Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Technika jazdy na nartach.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1 ... 13, 14, 15 ]

Raceman

212

29738

05 cze 2013, 14:56

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sztuka bezpiecznej jazdy na nartach.

Adrian

10

1549

21 cze 2011, 8:02

narciarz70 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Czy umiemy jeździć szybko na nartach?

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3, 4 ]

Adrian

54

12341

12 sty 2012, 10:50

nurek1974 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Didier Cuche czy umie jeździć na nartach ?

Raceman

3

3858

05 gru 2013, 12:46

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

20

5113

03 paź 2012, 11:06

tadek49 Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: katapulta na nartach SL
PostZamieszczono: 09 kwie 2011, 19:45
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Dodaje filmik Bodiego właśnie z w/w katapultą http://www.youtube.com/watch?v=oQxSo8FgWC0&feature=related przeniesienie ciężaru ciała na tyły i fik...




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: katapulta na nartach SL
PostZamieszczono: 16 paź 2011, 9:17
Offline

Rejestracja: 10 paź 2011, 23:08
Posty: 96
Obrazki: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Raceman pisze:
Dodaje filmik Bodiego właśnie z w/w katapultą http://www.youtube.com/watch?v=oQxSo8FgWC0&feature=related przeniesienie ciężaru ciała na tyły i fik...

Moim zdaniem to zwykłe oszustwo Bodyego.
Dlaczego? Przyglądnijmy sie jak to sie dzialo. 1. Dojazd do tyczki perfekcyjny, pełna równowaga. 2. Kontakt z tyczką (prawe podudzie i pozycja nienaganna) 3. Wyjscie prawidłowe (nic nie wskazuje na istnienie rynny, garbu) 4. W 20sek widac wyraznie do czego dąży Body (zadna reakcja rękoma ,tulowiem ) ZOSTAJE NA TYŁACH NA WŁASNE ŻYCZENIE.
Jak dobrze zareklamować narty? :mrgreen: Własnie tak! 8-)
Ja spotkalem sie z "kopnięciem nart" na Hedach Shape . Ale to było kiedy bardzo mocno zaatakowalem w skręcie i dziób narty "zlapał" bruzdę po ratraku
(twarde-miękkie).
Obrót był podobny. 180* . Narta musiała sie wygiąc bardzo mocno . Działanie przypominało odbicie z odskoczni (trampolinki). Kiedyś bardzo podobną sytuację miała L.Vonn. Ale to bylo zupelnie inaczej niż u Bodyego.
Ciekaw jestem czy też tak to widzicie (sytuację z filmu).[url]file:///C:/Documents%20and%20Settings/W%C5%82a%C5%9Bciciel/Moje%20dokumenty/Moje%20obrazy/cats.jpg[/url]




Ostatnio zmieniony 19 paź 2011, 13:18 przez Niko130, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: katapulta na nartach SL
PostZamieszczono: 16 paź 2011, 9:45
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
No.., dosyć śmiała teza.
Jako cienki w tych sprawach, widzę to inaczej. Wg mnie chwila nieuwagi, uciekła mu dolna narta, wygła się na brudzie i kopnęła.
To że Bode jeździł na HEADACH, to wiedzieli wszyscy, niedojechanie na nich do mety na przyzwoitej pozycji (nie znam szczegółów przejazdów 1 cz y2?) to większa strata marketingowa dla firmy.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: katapulta na nartach SL
PostZamieszczono: 16 paź 2011, 10:31
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Moim zdaniem Body miał w tedy od jakiegoś czasu problem by przejechać slalom , zawsze kończył gdzieś w opłotkach spowodowane było to właśnie tym że przenosił ciężar ciał na tyły po wyjściu z bramki by przyśpieszyć, ale kończyło sie to właśnie tak jak tu...




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: katapulta na nartach SL
PostZamieszczono: 16 paź 2011, 13:57
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
wydaje mi się ,że Body raczej nie oszukiwał ;)
był to slalom do superkombinacji , Miller po zjeździe był 10-ty , więc przy dobrze zjechanym slalomie miał szansę na pudło. Katapulta to wg mnie efekt braku dostatecznej koncentracji ( z tym właśnie miał Bode chyba największy kłopot w zeszłym sezonie ) co przełożyło się na błąd techniczny . Zawodnik po minięciu tyczki został za nartami , co spowodowało ich wyjechanie spod narciarza i katapulta jak cacy :D




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: katapulta na nartach SL
PostZamieszczono: 16 paź 2011, 14:15
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Nico oczywiście żartował :D :D :D :D

Body wyraźnie wjechał w niewyrównaną "hopkę" która wyrzuciła go do góry niczym Adam Małysz na skoczni.
Powód prozaiczny, za mała prędkość i szukanie wszelkich sposobów na jej zdobycie. W tym max przysiad na tyły.
Gdyby ta hopka była na 10, 12 bramce to prawdopodobnie nic by się nie wydarzyło a mój ulubieniec dojechał by do mety zdobywając zasłużony medal.

