Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przysypiamy?
PostZamieszczono: 06 maja 2012, 9:51
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Z racji że wiosna zagościła już na dobre oraz przysypiania Skimanii proponuję rozruszać forum.
Moja propozycja to byśmy się dzielili wspólnie swoimi ciekawymi przeżyciami, przemyśleniami itd.
Chciałem Was zapytać w którą stronę pójdzie narciarstwo powszechne, sprzęt i technika. Proszę Was o wpisy swoich przemyśleń.
Dziekuję.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przysypiamy?
PostZamieszczono: 06 maja 2012, 14:12
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
ja może nie będę prorokował , w którym kierunku będzie ewoluowało narciarstwo tzw. rekreacyjne ;) , ale napiszę w jakim kierunku "idą moje narty" . Coraz bardziej kręci mnie jazda pozatrasowa . Jak tylko są odpowiednie warunki śniegowe ( a w tym sezonie było na szczęście kilka genialnych dni z super śniegiem) to już bardziej szukam jazdy obok , niż po trasie . Powoli zaczynam nawet myśleć o sprzęcie do skiturów . Z tego co zauważyłem , to np. na takim Pilsku , jak tylko mocniej sypnęło , to amatorów jazdy poza trasą było naprawdę sporo . Trzeba było się sprężać ,żeby zdążyć i móc założyć własną linię .Można więc pokusić się chyba o stwierdzenie , że jest to już dosyć mocny trend w rodzimym narciarstwie. Jeszcze a'propos sprzętu , to co by nie mówić na temat uniwersalności nart , uważam , że do takiej jazdy warto zainwestować w coś co ma minimum ok. 100mm pod butem .
Kolejna uwaga dotyczy ośrodków narciarskich , gdzie taka jazda jest możliwa . Muszę niestety stwierdzić , że , jak na razie , gestorzy w ogóle nie dostrzegają tej grupy narciarzy . Myślę , że niewielkim kosztem można by wytyczyć czy też oznakować trasy , coś w rodzaju "Freeride zone" gdzie jazda po naturalnym i nie wyratrakowanym śniegu byłaby możliwa . Kolejny problem to np. taki TPN , który , tak do końca nie wiem dlaczego??? , ściga i karze mandatami narciarzy , którzy próbują jazdy pozatrasowej w okolicach Kasprowego . Czy ,w sumie stosunkowo niewielka ilość narciarzy , jeżdżąca po mocno przysypanych śniegiem stokach , bardziej (albo czy w ogóle ) szkodzi przyrodzie niż w sezonie letnim watahy "turystów" w klapkach i z puszką piwa w ręku ???




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przysypiamy?
PostZamieszczono: 06 maja 2012, 15:46
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Hej, w końcu chwila spokoju to można coś popisać :).
Z tego co obserwuję to tak coraz większe zainteresowanie i dostępność jazdy sportowej - coraz więcej ofert szkoleń sportowych, treningów na tyczkach, szkoleń, amatorskich zawodów, druga strona to to co napisał Aklim coraz większe zainteresowanie wszelką jazdą poza trasową gdzie się tylko da i gdzie są warunki. Widać to zarówno w sprzęcie jak i u narciarzy, nie trudno spotkać na stoku kogoś na szerszych nartach. Zresztą widać że producenci też nie zasypiają gruszek w popiele, oferta i promocja tej grupy sprzętu jest chyba największa, ogromna ilość nart do wyboru w różnych szerokościach. Co do sprzętu ciekawi mnie jak przyjmą się na rynku narty określane mianem "fun shape" (kształt łopaty w części dziobowej, 5 pkt kontaktu ze stokiem itd. ) czy będzie to chwilowa moda czy trend który się przyjmnie i zostanie na stałe. Chodzi mi o narty typu BBR, Cham, Rev, S3, S7, Super 7, niektóre Kastle itd. Fajnie też, że pojawiają się nowe marki narciarskie i powoli zaczynają być u nas dostępne czy się przyjmą? :) zobaczymy. Natomiast w sklepach przynajmniej w Krakowie podejście do tego typu sprzętu była dosyć ostrożna czy to wynika z sytuacji na rynku czy polityki sprzedaży nie wiem … pasjonaci takiej jazdy i sprzętu szukają chyba innych sposobów kupowania niż sklepy :). Jeszcze co do sprzętu to wydaje mi się że narty allmountain robią się coraz szersze w talii u niektórych aż do 98 mm :).

