Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Czy tam w ogóle można się wyjeździć na nartach ?

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

misal

40

5053

29 maja 2012, 11:10

misal Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Górna styria-czy ktoś był na nartach?
PostZamieszczono: 14 lut 2013, 13:25
Offline

Rejestracja: 14 lut 2013, 13:15
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Zastanawiam się nad wykupieniem wyjazdu na narty do miejscowości Maria Lankovitz w Austrii- wyciąg Hebalm- był tam ktoś kiedyś? Podobno nie ma tam tłumów i można się wyszaleć na stoku, no i ceny fajne http://www.vitasun.pl/index.php?option= ... Itemid=142




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Górna styria-czy ktoś był na nartach?
PostZamieszczono: 14 lut 2013, 14:13
Offline

Rejestracja: 26 sty 2013, 22:36
Posty: 3
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
...hmm cena coś podejrzanie niska jak na ten termin.
Generalnie skipass kosztuje ok. 200eu. Jeśli ta oferta jest ze skipassem to skipass jest bardzo tani (czyli mało wyciągów, nieciekawe trasy) albo biuro robi jakiś wałek. ...zanim bym w to wchodził rozkmninił bym dobrze temat.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Górna styria-czy ktoś był na nartach?
PostZamieszczono: 14 lut 2013, 14:49
Offline

Rejestracja: 14 lut 2013, 13:15
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Biorę to pod uwagę.. generalnie nie jestem zaawansowanym narciarzem, śmigam sobie bardzo rekreacyjnie;] Warunki narciarskie na pewno są tam lepsze niż w Polsce, a cena w sumie porównywalna. Z filmiku na stronie biura stok wygląda przyzwoicie. Biuro ma dość dobre opinie na necie, żadnych negatywów nie znalazłam, znajoma kiedyś kupowała u nich wczasy nad morzem dla rodzinki i była zadowolona...hmm, jeszcze pomyślę, chociaż czasu mam mało bo turnus zaczyna się w niedzielę..;]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Górna styria-czy ktoś był na nartach?
PostZamieszczono: 14 lut 2013, 16:03
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2010, 12:59
Posty: 382
Obrazki: 20
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 111 razy
Imię: Jan
Dni na nartach: 35
pojedź, zobacz, napisz relację
ktoś to musi w końcu przetestować




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Górna styria-czy ktoś był na nartach?
PostZamieszczono: 14 lut 2013, 19:41
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
I koniecznie zdjęcia z wyprawy, a najlepiej filmiki.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Górna styria-czy ktoś był na nartach?
PostZamieszczono: 16 lut 2013, 19:55
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Iris pisze:
Zastanawiam się nad wykupieniem wyjazdu na narty do miejscowości Maria Lankovitz w Austrii- wyciąg Hebalm- był tam ktoś kiedyś? Podobno nie ma tam tłumów i można się wyszaleć na stoku, no i ceny fajne http://www.vitasun.pl/index.php?option= ... Itemid=142


Po kolei
- mały ośrodek na granicy Styrii i Karyntii - jest na sezonówce Karynckiej
- wielokrotnie objeżdżałem różne ośrodki w Karyntii, ale jakoś nie przyszło mi do głowy zaglądnąć tam - są niedaleko inne, większe, lepsze, też tanie
- widywałem go (chyba) wielokrotnie z autostrady A2, tzn. jego oświetlone stoki - ładnie wyglądały, ale to trochę mało do oceny :)

- fakty: 7 orczyków, 1 krzesło - w praktyce 3 unikalne wyciągi do jazdy
http://www.hebalm.at/skigebiet/skigebietspanorama/
- 11 km tras (większość łatwa, 7 km niebieskich), 1050-1400 m n.p.m. - niezbyt wysoko, z resztą, kończą sezon 10.03

- ciekawostka - karnety sprzedawane na godziny, nie ma dziennych w cenniku:
http://www.hebalm.at/tickets-preise/
kupione godziny do wykorzystania od 9 rano do 21
Na jakiś tygodniowy wyjazd trzeba by rozważyć zakup 40 godzin (?) za 197 euro ...drogo jak diabli za taki ośrodeczek.

