Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Trochę historii :)
PostZamieszczono: 27 kwie 2012, 18:50
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Zacząłem już w innym wątku , ale ta tematyka warta jest osobnego rozwinięcia.

Jak zapewne pamiętacie, w tym sezonie dwukrotnie odwiedziłem dolinę Pitz. Zafascynowała mnie wysokość (wyjeżdża się na 3,440 m. n.p.m), rozciągające się stamtąd widoki.

Regularnie do Austrii przyjeżdżam od 1995 roku. Byłem ciekaw, jak na przestrzeni tych 18 sezonów narciarskich zmieniła się infrastruktura w odwiedzanych ośrodkach. O ile Stubai znam od 1996 roku, to Pitztal był dla mnie w tym sezonie nowością.

Mam na półce wydawnictwo Skiatlas ADAC - wydanie polskie 1996 rok, opracowane do druku przez najlepszego prawnika wśród narciarzy i najlepszego narciarza wśród prawników, byłego prezesa SITN, Ludwika Żukowskiego.


Obecnie lodowiec Pitztaler wygląda tak:

Obrazek

obrazek w pełnej rozdzielczości

Sięgając do Skiatlasu dowiadujemy się, że:

Na lodowcu jest 29 km tras zjazdowych ( 4km. czarne, 5 km. czerwone, 20 km. niebieskie)

W 1995 roku jest Kret, gondola Panoramabahn, którą możemy wyjechać na najwyższy punkt widokowy. Gondola ta 15 kwietnia tego roku wykonała ostatni kurs. W październiku zastąpi ją nowoczesna, 8 osobowa gondola Doppelmayr'a.

Jest krzesło z Gletschersee i 4 orczyki. Jeden jedzie trasą obecnej gondoli Mittelberg :o

Jak porównamy to z obecną sytuacją, to w sumie tylko 2 orczyki zostały zastąpione gondolą i krzesło z Gletschersee zostało wymienione na nowsze.

z doliny Moell

dla skimania.com.pl

misal





Za ten post autor misal otrzymał podziękowanie od nurek1974(28 kwie 2012, 9:46)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Trochę historii :)
PostZamieszczono: 29 kwie 2012, 0:00
Offline

Rejestracja: 27 lis 2010, 15:00
Posty: 105
Obrazki: 8
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Imię: Adam
Dni na nartach: 0
Witaj, takie zestawienie zmian w Austriackich kurortach to bardzo ciekawy i oryginalny pomysł!
Chciał bym tylko dodać, że mieliśmy okazję wjeżdżać w.w gondolą na Pitztalu w ostatni dzień jej egzystencji :) Powiem tyle, że wymiana bardzo się przyda, projekt zakłada też restaurację na 3440 m.n.p.m i to też wydaje się być pomysłem, który tylko i wyłącznie podniesie atrakcyjność (swoją drogą i tak świetnego) miejsca.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group