Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: KAMIENICA
PostZamieszczono: 04 maja 2011, 12:01
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Przy okazji wizyty na Czarnej Górze w pobliżu zwiedziłem jeden z małych uroczych ośrodków narciarskich.

Trochę o stacji Kamienica : http://www.snkamienica.pl

Cytuj:
Stacja KAMIENICA położona jest w malowniczym zakątku Kotliny Kłodzkiej, niedaleko jednego z najstarszych polskich miasteczek, Bolesławowa, u podnóża góry Zawady (778 m n.p.m.). Kamienica oddalona jest zaledwie o 5 km od większego Stronia Śląskiego i 10 km od Lądka Zdrój. Stacja została uruchomiona 20 grudnia 2002 r. Stacja oferuje pięć komfortowych wyciągów oraz sztucznie naśnieżane i uprawiane ratrakiem trasy o łącznej długości 1500 m. Dostęp do wyciągów z obydwu miejscowości po obu stronach Góry Oliwnej, z obu stron parkingi i gastronomia.Otaczają ją wzniesienia Masywu Śnieżnika, co sprawia, ze zimą i latem jest ona bardzo atrakcyjnym miejscem turystyczno-wypoczynkowym. Nie tknięte ludzką ręką tereny górskie stanowią atrakcję dla miłośników pieszych i rowerowych wycieczek. Tuż powyżej Stacji, na wzgórzach Zawady mieści się zabytkowy Ogrójec ( miejsce kultu religijnego ) z 1833 r., z grupą kamiennych rzeźb w stylu naiwnym.


Byłem w tym roku na koniec sezonu. Stacja już nie była czynna ale zrobiłem parę fotek.
Bywałem tam wcześniej przy okazji zawodów Wrocławskich.
Muszę napisać że właściciele naprawdę włożyli wiele pracy by to miejsce stało się tak fajne. Stoki są krótkie i łatwe. Ale oto chodzi w takich stacjach, by się dobrze bawić.
Jedzenie dobre. Dojazd jest w zimie trochę utrudniony, mały parking ale ogólnie oceniam pozytywnie.
.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group