Regulamin forum


TYLKO Wyjazdy NIEKOMERCYJNE!
Komercyjne ogłoszenia będą usuwane!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zwardoń SKI
PostZamieszczono: 28 sty 2013, 22:04
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
W ostatnia sobotę wybrałem się na rodzinny wyjazd narciarski do Zwardonia trochu zachęcony pozytywnymi relacjami na innym forum bo początkowo miało być Pilsko jednak opcja kanapy stanowczo przechyliła szalę na korzyść w/w stacji narciarskiej.
Na miejscu stawiamy się 8:15 jako drugi samochód na parkingu, zastajemy totalną cisze nic się nie dziej nikogo nie ma trochę mnie to zaskoczyło ale jak szybko ustalam odbijając się od okienka kasowego wyciąg rusza o 9:00, co prawda coś mi błysło w necie że tak jest ale nie przywiązałem wagi do tego bo z reguły wyciągi ruszają o 8:00.

Nie zraziwszy się tym zaczynam obchód ośrodka na rozgrzewkę bo mróz dawał się we znaki,
pierwsze co zobaczymy przyjeżdżając na parking to drewniany budynek w którym mieści się kasa, mała knajpka i wypożyczalnia, rozglądając się dalej zobaczymy bardzo urokliwy rządek toyoty bo niestety na dole nie ma innych ubikacji tutaj mam nadzieją że w przyszłym sezonie się to zmieni bo zaniża to ocenę ośrodka ale tylko tymczasowo bo jak się okazuje na górze stacji jest bardzo przyjemna knajpka już z normalnymi ubikacjami i bardzo dobrym jedzeniem.

Tutaj widok na w/w budynek

Obrazek

W końcu otworzyli kasy i można było zakupić karnety, jeszcze tylko trzeba pokonać takie krótki ruchome schody,

Obrazek

i ukazuje się nam taki oto widok można powiedzieć że ślina cieknie od samego patrzenia, co prawda fotki zrobione z kadru filmu i trochę nie oddają rzeczywistości.

Obrazek

Ruszamy na górę krzesełko jedzie dość szybko nie ma na nim dyskomfortu czasowego, obok fajna osłona z drzew chroni nas od wiatru a przy mrozie który panował w sobotę jest to atutem tej kolejki co prawda końcówka już jest goła i wesoła i nieźle pi….dzi na niej ale da się wytrzymać.

Kilka fotek z wyciągu

Obrazek

Obrazek

W końcu docieramy na górę a tam ponieważ pogoda z rana dopisała ukazuję się nam taki widok.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trasa przygotowana bardzo dobrze wręcz idealnie równo po prostu bajka, ludzie niewiele z rana później trochę więcej ale bez przesady jazda cały dzień na okrągło, po południu pokazały się w kilku miejscach przetarcia do lodu trzeba było uważać, niestety ja tam się nie przejmuje takimi detalami przez co zaliczyłem ślizg na tyłku przez sporą część trasy.

W ośrodku znajduję się jedna kanapa jeden mały wyciąg talerzykowy około 150m taki dla maluchów w górnej części za darmo trzeba tylko wyjechać raz kanapą więc jak ktoś uczy dzieciaka od podstaw jazdy to bardzo tanio może to tam zrobić.

Również jest kilka atrakcji dla dzieci typu polany Kubusia, slalomy i snowpark z których można korzystać do woli.

Obrazek
Obrazek

To wszystko co opisałem znajduje się w stacji narciarskiej Zwardoń SKI (Mały Rachowiec) jest tam też wyciąg orczykowy na Dużym Rachowcu z którego można korzystać na tym samym karnecie tyle że jest on trochę oddalony i trzeba kijami popracować żeby się tam dostać jak również wrócić z niego opiszę go w drugiej części jak i zrobię podsumowanie.

Na koniec krótki film z opisanej stacji narciarskiej.



Cdn.






Za ten post autor nurek1974 otrzymał podziękowania - 4 aklim(28 sty 2013, 22:44), mareknot(28 sty 2013, 22:33), Raceman(28 sty 2013, 22:31), ravick97(01 lut 2013, 13:38)
Ocena:33.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zwardoń SKI
PostZamieszczono: 28 sty 2013, 22:35
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 14:03
Posty: 1186
Obrazki: 0
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 463 razy
Otrzymał podziękowań: 311 razy
Imię: Marek
Dni na nartach: 19
Dzięki Rafcio, za przypomnienie widoków z przed lat. Tam 33 lata temu złamałem narty, których podobno nie było można złamac (przesławne polskie Epoxy) i poznałem moją przyszłą ślubną. :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zwardoń SKI
PostZamieszczono: 28 sty 2013, 22:36
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
SUPER Rafek!!!




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zwardoń SKI
PostZamieszczono: 04 lut 2013, 23:14
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
Krótki filmik Z Dużego Rachowca opis później bo coś ostatnio krucho z czasem mam.




Ps. drugi zjazd to jest powrót na Mały Rachowiec trochę trzeba kijami popracować :lol:





Za ten post autor nurek1974 otrzymał podziękowania - 2 aklim(05 lut 2013, 0:21), Raceman(04 lut 2013, 23:47)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Zwardoń SKI
PostZamieszczono: 05 mar 2013, 10:50
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
W niedzielę powtórzyłem wyjazd na mały Rachowiec do Zwardonia z rodzinka i znajomymi miało być Pilsko ale z racji że wszyscy uczestnicy wyjazdu to początkujący narciarze padło na w/w stacje.
Pogoda nam dopisała pięknie świeciło słonko było coś -1 o 9:00 trasa równiutka i fajnie zmrożona takie warunki utrzymały się około 2h, potem pokazało się więcej narciarzy i pojawił się cukier w dużych ilościach, miejscami odsłoniły się oblodzenia ale nie było tragedii bo stok nie jest stromy.
Gdy wszyscy udali się na odpoczynek ja wybrałem się na Duży Rachowiec pośmigać trochę konkretniej, trasa tam nie jest naśnieżana co też od razu można poczuć bo nie cukrzy się pomimo początkowej stromizny, zjechałem tam może z dwa razy ale jakoś denerwuje mnie na tej trasie wypłaszczenie które psuje wszytko 2/3 trasy to taki zielony stok jak dla mnie irytujący więc wróciłem na Mały Rachowiec i tam się dobiłem, zwinęliśmy się o 13:00 jazda cały czas bez kolejek pomimo niedzieli można więc ten dzień zaliczyć do udanych.

A jak to wyglądało z rana widać na poniższym filmie, trochę długi wyszedł bo robiłem go dla znajomego więc nie wycinałem dużo.







Za ten post autor nurek1974 otrzymał podziękowanie od Raceman(05 mar 2013, 15:15)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group