Regulamin forum


Tu umieszczamy ogłoszenia NIE KOMERCYJNE!!
Wszystkie ogłoszenia komercyjne będą kasowane.

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wyjazdy do Tyrolu ...i nie tylko :) sezon 23/24

gajowy01

0

13460

03 paź 2023, 17:10

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Dojazd w Alpy (Austra) z Wrocławia ?

blazejx

8

2051

01 gru 2013, 17:50

racecarver Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Forumowy wyjazd treningowy w Alpy

Spiochu

5

3731

06 paź 2015, 22:52

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Miejsca noclegowe Alpy wpisujemy.

Raceman

2

903

12 mar 2013, 12:56

tadek49 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Alpy Kaprun narty/snowboard 16-23 marca 2013 w cenie 454 €

agaby

1

1501

05 cze 2023, 11:43

dalekodaleko Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: w Alpy smolotem (i nie tylko)
PostZamieszczono: 30 mar 2012, 16:22
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Szczerze powiedziawszy nie planowałem wypadu w Alpy samolotem, tym bardziej do "nieodległej" Austrii, podobnie jak i nie myślałem o wypadzie na narty do Solden, które do tej pory kojarzyło mi się głównie z marketingowym blichtrem i apreski wyglądającym z każdego zaułka i spod każdego płatka śniegu. No ale, że nigdy nie mówię nigdy, tylko "może kiedyś" więc spontaniczna propozycja wylotu z Krakowa do doliny Oetztal szybko zyskała moją sympatię.

A więc parę faktów co można i jak to wychodzi czasowo "by plane":
Wyjazd Kraków-Dom 5:30, wylot do Monachium 6:45 na miejscu 8:10 - tu pożyczenie samochodu i kierunek południe. 12:30 Solden - słowem 7 godzin na dotarcie do celu w tym 1:20 lotu i 3,5h jazdy. Taka sama podróż odbyta autkiem to 11 godzin - a więc 4 godziny do przodu w jedną stronę i kompletny brak zmęczenia.

Co do pakowania się, to ja leciałem "Luftwaffe" - bagaż bezpłatny do 23kg + podręczny + jedna para nart za free. Podobno niedługo mają wprowadzić coś takiego jak bagaż sportowy, na który ma się składać: narty, torba z butami, kijki, kask - niby to samo, ale zawsze więcej można będzie zabrać do bagażu głównego :) .

ps. a co do samego Solden (oczywiście w sensie narciarskim) to polecam - można się wyjeździć, szczególnie jak ktoś się puszcza z samego lodowca na dół do miejscowości. Trasy czarne to głównie ścianki o różnej długości, ale powalczyć na nich także się da :) .





Za ten post autor ravick97 otrzymał podziękowania - 4 mareknot(01 kwie 2012, 15:01), mihumor(30 mar 2012, 18:23), misal(30 mar 2012, 17:16), nurek1974(30 mar 2012, 18:34)
Ocena:33.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: w Alpy smolotem (i nie tylko)
PostZamieszczono: 30 mar 2012, 17:09
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Napisz coś jeszcze o kosztach, i jak wyglądał plan powrotu, czasowo.
Skoro dopiero 12.30 na miejscu to dzień prawie stracony, dlatego te 7 godz. podróży to takie trochę "dyskusyjne" :) Chodzi mi o kontekst czas/narty, czyli proporcje podróży, pobytu do narciarstwa właściwego :)

A swoją drogą Sölden fajne, narciarsko całkiem solidne - ale przecież nie jedyne, i nie najlepsze - tyle, że mocne marketingowo, wylansowane.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: w Alpy smolotem (i nie tylko)
PostZamieszczono: 30 mar 2012, 17:21
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Maciek,

Gdzie mieszkałeś ? Sam organizowałeś wyjazd czy przez jakieś biuro ?

Opinię o Soelden i dolinie Oetz całkowicie podzielam ;)


Jak z powrotem ?

Kolega kiedyś się tez tak wybrał do doliny Paznau (Ischgl i okolice). Powiedział, że nigdy więcej.

Korki pod Kufstein, Rosenheim i na obwodnicy Monachium. Już dzwonił żeby przebookować lot ale jak mu powiedzieli "Kein problem, 2,500 ojro bitte" (dla dwóch osób) to o mało co zawału nie dostał :D


pzdr

misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: w Alpy smolotem (i nie tylko)
PostZamieszczono: 30 mar 2012, 21:49
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2010, 12:59
Posty: 382
Obrazki: 20
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 111 razy
Imię: Jan
Dni na nartach: 35
niezły pomysł ale wg. mnie niecałe 1000 km
to lepiej i taniej będzie autem i człowiek nie jest
uwiązany rozkładem lotów
w wypadku Solden
wyjazd wieczorem - ok. 7 rano na miejscu
śniadanko przebieranko i już 8:30 pod Gaislachkoglem
relacja z ubiegłego roku:

http://www.kochamnarty.pl/topic/2063-soelden-dzisiaj/

i z Gajowym naturalnie się zgadzam
na to co reklamują to jeszcze sporo muszą
popracować nad całym ośrodkiem




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: w Alpy smolotem (i nie tylko)
PostZamieszczono: 31 mar 2012, 0:32
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Wyjazd na własną rękę - trzech ojców szóstki dzieci w wieku 2-9 (przy czym każdy niańczy inną ilość pociech :roll: ), także z powodów familijnych cena dojazdu miała mniejsze znaczenie, a liczył się czas dojazdu i pobytu (w tym godzina opuszczenia Krk).

