Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: szukam stoków tanich krzesełkowych, długich, różnej trundośc
PostZamieszczono: 25 lis 2012, 16:03
Offline

Rejestracja: 25 lis 2012, 16:00
Posty: 38
Lokalizacja: Mława
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Imię: Grzegorz
Dni na nartach: 0
Witam wszystkich zamierzam wybrać się w końcu stycznia na narty gdzieś w Polskę lub np. na Słowację. Do tej pory byłem raz na nartach w białce tatrzańskiej. Zjeżdżałem tam dużo na stoku bodajże Horników Wierch- Długość podobno 800m, różnica wzniesień nie wiem jaka, pewnie około 100m-150m. Było tanio 2 zł wjazd ale orczykiem co robiło się uciążliwe przy dłuższym czasie jeżdżenia. Szukam teraz miejsca na wyjazd gdzie będzie sporo długich stoków, tanich, krzesełkowych, najlepiej też żeby nie było kolejek długich, dla amatorów też jakaś ośla łączka by się przydała bo jadą ze mną ludzie którzy pierwszy raz będą stali na nartach. Fajnie było by gdyby było sporo długich, stoków różnych trudności, żebym nie musiał zjeżdżać cały czas z jednego, fajnie jakby było kilka czerwonych kilka niebieskich , kilka czarnych:) itd. Myślałem też o Słowacji bo niektórzy mówili że tam można tanio fajnie pojeździć i bez kolejek. Czy to prawda ? Ogólnie chodzi też o to żeby cały wyjazd nie był drogi. Ostatnio w białce płaciłem 80zł za dobę ze śniadaniem i obiadokolacją, jedzenie było bardzo dobre pokoje też standard nie był zły. Czekam na waszą pomoc.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: szukam stoków tanich krzesełkowych, długich, różnej trun
PostZamieszczono: 25 lis 2012, 19:24
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
Jeśli Polska to chyba w JK znajdziesz to co szukasz, bo większość ośrodków u nas to jedna kanapa plus orczyk, na Słowacji to Chopok z tymi wymaganiami reszta podobnie jak w Polsce lub tak jak np. Velka Raca za trudna dla początkujących, moim zdaniem najlepiej na dłuższy wyjazd to Austria nie wyjdzie wiele drożej a jakość bez porównania np. takie Zillertal rewelacja.

LInk do relacji




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: szukam stoków tanich krzesełkowych, długich, różnej trun
PostZamieszczono: 25 lis 2012, 19:44
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
To samo pytanie co na SF to ta sama odpowiedź :)
***

Ponieważ oceniłeś że wjazd orczykiem 800 m za 2 zł to tanio (?!) to możliwości wyboru masz spore, by nie powiedzieć ogromne:
http://www.skiresort.info/ski-resorts/
w większej części Europy, zwłaszcza w Alpach wyjdzie taniej i będziesz miał realny wybór wielu tras, o różnym stopniu trudności itp., itd. :D

A poważniej, choć powyższe zdanie jest oczywiście prawdziwe - to jeśli chcesz czegoś bliżej to obadaj tu:
http://www.holidayinfo.sk/pl/SnehoveSpravy/
bywa lepiej, jest parę ośrodków urozmaiconych, co nie znaczy że tanich; lub w ww. Czechach.

Z Polski rozważ może Kluszkowce, Jaworzynę Krynicką, w Wiśle możesz jeździć codziennie na innym krzesełku i stoku i pewnie parę innych.
To nie znaczy, że polecam powyższe - może tylko Jaworzynę pod warunkiem, że jest mało ludzi.
Tu masz mnóstwo propozycji, pooglądaj:
http://nanarty.info.pl/index.php/komple ... -w-polsce/




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: szukam stoków tanich krzesełkowych, długich, różnej trun
PostZamieszczono: 26 lis 2012, 10:38
Offline

Rejestracja: 25 lis 2012, 16:00
Posty: 38
Lokalizacja: Mława
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Imię: Grzegorz
Dni na nartach: 0
Co myślicie o Wierchomli? macie może jakieś podpowiedzi gdzie szukać noclegów itd. może macie jakieś sprawdzone w dobrym miejscu itd. proszę o rady




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: szukam stoków tanich krzesełkowych, długich, różnej trun
PostZamieszczono: 26 lis 2012, 11:37
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
drdala pisze:
Co myślicie o Wierchomli? macie może jakieś podpowiedzi gdzie szukać noclegów itd. może macie jakieś sprawdzone w dobrym miejscu itd. proszę o rady


Dam Ci dobrą radę bo widzę że piszesz na wszystkich forach to samo, przedstaw się (skąd jesteś) na pewno koledzy z forum Ci pomogą.

