Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Help! Praca mgr...
PostZamieszczono: 14 paź 2016, 22:47
Offline
Moderator

Rejestracja: 10 gru 2010, 15:32
Posty: 40
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Witam wszystkich skimaniaków!

Bez owijanie w bawełnę. Nastąpiła bardzo "ważna" :D chwila w moim życiu, a mianowicie pisanie pracy magisterskiej. Jako, że większość z Was siedzi w tematyce, chciałabym zaczerpnąć od Was kilku rad.

Sama wymyśliłam temat i po głębszych przemyśleniach stwierdzam, że sama sobie wykopałam grób. Temat mniej więcej brzmiałby " Przystosowanie wybranych ośrodków alpejskich do sezonu letniego." Jeszcze może się zmienić ale na dzień dzisiejszy, brzmiałby właśnie tak.

Chce porównać alpejskie ośrodki pod względem oferty letniej. Chce zanalizować walory przyrodnicze,opisać dokładne położenie ośrodka. Czy są w sąsiedztwie jeziora, rzeki. Ogólnie chodzi mi tutaj o zbadanie co i jak przyciąga turystów w lecie, jak zagospodarowane są ośrodki. Które państwo, który ośrodek prowadzi najbardziej dochodową politykę turystyczną. Chciałam też zbadać jak zmienia się ruch turystyczny w ciągu roku i jaki jest jego charakter (zimą to narty i snowboard a latem? no właśnie, co latem można robić w ośrodku). Chce zbadać jak właściciele ośrodków walczą o turystów i co robią aby sezon trwał jak najdłużej.

Najważniejsza część mojego wywodu... Mam już wybrane dwa ośrodki : Chamonix i Sölden. Chodzi mi o przedstawicieli trzech państw : Francja, Austria i Włochy.
I teraz pytanie kieruję do Was. Jakie proponujecie ośrodki, tak żeby dało się je opisać i porównać? Które ośrodki byłby idealnymi przedstawicielami wyżej wymienionych krajów? Jestem otwarta na pomysły i wszelkie sugestie co do tematu.

Jeszcze druga sprawa, ciężko z literaturą. Szukałam w sieci polskich książek ale jest ciężko. Chyba będę zmuszona na korzystanie z angielskich źródeł... Jeżeli znacie jakieś źródła, książki, sprawdzone strony internetowe to piszcie w komentarzach.

Pisze tutaj bo liczę na Was! Mój promotor, od miesiąca grzeje cztery litery w Indonezji i jak narazie jestem sama z moim dołkiem :D

Wszelkie pomysły, porady mile widziane!! :) Również takie wskazówki jak " Temat jest do bani,ciężki, nie da się go doprowadzić do końca, zmień go." będą pomocne.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Help! Praca mgr...
PostZamieszczono: 14 paź 2016, 23:47
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Hej,

Z własnego doświadczenia i o Austrii

Kaprun w lecie - dużo lepsze niż w zimie. Rozbudowanan sieć tras rowerowych w okolicy.
Można wyjechać na Maiskogel (kolejką lub rowerem, jak kolejką to też z rowerem) i zrobić sobie fajny zjazd w dół.
Wiele atrakcji turystycznych w okolicy, jeziora zaporowe powyżej Kaprun z systemem elektrowni wodnych budowanych w latach 1939 1942 przez cudzoziemskich robotników (cytat z informatora przy tych jeziorach)
Najwyższy w Europie wodospad Krimll znajdujący się na pograniczu Kraju Salzburskiego i Tyrolu.
Grossglockner Hochalpen Strasse - wysokogórska droga prowadząca do Karyntii. Super widoki, samochodem wyjeżdża się na 2500 m. n.p.m.
Rejon nastawiony na turystów pieszych i rowerowych.

Z atrakcji jakich tam doświadczyłem, to lot małym samolotem (Piper) pomiędzy szczytami górskim. Samolot startuje z małego lotniska położonego pomiędzy Zell am See i Kaprun. Poczułem się jakbym bym samym Jamesem Bondem kiedy samolot mijał szczyty górskie na wyciągnięcie ręki.

I jak ktoś jest spragniony białego to oczywiście lodowiec Kitzsteinhorn. W lecie tam też można się trochę pobawić.

Dolina Gastein.
Fajne baseny w Bad Gastein i Hofgastein.
Wycieczki rowerowe wzdłuż doliny.
Rejon sprzyjający wycieczkom górskim. Kolejki wywożą turystów na 2000-2200 m. Nie trzeba mozolnie wspinać się z doliny,
Oferują możliwość zdobywania lokalnej odznaki turystycznej. Jak potwierdzisz ileś tam odbytych wycieczek to w Biurze Turystycznym dostajesz odznakę.

Bad Klein Kircheim - stąd zapamiętałem baseny termalne.


