Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Geografia producentów.
PostZamieszczono: 20 sty 2011, 16:00
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2010, 11:13
Posty: 147
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Imię: Filip
Dni na nartach: 52
Ostatnio zastanawiałem się nad producentami sprzętu(narty,buty,odzież)i ich rozmieszczeniem w świecie.
Wyszło na to,że najwięcej produkuje się go w Austrii(z tych głównych-atomic,dynamic,head,fischer,blizzard).
Potem chyba Francja(salomon-wiem,że w Austrii jest fabryka,ale chyba firma nadal francuska-dynastar,lange,rossignol)
Włochy(nordica,duel,blossom,tecnika,dalbello,bardzo dużo odzieży-DKB,Colmar,Energiapura,Vist-narty,odzież,osprzęt,)
Szwajcaria(stoeckli,rtc,zai,kessler,kjus,MH,parę manufaktur,)
Niemcy(volkl,trochę odzieży)
Nawet taka mała Słowenia z Elanem,czy my z Majesty.
Za oceanem USA z K2,syderem i paroma innymi odzieżowymi chyba nic więcej nie mają.
Zastanawia mnie całkowity brak Skandynawi!! wsród producentów,oraz Japoni(poza odzieżą typu descente,phenix,goldwin i onyon)raczej sprzętu nie robią.
Nie wymieniłem oczywiście wszystkich firm,ale tak generalnie rzucił mi się w oczy brak u jednych,czy nadmiar u innych krajów.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Geografia producentów.
PostZamieszczono: 20 sty 2011, 16:32
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Zerknij do działu narty i znajdziesz japońską firmę... :) ;)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Geografia producentów.
PostZamieszczono: 20 sty 2011, 17:06
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Skandynawia to duża liczba producentów odzieży, może u nas mniej znanych i popularnych bo to przeważnie firmy górnopółkowe.
Ale tak z głowy na szybkości
HH - Norwegia - i i Swix co ma i ciuchy ale przedewszystkim smary i osprzęt,kijki itp
TNF i mój ukochany Haglofs - Szwecja
Halti - Finlandia




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Geografia producentów.
PostZamieszczono: 20 sty 2011, 19:47
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2010, 11:13
Posty: 147
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Imię: Filip
Dni na nartach: 52
Wiem o ciuchach skandynawskich,jest jescze parę firm,ale TNF-z tego co wiem to firma z San Francisko-czyli USA.
Z drugiej strony żadna firma ze Skandynawi nie robi ciuchów tylko narciarskich-to raczej szeroko pojęty outdoor z dodatkową kolekcją na narty.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Geografia producentów.
PostZamieszczono: 21 sty 2011, 18:59
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lis 2010, 19:35
Posty: 40
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
filipski pisze:
Ostatnio zastanawiałem się nad producentami sprzętu(narty,buty,odzież)i ich rozmieszczeniem w świecie.
Wyszło na to,że najwięcej produkuje się go w Austrii(z tych głównych-atomic,dynamic,head,fischer,blizzard).
Potem chyba Francja(salomon-wiem,że w Austrii jest fabryka,ale chyba firma nadal francuska-dynastar,lange,rossignol)
Włochy(nordica,duel,blossom,tecnika,dalbello,bardzo dużo odzieży-DKB,Colmar,Energiapura,Vist-narty,odzież,osprzęt,)
Szwajcaria(stoeckli,rtc,zai,kessler,kjus,MH,parę manufaktur,)
Niemcy(volkl,trochę odzieży)
Nawet taka mała Słowenia z Elanem,czy my z Majesty.
Za oceanem USA z K2,syderem i paroma innymi odzieżowymi chyba nic więcej nie mają.
Zastanawia mnie całkowity brak Skandynawi!! wsród producentów,oraz Japoni(poza odzieżą typu descente,phenix,goldwin i onyon)raczej sprzętu nie robią.
Nie wymieniłem oczywiście wszystkich firm,ale tak generalnie rzucił mi się w oczy brak u jednych,czy nadmiar u innych krajów.


Raceman słusznie zwrócił uwagę na japońskiego producenta jakim jest OGASAKA, ja dodałbym tutaj jeszcze SWALLOW producenta z Nagano, można rzec japońskiego giganta który produkuje narty pod własnymi markami jak ZUMA, COSMICSURF, MEGAWAVE czy SNOW JAM. Jednym z największych producentów sprzętu sportowego na świecie jest MIZUNO, swego czasu także produkcja nart.
Z USA pochodzą jeszcze narty z reaktywowanej firmy HART lub BLACK DIAMOND czy wreszcie z kultowej niemal firmy, ARMADA.
W Polsce oprócz Majesty są jeszcze BORN TO RIDE oraz 77PROJEKT, choć zdaje się że wszyscy produkują narty w jednym zakładzie w Bielsku-Białej czyli w firmie NOBILE.
Jeśli już wymieniać kraje o naprawdę sporym potencjale produkcyjnym, nie można pominąć naszych południowych sąsiadów czyli Czechów którzy mają kilka zakładów i kilka marek narciarskich takich ja SPORTEN, LUSTI, WOOX, HANNAH itd.

