Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy narta ma wpływ na ....?
PostZamieszczono: 02 mar 2011, 9:39
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Rozpoczynam nowy wątek bo ciągle przewija się w różnych tematach.
Strasznie mnie to ciekawi jakie jest na ten temat wasze zdanie.
Jaki wpływ na osiągane wyniki na zawodach narciarskich ma dany model narty wyprodukowany przez konkretną firmę.
A może różnice w budowie nart pomiędzy poszczególnymi producentami nie są tak wielkie a wpływ na wynik końcowy ma przede wszystkim odpowiednie przygotowanie zawodnika do sezonu no i odrobina szczęścia?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy narta ma wpływ na ....?
PostZamieszczono: 02 mar 2011, 10:10
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 19:24
Posty: 309
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
W PŚ narta niema znaczenia mym zdaniem tylko umiejetnosci jadacego na niej (smarowanie ma wielkie znaczenie)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy narta ma wpływ na ....?
PostZamieszczono: 02 mar 2011, 10:49
Offline

Rejestracja: 23 gru 2010, 12:06
Posty: 94
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy
Narta to nie bolid F1. Zawodnik ma wpływ największy i smarowanie.
Pozdrawiam.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy narta ma wpływ na ....?
PostZamieszczono: 02 mar 2011, 10:53
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 0:08
Posty: 229
Lokalizacja: Mikołów
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Na dobry wynik zawodnika wpływa kilka znaczących czynników;
- przygotowanie zawodnika do sezonu
- przygotowanie sprzętu przez serwimena
- predyspozycja dnia
- wraunki na stoku ( jak wiemy często się zmieniaja podczas zawodów)
- no i oczywiście szczęście które zawsze sprzyja lepszym





Za ten post autor wojtus81 otrzymał podziękowanie od Lysy(30 lis 2013, 14:56)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy narta ma wpływ na ....?
PostZamieszczono: 02 mar 2011, 13:02
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Ale ostatnio wyczytałem że MITEM jest jakoby serwisowa narta była lepsza od sklepowej, więc teraz jak sklepowa jest szybsza od serwisówki? Ja już sam nie wiem ... :shock:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy narta ma wpływ na ....?
PostZamieszczono: 03 mar 2011, 0:21
Offline

Rejestracja: 03 sty 2011, 21:48
Posty: 153
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Temat rzeka. Ale w tej chwili narty PŚ i najlepszych zawodników PE to sprzęt robiony pod zawodnika i pod warunki na stoku Kiedyś na Stubaiu testował sprzęt Austria ski team. Prosty odcinek, 5 fotokomórek, 4 kolesi i chyba z 20 par nart. Byliśmy pewni że testują smarowanie na konkretne warunki, ale po dłuższej rozmowie okazało się że wszystkie narty są identycznie posmarowane i mają identyczną strukturę ale testują ślizg :shock: Tata próbował się czegoś więcej dowiedzieć, ale powiedzieli że patrzeć możemy, a wyników nie pokażą 8-)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy narta ma wpływ na ....?
PostZamieszczono: 03 mar 2011, 9:12
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
No i potem ktoś tworzy mit o którym nie ma najmniejszego pojęcia.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy narta ma wpływ na ....?
PostZamieszczono: 19 wrz 2013, 15:36
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Bywały takie zawody że zawodnicy jadący na konkretnej narcie z danej firmy, mieli lepsze czasy niż inni.
Wiem że w większości decyduje przygotowanie zawodnika ale bywa też tak że akurat ten model nart lepiej jedzie w jakiś tam warunkach.
W kręgach serwisowych znany jest fakt że jedna z firm ma wyjątkowo szybki ślizg...




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Czy narta ma wpływ na ....?
PostZamieszczono: 21 wrz 2013, 11:36
Offline

Rejestracja: 03 sty 2011, 21:48
Posty: 153
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Raceman pisze:
Bywały takie zawody że zawodnicy jadący na konkretnej narcie z danej firmy, mieli lepsze czasy niż inni.
Wiem że w większości decyduje przygotowanie zawodnika ale bywa też tak że akurat ten model nart lepiej jedzie w jakiś tam warunkach.
W kręgach serwisowych znany jest fakt że jedna z firm ma wyjątkowo szybki ślizg...


Zgadzam się w 100%. Mogę powiedzieć że w połowie sezonu pozbyłem się swoich nart gdyż moja frustracja osiągneła apogeum. Na początku sezonu dziwiłem się dlaczego moje narty nie jadą, potem zrozumiałem że muszą mieć jakiś ch**** ślizg! Na jedne zawody posmarowałem jakimś uniwersalnym smarem i jechało tak samo jak bym posmarował HF czyli wcale. Pozbyłem się ich i kupiłem inne. Nie wiem co było przyczyną takich problemów ze ślizgiem, podejrzewam że mogła to być wada fabryczna.





Za ten post autor Franc otrzymał podziękowanie od Raceman(22 wrz 2013, 10:23)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy narta ma wpływ na ....?
PostZamieszczono: 21 wrz 2013, 13:04
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2010, 11:13
Posty: 147
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Imię: Filip
Dni na nartach: 52
Raceman,poniekąt masz rację,jest to związane z nartami .To znaczy jest ale tylko pośrednio.Mówimy tu raczeczej o konkurencjach szybkich,gdzie dobór sprzętu ma największe znaczenie.Sam zawodnik nie decyduje na jakich nartach pojedzie.Decyzje podejmuje szef serwisowy,biorąc pod uwagę warunki meteo,konfiguracje stoku,naświetlenie poszczególnych odcinków,temperaturę śniegu i wiele innych czynników.Dobiera narty w odpowiednim smarowaniem,strukturą,kątami(dużo płaskiego,trawersów,jazdy na wprost,czy stromych odcinków)tak by na wybranych odcinkach trasy uzyskać przewagę.A że serwismeni danej firmy są ze sobą powiązani ,to często się zdarza,że np. narty firmy X są w danym dniu najszybsze.Inaczej mówiąc firma X posiadała najwięcej informacji z trasy o warunkach na daną godzinę i dobrała odpowiedni smar,czy strukturę.Teamy narodowe to jedna sprawa,a inna teamy sprzętowe.Chodzi też przecież o klasyfikacje przekładającą się na marketing.
Czyli w sumie jedne narty są szybsze od innych,ale raczej powiedziałbym,że w danym dniu,czy w pewnym momencie zawodów,ale zdecydowanie nie postawiłbym tezy,że zawsze,bo mają szybszy ślizg.Raczej lepszy wywiad "środowiskowy"...Zresztą ślizgi nart wyczynowych mają identyczny skład,są cienkie jak papier reszta to robota serwisu-struktura,smary(ich ilość,warstwy,skład,kombinacja mieszanek,itd.)czy odpowiednie kąty dostosowane do charakteru trasy.Tyle i aż tyle.





Za ten post autor filipski otrzymał podziękowania - 2 Lysy(30 lis 2013, 15:00), Raceman(22 wrz 2013, 10:23)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Czy narta ma wpływ na ....?
PostZamieszczono: 29 lis 2013, 22:27
Offline

Rejestracja: 24 lis 2013, 22:08
Posty: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
też się kiedyś nad tym zastanawialam, ale chyba jednak ważniejsze są umiejętnosci i technika, no bo w sumie narty nie jadą tylko człowiek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group