Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Brak hymnu po zwycięstwie Kamila Stocha....
PostZamieszczono: 10 sty 2021, 12:03
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Od pewnego czasu zacząłem powtórnie obserwować poczynania naszych zachodnich sąsiadów względem nas Polaków. Był okres ze odłożyłem gdzieś na półkę swoje postrzeganie Niemców, ich jakby to ująć "innego, dziwnego, specyficznego lub inaczej mówiąc niemieckiego" traktowania nas jako swoich sąsiadów spowodowanym moim brakiem czasu na jakieś analizy tej sprawy. I żyłem w trochę nieświadomości myśląc że jest nowe otwarcie w jakże niełatwych stosunkach obu narodów z potężnymi zaszłościami historycznymi ( poczuciem krzywd z naszej strony choćby ). Do Pawłowic przyjeżdżali rodowici Niemcy na wymianę mieszkali u nas w domach, zwiedzając nasz kraj. Wspaniała przyjacielska atmosfera, wspólne posiłki, z satysfakcją obserwowałem ich jak byli zaskoczeni Polską naszym poziomem życia, infrastruktury, zabytków, ludzi itd. Po kilku odwiedzinach zawiązały się przyjaźnie między rodzinami i tak myślałem przecież jak było możliwe że było tak nie ciekawie między nami przez wieki, przecież to zwykli normalni ludzie. I w zasadzie nie lubię stereotypów i jestem przeciwnym głupim prztyczkom innym nacjom ale...
Kilka lat temu nie wiem 3 lub 4 z bratem i z naszymi połowicami postanawiamy a jedziemy na narty do SUD Tirol. Jako że jest to jednak konkretna trasa samochód sprawdziłem by coś nie wyskoczyło po drodze, łącznie z polerką lakieru ;) .
W czasie podróży wszystko dobrze do momentu przekroczenia granicy austryjacko-niemieckiej gdzie przywitał nas potężny korek. Odczekujemy swoje i samochody osobowe są kierowane pod czujne oczy Panów policjantów wyszukujących śniadych przyjaciół Pani kanclerz Merkel, przed nami żółwim tempem są wszyscy przepuszczani ale hm tu się okazuje że nie wszyscy. Pan policjant palcem nam pokazuje by zjechać na bok do kontroli. E tam będzie dobrze - myślę sobie, są w robocie kogoś muszą przetrzepać sprawdzić. Łamanym niemieckim tłumaczę gdzie jedziemy w jakim celu ( tak jakby box na dachu nie wskazywał ), ok to myślę że już wszystko ale Pan oficer chce jeszcze dowody osobiste. Czekamy jakieś 10-15 min, po czym dostajemy dowody .... bez mojego który zagubił się gdzieś! :shock:
Że tak powiem pierwszy raz postawiony przed taką sytuacją z mózgiem pracującym na 110% odzywam się do policjanta " szuldigun her oficier majne auswais ??????" chłop stanął jak długi że w ten sposób się odezwałem... suma wszystkiego odzyskałem dowód ale uczucie niesmaku pozostało.
Tam w czasie pobytu podchodzą do nas słysząc język polski Niemcy polskiego pochodzenia z pytaniami skąd jesteśmy, gdzie tu mieszkamy a skąd takie narty i bardzo to miłe było. Całe zdarzenie na na granicy poszło w niepamięć. Skoki narciarskie obserwuję jak chyba każdy Polak ze względu na osiągnięcia naszych w Pucharze Świata. A tu nagle przed Turniejem Czterech Skoczni okazuje się że nasz TEAM jest ze względu na koronawirusa wykluczony z uczestnictwa. Po perypetiach nasi są dopuszczeni do turnieju gdzie Kamil wygrywa z miażdżącą przewagą. I wczoraj następny konkurs w Titisee, oglądam przecieram oczy! Koncert Polaków! Kamil wygrywa nawet przez myśl by mi nie przyszło że zabraknie Mazurka Dąbrowskiego i znów dziwne uczucie "specjalnego" traktowania nas przez Niemców powraca....




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Brak hymnu po zwycięstwie Kamila Stocha....
PostZamieszczono: 10 sty 2021, 14:07
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Organizatorzy z TITISE-NEUSTADT wydali sprostowanie-przeprosiny po zaistniałym fakcie:

"
Skispringen Titisee-Neustadt
3 godz. temu
Siegerehrung ohne polnische Nationalhymne

Es war nie unsere Absicht, das polnische Team oder die polnische Nation zu verhöhnen bzw. zu verletzen.
Wir freuen uns immer über die Teilnahme des polnischen Teams und die vielen polnischen Fans, die unser Stadion mit ihrer guten Laune in den letzten Jahren immer erst zu einer einzigartigen Atmosphäre verwandelt haben.

Wir sind Kamil und seinen Kollegen auch dankbar, dass wir vor einigen Jahren einen Werbeaufruf/ein Video von ihrem Team für unseren Weltcup erhalten haben.

Umso mehr bedauern wir, dass gestern bei der Siegerehrung unsere Technik versagt hat und wir Kamils Sieg nicht mit der Nationalhymne ehren konnten. Hiermit möchten wir uns in aller Form beim polnischen Skisprungteam, dem polnischen Verband, den polnischen Fans und bei der polnischen Nation entschuldigen.

Organisationskomitee Titisee-Neustadt



Award ceremony without Polish national hymn

It was never our intention to mock or hurt the Polish team or the Polish nation.

We are always happy about the participation of the Polish team and the many Polish fans, who have always turned our stadium into a unique atmosphere with their good mood in the past years.

We are also grateful to Kamil and his colleagues that we received a promotional call/video from their team for our World Cup a few years ago.

We regret all the more that our technology failed yesterday at the award ceremony and that we could not honour Kamil's victory with the national anthem. We would like to formally apologise to the Polish ski jumping team, the Polish federation, the Polish fans and the Polish nation.

OC Titisee-Neustadt"

tłumacz Google :
Ceremonia wręczenia nagród bez polskiego hymnu narodowego

Nigdy nie było naszym zamiarem wyśmiewanie ani krzywdzenie polskiej drużyny lub polskiego narodu.

Zawsze cieszymy się z udziału polskiej drużyny i wielu polskich kibiców, którzy przez ostatnie lata swoim dobrym humorem nadawali na naszym stadionie niepowtarzalną atmosferę.

Jesteśmy również wdzięczni Kamilowi ​​i jego współpracownikom, że kilka lat temu otrzymaliśmy od ich zespołu telefon promocyjny na nasz mundial.

Tym bardziej żałujemy, że nasza technologia zawiodła wczoraj na ceremonii wręczenia nagród i nie mogliśmy uhonorować zwycięstwa Kamila hymnem narodowym. Chcielibyśmy oficjalnie przeprosić reprezentację Polski w skokach narciarskich, Polską Federację, polskich kibiców i naród polski.

OC Titisee-Neustadt
Uf.... kamień z serca że to głupia sprawa, sprzęt zawiódł zdarza się, dziś będą mieć chyba orkiestrę w pogotowiu ;)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group