Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Styl retro wciąż zachwyca?
PostZamieszczono: 13 lis 2014, 1:08
Offline

Rejestracja: 13 lis 2014, 0:52
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Witam
Dopiero co pojawiłem się na forum więc proszę nie wyzywać, że temat założony w złym wątku :)
Nie jestem profesjonalnym narciarzem a jedynie "wyzszej" klasy amatorem.
Chciałem poruszyć kwestie kultowych desek fischera worldcup z sezonu 07/08.
W tamtych latach miałem okazje testować kilka modeli z serii worldcup typu rossignol, head czy atomic no i oczywiście fischer. Jeśli chodzi o mnie to model worldcup z serii Fischera wygrywał wszystko. I tu rodzi sie pytanie czy narty z sezonu 2007/2008 wciąż dają sobie tak samo świetnie rade na stoku jak modele z obecnych lat? Niestety od 2 sezonów nie miałem okazji jeździć na nartach fischera, a na własne niestety mnie nie stac. Rozmyslam nad kupnem nart używanych ale wlasnie z lat 07/08 gdyz mam do nich wielki sentyment. W zwiazku z tym chciałem zadac pytanie czy 6 letnia narta nadaje się jeszcze na stok? Jaka jest wasza opinia? być moze ktoś prywatnie posiada podobny sprzet i mógłby sie podzielic doświadczeniem związanym ze "zmęczeniem materiału"
Pozdrawiam
Maciej




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Styl retro wciąż zachwyca?
PostZamieszczono: 13 lis 2014, 3:11
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Hej witaj u nas :)

O który model ci chodzi: RC (cywilna gigantka) czy SC (slalomka)? ...zresztą raczej tylko z ciekawości pytam :)

Gdybyś jakimś cudem znalazł 7 letnie narty nieużywane, do tego tanie - to kup, po prostu - jeśli naprawdę ci pasują ...ale to raczej wątpliwe, że się uda.
Co do używanych nart - po tylu latach zbyt wiele bym nie oczekiwał, jeśli były jeżdżone cały czas to będzie wyklepany kapeć :/

Powtarzam - na cuda w używanych nie licz - ale jeśli już to większa szansa na przyzwoitą nartę jest dla RC, do tego długiej typu 180 cm; a co do slalomki - to żadnych złudzeń - to wynika ze specyfiki rynku, slalomki, upodobań ludzi, zwłaszcza w tamtych latach.

PS.
...przy czym oczywiście może być tak, że komuś narty stoją od lat i prawie nie jeżdżą. Ja np. mam takie Atomic SX, chyba z 2004 roku? niby 10 ale jeździły góra dwa, może trzy :) Może ktoś reflektuje? 180 cm? ...darmo/półdarmo oddam :)

PS2.
Czemu użyłeś określenia "retro"? Te narty jako nowe byłyby dziś ciągle jak najbardziej współczesne :)

One miały fajne "sportowe", dość mocne taliowanie, fajnie jeździły (coś tam jeździłem na któryś slalomkach Fichera, także 07/08).
Potem zmieniła się na pewno trochę sztywność - bo Fischer w późniejszych modelach nart sportowych/usportowionych, rdzeń narty zaczął budować na drewnie, a może lepiej powiedzieć - wrócił do drewna po prostu.
...przynajmniej tak twierdzą - nie wiem na pewno, nie kroiłem, nie widziałem przekroju :)

Poza tym Fischer w tego typu nartach trzyma się dalej dość wąskiej talii ...i słusznie jak dla mnie ;)

Krótko mówiąc - jakiejś rewolucji w nartach od tamtego czasu nie było :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Styl retro wciąż zachwyca?
PostZamieszczono: 13 lis 2014, 10:30
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2010, 12:59
Posty: 382
Obrazki: 20
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 111 razy
Imię: Jan
Dni na nartach: 35
witaj Maciek
na fischerach się nie znam
ale mam Salomony Crossmaxy z sezonu 2001/2002
i po naostrzeniu i nasmarowaniu jeszcze całkiem dobrze się na nich jeździ




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Styl retro wciąż zachwyca?
PostZamieszczono: 13 lis 2014, 12:28
Offline

Rejestracja: 13 lis 2014, 0:52
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dziekuję bardzo za szybką i wyczerpującą odpowiedź.

Osobiście jestem amatorem gigantowej narty. Nie, niestety nie znalazłem nowej a jedynie używane, co nie zmienia faktu, że ta decha wciąż jest w obiekcie moich zainteresowań.
Właśnie dlatego użyłem słowa retro, stare ale wciąż na czasie :)
Skoro narta nie zmieniła się wiele to coraz bardziej się przekonuje do jej zakupu.
Jak to mówią stara miłość nie rdzewieje, dlatego prawdopodobnie zaryzykuje kupnem używanej.
Z tego co patrzyłem to coraz to nowsze modele wracają do przeszłości i mam wrażenie, że własnie w nartach z lat 2007-2009 tkwi ta magia fischera gdzie promień skrętu w slalomce wynosił ok 10m :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Styl retro wciąż zachwyca?
PostZamieszczono: 13 lis 2014, 13:51
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Hmm, oglądaj więc dokładnie co kupujesz., szerokosc , grubość krawędzi - to oczywiste.
Patrz czy nie ma pęknięć.

Ślizgi można ładnie przygotować -zwracaj więc uwagę na wiązania, ich stan, stopień zużycia, ew. luzy itp. - po wiązaniach może ocenisz stan zużycia całości.

Nie wiadomo jaki masz budżet ale wśród nowych nart można znaleźć, zarówno coś dobrego jak i taniego. Na twoim miejscu nie przywiązywał bym aż takiej wagi do firmy, modelu - jest wiele świetnych nart.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Styl retro wciąż zachwyca?
PostZamieszczono: 13 lis 2014, 18:31
Offline

Rejestracja: 13 lis 2014, 0:52
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Budżet jest bardzo ograniczony, zwykle wypożyczam narty bo wyszedłem z założenia że kupowanie nart za 2000-3000 tys i używanie ich 2 tyg w roku jest marnotractwem przy czym w wypozyczalni narty typu vip ok 40-50 zł dziennie i nie musze sie martwic o serwis, a w dodatku co roku mozna testować inne nowe modele (chociaż minus jest taki, że nie wszędzie dostanie się takie narty jakich sie oczekuje).
Przypdakowo przegladając allegro trafilem na narty rossignol radical 9x worldcup (na ktorych mialem przyjemnosc jezdzic i zauwazylem ze modele z lat 08 sa dostepne za jakies 400 zł). Zgłębiając temat znalazłem kilka innych nart w tym fischery za podobne pieniądze i wydaje mi się że nawet jak mają mi posłużyć 2 sezony to i tak warto zainwestować w taki sprzęt, gdyż wiem, że mara oraz model są sprawdzone, a jedyne co jest niepewne to stan i zużycie dechy.
Doskonale zdaje sobie sprawe, że jest wiele nart z danej półki, jednak wiadomo jak jest jak już ktoś się przyzwyczai do jednego to nie łatwo mu się z tym rozstać, tym bardziej, że miałem okazję pojezdzić na nartach innych marek.
Mam jeszcze pytanie jakie opinie krążą o nartach stockli? Oglądając nie jedne zawody PŚ widziałem sporo zawodników na tych deskach, jednakże rynek jest chyba okrojony jeśli chodzi o odpowiedniki worldcup, ponieważ mało ich widuje na stoku.
Pozdrawiam




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group