A może masz coś ukryte w zanadrzu, jakaś mała reklamka, hę?
jakby co to dawaj śmiało. ;)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: szukam stoków tanich krzesełkowych, długich, różnej trun
PostZamieszczono: 26 lis 2012, 12:08
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
Oj Tadziu czym więcej informacji tym lepiej dla pytającego sam bym tak zrobił z tym pytaniem że umieściłbym go na kilku forach, ale rozumiem twoją nieufność bo ostatnio trochę się wysypało tych biur reklamowych.

drdala - co do Wierchomli to nie pomogę bo sam tam nigdy nie byłem nawet w sezonie letnim, ale z tego co czytam na innych forach to ośrodek raczej polecają, kto wie może sam się skusze kiedyś odwiedzić go, ja jednak wybrałbym JK.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: szukam stoków tanich krzesełkowych, długich, różnej trun
PostZamieszczono: 26 lis 2012, 23:56
Offline

Rejestracja: 25 lis 2012, 16:00
Posty: 38
Lokalizacja: Mława
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Imię: Grzegorz
Dni na nartach: 0
co znaczy JK?:) sorry zielony jestem




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: szukam stoków tanich krzesełkowych, długich, różnej trun
PostZamieszczono: 27 lis 2012, 0:02
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
Jaworzyna Krynicka




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: szukam stoków tanich krzesełkowych, długich, różnej trun
PostZamieszczono: 27 lis 2012, 9:34
Offline

Rejestracja: 25 lis 2012, 16:00
Posty: 38
Lokalizacja: Mława
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Imię: Grzegorz
Dni na nartach: 0
jadę ze znajomymi około 8-10 osób, wszyscy około 23-28 lat, prywatnie indywidualnie samochodem, zakwaterowanie myślę, że mogło by być w jakimś domku z w miarę dobrym standardem, byłem w podhalalance w białce tatrzańskiej może ktoś był i było całkiem nieźle chodź akurat dostałem pokój po kimś kto był przede mną z psem z długą białą sierścią, która nie była do końca posprzątana, sam wziąłem odkurzacz i na maksa odkurzyłem dywan itd., planujemy pojechać samochodami nic innego nie wchodzi w grę, lokalizacja mojego zamieszkania to mazowieckie, wolałbym się kierować gdzieś właśnie niedaleko zakopanego, np. Wierchomla na którą już się prawie nastawiłem, stoki chciałbym żeby były różne wysokie i średnie i jedna ośla łączka wystarczy do nauki, ośrodek obojętnie jaki ale żeby było można jakość po grzańcu dotrzeć w miarę szybko na stok, najlepiej z buta żeby był pod stokiem domek, lub żeby busikiem podjechać, dojazd własnym autem odpada, każdy lubi grzańce:) jak wyglądają godziny jazdy takich busików jeżdżą cały czas czy o konkretnych godzinach? limit budżetu myślę że 90 zł za nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją, co do zjazdów to żeby była jak najtańsze i krzesełkowe, w podhalance płaciłem 80zł za dobę za nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją, chyba niezła cena? ile wy płacicie za nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: szukam stoków tanich krzesełkowych, długich, różnej trun
PostZamieszczono: 27 lis 2012, 9:40
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
A myślałeś o ON Pilsko? Co prawda na razie nie jest za nowoczesnym ośrodkiem ale jest rozległym i zaczyna się w nim coś dziać na plus ( jest nowy właściciel ) i powoli wkraczają tam inwestycje.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: szukam stoków tanich krzesełkowych, długich, różnej trun
PostZamieszczono: 27 lis 2012, 9:56
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Raceman pisze:
A myślałeś o ON Pilsko? Co prawda na razie nie jest za nowoczesnym ośrodkiem ale jest rozległym i zaczyna się w nim coś dziać na plus ( jest nowy właściciel ) i powoli wkraczają tam inwestycje.