- wygląda na to, że wszystkie trasy są oświetlone - czyli duży plus za dużą nocną jazdę ...jeśli ktoś lubi :)

Myślę że:
- sam ośrodek chętnie bym odwiedził, [jak każdy :)] ...ale na góra parę godzin, i pojechał dalej :)
- nie mówię, że to całkiem bez sensu; sam lubię mniejsze ośrodki, ale czy aż tak...?
- można znaleźć lepszą ofertę narciarską, lepszy ośrodek przy podobnym budżecie
- gdybym tam chciał się wybrać to budowały bym "safari", oprócz Hebalm: Koralpe, Klippitztorl, może jeszcze Weinebene czy Petzen - wszystkie trochę w podobnej skali, raczej większe niż Hebalm

Tu jakieś fotki są:
http://www.alpinforum.com/forum/viewtop ... 7&p=398556





Za ten post autor gajowy01 otrzymał podziękowania - 3 mareknot(17 lut 2013, 20:55), Raceman(17 lut 2013, 2:22), tadek49(17 lut 2013, 19:11)
Ocena:25%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Górna styria-czy ktoś był na nartach?
PostZamieszczono: 26 lut 2013, 22:53
Offline

Rejestracja: 14 lut 2013, 13:15
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Wróciłam w sobotę, trochę spraw się nazbierało i nawet nie było kiedy siąść do kompa.. ale już nadrabiam zaległości.. No więc wyjazd do Maria Lankovitz z biurem vitasun był na prawdę super ! Nie spodziewałam się prawdę mówiąc niczego nadzwyczajnego po tym wyjeździe, tylko tyle że może trochę podszkolę swoją na razie średnio dobrą technikę;]..ale strasznie miło zostałam zaskoczona. Pensjonacik przyjemny, stoki szerokie, bardzo dobrze przygotowane, jedzenie OK, ale to co było najfajniejsze to atmosfera między ludźmi. Pierwszy raz zdarzyło mi się żeby cały autokar nie znających się wzajemnie ludzi tak się zintegrował:) a muszę przyznać że wielka w tym zasługa rezydentki- właścicielki biura i jednocześnie przesympatycznej osoby, która na prawdę dbała o to żeby uczestnikom wyjazd się podobał, a nie tak jak większość rezydentów którym nie chce się nic i zbywają człowieka jak mogą za każdym razem jak się do nich z jakimś problemem przyjdzie. Za rok na pewno z nimi jadę zwłaszcza że w przyszłym sezonie planują więcej kierunków, poza Austrią również Włochy i Słowację. Aż żal było wracać do pracy w poniedziałek:( to co piękne zawsze szybko się kończy.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Górna styria-czy ktoś był na nartach?
PostZamieszczono: 26 lut 2013, 23:49
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 gru 2011, 0:26
Posty: 99
Obrazki: 19
Podziękował : 54 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 0
Iris pisze:
Wróciłam w sobotę, trochę spraw się nazbierało i nawet nie było kiedy siąść do kompa.. ale już nadrabiam zaległości.. No więc wyjazd do Maria Lankovitz z biurem vitasun był na prawdę super ! Nie spodziewałam się prawdę mówiąc niczego nadzwyczajnego po tym wyjeździe, tylko tyle że może trochę podszkolę swoją na razie średnio dobrą technikę;]..ale strasznie miło zostałam zaskoczona. Pensjonacik przyjemny, stoki szerokie, bardzo dobrze przygotowane, jedzenie OK, ale to co było najfajniejsze to atmosfera między ludźmi. Pierwszy raz zdarzyło mi się żeby cały autokar nie znających się wzajemnie ludzi tak się zintegrował:) a muszę przyznać że wielka w tym zasługa rezydentki- właścicielki biura i jednocześnie przesympatycznej osoby, która na prawdę dbała o to żeby uczestnikom wyjazd się podobał, a nie tak jak większość rezydentów którym nie chce się nic i zbywają człowieka jak mogą za każdym razem jak się do nich z jakimś problemem przyjdzie. Za rok na pewno z nimi jadę zwłaszcza że w przyszłym sezonie planują więcej kierunków, poza Austrią również Włochy i Słowację. Aż żal było wracać do pracy w poniedziałek:( to co piękne zawsze szybko się kończy.


