Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Black star

boogie

3

3415

14 sty 2011, 12:19

narciarz70 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Kneissl White Star

Raceman

12

4522

30 gru 2012, 22:55

hucu Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Black Star XC
PostZamieszczono: 24 mar 2011, 12:42
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Miałem teraz dużą przyjemność pojeździć dwa dni w Alpach na tych nartach, testowałem rozmiar 168 cm czyli jak dla mnie nieco dłuższy niz dobór slalomki (165).
Oto moje wrażenia i opinia:

1/Adaptacja
Na początku jeździłem w warunkach twardych czyli po betonie, troche nie łapałem o co chodzi z tymi nartami, dobrze trzymały na twardym, niby wszystko ok ale trzeba sie z nimi poznać, nie od razu się pokochaliśmy niemniej początek nie był zły
2/ Jest dobrze
Pierwszy banan na twarzy pojawił się po zjechaniu czarnej trasy z Ainecka na Katchberg, kto jechał wie, że jest miejscami trochę stroma i można pociągnąć, traskę ta na tych czarnulach łyknąłem jak bułkę z masłem, trzy zjazdy w systemie "na raz" i zero zmęczenia,bardzo dobre trzymanie na twardym i stromym i fantastyczna stabilnosc przy zmienianiu techniki jazdy w zależności od warunków i trudności. Później nieco ganiania w miękim śniegu i też jest dobrze, idą pewnie, nie kopią się, nic nie łapia - po prostu fajnie
3/Chyba się zakochałem
Dzień drugi, jedziemy do Innerkrems. Pogoda piękna, mroźno i słonecznie a na trasie wita nas twardy i nieco nierówno zrobiony beton. Na rano biorę inne narty - tej samej firmy - White Stary SL. Na rozruszanie nieco obolałych mięśni to nie był dobry pomysł, narta jest trochę męcząca, sztywna i ciężka, trzeba ja na tym nierównym betonie pilnować, trzyma cudnie jednak na bardzo stromych odcinkach trzeba sie mocno uwijać, pilnować. Do tego źle mi się na niej jeździło na wszelkioch nierównościach, telepały mocno, drgania przechodzą w całości na nogi, w szybkiej jeździe na nierównościach nerwowe, brak pewności, nie zdobyły mojego zaufania a do tego powrócił stary ból kolan. Po dwóch godzinach zrezygnowałem - wziąłem Black Stary i wszystko sie odmieniło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdźki. Od razu widac różnice w tłumieniu drgań, znikła nerwowość, kolana przestały boleć, nogi się męczyć a jazda stała się luźniejsza szybsza i pewniejsza, po godzinie zdobyłyu moje pełne zaufanie - zaczynam na nich jeździc bardzo szybko- aż strach pomyśleć co by było gdyby były dłuższe
4/Poznaję ich drugie oblicze
Wczesnym popołudniem przerzucamy się na drugą stronę ośrodka- południowy stok. Jest tam taki orczyk na górze (koło 2200) gdzie można pojeździć pozatrasowo, szerokie, piękne pola z dośc stromą górą, akurat popadało 2 dni wcześnmiej i było 20-30 cm świerzego puchu. Narty mimo marnej długości spisywały sie nieźle, nie trzeba było leżeć na tyłach, byłem pozytywnie zaskoczony niemniej ich sztywność nie do końca sprzyja takiej jeździe, trzeba uważać przy przejeździe ze stromego w płaskie- szarpia i nieco toną.
5/ Podsumowanie
Jak dla mnie świetne narty do jazdy każdym rodzajem skrętu, niesamowicie pewne, efektywna i stabilne, świetnie tłumią drgania, są ekonomiczne i łaskawe dla zdrowia, dają duża pewnośc przy stosowaniu różnych technik, zmiana stylu jazdy łatwiutka i płynna, są wyjątkowo dobre w jeździe śmigiem,nw i całym old schoolu - na lepszych w tym zakresie dawno nie jeździłem. To są narty do sprawnego zjeżdzania z góry na dół, świetne zwłaszcza na bardzo stromych i trudnych trasach, jak dla mnie znakomity i uniwersalny cross.
Nie jest to na pewno sprzet dla ortodoksyjnych miłośnikow carvingu, narty wchodzą na krwędź przy dosyć dużej prędkości, przy zwolnieniu tez ją puszczają, nie da się na nich kręcić "kółek" na wypłaszczeniach, po pierwsze na płaskim odcinku dosyć trudno je dogiąć by skrucić promień skrętu, po drugie odniosłem wrażenie,że przy takim siłowym traktowaniu w tego typu jeździe traca dynamikę i zwalniają. Są dynamiczne, szybkie, zwinne, dobrze trzymają na twardym.
Generalnie bardzo polecam :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Black Star XC
PostZamieszczono: 24 mar 2011, 16:04
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Ech, do tej pory żałuję, że w Bachledovej nie zdążyłem się targnąć na Blackstary Piotrka67 :( .
No ale co się odwlecze... :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Black Star XC
PostZamieszczono: 24 mar 2011, 16:11
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Własnie czekam na kilka słów od Piotrka bo te Black Stary cholernie pasują mi kolorystycznie do rękawiczek :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Black Star XC
PostZamieszczono: 24 mar 2011, 23:54
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:39
Posty: 498
Lokalizacja: Sosnowwiec
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
potwierdzacie tylko moje opinie o tej narcie :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Black Star XC
PostZamieszczono: 24 mar 2011, 23:58
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
boogie pisze:
potwierdzacie tylko moje opinie o tej narcie :)