...jeszcze jednak nie wkroczyły za bardzo ;) :)

Z całą sympatią do Pilska, które potencjalnie jest jednym z najlepszych miejsc w Polsce - gość pisze, że będą osoby po raz pierwszy na nartach - widzisz to na Pilsku? :) Myślisz że uda im się chociaż wjechać orczykiem u góry z Miziowej? :) Baba to trochę mało :)

W Wierchomli nie byłem, ale tak na oko wydaje się niezłym pomysłem - stoki łagodne, trochę tego tam jest ...byłbym czujny jak chodzi o termin - ze względu na ilości ludzi (?) i warunki śniegowe (?)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: szukam stoków tanich krzesełkowych, długich, różnej trun
PostZamieszczono: 27 lis 2012, 11:04
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Z takim składem ja zdecydowanie wbijałbym się do Krynicy.
Na rozruch masz Słotwiny z dwoma ośrodkami [sic!] osiągalne busem: Azoty i Słotwiny, do tego orczyki (x3), krzesełka (x2) i w sumie cztery trasy zielono-niebiosko-czerwone (z naddominacją light'owych niebieskich) - do wyboru do koloru i praktycznie zawsze bez większych kolejek.
Jak uznasz po pierwszym dniu, że słabo i chciałbyś coś bardziej urozmaiconego i "alpejskiego" (czytaj jest gondola 8-) ), to jedziesz busem/samochodem na jaworzynę (15minut).
Jak po 2 dniach na JK zechcesz odnaleźć spokój, to dajesz do Tylicza (15minut) - stacji o nieco bardziej rodzinnym charakterze z orczykiem i krzesłem.
Jeśli dalej Ci mało to kolejnego dnia pakujesz się w samochód i jedziesz do Wierchomli (40minut). Tu polecam dojazd od strony Szczawnika (gdyż miejsce na parkingu nieopodal krzesełka znajdziesz bez problemu) i jazdę albo na krześle, albo przeskoczenie na drugą stronę do Wierchomli (uwaga na godziny otwarcia połączenia obu stron oraz sam sposób funkcjonowania łącznika).

No i zawsze zostaje opcja spędzenia całego wyjazdu w barze w "centrum" Krynicy, tuż przy stoku Henryk i wykonanie parę jakże niebanalnych linii... :lol:


ps. w dalszej okolicy w tym w SK, można jeszcze parę kolejnych stacji osiągalnych z Krynicy znaleźć. Acha w Krynicy podobno funkcjonuje także całkiem nieźle nightlife, choć pijalnię zamykają już o 18tej :cry: ;) .





Za ten post autor ravick97 otrzymał podziękowanie od michalk(27 lis 2012, 11:28)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: szukam stoków tanich krzesełkowych, długich, różnej trun
PostZamieszczono: 27 lis 2012, 12:06
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
ravick97 pisze:
Z takim składem ja zdecydowanie wbijałbym się do Krynicy.
.


Zdecydowanie tak.


I jeszcze niedaleko Krynicy ( z 10km) jest też fajny (mało ludzi) ośrodek w Kamiannej (słynnej z produkcji miodu) zdecydowanie dla początkujących. http://www.kamianna-wyciagi.pl/index.php?go=wyciagi




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: szukam stoków tanich krzesełkowych, długich, różnej trun
PostZamieszczono: 02 gru 2012, 20:25
Offline

Rejestracja: 25 lis 2012, 16:00
Posty: 38
Lokalizacja: Mława
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Imię: Grzegorz
Dni na nartach: 0
zastanawiam się pomiędzy wierchomlą a szczawnicą... co byście wybrali i dlaczego? gdzie jest więcej stoków? i gdzie są lepsze? co bardziej pasuje pod moje wymagania




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: szukam stoków tanich krzesełkowych, długich, różnej trun
PostZamieszczono: 02 gru 2012, 21:05
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
Widzę że już wybrałeś, wiec jeszcze raz powtórzę jak dla mnie to to co Cię interesuje jest w JK.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group