Aklim co do jazdy poza trasą z jedej strony TPN i tak chyba już rok temu zwiększył teren dostępny do jazdy poza trasą w rejonie Goryczkowej więc nie jest źle, a z drugiej strony karają mandatami tych którzy przekroczą granicę, ale tylko i wyłącznie w rejonie kasprowego :), w pozostałej części nikogo to nie interesuje, oficjalnie tam gdzie są szlaki możesz na nartach iść i szlakiem zjechać :) a czy to zrobisz … :). Nie rozumiem też tego do końca, jeżeli tylko warunki są odpowiednie to ciężko uwierzyć w argument o dewastowaniu przyrody, no cóż … Na pilsku chyba nikt nikogo nie ściga. Faktycznie i jest to jakiś pomysł żeby gestorzy tych ośrodków gdzie są warunki do takiej zabawy wyznaczyli jakieś rejony.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przysypiamy?
PostZamieszczono: 06 maja 2012, 16:58
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
W tym roku pierwszy raz spróbowałem jazdy w głębokim śniegu poza trasą. Słaba to była próba, bo się od razu zakopałem i nie mogłem potem odkopać, ale podobało mi się okrutnie :).
Myślę, że jazda poza trasą jest już bardzo popularna. Akurat nie mam odpowiednich fotek, tylko takie zrzuty z kamerki, ale np. w Kaltenbach, ciężko było wypatrzyć miejsca z nieruszonym śniegiem. Wszędzie wleźli, wszędzie pojeździli, normalnie dzikie ludzie :).
Kiedy byłem pod koniec lutego w Zillertal, to było strasznie dużo ludzi (Niemcy, Holendrzy i inne dzikie nacje :) ) i czasem zjeżdżałem poza trasę, bo był lepszy śnieg :) niż na trasie. Lepszy to znaczy tyle osób po nim przejechało, że był ubity, ale nie rozjeżdżony tak jak na trasie. Ale to nie była prawdziwa jazda po miękkim śniegu. Dopiero na kolejnym wyjeździe, wylazłem poza trasę w głęboki śnieg i się zaczęło :). Firmy teraz pakują rockera wszędzie gdzie się da i myślę, że dużo ludzi będzie próbować poza trasą. Ja na pewno się zaraziłem i będę próbował, ale raczej nie w lesie i nie na skałach, bo technika i odwaga za słaba.




Załączniki:
free.jpg
free.jpg [ 190.63 KiB | Przeglądany 1459 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przysypiamy?
PostZamieszczono: 07 maja 2012, 8:00
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Przysypiamy bo jak pomyślę sobie, że samo załadowanie strony skimania.com.pl u mnie trwa 5min. i 22 sekundy :( a od momentu wpisania logina i hasła kolejną 1 minute :o to mi się odechciewa logowania i pisania czegokolwiek na forum. :cry:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Przysypiamy?
PostZamieszczono: 07 maja 2012, 9:01
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Robert nie wchodzisz na wersję mobile? Dla Was to robiliśmy by było łatwiej....




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przysypiamy?
PostZamieszczono: 07 maja 2012, 10:14
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
Raceman pisze:
Robert nie wchodzisz na wersję mobile? Dla Was to robiliśmy by było łatwiej....