Na testach ją teraz mieliscie w "Co nabyć droga kupna?"




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Black Star XC
PostZamieszczono: 25 mar 2011, 9:32
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:39
Posty: 498
Lokalizacja: Sosnowwiec
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
nie nie tylko tam :) tam mielismy wersje XCr ale narta bardzo podobna :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Black Star XC
PostZamieszczono: 25 mar 2011, 9:35
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
To te same narty tylko xcr to wersja rentalowa, ja w sumie tez jeździłem na tych xcr ale z tego co wiem to to bez znaczenia.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Black Star XC
PostZamieszczono: 25 mar 2011, 11:06
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 14:14
Posty: 436
Obrazki: 0
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 151 razy
Otrzymał podziękowań: 219 razy
Imię: Piotr
Dni na nartach: 2
Witam:)
Do tego co napisał mihumor, to mogę tylko dodać tyle:
Eksploatuje tą dechę od grudnia 2009, a była już nie nowa (narta po testach).
Mój styl jazdy jest dość dynamiczny, więc decha dość mocno "cierpi" (w latach młodzieńczych w sezonie zarzynałem 2 pary nart).
Pomimo tego oceniam jej stan na bardzo dobry.
Narta dalej jest sprężysta, nie straciła nic ze swoich walorów, o których wspominał mihumor.
Dodam również, że wielokrotne ostrzenie (przez tatę Franka:))) nie wpłynęło na zużycie krawędzi co świadczy o jakości użytych materiałów do produkcji tych nart. Nawet powłoka zewnętrzna się nieźle trzyma pomimo moich usilnych starań :mrgreen: :mrgreen:
Cóż, ja nadal z niej jestem megazadowolony i jak ją w końcu zarżnę to pewnie będę szukał coś u Roberta :lol: :lol:

Pozdrawiam i polecam.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Black Star XC
PostZamieszczono: 25 mar 2011, 11:26
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:39
Posty: 498
Lokalizacja: Sosnowwiec
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Piotr :) u chłopaków jest fajny..różowy duel moze sie skusisz?:D:D hehe

a tak serio naprawde XC bardzo fajne narty, szkoda ze nie mieliscie mozliwosci pojeździć na gs'ach :twisted:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Black Star XC
PostZamieszczono: 25 mar 2011, 11:32
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 14:14
Posty: 436
Obrazki: 0
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 151 razy
Otrzymał podziękowań: 219 razy
Imię: Piotr
Dni na nartach: 2
Do tego różowego Duela to chyba swego czasu przymierzała się moja połowica :D :D :D

Ale w końcu stanęło na Blue star-ze.
Ale to by musiał potwierdzić Robert :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Black Star XC
PostZamieszczono: 26 mar 2011, 11:03
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Różowy kolor nie dla każdego. :)
Na dzisiaj już nie mam tak krzykliwego koloru w ofercie!
Kneissl Black Star XC i XCR to te same narty jeżeli chodzi o budowę.
Różnica jest tylko w szacie graficznej a konkretnie w jej odcieniu i strukturze.
Dla mnie jest to idealne rozwiązanie ponieważ osoba która odkupi takie narty wie, że ma narty rentalowe a nie sklepowe.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Black star

boogie

3

3415

14 sty 2011, 12:19

narciarz70 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Kneissl White Star

Raceman

12

4522

30 gru 2012, 22:55

hucu Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group