Korki w Monachium oczywiście są, gdyż na wyjeździe w stronę Allianz Arena jak i na Garmisch-Partenichnen tworzą się z powodu jakiś przebudów dróg i dokładania kolejnych pasów do trzech już istniejących w jednym kierunku [sic!]. Dodatkowo odcinek górski tuż przed i od GaPa daje o sobie znać. Nie wiem czy w związku z tym ostatnim jednak lepszym wariantem podróży do doliny Oetztal nie jest autostrada.
Jak już wcześniej wspomniałem mieliśmy narzuconą odgórnie poranną godzinę wylotu z Krakowa w związku z czym nie mogliśmy skorzystać z ostatniego piątkowego lotu ,tak aby być w Solden w sobotę nad ranem. Z drugiej strony większość wyjeżdżających samochodami z Polski w Alpy i tak startuje w nocy z piątku na sobotę lub w sobotę rano spisując ten dzień na "narciarskie" straty. Także "es ist egal".
Co do powrotu to wylot z Monachium jest o 21:30 (21 boarding) zatem Soelden można opuścić spokojnie po zamknięciu wyciągów. My jednak aby to sprawdzić i mieć pewność bycia przed czwartkiem w domu wyjechaliśmy z doliny nieco wcześniej. Swoją drogą przyczyny obiektywne zmusiły jednego z członków załogi także do przetestowania wariantu powrotu: bus do Oetztal - autobus do Insbrucku - pociąg do Monachium i samolot do Krk, co zajęło mu około 9,5h.

Jeśli chodzi o noclegi to nocowaliśmy w Langenfeld, apartament w gesthausie Sissy (15minut dojazdu samochodem do Soelden, około 10 minut na piechotę od term Aqua Dome), który mogę śmiało polecić.

ps.
- duże wrażenie zrobił na mnie tranzyt przez Garmisch-Partenkirchen zarówno ze względu na zjawiskowe miasteczko jak i na fantastyczną górę tuż nad GaPa, którą z pewnością warto by było odwiedzić narciarsko,
- co do ceny wyjazdu (czyt. dojazdu), to kwestia mocno zmienna i uzależniona w dużej mierze od dostępu do promocji na bilety lotnicze. mnie osobiście kosztowało to 55eur za bilety lotnicze w dwie strony plus 30eur do podziału za samochód na dobę jak i za paliwo do niego (z tego co pamiętam to zrobiliśmy około 600km samochodem przez 5 dni - dojazd/powrót + na miejscu).

Nie twierdzę, że jest to najlepszy czy też najtańszy sposób na dojazd do Solden, ale czasami życie płata różne figle i zmusza nas do zastosowania nietypowych rozwiązań, które akurat w tym przypadku zdały egzamin i co najważniejsze pozwoliły solidnie ponartować.
Swoją drogą podejrzewam, że kolejny sezon narciarski będzie zdeterminowany poszukiwaniem niestandardowych rozwiązań dotarcia w Alpy, także świeże wieści z rozkładu jazdy Skibusa mogą okazać się jesienią akuratne :D .




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: w Alpy smolotem (i nie tylko)
PostZamieszczono: 01 kwie 2012, 15:09
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 14:03
Posty: 1186
Obrazki: 0
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 463 razy
Otrzymał podziękowań: 311 razy
Imię: Marek
Dni na nartach: 19
Witam!
Też zaczyna mnie ta sprawa gnębić, po 18 godzinach jazdy bysem z La Plagne. :| Na przyszły rok trzeba będzie coś pomyśleć z lotem w tamte okolice.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wyjazdy do Tyrolu ...i nie tylko :) sezon 23/24

gajowy01

0

13460

03 paź 2023, 17:10

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Dojazd w Alpy (Austra) z Wrocławia ?

blazejx

8

2051

01 gru 2013, 17:50

racecarver Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Forumowy wyjazd treningowy w Alpy

Spiochu

5

3731

06 paź 2015, 22:52

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Miejsca noclegowe Alpy wpisujemy.

Raceman

2

903

12 mar 2013, 12:56

tadek49 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Alpy Kaprun narty/snowboard 16-23 marca 2013 w cenie 454 €

agaby

1

1501

05 cze 2023, 11:43

dalekodaleko Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group