Pamiętam czasy ( wspaniałe) gdzie narty były do brody lub mniejsze. Wtedy to narciarze szybowali że aż miło było oglądać. Zdarzały się nawet autentyczne 360 -tki.

.
Załącznik:
body jako lotniskowiec.jpg





Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: katapulta na nartach SL
PostZamieszczono: 16 paź 2011, 15:58
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Ewidentnie zgadzam się z tezą Adriana. Nie jeżdże jak Bode :lol: ale miałem podobną sytuację na slalomie. Też wpadłem w nierówność, za bardzo przysiadłem na tyłach i katapulta gotowa, z tym że potem nie miałem już na czym jezdzić, ponieważ jechałem na 4 letniej komórce Fischera i tyły nart wygieły się tak że narta nie nadawała się już do jazdy. Zrobił mi sie ot taki duży Rocker :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: katapulta na nartach SL
PostZamieszczono: 16 paź 2011, 16:21
Offline

Rejestracja: 10 paź 2011, 23:08
Posty: 96
Obrazki: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Adrian pisze:
Nico oczywiście żartował :D :D :D :D

Body wyraźnie wjechał w niewyrównaną "hopkę" która wyrzuciła go do góry niczym Adam Małysz na skoczni.
Powód prozaiczny, za mała prędkość i szukanie wszelkich sposobów na jej zdobycie. W tym max przysiad na tyły.
Gdyby ta hopka była na 10, 12 bramce to prawdopodobnie nic by się nie wydarzyło a mój ulubieniec dojechał by do mety zdobywając zasłużony medal.

Pamiętam czasy ( wspaniałe) gdzie narty były do brody lub mniejsze. Wtedy to narciarze szybowali że aż miło było oglądać. Zdarzały się nawet autentyczne 360 -tki.

.
Załącznik:
body jako lotniskowiec.jpg

Rozczaruję . Jak tak naprawdę sądziłem. Napisalem sądziłem , bo zwątpilem gdy obejrzalem film do końca. To co zobaczyłem w 29 sek. pozwala mi
nazwac to jednak blędem. Przypomnę co pisalem:
Cytuj:
Przyglądnijmy sie jak to sie dzialo. 1. Dojazd do tyczki perfekcyjny, pełna równowaga. 2. Kontakt z tyczką (prawe podudzie i pozycja nienaganna) 3. Wyjscie prawidłowe (nic nie wskazuje na istnienie rynny, garbu) 4. W 20sek widac wyraznie do czego dąży Body (zadna reakcja rękoma ,tulowiem ) ZOSTAJE NA TYŁACH NA WŁASNE ŻYCZENIE.

Nie zostal na wlasne życzenie. Jest prawdą ,że do wyjscia za tyczkę nie popelnił błędu.
Zaczęło sie od tego , ze pojechał bardzo blisko tyczki (prawa narta), nieoczekiwanie narta lewa zjeżdza mu w rynnę (to nie żadna hopka), traci równowagę i wspiera się całym ciężarem na narcie prawej.
Jesli dobrze ustawicie stop-klatkę to zobaczycie jak odjeżdża mu narta prawa. Zaczyna się proces obracania od dołu (nóg, korpus dalej idzie do przodu. Gdy narty znajdują się w górze Body ma moment obrotowy (kręt) i wykonuje efektowny obrót 180*.
Więc podobnie jak odnioslem sie do swego wydarzenia i L.Voon.
Może ktoś z Was dokladnie przecwiczył tą sytuację na stoku?
Ci co nie zgadzaja sie moze wytłumaczą dlaczego Body został obrócony. Z chopy wylatuje się zazwyczaj na d... (plecy).