Na razie tyle, jak dokopię się do jakiś materiałów to coś jeszcze skrobnę.

pzdr

misal

PS

Temat bardzo fajny, możesz go ładnie rozwinąć, tak trzymać :)





Za ten post autor misal otrzymał podziękowanie od Rossi(15 paź 2016, 0:38)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Help! Praca mgr...
PostZamieszczono: 15 paź 2016, 9:30
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Hej,
Zillertal - latem (kiedyś chyba tu już opisywałem???):

-Activcard umożliwiający korzystanie z komunikacji lokalnej, wstęp na baseny w miejscowościach w dolinie, oraz raz dziennie wyjazd i zjazd czynnymi kolejkami. W każdym z ośrodków w dolinie działa kolejka z doliny na górę czasami jeszcze dodatkowo jakieś krzesło na górze, wokół górnych stacji cała infrastruktura turystyczna czynna knajpki, place zabaw dla dzieci. Ilość tras rowerowych - zarówno dla miłośników szory jak i mtb, pieszych o różnym stopniu trudności ciężko policzy. Możliwości lotów nad paraglide, canyoningu itp. Trasy od spokojnych spacerków po pionowe drogi linowe dla szukających wrażeń. Dwie trasy wysokogórskie Hochzillertal i do Krimml (wodosopady) do wycieczki samochodem lub rowerem. Dwie duże zapory w dolinach położonych ponad Mayrhofen, do tego parki przyrody, miejsca do uprawiania wspinaczki alpinistycznej.
Jezioro Achensee - popołudniami fajnie wiało i było mnóstwo ludzi na kitesurfingach.
No i oczywiście TUX z całorocznym ośrodkiem narciarskim.
Dolina zdecydowanie atrakcyjna i godna polecenia latem, z dużą ilością atrakcji.

Livigno - latem to głównie rowery (oni nawet w zimie jeździli na fatbikeach a ilość rowerów w tym szosowych w sklepach chyba dorównywała ilości nart :)).
Na mottolino i carosello posiadają dużą ilość tras do zjazdów z bandami skoczniami itd. Co roku coś tam przerabiają, budują i starają się poszerzyć ofertę.
Jaro tam w lecie był na rowerach - odezwij się może napisze więcej szczegółów - zresztą przejechał na rowerze większość ciekawych opcji w tyrolu i na pograniczu z włochami. Ponadto od kilku lat miejsce letnich treningów ekip kolarskich mtb, biegaczy narciarskich (norweżki ostatnio są na topie robiąc reklamę kremów z lokalnej apteki :)!!!!) , teamy szosowe też chyba korzystały z niego. Zapora ze sztucznym jeziorem - do kąpieli chyba za zimno ale popływać jakimiś kajakami można :).
Dodatkowo można skorzystać z oferty koleji w Szwajcari (ekspres Bernina - oferują transport busem na i z dworca), odwiedzić termy w Bormio, na Stelvio też jest w "miarę" blisko :) po okolicznych górach i szczytach też jest gdzie łazić.

Co do źródeł - spróbuj odezwać się do lokalnych informacji turystycznych, chętnie przesyłają wszelkiego rodzaju foldery i materiały reklamowe więc może podadzą też jakieś dane liczbowe czy statystyczne w końcu to dla nich jakaś forma reklamy, może też kontakt z http://www.austria.info/ coś pomoże.
To tak w telegraficznym skrócie na szybko.

p.s.
z ciekawostek początkiem maja (co prawda to nie lato:) doliny pitztal i solden był lekko "wymarłe" natomiast w tym samym czasie L. żyło całe i też dało się jeździć na nartach :)





Za ten post autor michalk otrzymał podziękowanie od Rossi(15 paź 2016, 17:53)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Help! Praca mgr...
PostZamieszczono: 15 paź 2016, 17:53
Offline
Moderator

Rejestracja: 10 gru 2010, 15:32
Posty: 40
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Hmm... dziękuje chłopaki za pomoc! Fajnie usłyszeć coś z własnego doświadczenia. Nabrałam wiary, że może się to udać.
Ten Zillertal brzmi całkiem fajnie, z grubsza przejrzałam w necie, co można tam robić i faktycznie dużo atrakcji tam jest! Zell am See Kaprun też niczego sobie, str internetowa robi wrażenie. Musze się zagłębić bardziej w literaturę.

Czeka mnie dużo roboty, nie wiem od czego zacząć :shock: A jeśli chodzi o Francje to w sumie, z d*** wybrałam ten ośrodek. Jest jedna książka, przewodnik, z strony też dużo informacji można zaczerpnąć. Macie jakieś doświadczenie z Chamonix? Ewentualnie jakiś zamiennik jesteście w stanie mi podsunąć? :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Help! Praca mgr...
PostZamieszczono: 15 paź 2016, 19:58
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Poprosiłem mojego lokalnego przedstawiciela w rejonie Rhone Alps o podesłanie mi info o rejonie Chamonix latem.

Czekam na materiały ;)

Jak tylko coś dostanę to się odezwę :)

pzdr

misal





Za ten post autor misal otrzymał podziękowanie od Rossi(16 paź 2016, 0:15)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Help! Praca mgr...
PostZamieszczono: 15 paź 2016, 22:43
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Francja to problem za daleko zreszta poza M. Blanc to reszta nieznana za szeroko ;)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Help! Praca mgr...
PostZamieszczono: 16 paź 2016, 0:15
Offline
Moderator

Rejestracja: 10 gru 2010, 15:32
Posty: 40
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
misal pisze:
Poprosiłem mojego lokalnego przedstawiciela w rejonie Rhone Alps o podesłanie mi info o rejonie Chamonix latem.

Czekam na materiały ;)

Jak tylko coś dostanę to się odezwę :)

pzdr

misal



Super! :D Wielkie dzięki misal!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group