Po prostu, wielu producentów jest w Europie nieznanych czy słabo rozpoznawalnych.
Działą ro także w drugą stronę.
Np. na stronce http://www.exoticskis.com jako egzotyczne narty figuruje firma BLIZZARD, my ją znamy ale w USA to rzadkość.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Geografia producentów.
PostZamieszczono: 22 sty 2011, 12:23
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2010, 21:23
Posty: 308
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy
Imię: Piotrek
Dni na nartach: 0
Robalek - exoticskis.com to nei jak nazwa wskazuje strona z egzotycznymi producentami nart a zbiór wszytkich producentów nart.
Co do Skandynawskich producentów jest kilka firm: 2117 of Sweden, 8848 Altitude, Norrona, Haglofs, Icepeak, h2o, 66th North, Kari Traa (zajebista damska odzież), Bergans of Norway, Five seasons.. oczywiście większość nei znana w naszym kraju :)
Nie wiem czyj jest Jack Wolfskin ale generalnie robi zajebiste ciuchy.

Co do Halti, szkoda że Polski dystrybutor słabo ich promuje, ja mam kurtkę przejściową i jest to najlepsza kurtka jaką miałem w życiu (tak nawiasem mówiąc).




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Geografia producentów.
PostZamieszczono: 22 sty 2011, 20:14
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Halti to jedna z moich ulubionych firm. Mam ich kurteczke - model Kalle Palander, który nabyłem w HiMountain na wyprzedaży 70% za niecałe 700zł. U nas w zasadzie nic juz chyba nie można kupić natomiast w Austrii czy we Włoszech ciuchy Halti to poziom cenowy dobrej górnej półki, są po prostu bardzo drodzy ale i bardzo dobrzy gdyż na stokach widuje sporo ich produktów. Mój faworyt to jednak Haglofs, firma u nas mało znana i w sklepach prawie niespotykana, mam sporo ich ciuchów i dla mnie to kultowa marka.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Geografia producentów.
PostZamieszczono: 22 sty 2011, 20:17
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2010, 11:13
Posty: 147
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Imię: Filip
Dni na nartach: 52
Dzięki za uwagi-jak pisałem nie wszystkie firmy wymieniłem,niektórych nawet nie znałem.
Ale istotą sprawy jest to,że np. Skandynawia,jako producent sprzętu nie istnieje(a jest potęgą np. w narciarstwie biegowym,zresztą w alpejskim też),za oceanem Kanada-całkowity brak firm(tylko odzież-zresztą bardzo dobra),a jak na taką gospodarkę jaką dysponują USA,to z nartami bardzo skromnie jest.A co jak co,ale wyczucie w interesie to mają.
Wiciu-co do Halti,parę lat temu sieć HiMountai rozprowadzała kurtki,zrezygnowali-bo nie znana firma.Myślę,że teraz może poszłoby lepiej(sponsoring MŚ,PŚ),a co do dystrybutora obecnego to nie wiem czy się uda,bo z energiapurą idzie im cienko_żadnych nowości,kolorystyka cienka,wybór modeli też.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Geografia producentów.
PostZamieszczono: 22 sty 2011, 21:01
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2010, 21:23
Posty: 308
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy
Imię: Piotrek
Dni na nartach: 0
Dystrybutorem teraz jest slsport z warszawy ale nic nei robia z tym




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Geografia producentów.
PostZamieszczono: 02 maja 2011, 15:45
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 8:43
Posty: 37
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Witam
To już sporo wiemy gdzie mieszczą się firmy produkujące "dla nas' Ale gdzie one w rzeczywistości produkują swoje wyroby. Odzież i tekstylia wiadomo że głównie na Dalekim Wschodzie. Gogle okulary, kaski w dużej mierze chyba też. A narty jak wygląda mapa producentów. Z tego co ją się orientuje to chyba nie każde Volkle Heady a nawet chyba i Kneissle, pochodzą z ich macierzystych fabryk.
Może ktoś ma większą wiedzę. Czy któraś z firm robi narty w Chinach. Volkle Heady są robione w Czechach może nawet w jednej fabryce. Czy ma to wpływ na ich jakość ?
Postrufka




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Geografia producentów.
PostZamieszczono: 02 maja 2011, 23:11
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Narty w Chinach robi K2, wszystkie; raczej z dobrym skutkiem




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Geografia producentów.
PostZamieszczono: 03 maja 2011, 10:40
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Volkl'e były kiedyś produkowane w fabryce Sportena w Czechach - ale jakie modele to już niestety nie wiem :(
A przy okazji może ktoś wie: gdzie są robione google uvexa? (na giełdzie narciarskiej w rotundzie sprzedawcy gogli Arctica i Brenda zawsze sie reklamują że owszem robione w Chinach ale w tej samej fabryce co Uvex :) )




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Geografia producentów.
PostZamieszczono: 03 maja 2011, 11:04
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Uvex część gogli robi w Chinach ale i w Niemczech, miejsce produkcji jest na produkcie podane więc chyba nie ma ściemy




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Geografia producentów.
PostZamieszczono: 03 maja 2011, 15:24
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Dzięki, no to z kody kreskowego wygląda że gogle mam z niemiec.
Nie do końca chciało mi się wierzyć że uvex coś robi w chinach, przynajmniej pare lat temu reklamowali się że wszystko robią w DE ;)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group