Normalnie autobus pełen hippisów, Flower-Power :lol:
aż chyba sobie jointa zajaram :mrgreen:
PEACE




Załączniki:
PEACE.gif
PEACE.gif [ 8.49 KiB | Przeglądany 4080 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Górna styria-czy ktoś był na nartach?
PostZamieszczono: 27 lut 2013, 12:41
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2013, 10:54
Posty: 37
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Imię: Marta
Dni na nartach: 0
Jak ludzie się zintegrują to jest mega super. Fajnie, że tak się zgraliście w tym swoim wesołym autobusie :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Górna styria-czy ktoś był na nartach?
PostZamieszczono: 27 lut 2013, 17:27
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 14:03
Posty: 1186
Obrazki: 0
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 463 razy
Otrzymał podziękowań: 311 razy
Imię: Marek
Dni na nartach: 19
Iris pisze:
Wróciłam w sobotę, trochę spraw się nazbierało i nawet nie było kiedy siąść do kompa.. ale już nadrabiam zaległości.. No więc wyjazd do Maria Lankovitz z biurem vitasun był na prawdę super ! Nie spodziewałam się prawdę mówiąc niczego nadzwyczajnego po tym wyjeździe, tylko tyle że może trochę podszkolę swoją na razie średnio dobrą technikę;]..ale strasznie miło zostałam zaskoczona. Pensjonacik przyjemny, stoki szerokie, bardzo dobrze przygotowane, jedzenie OK, ale to co było najfajniejsze to atmosfera między ludźmi. Pierwszy raz zdarzyło mi się żeby cały autokar nie znających się wzajemnie ludzi tak się zintegrował:) a muszę przyznać że wielka w tym zasługa rezydentki- właścicielki biura i jednocześnie przesympatycznej osoby, która na prawdę dbała o to żeby uczestnikom wyjazd się podobał, a nie tak jak większość rezydentów którym nie chce się nic i zbywają człowieka jak mogą za każdym razem jak się do nich z jakimś problemem przyjdzie. Za rok na pewno z nimi jadę zwłaszcza że w przyszłym sezonie planują więcej kierunków, poza Austrią również Włochy i Słowację. Aż żal było wracać do pracy w poniedziałek:( to co piękne zawsze szybko się kończy.

Czy można prosić o zdradzenie tajemnicy! :? Co było "integratorem"?
Często się zdarza, że uczestniczę w wyjazdach autobusowych i niestety tej tajemnicy nie znam, więc może odpowiedzią na to pytanie, poszerzę swoje horyzonty. :geek:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Górna styria-czy ktoś był na nartach?
PostZamieszczono: 27 lut 2013, 19:23
Offline

Rejestracja: 14 lut 2013, 13:15
Posty: 4
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
co było integratorem hmm.. ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ogólnie tak jak już wcześniej napisałam rezydentka (niesamowita osoba, mało takich- bardzo otwarta na ludzi, niesamowicie sympatyczna) .. nie potrafię tego ubrać w słowa, po prostu są tacy ludzie którzy potrafią przyciągać do siebie ludzi i dzięki temu te obce sobie osoby za jej sprawą bardzo szybko zamieniają się w bardzo dobrych znajomych;] nie wiem jak to działa, takim już chyba trzeba się urodzić :D Polecam samemu się przekonać- w trakcie wyjazdu dowiedziałam się że biuro się rozwija i mają coraz więcej wyjazdów :P




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Górna styria-czy ktoś był na nartach?
PostZamieszczono: 27 lut 2013, 19:36
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
A gdzie są zdjęcia, filmiki, he ? Bo nie uwierzę że byłaś.

A pogoda jakaś była?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Górna styria-czy ktoś był na nartach?
PostZamieszczono: 01 mar 2013, 10:01
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2010, 12:59
Posty: 382
Obrazki: 20
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 111 razy
Imię: Jan
Dni na nartach: 35
czy ta wspaniała Rezydentka to Pani Iris ?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Górna styria-czy ktoś był na nartach?
PostZamieszczono: 01 mar 2013, 12:06
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2013, 10:54
Posty: 37
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Imię: Marta
Dni na nartach: 0
Więcej opisu i zdjęć prosimy :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Czy tam w ogóle można się wyjeździć na nartach ?

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

misal

40

5053

29 maja 2012, 11:10

misal Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group