie na różne sprawy, dlatego podaje tematy i pisze. Im więcej tematów, tym więcej poglądów i zdań. A żeby kogoś krytykować, to trzeba poznać osobę i jego poglądy.
Czy takie komentarze, jak powyższy mają jakiś cel? :?: Może mają ochotę zniechęcić do pisania? :?: A może do czytania TEGO FORUM? :?:
Mnie nie zniechęcą. Już to gdzieś przerabiałem. :x
Tyle w tym temacie.
Jeżeli chodzi o temat szybkosci, to prosta odpowiedź. Jak warunki na stoku i umiejętności Ci pozwalają, to jedź szybko - jak lubisz. A szybkość to możesz zmierzyć, są do tego urządzenia osobiste oparte na GPS np. w telefonie i odpowiednie oprogramowanie.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?
PostZamieszczono: 14 maja 2011, 23:27
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
mihumor pisze:
Dlatego nie lubię klientów przeginających na publicznym stoku i dlatego ostatnio oćwiczyłem kijkiem niemieckiego młodzieńca co na snołbordzie mi w córkę wjechał. Wqrwiają mnie tacy goście dziwnie bardzo


Witam z całym szacunkiem Mihumor a co ma sprawa bezpieczeństwa wspólnego z moim pytaniem?
Przyjmij że stok jest pusty i odpowiedz czy potrafisz przełamać granicę strachu czy odpuszczasz.
W moim pytaniu nie ma podtekstu.
W swojej karierze nie miałem kontuzji i to chyba świadczy za tym że można jechać szybko i bezpiecznie.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy umiemy jeździć szybko na nartach?
PostZamieszczono: 14 maja 2011, 23:33
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
mareknot pisze:
[
Jeżeli chodzi o temat szybkosci, to prosta odpowiedź. Jak warunki na stoku i umiejętności Ci pozwalają, to jedź szybko - jak lubisz. A szybkość to możesz zmierzyć, są do tego urządzenia osobiste oparte na GPS np. w telefonie i odpowiednie oprogramowanie.


Marku dziękuję że się za mną wstawiasz. Nie pierwszy raz zresztą. Dam sobie radę takich filipskich w postaci : sb,mitka i jc już przerabiałem. Co nas nie zabiło to nas wzmocni. :) To tylko ich strata że nie potrafią słuchać opinii z którymi się nie zgadzają.

Marek ja nie chcę nic mierzyć chodzi mi oto czy jadąc odpuszczasz bo suważasz że nie dasz rady , czy przełamujesz tą granicę i jedziesz dalej na 110%




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Didier Cuche czy umie jeździć na nartach ?

Raceman

3

3859

05 gru 2013, 12:46

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. katapulta na nartach SL

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

Raceman

43

5686

22 kwie 2013, 22:22

mareknot Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Technika jazdy na nartach.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1 ... 13, 14, 15 ]

Raceman

212

29740

05 cze 2013, 14:56

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sztuka bezpiecznej jazdy na nartach.

Adrian

10

1549

21 cze 2011, 8:02

narciarz70 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

20

5113

03 paź 2012, 11:06

tadek49 Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group