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: katapulta na nartach SL
PostZamieszczono: 16 paź 2011, 16:42
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
"Ci co nie zgadzaja sie moze wytłumaczą dlaczego Body został obrócony. Z chopy wylatuje się zazwyczaj na d... (plecy)"


Jak dla mnie to Bode wywalił dzwona zgodnie z kierunkiem tej wyrwy obok tyki...Może robi ten obrót żeby zdązyć do następnej tyki...?
Na filmiku widac że obie narty znalazły sie w tych rynnach. W połowie ta rynna jest najgłębsza, im dalej tym jest płytsza, dla mnie to było tak jak na skoczni naraciarskiej z tym że Bode został na tyłach nart, dlatego wyleciał w powietrze. On ma taki styl jazdy (bardziej przysiada na tyłach) żeby osiagnąć lepsze przyspieszenie po minięciu tyki.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: katapulta na nartach SL
PostZamieszczono: 16 paź 2011, 18:17
Offline

Rejestracja: 10 paź 2011, 23:08
Posty: 96
Obrazki: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Cytuj:
kajeran pisze:
"Ci co nie zgadzaja sie moze wytłumaczą dlaczego Body został obrócony. Z chopy wylatuje się zazwyczaj na d... (plecy)"


Jak dla mnie to Bode wywalił dzwona zgodnie z kierunkiem tej wyrwy obok tyki...Może robi ten obrót żeby zdązyć do następnej tyki...?
Na filmiku widac że obie narty znalazły sie w tych rynnach. W połowie ta rynna jest najgłębsza, im dalej tym jest płytsza, dla mnie to było tak jak na skoczni naraciarskiej z tym że Bode został na tyłach nart, dlatego wyleciał w powietrze. On ma taki styl jazdy (bardziej przysiada na tyłach) żeby osiagnąć lepsze przyspieszenie po minięciu tyki.


Cytuj:
Jak dla mnie to Bode wywalił dzwona zgodnie z kierunkiem tej wyrwy obok tyki...Może robi ten obrót żeby zdązyć do następnej tyki...?


Może jest ktoś na forum co wykonuje skoki z obrotami w powietrzu (nie od razu air-ski) na nartach albo na łyżwach. Body gdy oderwał sie od sniegu miał moment obrotowy.
Nawet obrot 1.8 wymaga rotacji, on ją miał. A że dzialanie sił bylo duże świadczy fakt, ze bronił się przed obrotem (szeroko ręce).
Może są (jeszcze) amatorzy baletu na nartach (Mitek?). Ja tą dyscyplinę uprawiałem , jezdzilem też figurowo na łyżwach.Wiem jak nalezy uzyskać spin (kręt).
Nie wyolbrzymiajmy rolę tej rynienki przy tyczce, to jest normalka.Stara prawda mówi. że czasami jadąc na okrągło (dokładnie rynną) jest szybciej.
Body chciał przechytrzyć innych.
Nadmienię ze B.M był i jest moim wzorem. Ale błąd jest błędem.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: katapulta na nartach SL
PostZamieszczono: 16 paź 2011, 18:27
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 14:14
Posty: 436
Obrazki: 0
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 151 razy
Otrzymał podziękowań: 219 razy
Imię: Piotr
Dni na nartach: 2
Moim zdaniem wygląda to inaczej.
Ewidentnie wybiło go w tej rynnie. Popełnił jakiś błąd.
Jaki? Nie mnie to oceniać :P
Obrót natomiast robi świadomie. Kiedy go wyrzuciło to leci prosto. W pewnym momencie zaczyna wprowadzać tułów w ruch obrotowy (21 sekunda filmiku, w 20 leci jeszcze centralnie na plery)
Ten obrót uratował go przed upadkiem na plecy. Pięknie się "wywinął" i upadł na bok i ręce.

Pozdrawiam




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: katapulta na nartach SL
PostZamieszczono: 16 paź 2011, 18:44
Offline

Rejestracja: 10 paź 2011, 23:08
Posty: 96
Obrazki: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Piotr_67 pisze:
Moim zdaniem wygląda to inaczej.
Ewidentnie wybiło go w tej rynnie. Popełnił jakiś błąd.
Jaki? Nie mnie to oceniać :P
Obrót natomiast robi świadomie. Kiedy go wyrzuciło to leci prosto. W pewnym momencie zaczyna wprowadzać tułów w ruch obrotowy (21 sekunda filmiku, w 20 leci jeszcze centralnie na plery)
Ten obrót uratował go przed upadkiem na plecy. Pięknie się "wywinął" i upadł na bok i ręce.

