Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Naprawa i czyszczenie ubrań
PostZamieszczono: 02 paź 2012, 9:13
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Chyba nie ma wątku o konserwacji, naprawie i czyszczeniu ciuchów. Ponieważ nie wiem to pytam tu. Jak pierzecie ciuchy z membraną, jak pierzecie softshele i jak naprawiacie dziury w spodniach. W moich nówka-sztuka spodniach, wyciąłem nartą sobie 3 dziury i nie wiem co z tym zrobić. Słyszałem, że są łatki naklejki, ale tylko słyszałem. Jeśli ktoś coś wie to help mi, proszę. Spodnie nówka, żal dać na PCK dać.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Naprawa i czyszczenie ubrań
PostZamieszczono: 02 paź 2012, 11:49
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Gore i softshelle piorę ręcznie w detergentach specjalnie do tego przeznaczonych - dostępne w każdym sklepie sportowym.
Suszenie grawitacyjne lub grawitacyjno-solarne przy pomocy sznurka ;) , tym nie mniej, kiedyś widziałem materiał w tv, gdzie polecano suszenie w pralce na niskich obrotach wraz z piłkami tenisowymi :shock: , ale szczerze powiedziawszy nie próbowałem.

Co do spodni narciarskich to zszywam zwykłymi nićmi, gdyż używam ich tylko do jazdy na nartach i nie potrzebuję od nich nie wiadomo jakiej wodoszczelności.
Łatki do laminatów widziałem w paru sklepach i choć nigdy z nich nie korzystałem, to słyszałem wiele pozytywów. Zawsze mnie jednak zastanawia jak ma się ich cena do oddychalności wysmarowanej klejem łatki i czy lepiej, a przynajmniej nie taniej zrobić to domowym sposobem.





Za ten post autor ravick97 otrzymał podziękowanie od lopatka(03 paź 2012, 11:30)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Naprawa i czyszczenie ubrań
PostZamieszczono: 02 paź 2012, 11:58
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
lopatka pisze:
(...) i jak naprawiacie dziury w spodniach. W moich nówka-sztuka spodniach, wyciąłem nartą sobie 3 dziury i nie wiem co z tym zrobić. Słyszałem, że są łatki naklejki, ale tylko słyszałem. Jeśli ktoś coś wie to help mi, proszę. Spodnie nówka, żal dać na PCK dać.


Zacznę od czegoś anegdotycznego, czegoś co mnie strasznie bawi i trochę przeraża :)
Mianowicie - czasem chcę znaleźć jakąś informacje o sprzęcie, nartach czy jakąś inną narciarską; wrzucam temat w google ...i znajduję własne teksty sprzed jakiegoś czasu :) :) głównie ze skiforum.

Teraz akurat pamiętałem, że kiedyś miałem problem więc przez google znalazłem to:
http://www.skiforum.pl/threads/14731-Kr ... post141491
Przepraszam, że odsyłam na inne forum, ale parę różnych pomysłów tam jest.

Tu w skrócie - naprawiłem spodnie w:
Eksplo, ul. Zyblikiewicza 8/5, tel. 012 421 89 32.
http://www.eksplo.com.pl/
Istniejąca strona sugeruje, że firma ciągle istnieje - przy czym to maleństwo było.
Mała firma w Krakowie, szyjąca różne sprzęty i ciuchy outdoorowe.
Naprawa nie najgorsza - w każdym razie w spodniach jeszcze pojeździłem zamiast wyrzucić, naprawa za jakieś grosze.

Pomysły typu łatki itp. - budziły kontrowersje, nie sprawdzałem.
Alternatywą była inna firma, np. JMP w Szaflarach - nie sprawdzałem.





Za ten post autor gajowy01 otrzymał podziękowanie od lopatka(03 paź 2012, 11:30)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Naprawa i czyszczenie ubrań
PostZamieszczono: 03 paź 2012, 11:07
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Dzięki za odzew. Dziurki mam trzy przy bucie, wyciąłem nartą podczas dzwonienia. Dziurki małe, ale portki mogą się drzeć w tych miejscach, dlatego chciałem to jakoś załatać. Do Kraka mam daleko więc chciałem zrobić to jakoś samodzielnie. Wątek rozpocząłem tutaj, żeby nasze forum też miało swój wątek o naprawie :-) i google kierowało na skimanię, zamiast na inne fora.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Naprawa i czyszczenie ubrań
PostZamieszczono: 03 paź 2012, 12:32
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
lopatka pisze:
Dzięki za odzew. Dziurki mam trzy przy bucie, wyciąłem nartą podczas dzwonienia. Dziurki małe, ale portki mogą się drzeć w tych miejscach, dlatego chciałem to jakoś załatać. Do Kraka mam daleko więc chciałem zrobić to jakoś samodzielnie. Wątek rozpocząłem tutaj, żeby nasze forum też miało swój wątek o naprawie :-) i google kierowało na skimanię, zamiast na inne fora.


Zadzwoń tam może, wyślesz, odeślą - alb szukaj czegoś analogicznego w swoje okolicy... gdzie to jest :) Już nie pamiętam - wpisał byś se ;)

Tak ogólnie to nie polecam jakiegoś własnego łatania, kombinowanie - jest sporo fachowców od nitki i igły - warto skorzystać.

Pokaż może jakieś foto? :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Naprawa i czyszczenie ubrań
PostZamieszczono: 14 lut 2013, 13:26
Offline

Rejestracja: 12 lis 2012, 19:47
Posty: 19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Największy błąd jaki można popełnić w przypadku takiej odzieży to pranie w tradycyjny sposób,od tego mamy specjalne detergenty i robimy to ręcznie,wtedy nie zniszczymy kurtki. Inaczej zacznie nam szybko przemakać nie mówiąc już o trzymaniu ciepła.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group