Marcin wersja mobile w tej postaci nie funkcjonuje brak podstawowych rzeczy jak - nieprzeczytane posty, topki, moje posty, wyróżnika gdzie ktoś coś napisał w wątku itd. bez tych funkcji nie da się tam nawigować trzeba każdy wątek sprawdzać z osobna czy ktoś coś tam napisał.

ale to nie temat do tej dyskusji wiec kończę offa




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przysypiamy?
PostZamieszczono: 07 maja 2012, 10:39
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
Wracając do wątku to rzeczywiście dla osób które już cokolwiek liznęły narciarstwa i wyszły powiedzmy z poziomu podstawowego jazda po trasach nie przenosi już takiej radości a ściślej można powiedzieć że przy tym trendzie że jeździć każdy może w zastraszającym tępie przybywa narciarzy w przeciwieństwie do infrastruktury więc robi się tłoczno na naszych krajowych górkach co też zmusza niektórych do szukania innych rozwiązań. Producenci chyba to też zauważyli bo w sklepach przoduje narta allmountain z coraz szerszą talią co da się zobaczyć na półkach, sam tą droga będę podążał od tego sezonu i raczej nikt mnie nie namówi już do zakupu nart z grupy SL.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przysypiamy?
PostZamieszczono: 07 maja 2012, 12:33
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
nurek1974 pisze:
... w sklepach przoduje narta allmountain z coraz szerszą talią co da się zobaczyć na półkach, sam tą droga będę podążał od tego sezonu
czyli jednak WRC zmienia deski?? 8-)
nurek1974 pisze:
i raczej nikt mnie nie namówi już do zakupu nart z grupy SL.
no nie nie wierzę :lol:

a co do zmian w sprzęcie to poniżej link do strony z wrzuconymi online katalogami sprzętu kilku producentów na sezon 12/13 (są również katalogi z poprzednich lat), do oglądania min. Rossigniol, Head, Nordica, Line, Movement, 4FRNT, Full Tilt - ciekawa firma robiąca buty, model Classic to dawne Raichle Flexon :), później przez chwile Kneissl'e może komuś coś z historii się przypomni :)

http://www.zuzupopo.com/xe/index.php?mi ... 360&page=1
tak że miłego czytania w letnie wieczory :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przysypiamy?
PostZamieszczono: 10 maja 2012, 22:02
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
michalk pisze:
… Na pilsku chyba nikt nikogo nie ściga. Faktycznie i jest to jakiś pomysł żeby gestorzy tych ośrodków gdzie są warunki do takiej zabawy wyznaczyli jakieś rejony.

na Pilsku faktycznie nikt nie ściga , ale np nie wiem dlaczego :o chłopaki z GAT-u grodzą trasy , których generalnie nigdy nie przygotowują . Chodzi mi o fragment 5A ,którym dojeżdża się już do samej Miziowej oraz czarną 7-kę . Czasem też linka rozciągnięta jest w poprzek łącznika 5-ki i 8-ki .Jest to działanie zupełnie bez sensu , a przy tym dosyć niebezpieczne , bo jak jest dużo śniegu , to ta nieszczęsna lina jest przysypana śniegiem i jak ktoś jej nie zauważy to może wywinąć niezłego orła . A wystarczyłoby tylko , moim zdaniem ,postawić tablicę z napisem , że dana trasa nie jest przygotowywana przez ratraki i każdy , kto tam chce jeździć robi to na własną odpowiedzialność .Proste , no , ale może aż za bardzo :lol: , no i pewnie pan od rozciągania liny straciłby fuchę :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przysypiamy?
PostZamieszczono: 11 maja 2012, 16:43
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Aklim, punkt dla Ciebie 8-) zawsze coś tak to już u nas jest, no trzeba pamiętać o linkach. Ale ale żeby nie było w szczyrku za to nic nie masz ogrodzone ani zagordzone i z trasy możesz ciąć w choinki albo pomiędzy jak chcesz :mrgreen: .




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Przysypiamy?
PostZamieszczono: 11 maja 2012, 21:56
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
michalk pisze:
..... Ale ale żeby nie było w szczyrku za to nic nie masz ogrodzone ani zagordzone i z trasy możesz ciąć w choinki albo pomiędzy jak chcesz :mrgreen: .

kurcze , tyle dobrego :o o Szczyrku w tym roku pisano ,że w przyszłym trzeba będzie się tam koniecznie zameldować :D .A nie było mnie tam chyba z pięć albo sześć lat




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group