Pozdrawiam

Nie ma fizycznie takiej możliwosci , aby sie obrocić w powietrzu bez uzyskania odpowiedniej energii w momencie odbicia. O tym wiedzą freeriderzy.

Może jakiś fizyk?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: katapulta na nartach SL
PostZamieszczono: 16 paź 2011, 18:58
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 14:14
Posty: 436
Obrazki: 0
Lokalizacja: Bytom
Podziękował : 151 razy
Otrzymał podziękowań: 219 razy
Imię: Piotr
Dni na nartach: 2
staroman pisze:
Nie ma fizycznie takiej możliwosci , aby sie obrocić w powietrzu bez uzyskania odpowiedniej energii w momencie odbicia

Da się, doskonałym przykładem tego jest kot. Kot zawsze obróci się w powietrzu aby spaść na cztery łapki.
staroman pisze:
Może jakiś fizyk?

Nie trzeba, wystarczy nam potwierdzenie od Adriana.
Adrian jest kocim guru :mrgreen:

Pozdrawiam




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: katapulta na nartach SL
PostZamieszczono: 16 paź 2011, 19:17
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
staroman pisze:
Nie ma fizycznie takiej możliwosci , aby sie obrocić w powietrzu bez uzyskania odpowiedniej energii w momencie odbicia. O tym wiedzą freeriderzy.

Może jakiś fizyk?


Co prawda jestem matematykiem ale od ręki to sprawdziłem.
Nico (sorki że tak nazywam ale nie znam imienia) podskoczyłem do góry na wprost a potem spróbowałem się obrócić.
Wyszło że obróciłem się o ponad 90stopni. Na batucie pewnie obrócę się o 360 stopni.
Body nie zdołał się cały obrócić bo jego narty tarły o podłoże. Ale i tak dość dobrze wylądował.

Piotr niestety kotek nie zawsze się obróci i spadnie na cztery łapy. Ale przykład jak najbardziej prawidłowy.
No i ten tytuł GURU :mrgreen: :mrgreen:




Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 19:33 przez Adrian, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: katapulta na nartach SL
PostZamieszczono: 16 paź 2011, 19:29
Offline

Rejestracja: 10 paź 2011, 23:08
Posty: 96
Obrazki: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Adrian pisze:
staroman pisze:
Nie ma fizycznie takiej możliwosci , aby sie obrocić w powietrzu bez uzyskania odpowiedniej energii w momencie odbicia. O tym wiedzą freeriderzy.

Może jakiś fizyk?


Co prawda jestem matematykiem ale od ręki to sprawdziłem.
Nico (sorki że tak nazywam ale nie znam imienia) podskoczyłem do góry na wprost a potem spróbowałem się obrócić.
Wyszło że obróciłem się o ponad 90stopni. Na batucie pewnie obrócę się o 360 stopni.
Body nie zdołał się cały obrócić bo jego narty tarły o podłoże. Ale i tak dość dobrze wylądował.

Piotr niestety kotek nie zawsze się obróci i spadnie na cztery łapy. Ale przykład jak najbardziej prawidłowy. No i ten GURU :mrgreen:

Zrobiłeś obrót bo zaplanowaleś to w momencie odbicia (ciało a działa na ciało b .....tak tam jakoś).
Ale wybij się prosto (żadne ruchy rąk na boki równe odbicie tylko w górę) albo skocz na piaskownicy w dal. I dopiero jak jesteś w powietrzu wykonaj obrot.
Jesli masz opór powietrza (spadochroniarz, zawodnik w biegu zjazdowym) to przy odpowiedniej pracy konczynami tułowiem uda się wykonać jakąs ewolucję.
Ale w ułamku sekundy?
Pesymista :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Technika jazdy na nartach.

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1 ... 13, 14, 15 ]

Raceman

212

29738

05 cze 2013, 14:56

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sztuka bezpiecznej jazdy na nartach.

Adrian

10

1549

21 cze 2011, 8:02

narciarz70 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Czy umiemy jeździć szybko na nartach?

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3, 4 ]

Adrian

54

12341

12 sty 2012, 10:50

nurek1974 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Didier Cuche czy umie jeździć na nartach ?

Raceman

3

3858

05 gru 2013, 12:46

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Jakie techniki w nauczaniu jazdy na nartach?

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Raceman

20

5113

03 paź 2012, 11:06

tadek49 Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group